Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ďakujem dievčatá za uznanie, ale verte mi viem len niečo málo. Fu Jarka to si mi dala. Tak to by sme mali začať s odvykacou kúrou. A horšie je to, že na toto sanatóriá nie sú iba ... ani neviem čo. Či vôľa, či prievan v peňaženke, ráznosť manžela, nedostatok miesta alebo čo by pomohlo.
No keď závislosť tak závislosť ešte jednu pre potechu - začala rozkvitať.
Obrázok 755.jpg  
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Razitko Pozri príspevok
Tá zelenkavá aj mňa lákala, ale bola taká nejaká chudinka, tak som dal prednosť iným :-)
Ta bola dosť schopná len proti tým veľkokvetých sa mi zdala taká mrňava a teraz už aj ľutujem že som ju nezobrala, ale tak to stále dopadne keď sa dá z čoho vyberať. Už som prišla na to že nie je dobré keď je veľký výber.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
henrieta3 Pozri príspevok
v lidli mali malu zelenkavu?
áno mali a veľmi peknú teraz už ľutujem, že som bola taká blba a nezobrala ju.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ma-Ba Pozri príspevok
Ďakujem dievčatá za uznanie, ale verte mi viem len niečo málo. Fu Jarka to si mi dala. Tak to by sme mali začať s odvykacou kúrou. A horšie je to, že na toto sanatóriá nie sú iba ... ani neviem čo. Či vôľa, či prievan v peňaženke, ráznosť manžela, nedostatok miesta alebo čo by pomohlo.
No keď závislosť tak závislosť ešte jednu pre potechu - začala rozkvitať.
je nádhernáááá. Takúto mám aj ja, je to moja srdcovka. Kvitla len raz pri zakúpení, ale mám ju krátko. A že závislosť? Bodaj by ju mali viacerí... Poteší srdce, ukľudní myseľ, rozžiari úsmev a to všetko za pár drobných. Stačí len mať dosť široký parapet alebo sklenník...
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
henrieta3 Pozri príspevok
uz sa tesim na fotky, ale kvet nemusi byt vzdy meradlom kvality, ja ked sa da, nazriem do korenov, hoci nie vzdy je taka moznost
Tie určite mali korene zdravé ja som si ich poobzerala s každej strany. Keby tie moje boli také zdravé.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Jara Pozri príspevok
je nádhernáááá. Takúto mám aj ja, je to moja srdcovka. Kvitla len raz pri zakúpení, ale mám ju krátko. A že závislosť? Bodaj by ju mali viacerí... Poteší srdce, ukľudní myseľ, rozžiari úsmev a to všetko za pár drobných. Stačí len mať dosť široký parapet alebo sklenník...
Pekne si to napísala.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Razitko Pozri príspevok
nie malú, takú normálnu, ale oproti ostatným mala menej konárikov a kvetov
Neviem ale tu bola ta zelenkava oveľa nižšia ako tie ostatné a viac druhov bolo nižšieho rastu.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

jacekova Pozri príspevok
orchideu sme dostali ako svadobný dar v juli 2009. Mesiac bola pekná, potom odkvitla a nové kvety "vykukli" až v marci vďaka manželovej trpezlivosti (čiže vyše pol roka to bola len suchá stonka)
Ale je krásna,pfuj,pfuj...
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Razitko Pozri príspevok
Možno iba kúpila manželovi orchideu sebe pre radosť
Nežiarli,veď aj Ty máš krásnu orchidku...
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

infinityfx21 Pozri príspevok
Nežiarli,veď aj Ty máš krásnu orchidku...
nežiarlim, však som si dnes dokúpil ďalšie 3
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Razitko Pozri príspevok
nežiarlim, však som si dnes dokúpil ďalšie 3
Čítam,čítam.Teším sa na fotky a som rada že aj muži majú takú krásnu zálubu .Kiež by ju mal ten môj.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Čítam,čítam.Teším sa na fotky a som rada že aj muži majú takú krásnu zálubu .Kiež by ju mal ten môj.
prihlasim sa, ze co je tu nove, ake krasavice a nikto nic
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
prihlasim sa, ze co je tu nove, ake krasavice a nikto nic
a tu je nieco aj do zahradky
http://www.rastlinky.sk/inshop/scripts/shop.aspx
mozno aj do crepnika na balkon
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

VieraPopluharova Pozri príspevok
Tak potom prosim Ta daj vediet ako vysiel ten Tvoj pokus, ja totiz mam tiez uz takych asi 6, ale doteraz co pestujem som sa nato neodvazila nakolko i po vegetacnom pokoji niektore zvykli kvitnut prave cez tieto stonky, ktore ostali zelene, vzdy niekd vyhnali nove a to nad vyhonkami potom uschlo a az to som strihala.
v knižkach sa píše, že phaly nemajú vegetačný pokoj ja mám aj také kusy, ktoré kvitnú "dokolečka" napr.rok
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jacekova Pozri príspevok
naša 1 orchidea odkvitla vtedy, keď sme ju premiestnili z 1 okna na druhé a ďaľšia odkvitla lebo sa dostala do prievanu. toho sa treba vyvarovat. treba ich mať v priesvitných kochlíkoch a radšej v okne kde svieti doobednajšie slnko.

potom nechať všetko čo je zelene tak a čo je hnedé odstrihnúť. naďalej polievať štýlom "namáčanie vo vodnom kúpeli" a prihnojovať 1x do mesiaca.

a čuduj sa svete, vyšlo to a je z toho takáto nádhera.

a ešte jeden zásadný rozdiel. nie je orchidea ako orchidea. keď sme kupili lacnu z ikey, má maličké kvietky a nič moc (foto č.1) a druhá drahá kupovaná v riadnom obchode má nádherné raz tak veľké kvety (foto č.2)
cena orchidky nehovorí o tom aké ma kvety, malé alebo velké, alebo kde bola kupovaná. phaly majú množstvo druhov velkosti kvetu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jara Pozri príspevok
Ma-Ba ako vždy, nádhera. No proste ty to vieš. Som rada, že nás zasobuješ takými dobrými radami. Osobne mňa si naučila byť úplne závisláčkou na týchto nádherných kvietkoch. Keby som ešte tak bývala v dome a mala sklenník, tak tam hádam aj nocujem...
dom a skleník tak to by bola vec
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

Takže sú na svete nejaké foto
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(
IMG_0001_2m.jpg  
IMG_5180.jpg  
IMG_5190.jpg  
IMG_5199.jpg  
IMG_5203.jpg  

IMG_5207.jpg  
IMG_5215.jpg  
IMG_5229.jpg  
IMG_5257.jpg  
IMG_5259.jpg  

IMG_5262.jpg  
IMG_5287.jpg  
IMG_5292.jpg  
1/1
2 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Razitko Pozri príspevok
Takže sú na svete nejaké foto
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(
Technika niekedy sklame,nič nieje 100%.Krásne si kúpil,až mi srdce piští.Takže už máš 4 krásky,gratulujem.Nech Ti dlho robia radosť.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Razitko Pozri príspevok
Takže sú na svete nejaké foto
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(
Inak trošku ma hecuješ s tým štýlom fotenia,velmi zaujímavé ako tam vyniknú orchidky.Krásne fotky.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Razitko Pozri príspevok
Takže sú na svete nejaké foto
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(
Krásne, čo viac dodať? Snáď len pfuj...phuj... nech sa im darí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať