Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
lesslie a henrieta3 ďakujem za rady! Orchidka je na keramzite, už len čakať čo sa bude diať. Priebežne budem informovať.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdenka175 Pozri príspevok
Ona sa asi len aklimatizuje. Možno máš v izbe vysoké teploty. Keď sa pozrieš cez kvetináč na korene, vyzerajú OK?
nemám práveže vysoké teploty, skôr cez deň trošku chladnejšie, poobede viac teplo keď sa prikúri.........
Korene vyzeraju pekne, v poriadku.......... No však sa nechám prekvapiť čo tie nádejné rašiace stonky budú robiť, resp. či budú rásť....
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

finis Pozri príspevok
prajem vsetkym pekny den.som stastnou majitelkou piatich phalenopsisov, z toho je jeden mini.mam tieto kvietky velmi rada, ale nie som zase obzvlastny odbornik.uz par dni luskam tieto stranky, ale zatial som nenasla odpoved na moj problem.preto by som sa rada opytala niekoho kto vie.jedna z mojich orchidei vyzera dost biedne.prisla o vacsinu listov a tie posledne dva co jej zostali su makke a vraskave.mam podozrenie, ze sme ju asi preliali. precitala som si tu o sackovej metode a som rozhodnuta ju vyskusat.ale - orchidka vyhnala nedavno novu kvetnu stonku.este je iba asi 10cm.mam ju na rastlinke nechat alebo ju odstrihnut?kvetne puky ani nic podobne este nema.
a este by som mala jednu otazocku.vsimla som si tu nazor, ze ked kvetna stonka vyrasta zo stredu, rastlina sa znehodnocuje.moze niekto vysvetlit preco?jednu taku pachatelku totiz asi mam.
tak som nakoniec milu-zlatu presadila rovno do novej pody.kupila som dobry korovy substrat v hornbachu v brne.inak...mali tam super vyber aj orchidky a nie drahe vcelku.len skoda,uz som bola nad limit.
pri presadzani sa splnili moje obavy a ukazalo sa, ze rastlinka nema skoro ziadne korene v kvetinaci.asi iba jeden a aj ten som musela zrezat a oskoricovat.tak som napchala do zeme aj 3-4 vzdusne co mala.tak teraz s napatim cakam co bude.kvetnu stonku som nechala, ale zacala uz od vrchu zltnut takze....no, neviem ,neviem.
inak, moja posledna phala co som si asi dva tyzdne dozadu kupila mi tiez robi starosti so schnutim a opadavanim kvetnych pukov.tak dufam, ze to iba trosku spasuje a ked sa prisposobi bude ok.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

foza Pozri príspevok
lesslie a henrieta3 ďakujem za rady! Orchidka je na keramzite, už len čakať čo sa bude diať. Priebežne budem informovať.
niet za co...len nech sa jej podari pozviechat sa , kazdej jednej by bola skoda
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Pre povzbudenie posielam posledneho mrzacika co nema ziadne korene a teraz zacina tlacit.
Lucka a Dominika 006.jpg  
Lucka a Dominika 007.jpg  
1/1
2 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lusielaL Pozri príspevok
Pre povzbudenie posielam posledneho mrzacika co nema ziadne korene a teraz zacina tlacit.
nema nejaky velky kochlik? ci to sa mi len zda?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

finis Pozri príspevok
tak som nakoniec milu-zlatu presadila rovno do novej pody.kupila som dobry korovy substrat v hornbachu v brne.inak...mali tam super vyber aj orchidky a nie drahe vcelku.len skoda,uz som bola nad limit.
pri presadzani sa splnili moje obavy a ukazalo sa, ze rastlinka nema skoro ziadne korene v kvetinaci.asi iba jeden a aj ten som musela zrezat a oskoricovat.tak som napchala do zeme aj 3-4 vzdusne co mala.tak teraz s napatim cakam co bude.kvetnu stonku som nechala, ale zacala uz od vrchu zltnut takze....no, neviem ,neviem.
inak, moja posledna phala co som si asi dva tyzdne dozadu kupila mi tiez robi starosti so schnutim a opadavanim kvetnych pukov.tak dufam, ze to iba trosku spasuje a ked sa prisposobi bude ok.
Dôležité je zasadiť orchideu, ktorá má minimum koreňov do veľmi malého kvetináča. Inak substrát nepreschne a zhnijú aj zostávajúce korene.
Pri presádzaní sa odporúča vždy kvetné stonky zrezať. Zvlášť ak žltne, je už zbytočná.
Opadávanie pukov, môže byť zapríčenené nedostatkom svetla. Treba ju dať na najsvetlejšie miesto v byte.
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Zaujímavosti z domova- Keika s dvomi srdiečkami 1,2 a 3 spoločný akoby chrbtami zrastený list pre jednu aj druhú - - také siamské dvojča. A ešte moja mini záhradka dendrobií.
Obrázok 736.jpg  
Obrázok 747.jpg  
Obrázok 748.jpg  
1/1
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Zaujímavosti zo zahraničia - pri presádzaní Epic.René Marquez - som objavila túto miniatúru. Kvitnúca orchidea na obr. je stiahnutá z int. len na isustráciu.
Obrázok 664.jpg  
EReneb.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

lesslie Pozri príspevok
nema nejaky velky kochlik? ci to sa mi len zda?
Mas pravdu,ale ja si to pestujem tak,po svojom,ked tam strati korene nevyberam ju,akurat ked treba zaskoricovat.Uz 5 ks mi tam na starom mieste vytlacilo znova korene.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Zaujímavosti zo zahraničia - pri presádzaní Epic.René Marquez - som objavila túto miniatúru. Kvitnúca orchidea na obr. je stiahnutá z int. len na isustráciu.
ta 1.je tvoja?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá, teraz som dofrčla z baumaxu, zakúpila som si 4ks phalov, kus po 3eu. bolo síce vela bledých a bielych, ale dalo sa vybrat. samozrejme že moja chamtivost bola taká, že sa mi podarilo vybrat dve kde sú 2ks v kochly. no ale viete, že tip top nie sú tak idem na ne
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
dievčatá, teraz som dofrčla z baumaxu, zakúpila som si 4ks phalov, kus po 3eu. bolo síce vela bledých a bielych, ale dalo sa vybrat. samozrejme že moja chamtivost bola taká, že sa mi podarilo vybrat dve kde sú 2ks v kochly. no ale viete, že tip top nie sú tak idem na ne
Super kúpa.Som zvedavá na fotečky.Ja ked poviem drahému že chcem ísť do baumaxu,už vie presne prečo a frfle.Ale ked som bola včera,nič moc.Mali 2 biele phaly,zlacnené,ale odolala som.Počkám,kým mi nezakvitne tá moja Xena,ovšem ak mi nejaká kráska nepadne do oka.
0 0
ex ex

ex je offline (nepripojený) ex

prosím, má niekto skúsenosti s mäkkými listami orchideí a ako sa to dá upraviť, mám také totiž až 3 ks orchideí - po cca 4 mesiacoch doma začnú vždy listy mäknúť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Super kúpa.Som zvedavá na fotečky.Ja ked poviem drahému že chcem ísť do baumaxu,už vie presne prečo a frfle.Ale ked som bola včera,nič moc.Mali 2 biele phaly,zlacnené,ale odolala som.Počkám,kým mi nezakvitne tá moja Xena,ovšem ak mi nejaká kráska nepadne do oka.
super kúpa? tiež som si to myslela, ale istá si budem až po čase. už som ich rozsadila, uvidím čo bude fotečky nejaké mám
Snímka0430.jpg  
Snímka0435.jpg  
Snímka0431.jpg  
Snímka0432.jpg  
1/1
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
dievčatá, teraz som dofrčla z baumaxu, zakúpila som si 4ks phalov, kus po 3eu. bolo síce vela bledých a bielych, ale dalo sa vybrat. samozrejme že moja chamtivost bola taká, že sa mi podarilo vybrat dve kde sú 2ks v kochly. no ale viete, že tip top nie sú tak idem na ne
juuuuuj tak to gratulujem...ja som tak nasla fialkovo zltkavo cervenu a su tam tri a jenda keika...no ked sa dari tak sa dari..tesim na fotocky
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
super kúpa? tiež som si to myslela, ale istá si budem až po čase. už som ich rozsadila, uvidím čo bude fotečky nejaké mám
jeeej tak ta 4 fotka je bohovska..teda orchidka na nej nadherna farba..aj ostatne su krasne, to je jasne
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

lujza.j Pozri príspevok
super kúpa? tiež som si to myslela, ale istá si budem až po čase. už som ich rozsadila, uvidím čo bude fotečky nejaké mám
Pekné. Tušim sa prejavuje vplyv razitka
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

henrieta3 Pozri príspevok
ta 1.je tvoja?
Áno je, ale to je len na skúšku čo bude z tohto mrňúsa. Inak pôvodná rastlina je rozsadená na dve.
epic.jpg  
Obrázok 668.jpg  
1/1
1 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

foza Pozri príspevok
Pomóóóóc dievčatá prosím vás poradte mi čo mám robiť! Dnes som s hrôzou zistila, že orchidka, čo som zachraňovala nemá žiadny koreň. Ani jeden! Zdalo sa mi podozrivé, že spodné lístky žltnú a odpadnú ale nevenovala som tomu pozornosť, kedže stále vyrašil nový lístok. No ale ked dnes odpadol aj celkom nový lístok, tak mi to nedalo a vybrala som ju so substrátu a zistila som, že korene sú fuč!!! Písali ste tu o keramzite čo čo? Prosím vás ak máte niektorá skúsenosti, čo s orchidkou čo nemá ani jeden koreň ale lístky ešte sú zatial 2 a 3 sa už tlačí. Poradte!! Ďakujem
nemám skúsenosti s keramzitom, ale mám skúsenosť so sáčkovou metódou, umy ju od starého substrátu, aj črepník umy, aby bol úplne čistý, zaškoricuj a vlož do prázdneho črepníka aj s listami, zavri do mikroténového sáčku, na ktorom urob pár dierok a daj na pôvodné miesto, po celý čas neros, nenamáčaj ani inak nedávaj do kontaktu s vodou, ja som už zachránila tak dve, jedna, čo som rosila splesnivela, preto žiadna voda, oni sa aj bez vody preberú, mala som jednu, ktorej zostali len listy, ani jeden jediný korienok nemala a teraz je už zachránená a vyháňa kvetnú stonku, keď rozkvitne, pochválim sa, len to chce trpezlivosť a veľkú, jednu mám ešte v sáčku od 16. januára, koreňov mi vyhnala asi 7, len sú ešte krátke, tak musím počkať kým podrastú....držím palce
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať