Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Andiandi Andiandi

Andiandi je offline (nepripojený) Andiandi

Ma-Ba Pozri príspevok
Stonka na substráte. Prepáčte horšiu kvalitu fotky.
Dakujem za radu. urcite to skusim. Vsetko dobre.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Neviete mi poradit?na mojom cymbidiu som nasla take male stonožky ako keby husenicky a neviem co to je a ako sa toho zbavit.
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

Má niekto skúsenosti s "vodnou" orchideou? Neviem ako sa volá presne, dostala som ju už dávnejšie, bola ponorená vo vode a mala krásne žlté kvety. Odkedy odkvitla, tak jej len dorastajú nové lístky ale vôbec sa nechystá znova kvitnúť. Skúsila som jej aj odstrihnúť staré (hnilo vyzerajúce) korene, ale nič sa nedeje. Vie mi niekto poradiť?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

katarina887 Pozri príspevok
Má niekto skúsenosti s "vodnou" orchideou? Neviem ako sa volá presne, dostala som ju už dávnejšie, bola ponorená vo vode a mala krásne žlté kvety. Odkedy odkvitla, tak jej len dorastajú nové lístky ale vôbec sa nechystá znova kvitnúť. Skúsila som jej aj odstrihnúť staré (hnilo vyzerajúce) korene, ale nič sa nedeje. Vie mi niekto poradiť?

bodla by fotka, hľadala som na nete, ale žiaden druh orchidei nerastie vo vode, aspoň sa to nikde nespomína a tak to neviem nájsť, preto by bolo dobré nahodiť sem fotku, možno rozoznáme o aký druh ide
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

sayly Pozri príspevok
bodla by fotka, hľadala som na nete, ale žiaden druh orchidei nerastie vo vode, aspoň sa to nikde nespomína a tak to neviem nájsť, preto by bolo dobré nahodiť sem fotku, možno rozoznáme o aký druh ide
Pokúšala som sa to nájsť na nete aj ja, no bez úspechu. Jediné čo som našla a podobá sa na ňu je Guaria Morada ale tá moja mala žlté kvety. Foto z nej nemám (aj keby som mala, tak ako nový člen ešte nemôžem pridávať fotky ). Dúfala som, že niekto o takej orchidei niečo vie, škoda, ale aj tak dík.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

katarina887 Pozri príspevok
Má niekto skúsenosti s "vodnou" orchideou? Neviem ako sa volá presne, dostala som ju už dávnejšie, bola ponorená vo vode a mala krásne žlté kvety. Odkedy odkvitla, tak jej len dorastajú nové lístky ale vôbec sa nechystá znova kvitnúť. Skúsila som jej aj odstrihnúť staré (hnilo vyzerajúce) korene, ale nič sa nedeje. Vie mi niekto poradiť?
Nie je to nahodou taka orchidea ktora je iba vo vaze??? a na dne tak 3cm vody odkial si taha vlhkost?
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

tara464 Pozri príspevok
Nie je to nahodou taka orchidea ktora je iba vo vaze??? a na dne tak 3cm vody odkial si taha vlhkost?
Nie, korene sú uchytené v takom špeciálnom štvorhrannom košíčku a stála vo vode. Tie vo váze poznám a dokonca som jednu mala ale vďaka mojim zvedavím mačkám už vo váze nestojí- vázu prevrátili a rozbila sa.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

katarina887 Pozri príspevok
Pokúšala som sa to nájsť na nete aj ja, no bez úspechu. Jediné čo som našla a podobá sa na ňu je Guaria Morada ale tá moja mala žlté kvety. Foto z nej nemám (aj keby som mala, tak ako nový člen ešte nemôžem pridávať fotky ). Dúfala som, že niekto o takej orchidei niečo vie, škoda, ale aj tak dík.

pozdri sa, či Ti z porady neprišiel aktivačný mail na Tvoju súkromnú adresu, už si ho mala mať, potom už budeš môcť pridávať fotky

A zrejme to nebude tá guaria , iný názov má Cattleya skinneri a tá nerastie vo vode, ale normálne v substráte...aké má tá Tvoja listy? Myslím tvar
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

A zrejme to nebude tá guaria , iný názov má Cattleya skinneri a tá nerastie vo vode, ale normálne v substráte...aké má tá Tvoja listy? Myslím tvar[/quote]

Zrejme to bude Vanda, podľa obrázkov čo som našla na nete vyzerá presne tak isto- teda tá moja chudák dostala riadne zabrať tým že bola niekoľko mesiacov vo vode . Dostala som ju od jednej starej pani a tá zrejme zle pochopila predavačku a tak mi tiež o nej podala zlú informáciu.
Môžte mi prosím poradiť ako sa mám o ňu postarať? Mám ju nechať len tak voľne vysieť v nejakej váze na ktorej dne bude voda aby mala dostatočnú vlhkosť, alebo ju mám najprv dať do substrátu a potom do vázy?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zrejme to bude Vanda, podľa obrázkov čo som našla na nete vyzerá presne tak isto- teda tá moja chudák dostala riadne zabrať tým že bola niekoľko mesiacov vo vode . Dostala som ju od jednej starej pani a tá zrejme zle pochopila predavačku a tak mi tiež o nej podala zlú informáciu.
Môžte mi prosím poradiť ako sa mám o ňu postarať? Mám ju nechať len tak voľne vysieť v nejakej váze na ktorej dne bude voda aby mala dostatočnú vlhkosť, alebo ju mám najprv dať do substrátu a potom do vázy?[/quote]

Vanda sa pestuje len tak voľne, v sklenenej nádobe, nedáva sa do žiadneho substrátu, vodu však musí mať, ale nie, aby v nej bola ponorená, ale len tak aby si brala vlhkosť zo vzduchu, takže vodu treba dať len úplne na dno vázy a orchideika nech je nad ňou vo vzduchu, ja som si tiež chcela jednu kúpiť, ale bola veľmi drahá, aj keď bola zlacnená o 50% tak stála 22 eur, mala nádhernú modrú farbu
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

Ďakujem za radu
Hneď ako som zistila že je to vlastne Vanda, tak som ju vytiahla z vody a dala na vrch vázy (zatiaľ bez vody, tej mala za poslednú dobu až-až). Už dnes ráno sa mi zdalo, že sa "cíti" lepšie. Keď to prežije a náhodou aj zakvitne, tak určite priložím foto.
Čítala som, že ju treba aj prihnojovať ale postup nebol opísaný. Vie niekto ako na to?
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

sayly Pozri príspevok
Zrejme to bude Vanda, podľa obrázkov čo som našla na nete vyzerá presne tak isto- teda tá moja chudák dostala riadne zabrať tým že bola niekoľko mesiacov vo vode . Dostala som ju od jednej starej pani a tá zrejme zle pochopila predavačku a tak mi tiež o nej podala zlú informáciu.
Môžte mi prosím poradiť ako sa mám o ňu postarať? Mám ju nechať len tak voľne vysieť v nejakej váze na ktorej dne bude voda aby mala dostatočnú vlhkosť, alebo ju mám najprv dať do substrátu a potom do vázy?
Vanda sa pestuje len tak voľne, v sklenenej nádobe, nedáva sa do žiadneho substrátu, vodu však musí mať, ale nie, aby v nej bola ponorená, ale len tak aby si brala vlhkosť zo vzduchu, takže vodu treba dať len úplne na dno vázy a orchideika nech je nad ňou vo vzduchu, ja som si tiež chcela jednu kúpiť, ale bola veľmi drahá, aj keď bola zlacnená o 50% tak stála 22 eur, mala nádhernú modrú farbu[/QUOTE]
Ja som na valentina videla v baumaxe vandy vo vaze ale boli dost drahe boli po 800SK.Prilozim sem aj foto Ako ma byt v tej vaze.
vanda.jpg  
vanda_vo_velkej_vaze.jpg  
1/1
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Takto sa mi za starostlivosť odvďačila moja Cattleya.



Pekný deň
HPIM5509.jpg  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tara464 Pozri príspevok
Vanda sa pestuje len tak voľne, v sklenenej nádobe, nedáva sa do žiadneho substrátu, vodu však musí mať, ale nie, aby v nej bola ponorená, ale len tak aby si brala vlhkosť zo vzduchu, takže vodu treba dať len úplne na dno vázy a orchideika nech je nad ňou vo vzduchu, ja som si tiež chcela jednu kúpiť, ale bola veľmi drahá, aj keď bola zlacnená o 50% tak stála 22 eur, mala nádhernú modrú farbu
Ja som na valentina videla v baumaxe vandy vo vaze ale boli dost drahe boli po 800SK.Prilozim sem aj foto Ako ma byt v tej vaze.[/quote]

Tú modrú som aj ja videla v baumaxe, ale za ešte väčšiu cenu cca 2700 Sk, ale bola nádherná, za 700 Sk ich mali vo výpredaji odkvitnuté a boli menšie, ale sú nádherné!!!!!!!!
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

katarina887 Pozri príspevok
A zrejme to nebude tá guaria , iný názov má Cattleya skinneri a tá nerastie vo vode, ale normálne v substráte...aké má tá Tvoja listy? Myslím tvar
Zrejme to bude Vanda, podľa obrázkov čo som našla na nete vyzerá presne tak isto- teda tá moja chudák dostala riadne zabrať tým že bola niekoľko mesiacov vo vode . Dostala som ju od jednej starej pani a tá zrejme zle pochopila predavačku a tak mi tiež o nej podala zlú informáciu.
Môžte mi prosím poradiť ako sa mám o ňu postarať? Mám ju nechať len tak voľne vysieť v nejakej váze na ktorej dne bude voda aby mala dostatočnú vlhkosť, alebo ju mám najprv dať do substrátu a potom do vázy?[/quote]

Vanda sa môže pestovať v borovicovej kôre, nahrubo nalámanej, pomiešanej s kusmi čierneho uhlia. Takto ju pestujem už dlhší čas a myslím, že sa jej to páči. Je zasadená vo veľkej umelej nádobe spolu s košíkom, ktorý bol obrastený koreňmi. Korene sa neodeľujú od košíka pretože by sa mohli poškodiť. Výhodu tohto pestovania vidím aj v tom, že v lete stačí substrát preliať vodou 1x za 3 dni, alebo podľa toho aké je počasie aj častejšie.
Hnojím tak ako ostatné rastliny.
orchidea 010.jpg  
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ahojte,

aj ja som sa zamilovala do tych nadherok a pomaly zistujem ze som na nich zavisla. Mate naozaj krasne kvetinky. Ja mam zatial iba tri, ale su krasne. Vzdy ked idem okolo kvetinarstva, nakukam ci tam nahodou nemaju nejaku neobvyklu orchideu. Ja mam doma bielu, fialovu a taku nejaku tigrovanu (ked sa podari hodim Vam sem foto). Jednu bielu, co bola moja prva som zial uz pochovala. No ale co uz, kazdy sa uci, dufam ze tieto mi budu robit radost este dlho.
P5020016.jpg  
P5020018.jpg  
P5020020.jpg  
P5020023.jpg  
P5020032.jpg  

1/1
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

Ahojte,
viete mi niekto povedat ci bude moja orchidea este kvitnut? vsetci vravia ze sa ma po odkvitnuti strihat len co je suche, tak som odstrihla, ale na stonke mam jedno suche kolienko, ale stonka je zelena, tak neviem ci to tam nechat, alebo odstrihnut. nic sa s nou nedialo asi 4 mesiace, za posledny mesiac jej narastol novy list a dole pri listoch sa jej nieco tlaci, ale myslim si ze to budu vzdusne korene. skusim pridat fotku. dakujem za rady.
Copy of 090507_175906.jpg  
0 0
bublinka11 bublinka11

bublinka11 je offline (nepripojený) bublinka11

prosim o pomoc!!!
kupila som orchidejku krasnu bielofialovu frkanu a spociatku mi pekne kvitla, ale potom mi zrazu zacala cela rozkvitnuta vadnut tak som si myslela, ze som ju pridlho "kupala" (namocena vo vode bola cca hodinu)... mala par akoby zhnitych korienkov, tak som ju presadila do noveho substratu v nadeji, ze sa uchyti (tie zhnite korene som odstrihla).
uz asi 2 tyzdne je v novom, ale stale je zvadnuta - dokonca uz ide zhadzovat prvy puk a ma 1 zlty list listy mala take povadnute uz pri kupe... vtedy sa mi jej ulutostilo, lebo uz mam 6 orchidey, ze aby nevyhynula v obchode... ale teraz neviem, ako dalej
citala som prispevky, ze ked nema uz zdrave korene, ju treba nechat iba v kvetinaci v sacku... ale to aj s listami ju tak zavriet??? nepochopila som to...
poradte mi, prosim, lebo taku peknu som nikde nevidela a nechcela by som o nu prist
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

mohla by si mi prosim napisat kde si kupila tu priesvitnu palicku, co mas na tej fialovej?? dakujem :-)
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zuzika34 Pozri príspevok
mohla by si mi prosim napisat kde si kupila tu priesvitnu palicku, co mas na tej fialovej?? dakujem :-)
Ja som tie priesvitné paličky videla v Baumaxe, skús pozreť niekde kde maju v obchodoch velke kvetinárstva, určite nájdeš. Tam to stalo nejak okolo 1 EUR, bolo to super, malo to este také špirálky kam môžes zastrčiť kvet. Aspoň dúfam že myslimé na to isté.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať