Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
krásna ))
Ma-Ba uškodí pri dnešnom chladnejšom počasí prenos len tak bez nejakého zakrytia? či treba chrániť?
ja si myslim, ze nemrzne, ides dlhsie pesi? vacsinou ich zabalia do toho celofanu, tak by mala vydrzat, hoci minule mi v baumaxe povedali, ze uz nebalia, ale zabalili do papiera
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
ja si myslim, ze nemrzne, ides dlhsie pesi? vacsinou ich zabalia do toho celofanu, tak by mala vydrzat, hoci minule mi v baumaxe povedali, ze uz nebalia, ale zabalili do papiera
no tieto sú klasika - v tom celofane. Cesta na stanicu mi trvá 12-15 min. + nejaký ten čas kým bus príde..........a keď vystúpim za minutku-dve som doma...
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka - ďakujem. Mráz by mohol uškodiť, ale v Tvojom prípade sa nemusíš báť.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
andersenka Pozri príspevok
no tieto sú klasika - v tom celofane. Cesta na stanicu mi trvá 12-15 min. + nejaký ten čas kým bus príde..........a keď vystúpim za minutku-dve som doma...
andersenka neboj sa už sa jej nestane nič aj keď dve hodiny pôjdeš a hodinu budeš čakať na autobus.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
andersenka Pozri príspevok
tak dievčence, ráno som šla do LIDLU na orchidky..........a hneď dve som si odniesla, nevedela som sa rozhodnúť medzi nimi, tak som to vyriešila kúpou oboch...........zajtra pridám foto
Dnes nie je práve najteplejšie počasie tu u nás v ZA, poradte pri prenose domov, treba ich niečim chrániť? (napr. igelit.tašku na ne na vrch) ?
ďakujeeem za radu..............
A niektorá z Vás si tiež v lidli niečo "ukoristila"?
bola som tiež, ale nekúpila som hoci boli od krásoty dvojstonkové veľké ale farby také čo už mám a nemám to už ani kde dávať všade plno. Ta zelenkavá asi keby bola veľkokveta tak určite by som na prázdno neeeeeeeee odišla.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Ma-Ba Pozri príspevok
Sľúbený Phal
Majka je nádherná, ale čo sa dá viac povedať keď ty snáď ani peknú nemáš, len kráááááááááásne.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Pri dnesnom obzerani orchidiek som sa rozhodla,ze sa s Vami podelim o radost zo zachrany-tato mala uplne zmäknute listy,dokonca chcela aj kvitnut,ale som jej kvet odstrihla a uz ma nove tvrde listky aj nove korene.Obr.1 pred tym.
Lucka a Dominika 005.jpg  
Lucka a Dominika 001.jpg  
1/1
5 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Pri dnesnom obzerani orchidiek som sa rozhodla,ze sa s Vami podelim o radost zo zachrany-tato mala uplne zmäknute listy,dokonca chcela aj kvitnut,ale som jej kvet odstrihla a uz ma nove tvrde listky aj nove korene.Obr.1 pred tym.
toto vzdy potesi, niekedy viac, ako nova orchi
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Pri dnesnom obzerani orchidiek som sa rozhodla,ze sa s Vami podelim o radost zo zachrany-tato mala uplne zmäknute listy,dokonca chcela aj kvitnut,ale som jej kvet odstrihla a uz ma nove tvrde listky aj nove korene.Obr.1 pred tym.
ako sa ti to podarilo? Čo si s ňou urobila?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

VieraPopluharova Pozri príspevok
Tak potom prosim Ta daj vediet ako vysiel ten Tvoj pokus, ja totiz mam tiez uz takych asi 6, ale doteraz co pestujem som sa nato neodvazila nakolko i po vegetacnom pokoji niektore zvykli kvitnut prave cez tieto stonky, ktore ostali zelene, vzdy niekd vyhnali nove a to nad vyhonkami potom uschlo a az to som strihala.
Takto sa niektore rozhodli vyriesit si kvitnutie,aj zo starej stonky,aj novu si vyhnali.
Lucka a Dominika 002.jpg  
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

andersenka Pozri príspevok
ako sa ti to podarilo? Čo si s ňou urobila?
Tak s touto som nahodou nerobila nic,len som po dva krat co chcela kvitnut odstranila kvetnu stonku.Polievala som ju opatrnejsie ako ostatne,to je len prelievanim.Nevyberala som,neskusala na nej metody,a ona sa sama takto rozhodla.
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
jacekova Pozri príspevok
manželovi už úplne rozkvitla orchidea (prvá fotka je pred 3týždňami a ostatné dnes):
jedným slovom nádhera
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

Aj ja som bol dnes v Lídli, v tomto, čo mám bližšie som vyberal, už som jednu predbežnú mal, a potom mi jedna milá pani poradila druhú, mala viac vetvičiek (na dvoch stonkách 5) tak som kúpil tú, ale nedalo mi, tak som išiel ešte do sásovej do Lídla, a tam mali krajšie, tak som kúpil ešte dve :-) jedna má na dvoch stonkách 6 vetvičiek a druhá 7 :-)
Keď nafotím, pridám foto :-)
1 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

janka51 Pozri príspevok
bola som tiež, ale nekúpila som hoci boli od krásoty dvojstonkové veľké ale farby také čo už mám a nemám to už ani kde dávať všade plno. Ta zelenkavá asi keby bola veľkokveta tak určite by som na prázdno neeeeeeeee odišla.
Tá zelenkavá aj mňa lákala, ale bola taká nejaká chudinka, tak som dal prednosť iným :-)
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Razitko Pozri príspevok
Tá zelenkavá aj mňa lákala, ale bola taká nejaká chudinka, tak som dal prednosť iným :-)
v lidli mali malu zelenkavu?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Razitko Pozri príspevok
Aj ja som bol dnes v Lídli, v tomto, čo mám bližšie som vyberal, už som jednu predbežnú mal, a potom mi jedna milá pani poradila druhú, mala viac vetvičiek (na dvoch stonkách 5) tak som kúpil tú, ale nedalo mi, tak som išiel ešte do sásovej do Lídla, a tam mali krajšie, tak som kúpil ešte dve :-) jedna má na dvoch stonkách 6 vetvičiek a druhá 7 :-)
Keď nafotím, pridám foto :-)
uz sa tesim na fotky, ale kvet nemusi byt vzdy meradlom kvality, ja ked sa da, nazriem do korenov, hoci nie vzdy je taka moznost
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

henrieta3 Pozri príspevok
v lidli mali malu zelenkavu?
nie malú, takú normálnu, ale oproti ostatným mala menej konárikov a kvetov
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Razitko Pozri príspevok
nie malú, takú normálnu, ale oproti ostatným mala menej konárikov a kvetov
dakujem, kupim v nejakom kvetinarstve, vysoku nemam kam umiestnit
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ma-Ba ako vždy, nádhera. No proste ty to vieš. Som rada, že nás zasobuješ takými dobrými radami. Osobne mňa si naučila byť úplne závisláčkou na týchto nádherných kvietkoch. Keby som ešte tak bývala v dome a mala sklenník, tak tam hádam aj nocujem...
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Razitko Pozri príspevok
Aj ja som bol dnes v Lídli, v tomto, čo mám bližšie som vyberal, už som jednu predbežnú mal, a potom mi jedna milá pani poradila druhú, mala viac vetvičiek (na dvoch stonkách 5) tak som kúpil tú, ale nedalo mi, tak som išiel ešte do sásovej do Lídla, a tam mali krajšie, tak som kúpil ešte dve :-) jedna má na dvoch stonkách 6 vetvičiek a druhá 7 :-)
Keď nafotím, pridám foto :-)
Takže predsa som mala pravdu že budu dvojstonkove. Lidl ma ešte nesklamal a dá sa povedať, že majú stále aj najkrajšie. Dobré sa aj pestujú dá sa povedať že kvitnú skoro v kuse. Tak nech sa darí aj tým Tvojim a nech máš s nich radosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať