Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

31Jankal Pozri príspevok
Ja sem tie fotky neviem dávať. Poradíš mi prosím ťa postup.
dole ako máš rýchla odpoveď si klikneš na formátovať správu, otvoria sa Ti možnosti, hneď v hornej lište je typ písma, veľkosť písma atď...v tom istom riadku je aj taká spinka, klikneš na ňu, otvorí sa Ti tabuľka, klik na prehľadávať, vložíš fotku a klikneš na stiahnuť, potom stačí zavrieť okno a poslať správu
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Vie mi prosím niekto poradiť o aký druh ide? Ďakujem
orchidea 053.jpg  
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Už asi hodinu listujem na tejto stránke, no a práve som sa rozhodla!
Včera som odovzdala posledné daňové priznanie, tak za odmenu si dnes idem kúpiť nejakú tú nádheru. Ako pre začiatočníčku, aký durh by som si mala kúpiť??
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
Vie mi prosím niekto poradiť o aký druh ide? Ďakujem

povedala by som, že oncidium, ale neni som si istá
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

invest Pozri príspevok
Už asi hodinu listujem na tejto stránke, no a práve som sa rozhodla!
Včera som odovzdala posledné daňové priznanie, tak za odmenu si dnes idem kúpiť nejakú tú nádheru. Ako pre začiatočníčku, aký durh by som si mala kúpiť??
Najmenej náročná je Phalaenopsis preto by som doporučila práve tento druh.

Ja som dnes odovzdala posledné DP a tiež si idem spraviť radosť a idem zajtra na záhradkársku výstavu do Trenčína

Pekný deň
0 0
margareta0505 margareta0505

margareta0505 je offline (nepripojený) margareta0505

ja ma orchideu druhu phelanopsis ...ked som ju kupila taq kvitla ..po odkvitnuti zostala stonka a potom na stonke vyhnala puciki a uz 4 mesiace sa nevedia rozkvytnut a ani nerastu...stale su take male co jej je???
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly : ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jupíííííííí, mojej orchideike rastie lístok, zistila som to dnes a už má asi 1,5 cm a tiež predpokladám, že jej "ožili" očká kde predtým boli kvietky, čosi tam rastie ako lístok a už to má asi 7 mm.... teším sa
a ďakujem všetkým za rady v predchádzajúcich príspevkoch
idem jej kúpiť kamarátku, aby nebola taká osamelá
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
sayly : ďakujem
nie je zač, len som si neni na 100istá, či je to ten druh....
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Vie mi prosím niekto poradiť o aký druh ide? Ďakujem
http://images.google.sk/imgres?imgur...%3D18%26um%3D1
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Neviete mi niekto povedat kedy sa moze dat cymbidium na von??
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
liba2 ja ked som mala prvu orchideu znama mi povedala ze jej musim kupit kamaratku aby jej nebolo smutno.neviem ci to bola nahoda ale po par dnoch ta prva vyhnala bocnu stopku smerom k tej novej,potom puciky a nakoniec aj rozkvitli tak si myslim ze na tom asi nieco je.ja som prave vcera zbadala nove puciky na jednej co dlhsie nekvitla tak sa tesimlen chodim pozerat o kolko podrastlikeby som ich mohla ocami popohnat uz dnes kvitnu
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dnes som opäť neodolala
vr 001.jpg  
vr 004.jpg  
1/1
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

jess, sú krásne.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pôvodne som išla kúpiť len jednu ! (však doma mám už 10 ) .....do košíka som dala 5 a so slzami v očiach som sa musela nakoniec rozlúčiť s tromi adeptkami Jedna bola strašne zvláštna...taká..."masožravá", ale mala všetky kvety rozvité, tak som ju tam nechala. Snáď nabudúce
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

jajax Pozri príspevok
liba2 ja ked som mala prvu orchideu znama mi povedala ze jej musim kupit kamaratku aby jej nebolo smutno.neviem ci to bola nahoda ale po par dnoch ta prva vyhnala bocnu stopku smerom k tej novej,potom puciky a nakoniec aj rozkvitli tak si myslim ze na tom asi nieco je.ja som prave vcera zbadala nove puciky na jednej co dlhsie nekvitla tak sa tesimlen chodim pozerat o kolko podrastlikeby som ich mohla ocami popohnat uz dnes kvitnu
Tak to asi aj ja kupim tej svojej surodenca, lebo od vianoc ani pučik nepustila na tych povodnych stopkach a jednu novu pustila ale sa krut a na blbej strane vysla.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

jess Pozri príspevok
Dnes som opäť neodolala
Tie su jraasne .V bille boli teraz len neviem ake .ja som si raz kupila v bille taku zltu a este stale kvitne lebo vetsinou to je asi tak ze ked pride do noveho prostredia tak jej kvety opadaju.
0 0
Zuzana Bene Zuzana Bene

Zuzana Bene je offline (nepripojený) Zuzana Bene

Ahojte, vidím, že tu máte bohaté skúsenosti s orchieami, tak mohol by mi niekto poradiť? Dostala som orchidejku ale pred mesiacom, kúpila som si sklený kvetináč, hnojivo, také tie želatínové guličky.. celá som sa vytiešala.. a teraz sa mi po tých guličkách žltých promenádujú nejaké svine malé.. neviem čo presne to je, nejaké vošky asi, malilinké čierne s dvoma tykadlami.. je to normálne, alebo ich treba vyzabíjať? ďakujem
0 0
dikapo dikapo

dikapo je offline (nepripojený) dikapo

Ahojte
Mam doma asi tak dva mesiace dendrobium nobile (pozri obrazok) a musim smutne skonstatovat ze mi zacinaju opadavat kvety a dokonca aj listy. Listy mi najskor zozlknu a potom odpadnu. na prilozenom obr je vidiet pociatky zltnuceho listu....dnes je uz odpadnuty a zltnu dalsie . Skusal som ju premiestnit na viac slnecne miesto ale zial nedari sa. Polievam ju raz do tyzdna a kazdy den ju kropim odstatou vodou. teplotu v byte mam okolo 21C. Kmen je tvrdy a teda usudzujem ze aj zdravy. Zatial som ju hnojil iba raz hnojivom urcenym na orchide. Vsimol som si ze v substrate mi behaju nejake male potvorky o velkosti pieskoveho zrnka....moze byt pricina zltnutia v tomto? mam sa pokusit nobile presadit? na obrazku je tiez vidiet ze puciky mi vysychaju....co robim /nerobim dobre. Dokonca mi vyhnala aj novy vyhonok zo zeme...takze si myslim ze az tak zle sa u mna nema. Viem ze existuju nejake dva druhy tychto dendrobium nobile pricom jeden znich potrebuje aj chladne prostredie v urcitom stadiu roka a druha nie....aky druh mam ja? vopred velmo pekne dakuje za akukolvek pomoc.
Dikapo
dendrobium nobile.JPG  
0 0
Zuzana Bene Zuzana Bene

Zuzana Bene je offline (nepripojený) Zuzana Bene

Dikapo, presne aj ja mám taký problém, s tými malými potvorkami, neviem či je to bežné, ale asi ich treba zlikvidovať..ale ako
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať