Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Nevietemi niekto povedat co moze sposobit na listoch take hnede skvrny.A ked sa pozrem zo spodu na ten list tak je taky akokeby spaleny
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
toto su moje najnovsie prirastky.
Snímka003.jpg  
Snímka004.jpg  
1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Potrebujem radu:
mám také dve chúdiatka:
- jednej zostal len jeden koreň, tak som ju dala do sáčku, teraz jej začali žltnúť listy a keď som na ňu nakukla tak ten jeden koreň, čo jej zostal, zoschol...je to v poriadku?
- tá druhá mala podobný problém, nezdala sa mi tak som skontrolovala korene, zostalo jej asi 7 pekných zdravých, tak som ju zasadila nanovo, polievam len striedmo, až keď nie je zarosený črepník, no začali jej mäknúť listy...avšak začal jej zároveň rásť nový, mám ju od novembra, odkvitla hneď ako som ju dostala a doteraz stagnovala, je možné, že list je znak toho, že som ju zachránila napriek tomu, že jej mäknú tie listy?
Vopred ďakujem za pomoc
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sayly Pozri príspevok
Potrebujem radu:
mám také dve chúdiatka:
- jednej zostal len jeden koreň, tak som ju dala do sáčku, teraz jej začali žltnúť listy a keď som na ňu nakukla tak ten jeden koreň, čo jej zostal, zoschol...je to v poriadku?
- tá druhá mala podobný problém, nezdala sa mi tak som skontrolovala korene, zostalo jej asi 7 pekných zdravých, tak som ju zasadila nanovo, polievam len striedmo, až keď nie je zarosený črepník, no začali jej mäknúť listy...avšak začal jej zároveň rásť nový, mám ju od novembra, odkvitla hneď ako som ju dostala a doteraz stagnovala, je možné, že list je znak toho, že som ju zachránila napriek tomu, že jej mäknú tie listy?
Vopred ďakujem za pomoc
Určite ich nevyhadzuj !!!!!

Mám jednu "orchideu"......v postate zostali len korene a ani jeden list ! ....3/4 roka som ju mala zasadenú v kvetináči, polievala ako ostatné....a NIČ ! .... Nechcela som ju vyhodiť, pretože, keď som jej zlomila koreň, dnu bol zelený, ale ten stred odkiaľ idú listy bol úplne zoschnutý, no len vyhodiť ! Pred mesiacom som tie korene vybrala z črepníka a šupla do sáčku. Trošku som je "vynadala" ... sem-tam orosila a asi sa zľakla .... z tej suchej hrče mi pučia lístky. Ani neviete ako sa teším !!!!!

Ja by som tie žlté listy odstrihla...aj tak z nich nič nebude a šupla zbytok orchidee do sáčku....bez tej drte.....ja som svoj sáčok mala nad radiátorom, takže mala zároveň teplo a vlhko zo sáčku. Keď ma napadlo, tak som jej "vyvetrala" , aby zase nechytila pleseň.

A ešte k polievaniu....menej je niekedy viac ! ......ja polievam všetky raz za týždeň...tak za štamperlík, ale poprelievam vodu z misky aj 5x, lebo po jednom preliatí hneď vytečie. Mne osobne sa ponorenie črepníka do vody na niekoľko hodín neosvedčilo.
Naposledy upravil jess : 26.03.09 at 07:31
IMG_6887.jpg  
Moje_orchidee.jpg  
nm 003.jpg  
1/1
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jess, tíško závidím je to nádhera
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
jess prekraaaasne
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujeeeem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak a tu sú moje .... jedna už dokvitá, jedna je v plnom rozkvete a z tej fialovej sa najviac teším, lebo to je moja druhá kúpená orchidea a takto mi prvý raz odkedy je u mňa doma zakvitla. Na vianoce som si všimla, že popod list sa niečo ťahá...a ono sa to toto vykľulo.
koniec marca 001 1.jpg  
koniec marca 002 2.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dani, sú tiež veľmi peknéééé...

Chcem sa opýtať, ak má niekto orchideu CAMBRIU, či ste ju tiež vyberali z črepníka . To je môj najnovší prírastok . Ona bola v bielom črepníku a ja som ju presadila do priesvitného. Neviem, či som urobila dobre, pretože korene tejto orchidey sú biele a nie zelené ako u Phala.....
Naposledy upravil jess : 26.03.09 at 07:33
nm 002.jpg  
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Aj ja som dostala k narodeninám krásnu fialovú orchideu. Ale som z nej trochu vedľa, lebo má také divné postáčané hrubé korene, je v priesvitnom plastovom takom-ako keby kelímku od horčice a veľmi málo zeminy. Ešte som ju ani nezalievala, lebo neviem či ju mám zospodu zaliať alebo len položiť s celým tým "kelímkom" na trochu do vody, aby sa napila ...
A čo ďalej? Keď odkvitne?
No idem čítať túto tému.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Leni na rýchlo ti poradím....nechaj ty ju pekne v kelímku, tak je to správne, len jej kúp taký pekný priesvitný črepník s výstupkom. Aj moje ho majú.... Zalievať nezalievaj..len raz do týždňa daj do lavóra alebo vedierka trochu prevarenej a vychladnutej alebo odstátej vody . Na hodinku do nej vlož orchideu a môžeš aj postrekovačom zvlhčiť jej listy. Po hodine nechaj odkvapkať a vlož do nádoby v ktorej ju máš obvykle. Ja raz za čas do tej vody pridám aj špeciálne hnojivo na orchidejky.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Danka, máš ich veľmi pekné, a tá fialová ....! Páčia sa mi aj tie ozdobné kvetináče, dobre to vyzerá.
Moje odkedy na jeseň odkvitli, nič nerobia, žiadne kvety nikde akurát na jednej teraz rastie nový list a to je všetko
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Meggi 1 Pozri príspevok
Danka, máš ich veľmi pekné, a tá fialová ....! Páčia sa mi aj tie ozdobné kvetináče, dobre to vyzerá.
Moje odkedy na jeseň odkvitli, nič nerobia, žiadne kvety nikde akurát na jednej teraz rastie nový list a to je všetko
Meggi, aj to je úspech, ja som zvedavá ako sa bude držať moja kvetinka.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Lenka1979 Pozri príspevok
Meggi, aj to je úspech, ja som zvedavá ako sa bude držať moja kvetinka.
Áno, tajne dúfam, že po lístku sa objaví aj iné
Tej tvojej nech sa darí a teší ťa kvetmi čo najdlhšie.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Meggi 1 Pozri príspevok
Áno, tajne dúfam, že po lístku sa objaví aj iné
Tej tvojej nech sa darí a teší ťa kvetmi čo najdlhšie.
Meggi na tej fialovej som mala tiež najprv len lístok a potom dlho dlho nič a ani sama som nevedela, čo sa to popod listom začína ťahať, či koreň alebo nebodaj stonka...a ona to bola fakt stonka.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Meggi na tej fialovej som mala tiež najprv len lístok a potom dlho dlho nič a ani sama som nevedela, čo sa to popod listom začína ťahať, či koreň alebo nebodaj stonka...a ona to bola fakt stonka.
Stále čakám, obzerám ich, nejako už dlho oddychujú od jesene
Bodaj by aj tieto moje po liste vyhnali novú stonku! Doteraz im ani listy nové nerástli. Ktovie, keď sa pohol list, možno aj stonka bude
A možno by som ich nemala toľko láskyplne obzerať, ale by som im mala asi vynadať..
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Meggi 1 Pozri príspevok
Stále čakám, obzerám ich, nejako už dlho oddychujú od jesene
Bodaj by aj tieto moje po liste vyhnali novú stonku! Doteraz im ani listy nové nerástli. Ktovie, keď sa pohol list, možno aj stonka bude
A možno by som ich nemala toľko láskyplne obzerať, ale by som im mala asi vynadať..
Nič si z toho nerob, ani mne nekvitnú už od novembra, len listy mi vyháňajú, oncidka mi teraz začala vyháňať novú hľuzu, na phale mi rastie kejk, jediná, ktorá mi bude kvitnúť, len neviem ešte kedy, ale už začína vyháňať zo stonky základy pukov, je den.nobile...na orchidee treba trpezlvosť, niektoré kvitnú na jar, niektoré na jeseň, je to podľa druhu
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ahojte ja mám tiež orchideu ale už z nej mám len listy, navrchu má korene uschnuté ale mám takýto problém: Má navrchu uschnuté korene potom má ale 4 lístky, potom zase korene zase lístky, a z boku jej vyrastajú dalšie lístky. Co mám s tým robiť? Treba to rozsadiť? Ako? Dakujem
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

31Jankal Pozri príspevok
Ahojte ja mám tiež orchideu ale už z nej mám len listy, navrchu má korene uschnuté ale mám takýto problém: Má navrchu uschnuté korene potom má ale 4 lístky, potom zase korene zase lístky, a z boku jej vyrastajú dalšie lístky. Co mám s tým robiť? Treba to rozsadiť? Ako? Dakujem
bolo by dobré odfotiť ju a dať fotku sem...ja si to neviem nejak dobre predstaviť v akom je momentálne stave a aký je to druh?
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ja sem tie fotky neviem dávať. Poradíš mi prosím ťa postup.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať