Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
kkaja Pozri príspevok
Ahojte dievčence. Potrebujem radu ... vlastne moja mamka potrebuje poradiť. Má 8 orchideí a jedna, tá najnovšia sa začína kaziť. Krásne kvitne, nahadzuje možno aj kejku (posledná fotka), ale listy jej takto zošpatneli. Bojí sa, či to nie je pre ostatné nákazlivé. Zo začiatku to boli len bledé drobné fliačky na listoch a takto sa to vyvinulo. Posielam zopár fotočiek aj s kvitnúcou stonkou. Poraďte prosím čo s ňou ...
kkaja myslim si že tvoja orchidka je napadnutá nejakou chorobou, v prvom rade ju izoluj od ostatných a skús si urobiť roztok z vody a jari, poumývaj jej poriadne listy a môžeš ju aj ponoriť na chvíľu do toho roztoku. Viac Ti poradiť neviem možno Ma-Ba ti poradí lepšie.
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

janka51 Pozri príspevok
kkaja myslim si že tvoja orchidka je napadnutá nejakou chorobou, v prvom rade ju izoluj od ostatných a skús si urobiť roztok z vody a jari, poumývaj jej poriadne listy a môžeš ju aj ponoriť na chvíľu do toho roztoku. Viac Ti poradiť neviem možno Ma-Ba ti poradí lepšie.
Janka Ďakujem skúsim.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Tak to sa teším, treba skúsiť, v Nitre budete mať Gardeniu a u nás bude Flóra, takže určite bude čo kúpiť
zuzka, prosím ta kde býva teraz flóra?dík
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá skúste kuknúť aj na moju chorú keiku, inak to je tá čo rastie na tej stonke čo je na pol uschnutá už som myslela, že konečne hodí korienky aj sa jeden tlačil, ale stopol sa ale rozbehla sa tá druhá keika čo rastie na druhej stonke má jeden mini korienok, ale čo je horšie ide kvitnút čiže, kým narastú korene tak si počkám, pretože sa bude vysilovať kvitnutím
Snímka0444.jpg  
Snímka0446.jpg  
Snímka0447.jpg  
Snímka0448.jpg  
1/1
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

zuzkahris Pozri príspevok
Tak to sa teším, treba skúsiť, v Nitre budete mať Gardeniu a u nás bude Flóra, takže určite bude čo kúpiť
Dneska to začalo.Dúfam že sa tam dostanem.Ak hej,budem informovať.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
idem sa Vám pochváliť, včera som kukla a mojej phale menom "škvrnitá" sa tlačí nový list ................juppíííííííí
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

andersenka Pozri príspevok
idem sa Vám pochváliť, včera som kukla a mojej phale menom "škvrnitá" sa tlačí nový list ................juppíííííííí
Super,tešíme sa s Tebou...
1 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

ahojky...tak ja som vcera vyberala asi 2 hodiny v ikea jednu orchidku kupila som si taku pasikavu oranzovo ruzovu...ked budem mat kablik na fotak tak sem hodim fotky ...taku radost mi urobila a stala 4,99 eur..no nekup si a este k tomu so mnou nebol manzel, takze ziadne zabrany
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
dievčatá skúste kuknúť aj na moju chorú keiku, inak to je tá čo rastie na tej stonke čo je na pol uschnutá už som myslela, že konečne hodí korienky aj sa jeden tlačil, ale stopol sa ale rozbehla sa tá druhá keika čo rastie na druhej stonke má jeden mini korienok, ale čo je horšie ide kvitnút čiže, kým narastú korene tak si počkám, pretože sa bude vysilovať kvitnutím
Snad niekto poradi, keiku som este nemala, snad tu choru by som dala prec, ak je naozaj o nicom. Vcera som videla v tv radu botanicky, pestovatelky orchidei, odkvitnute v kazdom pripade odrezat nad 3.ockom, zdovodnila to tak, ze ked nechame stonku a kvitne dlho, vysili sa a prideme o celu rastlinu. Radsej podla nej, treba odrezat a pockat, kym sa zotavi, narastu nove listy a vykvitne na novej stonke.
Dakujem vsetkym za bodiky, konecne mozem davat aj ja.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
Snad niekto poradi, keiku som este nemala, snad tu choru by som dala prec, ak je naozaj o nicom. Vcera som videla v tv radu botanicky, pestovatelky orchidei, odkvitnute v kazdom pripade odrezat nad 3.ockom, zdovodnila to tak, ze ked nechame stonku a kvitne dlho, vysili sa a prideme o celu rastlinu. Radsej podla nej, treba odrezat a pockat, kym sa zotavi, narastu nove listy a vykvitne na novej stonke.
Dakujem vsetkym za bodiky, konecne mozem davat aj ja.
a aká relácia a na akom programe to bola?
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lesslie Pozri príspevok
ahojky...tak ja som vcera vyberala asi 2 hodiny v ikea jednu orchidku kupila som si taku pasikavu oranzovo ruzovu...ked budem mat kablik na fotak tak sem hodim fotky ...taku radost mi urobila a stala 4,99 eur..no nekup si a este k tomu so mnou nebol manzel, takze ziadne zabrany
lesslie - tešíme sa na foto )
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
a aká relácia a na akom programe to bola?
bolo to na ct, ale aka relacia si nepamatam,prepinala som, kvoli reklame, asi sama doma, snad repriza, skus najst na nete ct1
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Zajtra bude akcia v Kauflande po 6.99€ jednostonkové phali pôjdem sa tam pozrieť, ale neviem lebo poslednú dobu dostávali nič moc.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
kkaja Pozri príspevok
Janka Ďakujem skúsim.
mne sa na dvoch phalach vytvorili akoby lepkavé bodky - nie na povrchu listu, či stonkach, kvetoch - tie su v poriadku, ale keď sú na spode listu je tam nejaký škodec.
Ja som listy asi 2x omyla saponatovou vodou a viac sa to nevyskytlo. A orchidky vyzerajú v poriadku.......... a tú jednu ktorá bola na tom horšie som aj presadila a drží sa....
4 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
dievčatá skúste kuknúť aj na moju chorú keiku, inak to je tá čo rastie na tej stonke čo je na pol uschnutá už som myslela, že konečne hodí korienky aj sa jeden tlačil, ale stopol sa ale rozbehla sa tá druhá keika čo rastie na druhej stonke má jeden mini korienok, ale čo je horšie ide kvitnút čiže, kým narastú korene tak si počkám, pretože sa bude vysilovať kvitnutím
lujza skús z tej suchej stonky tu keiku odobráť a daj ju do malinkého kachlička, na tej suchej stonke sa jej už asi nedostáva výživy.
5 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
janka51 Pozri príspevok
Zajtra bude akcia v Kauflande po 6.99€ jednostonkové phali pôjdem sa tam pozrieť, ale neviem lebo poslednú dobu dostávali nič moc.
ja mám Kaufland "od ruky" takže som tam zatiaľ žiadne orchid nekupovala. Ja len v Tescu a Lidli.........
Kukala som na nete teraz leták kaufladnu a nenašla som tam orchid v akciovom letáku..........
Ja spolieham na to, že ku dňu Matiek bude akcia v Tescu či Lidli.....
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ďakujem Vám za bodíky.......... ešte 5 a budem môcť bodovať aj ja Vás.........dúfam, že to bude čoskoro
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
janka51 Pozri príspevok
lujza skús z tej suchej stonky tu keiku odobráť a daj ju do malinkého kachlička, na tej suchej stonke sa jej už asi nedostáva výživy.
a čo takto dať na keramzit, až sa korienky vytvoria?
2 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

andersenka Pozri príspevok
lesslie - tešíme sa na foto )
v piatok ich sem dam
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

lujza.j Pozri príspevok
zuzka, prosím ta kde býva teraz flóra?dík
Nie som Zuzka, ale odpoviem, Flóra býva v Inchebe BA a teraz bude od 22.4. do 25.4.2010
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať