Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

dostala som orchideu s tenkými dlhými listami, neviem aký je to druh, krásne kvitla, kvietky mala na rovnej stonke, po odkvitnutí začala niesť nové lístky, no neviem ako sa o ňu starať aby znovu kvitla. Poradíte mi? Ďakujem
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

mazanova Pozri príspevok
Kto mi poradí?
Už som zúfalá. Od decembra mi moja orchidea vyhnala dve stonky, krásne rástli, dokonca na nich ešte narástli ďalšie výhonky, všade sú krásne púčiky a už dva-tri týždne sledujem zastavenie rastu púčikov a čo je nahoršie jeden začal vysychať a už aj odpadol a včera som zistila, že ďalšie dva ho budú asi nasledovať.
Neviem čo mám robiť?, pred týždňom som dala kvetináč do vody na cca 12 hod. v nádeji, že orchidea má málo vody..., začala som ju aj rosiť ale nepomáha... neviem čo mám robiť.
Typujem, že v izbe má asi málo tepla tak sa rast kvetov spomalil, je tam v priemere asi 18C, ale odkedy ju mám stále je na jednom mieste... poraďte!!!
Ak ma cez den okolo 18 stupnov ,tak kolko ma asi cez den?Ja mam cez den 22 stupnov.Ja si myslim ze je to sposobene tym,ze ma zimu,alebo sa jej na tom miste nepaci.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Idem ju premiestnit do teplejsej miestnosti, v tej vode to som urobila iba raz... skutocne to bol nerozum...
zmeny po case oznamim
vdaka
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

tara464 Pozri príspevok
Ak ma cez den okolo 18 stupnov ,tak kolko ma asi cez den?Ja mam cez den 22 stupnov.Ja si myslim ze je to sposobene tym,ze ma zimu,alebo sa jej na tom miste nepaci.
Idem ju premiestnit do teplejsej miestnosti, v tej vode to som urobila iba raz... skutocne to bol nerozum...
zmeny po case oznamim
vdaka
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Katka 30 Pozri príspevok
dostala som orchideu s tenkými dlhými listami, neviem aký je to druh, krásne kvitla, kvietky mala na rovnej stonke, po odkvitnutí začala niesť nové lístky, no neviem ako sa o ňu starať aby znovu kvitla. Poradíte mi? Ďakujem

to bude asi miltonia, našla som tu návod, podľa môjho názoru potrebuje viac vody, substrát by nemal preschnuť a ak je v suchšom prostredí treba rosiť listy

http://planetakvetov.sk/index.php?op...id=49&Itemid=5
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

margareta0505 Pozri príspevok
prosim ma tu niekto skusenosti s pestovanim orchidey druhu dendrobium nobile

ešte som našla túto atránku http://www.kvetyazahrada.sk/index.php?id=1636
tam je aj návod na pestovanie aj na presádzanie
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Podla coho mam zistit ci treba cymbidium poliat ,pretoze na korene mu nevidim .Neviem kedy ho treba poliat
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tara464 Pozri príspevok
Podla coho mam zistit ci treba cymbidium poliat ,pretoze na korene mu nevidim .Neviem kedy ho treba poliat
Pozri sem http://www.kvetyazahrada.sk/index.php?id=880 snáď to pomôže, tento druh nemám a tak nemôžem pomôcť vlastnou skúsenosťou
0 0
margareta0505 margareta0505

margareta0505 je offline (nepripojený) margareta0505

kupila som si orchideu druhu dendrum nobile ale kvitla len tizden potom opadli vsetky kvety teraz jej ozlkli listy a postupne odpadavaju ....da sa este zachranit ...alebo to tak mam byt...ci nie prosim poradte
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ja som dostala tiež orchideu phalenopsis, bolo to v auguste, kvitla skoro 4 mesiace, potom kvietky opadli a o mesiac znova vypučala a stále mi nádherne kvitne. Rosím ju 2x denne dažďovou vodou, polievam 1 krát týždenne tiež dažďovou vodou a pozor nesmie stáť vo vode, preto mám v miske kamienky a kvetináč stojí na nich, takže neprelievať.
A tu je moja kráska
Naposledy upravil zuzkahris : 15.03.09 at 18:34
P9040009.JPG  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

margareta0505 Pozri príspevok
kupila som si orchideu druhu dendrum nobile ale kvitla len tizden potom opadli vsetky kvety teraz jej ozlkli listy a postupne odpadavaju ....da sa este zachranit ...alebo to tak mam byt...ci nie prosim poradte
No to nie je v poriadku, ja ju mám už skoro rok a ešte mi neožltol ani jeden lístok, ani na tých starých stonkách, momentálne mi nekvitne, ale tiež mi kvitla krátko, len 2 týždne, no to zrejme závisí aj od toho, ako dlho už bola rozkvitnutá keď si ju kúpila...potrebovala by som vedieť, ako sa o ňu staráš, ako ju polievaš, kde ju máš umiestnenú...atď....skús sa pozrieť, či nemá na sebe nejakú chrobač, aj to môže byť jeden z problémov....
0 0
blanka4 blanka4

blanka4 je offline (nepripojený) blanka4

sú prekrásne
0 0
margareta0505 margareta0505

margareta0505 je offline (nepripojený) margareta0505

sayly Pozri príspevok
No to nie je v poriadku, ja ju mám už skoro rok a ešte mi neožltol ani jeden lístok, ani na tých starých stonkách, momentálne mi nekvitne, ale tiež mi kvitla krátko, len 2 týždne, no to zrejme závisí aj od toho, ako dlho už bola rozkvitnutá keď si ju kúpila...potrebovala by som vedieť, ako sa o ňu staráš, ako ju polievaš, kde ju máš umiestnenú...atď....skús sa pozrieť, či nemá na sebe nejakú chrobač, aj to môže byť jeden z problémov....
no uz jej opadli ...skoro setky listy uz su len 4 a mala 4 pahyle a uz na nich neni ani jeden list a presadila som ju ....ale nepomaha mala som ju na okne ale mam ju na chladnicke a polivevam raz do tizdna alebo podla toho ako preschne ale uz jej asi nepomozem
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

margareta0505 Pozri príspevok
no uz jej opadli ...skoro setky listy uz su len 4 a mala 4 pahyle a uz na nich neni ani jeden list a presadila som ju ....ale nepomaha mala som ju na okne ale mam ju na chladnicke a polivevam raz do tizdna alebo podla toho ako preschne ale uz jej asi nepomozem
no potrebuje veľa svetla ale nie priame, polievam 1 krát za týždeň ponorím na 30 min a 2 krát cca za 3 dni len prelejem, okrem toho rosím...v zime môže byť zálievka menej...každých 14 dní do vody, do ktorej ju ponorím pridám hnojivo...mne už vyhnala 3 stonky, má rada veľkú vzdušnú vlhkosť tak ju treba rosiť, skontroluj korene a ak su odhnité, tak skús sáčkovú metódu...a stonky má aké? Sú ešte dužinaté?
0 0
margareta0505 margareta0505

margareta0505 je offline (nepripojený) margareta0505

sayly Pozri príspevok
no potrebuje veľa svetla ale nie priame, polievam 1 krát za týždeň ponorím na 30 min a 2 krát cca za 3 dni len prelejem, okrem toho rosím...v zime môže byť zálievka menej...každých 14 dní do vody, do ktorej ju ponorím pridám hnojivo...mne už vyhnala 3 stonky, má rada veľkú vzdušnú vlhkosť tak ju treba rosiť, skontroluj korene a ak su odhnité, tak skús sáčkovú metódu...a stonky má aké? Sú ešte dužinaté?
korenov ma vela takych tenkich a bielich a stonky ako odpadli listi tak sa zmrastili a zacinaju cerniet ...
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

margareta0505 Pozri príspevok
korenov ma vela takych tenkich a bielich a stonky ako odpadli listi tak sa zmrastili a zacinaju cerniet ...
ja by som povedala, že má málo vody....skús ju ešte raz presadiť, poriadne opláchni korene od starého substrátu vo vlažnej vode...keďže sa dá rozmnožovať vo vode, tak by som ju tam pár dní nechala, či sa trošku nepreberie, na starých stonkách Ti už listy ani kvety neporastú, ale ak sa Ti naspäť nalejú...znamenalo to, že mali málo vody, ja keď som ju kúpila, polievala som ju menej a tiež sa mi začali zvrašťovať stonky (no nečerneli ani neopadávali listy)....potom by som ju presadila do niečoho vzdušnejšieho než je kôra...skús coco chipsy, len je ho treba týždeň prať...t.j. namočiť do vody a každý deň vodu vymeniť...takto to treba robiť cca 7 dní
0 0
margareta0505 margareta0505

margareta0505 je offline (nepripojený) margareta0505

no dobre teda skusim a potom ti oznamim vysledok
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

ja mám dve asi mesiac ,krasne kvitnú ,ale začinajú opadávať ešte nerozkvitnuté púčiky,čo je s nimi??,
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

balunka Pozri príspevok
ja mám dve asi mesiac ,krasne kvitnú ,ale začinajú opadávať ešte nerozkvitnuté púčiky,čo je s nimi??,
môže to mať viacej príčin, ale aj žiadnu...je tu o tom v príspevkoch dosť napísané, môže v tom byť prievan, zima, sucho...treba si to tu poriadne vyhľadať
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Takze moje aktualne fotky.Ta co kvitne,je kupene na Valentina,s tou sa chvalit nemozem,lebo to nie je este moja zasluha,ale ta druha ma uz rok a tieto puky vyhnala uz po mojej starostlivosti...myslim,ze sa im celkom dari na severnom okne
orchidee.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať