Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
fúha, to je nepríjemné ak sú korene v poriadku, ja osobne netuším z čoho by som mohlo byt. hovorí sa ,že zdravé korene sú základ je pravda, že zmena na listoch zvykne niečo signalizovať, ale ked sú korene ok, tak potom
No to je ta záhada
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
janka51 Pozri príspevok
Veď som ju minulí týždeň presadila, korene má v poriadku tak neviem prečo to je. Radšej som obetovala kvety ako prísť o celú. Neviem celú zimu sa mi držali a teraz keď som si myslela, že to bude už len lepšie tak ma takto zrádzajú. Asi to bude ta prehnaná starostlivosť.
Janka, určite máš pravdu, že to je tou prehnanou starostlivosťou! Aj ja momentálne riešim problém vráskavenia a ochabnutia listov na mojich až štyroch orchidkách! Dnes som už ale nevydržala a aj napriek tomu, že nie je veľmi hodný čas na presádzanie som sa im pozrela na korene. Bola som mierne povedané zhrozená!!!! Aj napriek tomu, že krásne všetky kvitnú korene mali v katastrofálnom stave!!! Boli akoby také sploštené a veľa bolo vysušených. Len to tak šušťalo keď som ich vyberala zo substrátu. Kvetné stonky som ale nechala na nich a uvidím čo spravia. Buď - alebo.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Veď som ju minulí týždeň presadila, korene má v poriadku tak neviem prečo to je. Radšej som obetovala kvety ako prísť o celú. Neviem celú zimu sa mi držali a teraz keď som si myslela, že to bude už len lepšie tak ma takto zrádzajú. Asi to bude ta prehnaná starostlivosť.
ved to, stále ich len špehujeme a tá starostlivosť, tak tá je určite prehnaná. ale ked oni tú také úžasné, no nešpehuj ich, to sa nedá
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
ved to, stále ich len špehujeme a tá starostlivosť, tak tá je určite prehnaná. ale ked oni tú také úžasné, no nešpehuj ich, to sa nedá
Mám taký dojem, že budem musieť prestať chodiť na túto stránku.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
foza Pozri príspevok
Vráskavé listy môžu byť následkom nedostatku alebo nadbytku vody!
Treba zvážiť či majú vody veľa alebo málo!?
Veď to je to kým na to prídem či má vody veľa alebo málo ale mám ju už 3. rok to je tá z tých prvých tak neviem čo sa jej znepáčilo, alebo žeby to už bola staroba?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
evaj63 Pozri príspevok
mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?
evaj- na spodu odpovede máš ikonky pod nimi prílohy pridať-odobrať, klikni a ak ich máš na počítači uložené stade ich skopiruj
neboj zvládneš to
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Mám taký dojem, že budem musieť prestať chodiť na túto stránku.
janka a zvládneš to?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Veď to je to kým na to prídem či má vody veľa alebo málo ale mám ju už 3. rok to je tá z tých prvých tak neviem čo sa jej znepáčilo, alebo žeby to už bola staroba?
staroba to asi nebude, tiež mám takú "starenu" s kvitnutím to až tak nepreháňa, ale rastie
Snímka0368.jpg  
Snímka0369.jpg  
Snímka0367.jpg  
Snímka0370.jpg  
1/1
1 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
evaj63 Pozri príspevok
mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?
eva, skús príspevok č. 603. Tam je popísaný postup.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
kopla som sa, je to 602.
1 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
lujza.j Pozri príspevok
staroba to asi nebude, tiež mám takú "starenu" s kvitnutím to až tak nepreháňa, ale rastie
Lujza.j vidím dobre? Máš orchidejku zasadenú v keramzite?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

foza Pozri príspevok
Lujza.j vidím dobre? Máš orchidejku zasadenú v keramzite?
áno vidíš dobre túto jednu mám iba v keramzite, niektoré mám v mixe kôra+keramzit a ostatné čo som si už doma presádzala iba v kôre
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

evaj63 Pozri príspevok
mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?
Skús si toto prečítať http://www.porada.sk/1232163-post333.html
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

evaj63 Pozri príspevok
mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?
Alebo aj tento príspevok http://www.porada.sk/1007365-post602.html
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
janka a zvládneš to?
Asi to bude ťažké, pred 10.min. som to vypla a už zas som tu. To už asi nebude možné tak ako nie je možné odchádzať z obchodu keď objavíš orchidku akú ešte nemáš.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Asi to bude ťažké, pred 10.min. som to vypla a už zas som tu. To už asi nebude možné tak ako nie je možné odchádzať z obchodu keď objavíš orchidku akú ešte nemáš.
janka tak to máš úplnú pravdu!!!!
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

janka51 Pozri príspevok
Asi to bude ťažké, pred 10.min. som to vypla a už zas som tu. To už asi nebude možné tak ako nie je možné odchádzať z obchodu keď objavíš orchidku akú ešte nemáš.
a ja som tu skoro stale....pozorujem raz orchidky raz syranku manzel mi uz hovori zavislacka
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ved to, stále ich len špehujeme a tá starostlivosť, tak tá je určite prehnaná. ale ked oni tú také úžasné, no nešpehuj ich, to sa nedá
ak diobre vidim, mas ju v keramzite, ja po precitani tejto porady by som ju namiesto strihania kvetov bola presadila do kory, uz asi vycerpala vsetky ziviny, niekedy kvitnu, aj ked sa nemaju velmi dobre a listy by postupne vymenila
niekto tu spominal, ze ozivil aj ostrihanim starych vzdusnych korenov, ale kvety ostrihat, take pekne, nie je to skoda?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

evaj63 Pozri príspevok
Včera som zas neodolala,pribudli mi dalšie dve krásky. Dendrob-phala a druha zygopetalum.Som nimi posadnutá!!!!!!!!!!
skus to sem hodit, na tu zygu by som bola zvedava, 1 zhanam, co mi odisla, tu, kde pises, pozri hore, je tam spinka, klikni, potom pridaj foto
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
skus to sem hodit, na tu zygu by som bola zvedava, 1 zhanam, co mi odisla, tu, kde pises, pozri hore, je tam spinka, klikni, potom pridaj foto
evka, uz som videla v albume, to je ta, o ktorej snivam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať