Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
tak ked je tu reč o mini tak aj ja už mám mini asi mesiac. bola zasadená v pilinách a machu, ked som ju poliala a skontrolovala ju o dva dni tak som mala pocit, že je ešte mokrejšia ako pred zálievkou tak som ju klasika šupla do mixu kôra+keramzit
Lujzi ja som ju presadila hneď v ten deň.Na foto bola vo velkom hnusnom a ťažkom kochli.Hned sme prišli o 4 korene,nechala som jej len tie vnutorné vlasky a ostalo asi 5 koreňov.Hádam bude dobre.A využila som pohárik zo zmrzky z Mc Donaldu.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som si minule na miesto "coco cripsou" kúpila kôru z douglasy ale ešte som ju neskúšala použit
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

milka 60 Pozri príspevok
Čítala som na inom fore , že topolová kôra je dobrá
http://forum.orchidej.net/viewtopic....1328a&start=10
Milka ďakujem za info,zajtra v rámci prechádzky ideme na kôru.Zadara je dobrá,no nie?Ale premýšlam nad borovicovou,len nemám ani šajny kde ju hladať.Jedine na vianoce,kúpiť borovicu a potom zúžitkovať.Pekný večer.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Lujzi ja som ju presadila hneď v ten deň.Na foto bola vo velkom hnusnom a ťažkom kochli.Hned sme prišli o 4 korene,nechala som jej len tie vnutorné vlasky a ostalo asi 5 koreňov.Hádam bude dobre.A využila som pohárik zo zmrzky z Mc Donaldu.
tiež som prišla o pár korienkov, ja som ju dala flašky z pol litr. miner,. rorienky zatiaľ nerastú. ale kvietky rozkvitli nejaví známky "vykapania" mala dobrú cenu 4,70e.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Milka ďakujem za info,zajtra v rámci prechádzky ideme na kôru.Zadara je dobrá,no nie?Ale premýšlam nad borovicovou,len nemám ani šajny kde ju hladať.Jedine na vianoce,kúpiť borovicu a potom zúžitkovať.Pekný večer.
borovicová je fajn, ale čo stou živocou
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

infinityfx21 Pozri príspevok
Milka ďakujem za info,zajtra v rámci prechádzky ideme na kôru.Zadara je dobrá,no nie?Ale premýšlam nad borovicovou,len nemám ani šajny kde ju hladať.Jedine na vianoce,kúpiť borovicu a potom zúžitkovať.Pekný večer.
Nezabudni ju premyť a dezinfikovať v pare alebo v mikrovlnke. Kôra ihličin ja sama o sebe "antimikrobiálna", čo spôsobuje terpentín v živici. Topoľová môže byť plná všeliakých potvoriek.
3 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Janka51 včera mi to nedalo a išla som pozrieť do kauflandu na orchidei a jedná už je doma
S6300702.jpg  
S6300701.jpg  
1/1
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mata10 Pozri príspevok
Janka51 včera mi to nedalo a išla som pozrieť do kauflandu na orchidei a jedná už je doma
Matka, je akoby dvojicka mojej, vobec mame vela podobnych, moja je strednej velkosti.
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Matka, je akoby dvojicka mojej, vobec mame vela podobnych, moja je strednej velkosti.
Aj moja asi sú dvojičky.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

2009 Pozri príspevok
Mám ich. Sú to VLNATKY. Dokelu. Museli prísť s novou orchideou. Je to v rannom štádiu lebo orchidee vyzerajú sviežo a väčšina mi teraz kvitne už 2x.
.. no už som musela aj já včera zarobiť ten postrek, tiež som objavila vlnatky a priamo na kvete orchidejky, tak som ju zostrihla a listy postriekala, dúfam že to zaberie
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mata10 Pozri príspevok
Aj moja asi sú dvojičky.
Tak sa drzte, ja musim trosku s nou carovat, bola na vyhodenie, pomaly sa prebera.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

infinityfx21 Pozri príspevok
To mi povedali tam na výstave,v tých stánkoch.Alebo ma oklamali?Teraz som na pochybách,lebo Miltoniopsis nepoznám.Ale ešte že Ťa tu máme a poradíš nám.Pekný deň.A ďakujem.
infinity - prvé čo ma napadlo bolo, že väčšiu hlúposť som nepočula. Ale to je dosť nepekné vyjadrenie. Tak trošku, málilinko info - Miltoniopsis je pôvodom z Kolumbie a tvarom pripomína sirôtku. Je chladnomilná a často názov je zamieňaný za Miltoniu. Ale to by bolo na dlho. Takže len v krátkosti. Ak niekto dá takúto info mal by mať naštudované spôsoby množenia, kríženia a nielen tak čosi povedať zákazníkovi, ktorý si myslí, že sa informuje u odborníka. Ak sa mýlim prosím opravte ma.Tieto čo nakupujeme my sú hybridy, ktoré množia tí, ktorí majú na to podmienky a zariadenia. Ale toto väčšina pestovateľov orchideí vie.
Niečo o týchto veciach sa nachádza v knihe Orchideje od A do Z od Zdeňka Ježka a iné.
Ohľadom kôry - pestovatelia odporúčajú viac píniovú kôru- borovicovú zo starých pňov teda takú, ktorá neobsahuje živicu. Takže vianočný stromček nie je dobrý nápad. Ide hlavne o to aby kôra dlho vydržala a aby sa rýchlo nerozpadla a nebolo treba orchideje stále presádzať. Inak coco - chips miešaný s píniovou kôrou je podľa mňa výborná kombinácia.
5 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

A ešte môj nový prírastok z Flóry, hoci bola pre mňa trošku sklamaním. Stánkov s orchideami bolo dosť, ale výber farieb a farebných kombinácií orchideí bol dosť slabý.
Obrázok 790.jpg  
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

beba13 Pozri príspevok
.. no už som musela aj já včera zarobiť ten postrek, tiež som objavila vlnatky a priamo na kvete orchidejky, tak som ju zostrihla a listy postriekala, dúfam že to zaberie
Čo si použila? Ja som ich Tvojou metódou iba vyčistila. Použila som vatu a na neprístupných miestach som ju omotala na špáradlo. Na druhý deň večer som ich postriekala priamo prípravkom na Vlnatku krvavú. Nemám názov v hlave chcela som pôvodne kúpiť niečo iné ale ak chceš večer sa pozriem
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Mam pocit, ze orchidea, na ktorej mi rastli dve keiky je trosku zmatena. Asi sa nevie rozhodnut, ci z nej vyrastie keika alebo stonka, pretoze jej vyrastli dva listky a dalej to vyzera ako klasicka stonka Viete mi povedat, co to nakoniec bude? Kazdopadne budu aj kvety tak sa tesim A na dalsej mi po dlhsom case rastie nova stonka
1p1100088.jpg  
1p1100089.jpg  
1p1100091.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Bude to kvetný stvol. Ale druhá keika je celkom pekná.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
tiež som prišla o pár korienkov, ja som ju dala flašky z pol litr. miner,. rorienky zatiaľ nerastú. ale kvietky rozkvitli nejaví známky "vykapania" mala dobrú cenu 4,70e.
Moja bola za 5€,ale mám pocit že sa jej asi u mňa nepáči.Dala som ju ešte aj na keramzit,s jej kochlíčkom,asi nemá takú vlhkosť ako v sklenníku.No uvidím,dám jej čas na aklimatizovanie.
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
mata10 Pozri príspevok
Janka51 včera mi to nedalo a išla som pozrieť do kauflandu na orchidei a jedná už je doma
Maťka je krásna nech sa jej darí, mne už dcéra dala príkaz aby som niekde popozerala nejakú peknú Myslím že to už bude na deň matiek Mohlo by dačo prísť už do lidlu.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ma-Ba Pozri príspevok
infinity - prvé čo ma napadlo bolo, že väčšiu hlúposť som nepočula. Ale to je dosť nepekné vyjadrenie. Tak trošku, málilinko info - Miltoniopsis je pôvodom z Kolumbie a tvarom pripomína sirôtku. Je chladnomilná a často názov je zamieňaný za Miltoniu. Ale to by bolo na dlho. Takže len v krátkosti. Ak niekto dá takúto info mal by mať naštudované spôsoby množenia, kríženia a nielen tak čosi povedať zákazníkovi, ktorý si myslí, že sa informuje u odborníka. Ak sa mýlim prosím opravte ma.Tieto čo nakupujeme my sú hybridy, ktoré množia tí, ktorí majú na to podmienky a zariadenia. Ale toto väčšina pestovateľov orchideí vie.
Niečo o týchto veciach sa nachádza v knihe Orchideje od A do Z od Zdeňka Ježka a iné.
Ohľadom kôry - pestovatelia odporúčajú viac píniovú kôru- borovicovú zo starých pňov teda takú, ktorá neobsahuje živicu. Takže vianočný stromček nie je dobrý nápad. Ide hlavne o to aby kôra dlho vydržala a aby sa rýchlo nerozpadla a nebolo treba orchideje stále presádzať. Inak coco - chips miešaný s píniovou kôrou je podľa mňa výborná kombinácia.
Ma-Ba ďakujem za info,ten blbec ma teda pekne oklamal.A ja som mu uverila,no nič,radšej sa najprv opýtam tu na porade,ako hentakých vagabundov.Len aby predali,tak takému ako ja povedia hocičo.Ale už viem že Miltoniopsis je krásny.
1 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Ma-Ba Pozri príspevok
Bude to kvetný stvol. Ale druhá keika je celkom pekná.
Dakujem, tiez som si to myslela
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať