Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

zuzkahris Pozri príspevok
Normálne sa tuším predbiehame v písaní
tak ked is sem dala take prekrasne fotky s este prekrasnejsimi orchidkami...skoda nekomentovat a nezavidiet
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

lesslie Pozri príspevok
tak ked is sem dala take prekrasne fotky s este prekrasnejsimi orchidkami...skoda nekomentovat a nezavidiet
Veľmi ma teší, že aj vám sa páčia
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

zuzkahris Pozri príspevok
Veľmi ma teší, že aj vám sa páčia
to pockaj zajtra, ked tu bude viac zavislaciek
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dievcence, vsetky foto su nadherne, zajtra sa chystam na floru i ja, ale chcem sa Ta spytat i ja mam ludisiu,kupila som ju minuly rok v Nitre, no nieco sa jej stalo, mala 3 stonky, tak som ju urezala, dala do vody a ujali sa vsetky 3 nanovo, len mam jeden problem, bola zasadena v normalnom zahradnickom substrate a nie v kôre, môze to tak byt? A este ako casto ju polievat a hnojit, pretoze este som nanej kvety nemala.Dakujem.Mimochodom patrim medzi velke zavislacky, mame doma skoro tridsat orchidei a vsetky parapety obsadene, ale pre kazdu novu vzdy najdem miesto, asi sa nam predlzuju parapety
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

beba13 Pozri príspevok
..je to postrek, takže postriekať rastlinu
Ahoj.Neviem či je to dobré ako postrek,olej totiž upcháva pory na listoch,teda podla toho,čo som čítala v príspevkoch.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

2009 Pozri príspevok
Infinityfx21: Ospravedlňujem sa ti za túto reakciu. Takto podráždene reagovať hanbím sa keď si to po sebe čítam. Ty si ma chcela podporiť a ja som bola myšlienkami inde. Teraz som v pohode najbolestnejšia časť.... odstránenie kvetov je za mnou. /Okrem jednej orchidei. S tou akosi no.. zatiaľ ide do spálne a keď na nej nájdem čo i len jednu črievičku... /Pred vystriekaním používam recept čo mi poradila beba13. Práve som vyčistila ôsmu orchideu a keď to budem mať za sebou vystriekam ich NURELLE D. Fuj to je smrad budem sa musieť na noc vysťahovať z izby. Ešte raz prepáč ak som bola podráždené. Prajem pekný a pohodový víkend. Evika
To je v pohode,všetky sme na orchidky háklivé.Viem aké to je strihať stonky,ja som tiež musela odstihnúť,prvý krát by mi vykvitla,ale nemala korienky a chcela kvitnúť.Takže to chápem.Prajem vela šťastia pri liečení.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ma-Ba Pozri príspevok
Prosím kde sa to dá nájsť, alebo odkiaľ je táto informácia, že Miltoniopsis je kríženec so sirôtkou?
To mi povedali tam na výstave,v tých stánkoch.Alebo ma oklamali?Teraz som na pochybách,lebo Miltoniopsis nepoznám.Ale ešte že Ťa tu máme a poradíš nám.Pekný deň.A ďakujem.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

A chcem všetkým čo sa im páčili foto z Gardenie poďakovať.Pekný víkend,i keď trochu pod mrakom.
Zuzka nádhera,ani ja by som nespala pri tolkej kráse.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

2009 Pozri príspevok
Lujza je mi to samozrejme jasné.
Nejdem sa vyhovárať, že pri skoro 20 orchideách je problém s prevarením takého množstva vody. Nemám to v očku ale na 15 min ponorenie jednej orchidei rátam tak liter a štvrť vody.
Bola to chyba zvlášť ak som dostala pred 3 týždňami jednu orchideu a vzápätí som neodolala a priniesla si z kvetinárstva ďalšiu. Budem za ňu tvrdo a dlhodobo platiť. Podľa toho čo som si naštudovala na nete zbavenie sa tej plagy je dlhodobá záležitosť. Ešte neviem či to nespravím radikálne a pred procedúrou nezostrihám všetkým orchideám kvety. Je mi to ľúto. Okrem jednej ktorú som zostrihla a oddelila už včera mali ostatné iba 2-4 parazity. Šli ľahučko jarovou vodou. Dnes beriem lupu všetko najprv riadne vyčistím. Rada beba13 sa mi zdá prijateľná. Lieh si netrúfam aspoň zatiaľ nie. A samozrejme po ceste domou si kupujem Mospilan. Držte mi palce aby ho v kvetinárstvach po ceste domov mali. Uf mám teraz veľa práce ale nakúkam ak by mi sem prišla nejaká praktická rada. O 14:00 padám z práce /však si to nadrobím/ a idem zháňať Mospilan. Alebo ešte lepšie obvolám cez obedňajšiu prestávku kvetinárstva v Blave.
Ja to s vodou riešim takto. Mám 10 phal. Keď varím vodu v kanvici na kávu... vždy trocha ostane a tú si zlievam do 0,7 l zavaracích fliaš.Na polievanie mi stačia 2flaše. Za týždeň to v pohode nazbieram. Prelejem s 1 dcl vody a potom z misky ešte vodou znova podľa potreby bud 1 alebo 2x.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja to s vodou riešim takto. Mám 10 phal. Keď varím vodu v kanvici na kávu... vždy trocha ostane a tú si zlievam do 0,7 l zavaracích fliaš.Na polievanie mi stačia 2flaše. Za týždeň to v pohode nazbieram. Prelejem s 1 dcl vody a potom z misky ešte vodou znova podľa potreby bud 1 alebo 2x.
Neviem, ako dopadla zachrana, ale aj tu je par rad, ktore tuto stranku nepoznaju, snad si vyberu
http://www.orchideje.freepage.cz/chorobyaskudci/
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja to s vodou riešim takto. Mám 10 phal. Keď varím vodu v kanvici na kávu... vždy trocha ostane a tú si zlievam do 0,7 l zavaracích fliaš.Na polievanie mi stačia 2flaše. Za týždeň to v pohode nazbieram. Prelejem s 1 dcl vody a potom z misky ešte vodou znova podľa potreby bud 1 alebo 2x.
Rozumiem. Ty ich iba zaleješ a to čo odtečie do misky naleješ do kochlíka znovu. Ja mám ale iný systém. Po bokoch priesvitného kvetináča som na každej spravila otvory. Nechávam orchidee doslova piť 15 min. A natiahnu si toho hodne. Táto metóda je osvedčená lebo väčšina mi bez prestávky kvitne druhý krát. Možno nie pre to. Možno im vyhovuje poloha bytu alebo celkovo je to priamo v tom, že sú to silné kusy. Neviem kde boli kupovaná všetky som podostávala od rôznych ľudí behom 2-3 dní na moje minuloročné narodeniny. A že som s nimi zaobchádzala neopatrne? Prežili veľa. Aj život v podnájme aj sťahovaču koncom decembra. Podcenila som opatrnosť. Ľutujem, že som si neodfotila tie v obývačke ani v spálni. Jedna fialová vyzerala ako malý krík. Preto museli kvety dolu. Pri takom množstve kvetou sa nedali rastlinky poriadne skontrolovať a vyčistiť. Postrek si nechávam na dnešnú noc. Smrdí to a ja som sa rozhodla, že aj keď ich vyvriem všetky do jednej izby byt bude na noc prázdny a bude sa vetrať cez obývačku v celom byte.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Neviem, ako dopadla zachrana, ale aj tu je par rad, ktore tuto stranku nepoznaju, snad si vyberu
http://www.orchideje.freepage.cz/chorobyaskudci/
este sem pridam adresy, neviem, ci posielaju aj do SR, ale ked uvidite ceny...

MarPet - tyhle ceny v supermarketech jsou neskutečně přemrštěné.
Od Lukscheiterů koupíte květuschopnou Vandu nebo Ascocendu za 380Kč. Sice bez vázy, ale tu pořídíte okolo 150 Kč, takže se to pořád vyplatí.
Tady máte další osvědčené prodejce Vand za rozumné ceny, všichni zasílají poštou: http://www.orchidejdodomu.cz/ - ti mají Vandy za 385 Kč, ale zatím nemají nabídku, přes zimu neposílali, je třeba si to hlídat nebo jim zavolat. Další je : http://www.naturaliacz.eu/cs/ - pan Ivánek má Vandy a Ascocendy za 400 Kč a opět velmi kvalitní rostilny
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
dakujem, už to mám raz úspešne za sebou, ak sú korene ok,tak si myslím, že záchrana je reálna pridávam foto už zachránenej a dokonca som na nej urobila aj omladenie
Pridavam foto pomaly sa rozbiehajucej zachrany, uz rastie vzdusny koren, aj listok, po odstrihnuti kvetu a par dni na keramzite sa zacala po zasadeni takto pekne preberat
Viktoria sa snaží.jpg  
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Henika ďakujem za keramzitovú metodu.Asi sa podarí svokrinu zachrániť.Sú tam malé korienky tak sa teším.Viem že ešte neni vyhraté,ale je už aspoň nádej.
SP_A0163.jpg  
SP_A0164.jpg  
1/1
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

A chcem sa ospravedlniť 2009 za môj zmätok o listoch.Zle som čítala,niekde asi medzi riadkami.Ona písala o kvetoch a ja som čítala o listoch.Takže ešte raz sa ospravedlnujem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja to s vodou riešim takto. Mám 10 phal. Keď varím vodu v kanvici na kávu... vždy trocha ostane a tú si zlievam do 0,7 l zavaracích fliaš.Na polievanie mi stačia 2flaše. Za týždeň to v pohode nazbieram. Prelejem s 1 dcl vody a potom z misky ešte vodou znova podľa potreby bud 1 alebo 2x.
Zdeni aj ja som to tak robila, ale už pijem len espresso
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Henika ďakujem za keramzitovú metodu.Asi sa podarí svokrinu zachrániť.Sú tam malé korienky tak sa teším.Viem že ešte neni vyhraté,ale je už aspoň nádej.
Blahozelam, snad mas uz vyhrane, momentalne ju mas kde? Uz si ju zasadila?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
A ešte ich spoločné fotky, mám z nich obrovskúúúú radosť, ani spať nebudem .
Máš meť prečo radosť, sú kráááásne gratulujem
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
Máš meť prečo radosť, sú kráááásne gratulujem
Ďakujem Milka
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Máte už cymbídka vonku? ja už áno
letnenie 016.jpg  
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať