Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
To som pochopila, že robíš dierky do kvetináča, keď je rastlinka v kvetináči.??
áno zdeni , opatrne pichám tam kde nie je korienok, alebo medzi korienky, alebo kde nie sú žiadne korienky.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lujza.j Pozri príspevok
áno zdeni , opatrne pichám tam kde nie je korienok, alebo medzi korienky, alebo kde nie sú žiadne korienky.
To máš ale odvahu.Ja dierujem len do prázdného, keď presádzam.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
baby plne vás chápem!!! tak sme posadnuté týmito kvetmi, že už od dobroty nevieme čo by sme pre ne urobili lepšie. len vela krát obchodníci zarábajú na takých ako sme my - uchyláčkach čo kúpia aj to čo by iný už nekúpil!!!! ale my kúpime a pipleme sa s tým a my sa potom z toho ešte vytešujeme že sme zachránili to čo by možno iný obchodník mimo SR "hodil do koša"
Mne to vyhovuje, tie zachranene su vdacnejsie, ved mam aj z kvetinarstva, ked je rozumna cena. Keby si ma videla, ako som tie, co tam minule mali podoprela, prichytila, myslela by si, ze mi sibe, ved je to kvet. No a ceny-staci sa pozriet na zahr. stranky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
To máš ale odvahu.Ja dierujem len do prázdného, keď presádzam.
zdeni akurát som špehovala jednu čo som jej nedávno takto narobila dierky, rástol jej nový list a myslela som, že ešte porastie, ale asi už nie, lebo zo stredu sa tlačí další kupovala som ju v hornbachu bola som "oslepená" zvláštnou farebnou kombináciou, až doma som sa na ňu zadívala a zistila som, ž je to pekná "starena" už mala odstrihnuté 4kvetné stonky / takže nejaký ten čas si prežila v horbachu/ a korienky nič moc,ale moje dieročky jej pomohli
dievčatá ja mám niekedy pocit, že vlastne my ked ich vykúpime z týchto "špecializovných" predajní tak to je pre nich vlastne vykúpenie
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
Mne to vyhovuje, tie zachranene su vdacnejsie, ved mam aj z kvetinarstva, ked je rozumna cena. Keby si ma videla, ako som tie, co tam minule mali podoprela, prichytila, myslela by si, ze mi sibe, ved je to kvet. No a ceny-staci sa pozriet na zahr. stranky.
heni nemyslela by som si, že ti šibe to určite nie!!! ja ked som si zlomila špičku kvetnej stonky tak som si fakt a to som si ja šibnutá odlomila aj potom čo mi zase začala rast.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

janka51 Pozri príspevok
Tak toto je môj nový prírastok z kauflandu a nemá ani zlý substrat ani hnilé korene a ani nepíska a mám z nej takú radosť ako malé dieťa. je 20 v poradí.
Krásna je,v kauflande som ešte nekupovala.Nech vám dlho a krásne kvitne.


A videla som tie orchidky v lidli,sú to len kvietky vo vode,v takej tyčinke.To skôr kúpim živú.
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
baby plne vás chápem!!! tak sme posadnuté týmito kvetmi, že už od dobroty nevieme čo by sme pre ne urobili lepšie. len vela krát obchodníci zarábajú na takých ako sme my - uchyláčkach čo kúpia aj to čo by iný už nekúpil!!!! ale my kúpime a pipleme sa s tým a my sa potom z toho ešte vytešujeme že sme zachránili to čo by možno iný obchodník mimo SR "hodil do koša"
Veď to.Ale tak čo už s nami.No a nekúp orchidku aj ked je za polovicu a ešte má tri kvietky?Substrát to je to najmenej.Mám len 5 orchidiek a môžem si dokúpiť nový.Vybrala som len tie najväčšie kúsky a ostatný išiel do skalky.Ale nebanujem to.Stojí to za to.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

A ešte sa musím priznať.keď som kupovala orchidku v lidli,mala 2 stonky už odcvaknuté.A ja blbá som si myslela,jéj,mala 3 stonky.Keď mi raz zakvitne to bude krása.A aj ked sú vraj jednovýhonkové,tak som tomu neverila.A až teraz som to konečne pochopila,aspoň myslím.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

lenus Pozri príspevok
strasne sa mi paci prispevok k tomuto na hoax.cz - "Kolega, čo má v kancelárií tarantulu, ju začal učiť pískať, ale potvora nechce....." nech si prinesieme domov hociaku rastlinu, ci uz z baumaxu, lidla, normalneho kvetinarstva, to je jedno, musime pocitat aj s tym, ze si mozeme priniest aj nejakeho zivocicha. nemalo by sa to stavat, ale na 100% to nikto nevyluci. mna osobne toto neodradi, maximalne budem viac okukovat rastlinku, ci tam nieco podozrive neuvidim, ale to som robila aj doteraz.
.teda tak to som doteraz nikdy nerobila, ani ma nenapadlo že v kvetináči môže niečo prebývať, tak už aj letím skontrolovať či niečo nechovám
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

beba13 Pozri príspevok
.teda tak to som doteraz nikdy nerobila, ani ma nenapadlo že v kvetináči môže niečo prebývať, tak už aj letím skontrolovať či niečo nechovám
To je určite len komerčný ťah predajcov.Pokial ju fakt nenájdem osobne,neverím tomu,nakolko sa takej nohatej príšerky bojím.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Zdenka175 Pozri príspevok
To máš ale odvahu.Ja dierujem len do prázdného, keď presádzam.
Zdeni aj ja porobím dierky aj keď v nej mám zasadené veď je pekne cez kachlik vidno kde sú korene a teraz aj keď kúpiš orchidku tak už na bočných stenách dierky nie sú. Tak len smelo dierky povypaľuj neboj sa neublížiš jej
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, dnes som počula v rádiu rozhovor ohľadom tých tarantulí, ktorých hniezdo bolo údajne v kvetináči s orchideou. Odborník sa vyjadril, že sa jedná len o fámu, že to nieje možné , orchideje, ktoré si my kupujeme niesú vykopávané niekde v pralese, ale vypestované vo veľkom v pestovateľským podnikoch a už vôbec by tarantula nevytvárala piskľavý zvuk pri polievaní. Zvuky, ktoré pavúky vytvárajú niesú ľudským uchom počuteľné a jedná sa skôr a klopkajúci zvuk, nie piskľavý. Potom rozprával odborník na pavúky a ten sa vyjadril, že je viac druhov tarantulí, ale ani jeden nieje natoľko jedovatý, že by človeku vážne ublížil. Takže myslím si, že sa nemáme čoho báť, kľudne môžme bez obáv ďalej nakupovať , niekto nás chcel postrašiť
2 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
infinityfx21 Pozri príspevok
A máme prírastok z baumaxu po 3 €,konečne som natrafila asi na akciu.Má síce len 3 kvietky,ale vyzerá byť zdravá.Má pekné korene a 1mm lístok.Tak sa teším,to je predbolestné za vytrhnutý zub.
Je nadherna, taku som este nevidela. Hned by som brala
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte, dnes som počula v rádiu rozhovor ohľadom tých tarantulí, ktorých hniezdo bolo údajne v kvetináči s orchideou. Odborník sa vyjadril, že sa jedná len o fámu, že to nieje možné , orchideje, ktoré si my kupujeme niesú vykopávané niekde v pralese, ale vypestované vo veľkom v pestovateľským podnikoch a už vôbec by tarantula nevytvárala piskľavý zvuk pri polievaní. Zvuky, ktoré pavúky vytvárajú niesú ľudským uchom počuteľné a jedná sa skôr a klopkajúci zvuk, nie piskľavý. Potom rozprával odborník na pavúky a ten sa vyjadril, že je viac druhov tarantulí, ale ani jeden nieje natoľko jedovatý, že by človeku vážne ublížil. Takže myslím si, že sa nemáme čoho báť, kľudne môžme bez obáv ďalej nakupovať , niekto nás chcel postrašiť
Jedná sa o obyčajný hoax: http://www.hoax.cz/hoax/co-je-to-hoax
http://www.hoax.cz/hoax/palmy-s-pavouky/
zoznam hoax-ov : http://www.hoax.cz/hoax/databaze/
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

zmrzka333 Pozri príspevok
Je nadherna, taku som este nevidela. Hned by som brala
Ďakujem Zmrzka.Aj mne sa páčila,tak som ju zobrala k nám domov.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Problém.Stále mám mušky aj ked som všetky iné kvety dala z izby.Videla som ich aj na orchidkách ale nie v substráte.To som asi slepá na také potvory.Čítala som že pomáha aj jarová voda,ale keď kvitnú ,neublíži im to?Máte s tým skúsenosti?Alebo mám kúpiť nejaký postrek?Ešte skúsim pozrieť či to nejde pomimo okien,ale to pochybujem.Ďakujem za rady.Pekný víkend.
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Môj nový včerajší prírastok
nove 010.jpg  
nove 011.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Problém.Stále mám mušky aj ked som všetky iné kvety dala z izby.Videla som ich aj na orchidkách ale nie v substráte.To som asi slepá na také potvory.Čítala som že pomáha aj jarová voda,ale keď kvitnú ,neublíži im to?Máte s tým skúsenosti?Alebo mám kúpiť nejaký postrek?Ešte skúsim pozrieť či to nejde pomimo okien,ale to pochybujem.Ďakujem za rady.Pekný víkend.
Mala som musky 2 roky, aj v kvetoch na balkone, nepomohlo vobec nic, ani chemia, ked som si kupila 1.orchi, zmizli, videla som ich mrtve na parapete, asi ich znicila, je to len moj nazor, ale tak to bolo. Jarovu vodu na orchi nedavaj. Dostat taku zltu lepku, zozen si to a daj do zeminy, pochytaju sa na to. Pekny svaitocny den.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

infinityfx21 Pozri príspevok
Problém.Stále mám mušky aj ked som všetky iné kvety dala z izby.Videla som ich aj na orchidkách ale nie v substráte.To som asi slepá na také potvory.Čítala som že pomáha aj jarová voda,ale keď kvitnú ,neublíži im to?Máte s tým skúsenosti?Alebo mám kúpiť nejaký postrek?Ešte skúsim pozrieť či to nejde pomimo okien,ale to pochybujem.Ďakujem za rady.Pekný víkend.
Mne niekedy zabralo preliatie jarovou vodou. Ale sú v kvetinárstvach žlté lepové doštičky. Zapichnú sa do kvetináča a ne sa lepia .
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
mata10 Pozri príspevok
Môj nový včerajší prírastok
Je nádherne ružová gratulujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať