Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

privát Pozri príspevok
no a mne maród - miniorchidka to v sáčku po dlhých mesiacoch vzdala, dnes som ju s ťažkým srdcom vyhodila a tak to sľubne vypadalo ...
tak to prajem uprimnu sustrast...nech je jej v orchideiovom nebicku najsamlepsie ako sa da...
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

privát Pozri príspevok
no a mne maród - miniorchidka to v sáčku po dlhých mesiacoch vzdala, dnes som ju s ťažkým srdcom vyhodila a tak to sľubne vypadalo ...
Nebuď smutná.Aj mne to dneska jedna vzdala a skončila ako tvoja.Bol to darček od maminy a o to je mi tažšie že sa ju nepodarilo zachrániť.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
Prijemnu sviatocnu nedelu, len par skusenosti s ozivovanim. 1, ktoru som dala na keramzit mokry, asi za tyzden zdvihla listy a zacala vypustat nejky kusok zo svojho tela, hned som ju presadila do kory, pusta dalej, koren, ci co, este neviem, listy, aj ked su vraskave, stvrdli. Dalsie 2 som dala do sackov, nad mokry keramzit, ale dnes som ich musela vybrat, ziadne pokroky, len listy zacali pod tym sackom zltnut. Tak som aj tie dala do kory, tiez do malej flasky od miner., 1/2 l, dierky a pod flasky mokry keramzit, aj som trosku vody na ne kvapla, teda na koru. Uvidim, su take znicene, ze horsie uz nebudu. Takze u mna sa sackova metoda neosvedcila. No a na dovazok mi krasna zlta spadla, ked som davala tieto na parapetu, ale mala stastie, lebo nebola presadena a vysypalo sa z nej plno mokrej zeminy. Takze definitivne novu, pokial nevidim, v com je, presadzam. Zdala sa mi cudna, lebo ju mam uz dlho a nic nevypusta, ani novy korienok, nemala ziaden pohyb. Nezlomila sa, tak jej snad v kore bude dobre. To su moje nove skusenosti. Pekny den.
Ja som dneska jednu musela pochovať.Už sa nedala zachrániť.Bola bez srdiečka a totalne mi to uschlo.Bol to darček od maminy,ale nič sa nedalo robiť.Keramzit nemám,a pravdu povediac sa mi ho nechce ísť zhánať.Ked som v baumaxe,pozerám len po orchidkách,po kôre ale keramzit ma nenapadne.A dúfam,že ho tak skoro potrebovať nebudem.A tej žltej si možno zachránila život aj ked ti spadla.Dala by som aj bodíky,ale ešte nemožem.Príjemný zvyšok sviatkov.
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Prajem krásnu Veľkú Noc
Veľa kupačov a šibačov vám priať teda nejdem
Ale prajem vám veľa kvietkov a veľa radosti s nimi
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Dievčatá možete mi povedať či to nie je náhodou stonka,je to Bollopetalum.
bolo 003.jpg  
bolo 004.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Michelle051 Pozri príspevok
Prajem krásnu Veľkú Noc
Veľa kupačov a šibačov vám priať teda nejdem
Ale prajem vám veľa kvietkov a veľa radosti s nimi
Mile dievcata, milovnicky orchi, ked sa zbavite vsetkych sibacov a kupacov, pozrite sa, prosim, na tento obrazok. Je to moja nova zlacnena, mala 3 kvety, horne boli opadane, ale kupila som ju kvoli krasnej farbe, vedela som, ze odpadnu. Ma 2 nove vyhonky, ale vrsok je suchy.
Nemala by som tu usychajucu cast odstrihnut, aby to nahodou cele neuschlo? Dakujem za radu, prijemny zvysok sviatocneho dna.
vysycha.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Mile dievcata, milovnicky orchi, ked sa zbavite vsetkych sibacov a kupacov, pozrite sa, prosim, na tento obrazok. Je to moja nova zlacnena, mala 3 kvety, horne boli opadane, ale kupila som ju kvoli krasnej farbe, vedela som, ze odpadnu. Ma 2 nove vyhonky, ale vrsok je suchy.
Nemala by som tu usychajucu cast odstrihnut, aby to nahodou cele neuschlo? Dakujem za radu, prijemny zvysok sviatocneho dna.
pardon, som ju neotocila
vysycha.jpg  
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
mata10 Pozri príspevok
Dievčatá možete mi povedať či to nie je náhodou stonka,je to Bollopetalum.
zda sa mi že stonka kvetná
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
pardon, som ju neotocila
ja by som stonku šmykla pod tým kvietkom ja strihám pod miestom kde bol prvý kvietkom na stonke. ona je taká rozkonárená, ak nemá suché končeky možno hodí nejaké kvietky
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

[QUOTE=henrieta3;1363379]pardon, som ju neotocila[/QUO


Je krásna a ešte len bude.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Niečo na spríjemnenie tohto upršaného dňa.Je to len stiahnuté z netu,ale snáď vás to poteší.A tie čo niesú orchidky,sa mi strašne páčili.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
henrieta3 Pozri príspevok
pardon, som ju neotocila
není to na obrázku dobré vidieť, ale mne sa nezdá suché ja by som zatiaľ nestrihala uvidíš čo poradia druhe kočky.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Niečo na spríjemnenie tohto upršaného dňa.Je to len stiahnuté z netu,ale snáď vás to poteší.A tie čo niesú orchidky,sa mi strašne páčili.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

infinityfx21 Pozri príspevok
Niečo na spríjemnenie tohto upršaného dňa.Je to len stiahnuté z netu,ale snáď vás to poteší.A tie čo niesú orchidky,sa mi strašne páčili.
Nechce mi sem dať tie obrázky.Jááj,budem asi zlá.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinity, malý kochlíček od jupíja je fajn! nezabudni polievat častejšie, ved vieš menší kochel rýchlejšie preschne ja by som chvilu počkala a ked sa nebude nič diat na stonke, tak by som ju šmykla preč tak ako si písala, aby sa nevysilovala. nech dá radšej silu do nových korienkov, tie sú dôležitejšie!!! nech kvitne ked sa zotaví
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
infinity, malý kochlíček od jupíja je fajn! nezabudni polievat častejšie, ved vieš menší kochel rýchlejšie preschne ja by som chvilu počkala a ked sa nebude nič diat na stonke, tak by som ju šmykla preč tak ako si písala, aby sa nevysilovala. nech dá radšej silu do nových korienkov, tie sú dôležitejšie!!! nech kvitne ked sa zotaví
Ďakujem krásne.Ono to tam rastie na tej stonke,zatial jej len rosím substrát,bojím sa ešte poliať.A vyzerá to fakt na kvety,potom priložím aj foto.

A čo som chcela pridať tie obrázky,mám ich v albume.Mrzí ma,že mi to sem nechce dať.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ja by som stonku šmykla pod tým kvietkom ja strihám pod miestom kde bol prvý kvietkom na stonke. ona je taká rozkonárená, ak nemá suché končeky možno hodí nejaké kvietky
tie vyhonky su ok, je tam pohyb, ten vrsok sa mi nepaci, aby to kvoli tomu neuschlo cele, teda odstrihnem, dakujem
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
tie vyhonky su ok, je tam pohyb, ten vrsok sa mi nepaci, aby to kvoli tomu neuschlo cele, teda odstrihnem, dakujem
je to 6.obrazok v albume, nepodarila sa mi dnes lepsie foto
takze odstrihnem tesne nad 1.vyhonkom?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
je to 6.obrazok v albume, nepodarila sa mi dnes lepsie foto
takze odstrihnem tesne nad 1.vyhonkom?
tu je lepsi pohlad na ten suchy vrsok
zlacnena1.jpg  
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

A takto nám to rastie.Som rada,ale fakt by som bola radšej korienky videla.Neni sú to kvetné stonky,alebo len púčiky?Ešte to tak nepoznám,je to prvá čo ma stresuje.
A táto žltá mala 1 púčik rozkvitnutý,dva sa len dlho chystali,potom som presadila a pozrite ako sa pýši.
SP_A0124.jpg  
SP_A0126.jpg  
SP_A0127.jpg  
SP_A0128.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať