Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
no u nás v ZA v Tescu mávajú akciové kvety už deň vopred. Ráno ešte nemali, ale keď som šla cez obed už mali. Dvom som neodolala - slniečkovsky žltej s jemnými bodečkami s 3 kvitnúcimi kvetmi a so 6 pukmi a druhá je tmavofialová s drobnejšími 3 kvitnúcimi kvetmi - a cca 23 pukmi - len sa bojím toho, že jej väčšina, ak nie všetky opadajú ( . Poradte dievčence, dá sa nejako tomu zabrániť?
Ešte prosím o jednu radu, pri presune z práce domov, cesta trvá cca 15 minut na stanicu - chrániť ich niečim zvrchu? Alebo sa môžu len tak ako boli kúpené prenásať, veď je už dosť teplo...
Ďakujem za radu.........
tak som sa asi o den pomylila, zdalo sa mi, ze je to na nete,nemam tu letak, ale hlavna vec je, ze su tam
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
tak som sa asi o den pomylila, zdalo sa mi, ze je to na nete,nemam tu letak, ale hlavna vec je, ze su tam
po správnosti je akcia od 24.3.

daj si na nete www.zlacnene.sk - tam nájdeš viaceré akciové letáky
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
po správnosti je akcia od 24.3.

daj si na nete www.zlacnene.sk - tam nájdeš viaceré akciové letáky
asi som bola velmi nedockava
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Som to ja tela,že šmýkať s mäkkým i,ospravedlnujem sa,až teraz som si to všimla.


A ten keramzit kúpim určite ak pojdem do baumaxu.Vraj sa dáva aj do substrátu po troche.Ale už mám kochlíky zo spodu suché,tak to asi zaberá to prúdenie vzduchu.Ďakujem za radu.Pekný deň.
ja som na nom preberala 1 vysusenu, ale potom som ju zasadila, tu mi to poradili pestovatelky, na mokrom keramzite, len polozenu nechat, preto som kupil cely balik, budem ho mat na 100 rokov
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
ja som na nom preberala 1 vysusenu, ale potom som ju zasadila, tu mi to poradili pestovatelky, na mokrom keramzite, len polozenu nechat, preto som kupil cely balik, budem ho mat na 100 rokov
mne v rámci sáčkovej metody tri orchid. úplne zoschli, tak som ich dala na vlhký keramzit, ale nemyslím si že by z nich niečo bolo........toto som len pre dobrý pocit urobila, že som sa snažila ich zachrániť..................ale podľa mňa keď je to celé suché,záchrany niet, listy - tie odišli všetky.........
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
henrieta3, ďakujem Ti na tvoj podnet som do Tesca šla pozrieť aj ja tie orchidky! No je pravda, že v letáku je napísaná akcia od zajtra, ale aj u nás boli vyložené už dnes! Ráno ešte nie /bola kolegyňa/ ale poobede o 15,00 už mali a dosť prebraté, čiže ich tiež museli vyložiť na obed. Žiadna ma ale neoslovila tak, aby skončila v nákupnom košíku! Možno nabudúce
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

foza Pozri príspevok
henrieta3, ďakujem Ti na tvoj podnet som do Tesca šla pozrieť aj ja tie orchidky! No je pravda, že v letáku je napísaná akcia od zajtra, ale aj u nás boli vyložené už dnes! Ráno ešte nie /bola kolegyňa/ ale poobede o 15,00 už mali a dosť prebraté, čiže ich tiež museli vyložiť na obed. Žiadna ma ale neoslovila tak, aby skončila v nákupnom košíku! Možno nabudúce
Tiez som nekupila, lebo mam podobne, ano, nabuduce sa snad nieco dostane do kosika aj mne.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
mne v rámci sáčkovej metody tri orchid. úplne zoschli, tak som ich dala na vlhký keramzit, ale nemyslím si že by z nich niečo bolo........toto som len pre dobrý pocit urobila, že som sa snažila ich zachrániť..................ale podľa mňa keď je to celé suché,záchrany niet, listy - tie odišli všetky.........
Mne sa 1trosku prebrala az ked som ich zasadila do malych odrezanych flias, ale stale som nevyhrala, 2 dalsie este rozmyslaju. Ale vyskusala som vsetko. Skus ich tiez po tom keramzite zasadit a poliat.
1 0
Pantarhei Pantarhei

Pantarhei je offline (nepripojený) Pantarhei

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Na meniny som dostala krásnu veľkú orchideu- cymbídium. Akurát kvitla. Po odkvitnutí vyrástla na boku jedna nová hľuza, ale všetky ostatné začali vysychať. Neviem, či to tak má byť alebo som ja spravila chybu.
Mám doma viacero druhov orchideí, ale žiadna iná sa takto nespráva.
Hľadala som aj v knihách a nenašla som nič, čo by mi mohlo pomôcť. Ďakujem
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Takuto zlatu by si mi, Matka mohla poslat vzdusnou postou, uz by sa u mna mala urcite dobre, dala by som si ju niekde zvlast, snad sem, k pocitacu.
No možem Heni,nie je problém,len či by to chuderka prežila.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Musím sa pochváliť s mojím oncídkom, mám ho už od 18 , 3. ale mám foťak v oprave tak dnes som požičala a je tu
oncidium 002.jpg  
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Pre Ma-Ba Majka prepáč, ale neviem inak poslať obrázky, toto sú od teba
catlejka.jpg  
ludisia 004.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Musím sa pochváliť s mojím oncídkom, mám ho už od 18 , 3. ale mám foťak v oprave tak dnes som požičala a je tu
Mam take iste, ale 2x este nekvitlo, tiez tak pekne vonia?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mata10 Pozri príspevok
No možem Heni,nie je problém,len či by to chuderka prežila.
Myslela som to len obrazne, niekde taku snad najdem.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Mam take iste, ale 2x este nekvitlo, tiez tak pekne vonia?
nevonia , alebo necítim
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Toto je moja najväčšia orchidka
mojanajväčšia 002.jpg  
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

milka 60 Pozri príspevok
Toto je moja najväčšia orchidka
a krasne jej idu aj kvetne stvoly
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
nevonia , alebo necítim
kupovala som 3 naraz, aj taku bordovu, nepamatam si uz presne, ale sa mi zda, ze vonali obidve
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Toto je moja najväčšia orchidka
akej farby bude?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
Pre Ma-Ba Majka prepáč, ale neviem inak poslať obrázky, toto sú od teba
Milka - Dendrobko narástlo, Cattleya nemá nové výhony? Oncídium máš pekné, prajem skoré uzdravenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať