Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Co sa tyka zeleneho flaku na crepniku, ak to vyzera ako mach, tak to tam mozes nechat, pretoze orchidei su v podstate paraziti, ktory ziju z druhych , napr.: stromov, machu a pod., toho sa nemusis bat, len to sleduj ci je to naozaj mach a ak sa velmi bojis, tak to odstran, ale ja ked som si ista , ze ide o mach, tak ho tam nechavam.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Michelle,
to si ma chcela nahnevat? Je nadherná, i ja mam taku, ale bohuzial uz odkvitnutu a ma teraz vegetacny pokoj. Naozaj je krasna.
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Dakujem V lete ju dám na balkón a dúfam že sa bude dariť. V zime.. uvidíme pokúsim sa ju mať v nejakej studenšej izbe.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte,
prikladam foto ako som slubila, ta stredna je tá vanda, ktorú pestujem len tak v tom sklennom valci.
Dufam, ze sa Vam budu pacit a idu mi kvitnut dalsie 2 tak potom prilozim foto.
Prijemny zbytok vikendu.
Sú prekrásne phu..phu.. nech sa Ti držia.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
andika5 Pozri príspevok
ahojte neviem ci niekto cital moj prispevok tak pisem este raz naozaj neviem co to moze byt a bojim sa aby to nepreslo na tu druhu orch.,a mam este jednu otazocku dneska som si kupila dalsiu phalu ale vsimla som si az doma ze na crepniku ma taky zeleny flak vyzera to ako mach,moze to byt z vody a polievania?dakujem
Ak sú kerene pevné a tvrde tak si z toho nič nerob nie každé sú zelene ja tiež veľa mám takých a ani ten mach by nemal škodiť.
1 0
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak som sa dievčatá dnes naštvala a aj ked sa to nerobí tak som ošmykala všetky kvetné stonky na mojich phaloch. na všetkých mi idú nové listy, korienky tak som ich týmto spôsobom chcela odľahčiť, ja viem, že čo je na orchidke zelené tak sa nestrihá, ale to taký môj individuálny pokus. na jednej som nechala, spiace očko sa tvári, že by sa mohlo zobudit - na tej už list dorástol. všetky stonky boli staré cca. viac ako 6 mes. a nič.
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

Michelle051 Pozri príspevok
Tak foto ešte raz :


je uzasna bohuzial taku nemam...
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera som zas neodolala,pribudli mi dalšie dve krásky. Dendrob-phala a druha zygopetalum.Som nimi posadnutá!!!!!!!!!!
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
lujza.j Pozri príspevok
tak som sa dievčatá dnes naštvala a aj ked sa to nerobí tak som ošmykala všetky kvetné stonky na mojich phaloch. na všetkých mi idú nové listy, korienky tak som ich týmto spôsobom chcela odľahčiť, ja viem, že čo je na orchidke zelené tak sa nestrihá, ale to taký môj individuálny pokus. na jednej som nechala, spiace očko sa tvári, že by sa mohlo zobudit - na tej už list dorástol. všetky stonky boli staré cca. viac ako 6 mes. a nič.
Orchidei keď budú chceli kvitnúť vyženú novú stonku.
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Neviem či som urobila dobré ale odstrihla som mojej phale takéto krásne kvety. Začali mi totiž vráskavieť listy, tak v kútiku duše verím že jej takto pomôžem a zachránim ju.
Fotografie-0104.jpg  
Fotografie-0105.jpg  
Fotografie-0106.jpg  
1/1
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
janka51 Pozri príspevok
Neviem či som urobila dobré ale odstrihla som mojej phale takéto krásne kvety. Začali mi totiž vráskavieť listy, tak v kútiku duše verím že jej takto pomôžem a zachránim ju.
Ten list som neodfotila nejak dobré ale je zvráskavený cely a čo je divné tak ten najnovší je najviac zvráskavený tie spodné dva nie sú až také.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mata10 Pozri príspevok
Orchidei keď budú chceli kvitnúť vyženú novú stonku.
tak nejak som to myslela napr. jedna mi nedávno odkvitla zostali jej 3 stonky, popri tom, ženie list aj korene divočia aj v kochly aj vo vzduchu. tak som všetky tri šmykla dolu, tým môže dat silu do listu, ktorý možno rýchlejšie vyrastie. a potom bude mat silu zase kvitnút-možno
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Neviem či som urobila dobré ale odstrihla som mojej phale takéto krásne kvety. Začali mi totiž vráskavieť listy, tak v kútiku duše verím že jej takto pomôžem a zachránim ju.
tiež by to asi tak spravila. korene sú ok?
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
tiež by to asi tak spravila. korene sú ok?
Korene sú v poriadku tak neviem pochopiť prečo to tak je. 3 už mi vyhynuli 1 phala a 2 dendrobia.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
janka51 Pozri príspevok
Neviem či som urobila dobré ale odstrihla som mojej phale takéto krásne kvety. Začali mi totiž vráskavieť listy, tak v kútiku duše verím že jej takto pomôžem a zachránim ju.
Janka, podľa mňa si vôbec nemusela kvetnú stonku strihať. Stačilo orchidku presadiť / určite je nejaký problém s koreňmi/ a lístky by sa vystreli.
Mám totiž osobnú skúsenosť, tiež som mala podobný problém s 2 orchidkami. Len som ich presadila a vôbec kvietky nezhodili ba dokonca aj púčiky čo mala rozkvitli. Len to chce trpezlivosť! Nie nadarmo sa hovorí trpezlivosť ruže prináša! V našom prípade samozrejme orchidky!
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Korene sú v poriadku tak neviem pochopiť prečo to tak je. 3 už mi vyhynuli 1 phala a 2 dendrobia.
fúha, to je nepríjemné ak sú korene v poriadku, ja osobne netuším z čoho by som mohlo byt. hovorí sa ,že zdravé korene sú základ je pravda, že zmena na listoch zvykne niečo signalizovať, ale ked sú korene ok, tak potom
1 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
janka51 Pozri príspevok
Korene sú v poriadku tak neviem pochopiť prečo to tak je. 3 už mi vyhynuli 1 phala a 2 dendrobia.
Vráskavé listy môžu byť následkom nedostatku alebo nadbytku vody!
Treba zvážiť či majú vody veľa alebo málo!?
2 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
foza Pozri príspevok
Janka, podľa mňa si vôbec nemusela kvetnú stonku strihať. Stačilo orchidku presadiť / určite je nejaký problém s koreňmi/ a lístky by sa vystreli.
Mám totiž osobnú skúsenosť, tiež som mala podobný problém s 2 orchidkami. Len som ich presadila a vôbec kvietky nezhodili ba dokonca aj púčiky čo mala rozkvitli. Len to chce trpezlivosť! Nie nadarmo sa hovorí trpezlivosť ruže prináša! V našom prípade samozrejme orchidky!
Veď som ju minulí týždeň presadila, korene má v poriadku tak neviem prečo to je. Radšej som obetovala kvety ako prísť o celú. Neviem celú zimu sa mi držali a teraz keď som si myslela, že to bude už len lepšie tak ma takto zrádzajú. Asi to bude ta prehnaná starostlivosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať