Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Na jednej orchidke som zistila že jej začína odhnívať korienok . Vybrala som ju zo substrátu, osprchovala, odhnitý korienok odstrihla a zasadila do nového substrátu. Dúfam že som spravila dobre. Nerada by som o ňu došla .

No a teraz trošku veselšie. Mám dve nové krásky. Jednou som si spravila radosť sama a druhú mám od maminky k meninám .
P5050005.jpg  
P5050006.jpg  
P5060001.jpg  
P5060002.jpg  
P5060003.jpg  

1/1
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

bublinka11 Pozri príspevok
prosim o pomoc!!!
kupila som orchidejku krasnu bielofialovu frkanu a spociatku mi pekne kvitla, ale potom mi zrazu zacala cela rozkvitnuta vadnut tak som si myslela, ze som ju pridlho "kupala" (namocena vo vode bola cca hodinu)... mala par akoby zhnitych korienkov, tak som ju presadila do noveho substratu v nadeji, ze sa uchyti (tie zhnite korene som odstrihla).
uz asi 2 tyzdne je v novom, ale stale je zvadnuta - dokonca uz ide zhadzovat prvy puk a ma 1 zlty list listy mala take povadnute uz pri kupe... vtedy sa mi jej ulutostilo, lebo uz mam 6 orchidey, ze aby nevyhynula v obchode... ale teraz neviem, ako dalej
citala som prispevky, ze ked nema uz zdrave korene, ju treba nechat iba v kvetinaci v sacku... ale to aj s listami ju tak zavriet??? nepochopila som to...
poradte mi, prosim, lebo taku peknu som nikde nevidela a nechcela by som o nu prist
Keď si odstránila odhnité korienky a presadila si ju tak predpokladám, že mala ostatné korienky v poriadku, ale ako sa už veľa v tejto téme písalo môže byť veľa príčin prečo opadajú puky a rastlinka vädne. Ja by som ako prvé skontrolovala ešte raz korienky a potom obetovala stonku s pukmi (odstrihla a dala do vázy) aby sa rastlinka spamätala, pretože aj kvety ju vysiľujú. Sáčkova metóda sa používa vtedy, keď má rastlinka málo vzdušných korienkov na prežitie a chceme aby čo najskôr narástli nové. Treba ju vybrať zo substrátu a nechať voľne v kvetináči a tak celé zatvoriť do sáčka a potom už len trpezlivosť, lebo to nejde až tak rýchlo ako by sme si priali. Keď začnú rásť nové vzdušné korienky už je dobre, ale listy sa málo kedy spamätajú a pekné budú až tie novo narastené.


Pekný deň
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

vikinka.n Pozri príspevok
Na jednej orchidke som zistila že jej začína odhnívať korienok . Vybrala som ju zo substrátu, osprchovala, odhnitý korienok odstrihla a zasadila do nového substrátu. Dúfam že som spravila dobre. Nerada by som o ňu došla .

No a teraz trošku veselšie. Mám dve nové krásky. Jednou som si spravila radosť sama a druhú mám od maminky k meninám .
Sú krásne, nech ja im darí a robia Ti radosť

Pekný deň
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

bef Pozri príspevok
Sú krásne, nech ja im darí a robia Ti radosť

Pekný deň
Ďakujem
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Pekný večer prajem,
ja mám tiež bielo-fialovú orchideu, krásne kvitne všetci doma ju obdivujeme. Každý deň ju rosíme. Kúpili sme ju pred mesiacom, na jednom liste bola škvrna a teraz je ten list už úplne žltý a dnes som zbadala, že už aj ďalší list žltne. Prosím poraďte ak máte skúsenosť so žltnutím listov a ako sa toho vyvarovať.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Jana1303 Pozri príspevok
Pekný večer prajem,
ja mám tiež bielo-fialovú orchideu, krásne kvitne všetci doma ju obdivujeme. Každý deň ju rosíme. Kúpili sme ju pred mesiacom, na jednom liste bola škvrna a teraz je ten list už úplne žltý a dnes som zbadala, že už aj ďalší list žltne. Prosím poraďte ak máte skúsenosť so žltnutím listov a ako sa toho vyvarovať.
Niekedy lístok zožltne a odpadne bez dôvodu ale ak ich je viac tak treba hľadať dôvod. Skús sledovať tú škvrnu a hlavne prestať postrekovať lebo ak je to náznak dákej hubovej choroby tak to nie je vhodné. Skús tú škvrnu zatiaľ posypať mletou škoricou (klasickou kuchynskou) niekedy to pomôže a nie je potrebné používať chemikálie.

Pekný deň
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

vikinka.n Pozri príspevok
Ja som tie priesvitné paličky videla v Baumaxe, skús pozreť niekde kde maju v obchodoch velke kvetinárstva, určite nájdeš. Tam to stalo nejak okolo 1 EUR, bolo to super, malo to este také špirálky kam môžes zastrčiť kvet. Aspoň dúfam že myslimé na to isté.
Myslime to iste, ale vcera som bola v baumaxe a nic take tam nemaju .
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

Pridam aj ja svoju krasku, este sa nou nemozem chvalit, lebo ju mam len skoro dva tyzdne ale bola kupena ako kamratka k tej co nekvitne, tak duafm ze sa bude darit obom.
090507_175827.jpg  
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zuzika34 Pozri príspevok
Myslime to iste, ale vcera som bola v baumaxe a nic take tam nemaju .
V Baumaxe v BA? Majú to tam hneď vedľa tých drahých orchideii
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

vikinka.n Pozri príspevok
V Baumaxe v BA? Majú to tam hneď vedľa tých drahých orchideii
V BA su baumaxy tri, tak som bola asi v tom, kde to akurat nemaju . ale uz som to dnes kupila v jednom kvetinarstve v starom meste, stalo to 2,50 ale videla som uz aj drahsie.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zuzika34 Pozri príspevok
V BA su baumaxy tri, tak som bola asi v tom, kde to akurat nemaju . ale uz som to dnes kupila v jednom kvetinarstve v starom meste, stalo to 2,50 ale videla som uz aj drahsie.
Ano viem, ja som bola na Rožňavskej. No tak nabudúce.
0 0
AndreaN AndreaN

AndreaN je offline (nepripojený) AndreaN

Ahojte,
potrebovala by som radu.Kupila som si sadenicky - orchidejky vo flasi z Thajska.Posadila som si ich do transparentnych kvetinacov do kokosovej zmesi,ktoru som si taktiez doniesla z Asie.Polievam ich raz tyzdenne,mame slnecny byt, takze svetlo im od januara nechyba.
Mam pocit,akoby poniektore nerastli.Viem,ze potrebujem mat vela trpezlivosti,pretoze moje orchidejky su este vo velkosti malicka na ruke,ale mam obavy,ze vsetky postupne odumreju.Co by im take pomohlo?
Dakujem za radu!
0 0
Andiandi Andiandi

Andiandi je offline (nepripojený) Andiandi

Ahojte,
mam taky problem, ze mi zo starych stoniek vyhnali z kolienka nove s kvietkami, ktore sa pekne vyvinuli, ale nevydrzali tak dlho rozkvitnute ako kvety na starej stonke. Neviem cim to je. Ak mi vie niekto poradit budem rad. Dakujem.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

AndreaN Pozri príspevok
Ahojte,
potrebovala by som radu.Kupila som si sadenicky - orchidejky vo flasi z Thajska.Posadila som si ich do transparentnych kvetinacov do kokosovej zmesi,ktoru som si taktiez doniesla z Asie.Polievam ich raz tyzdenne,mame slnecny byt, takze svetlo im od januara nechyba.
Mam pocit,akoby poniektore nerastli.Viem,ze potrebujem mat vela trpezlivosti,pretoze moje orchidejky su este vo velkosti malicka na ruke,ale mam obavy,ze vsetky postupne odumreju.Co by im take pomohlo?
Dakujem za radu!
Nemám skúsenosti s takýmito sadeničkami, ale keď som presádzala nové rastlinky tzv. kejky ktoré mi narástla na kvetnej stonke tak sa s nimi veľmi dlho nič nedialo a predpokladám, že si musela najskôr zvyknúť a Tvoje sa tiež musia aklimatizovať. Takže ak žijú a nerastú treba len trpezlivosť, prípadne im spraviť klímu vložením aj s kvetináčom do sáčku (využiť sáčkovú metódu).

Pekný deň
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Pridávam moju novú orchideu
Orchidea.jpg  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zuzika34 Pozri príspevok
mohla by si mi prosim napisat kde si kupila tu priesvitnu palicku, co mas na tej fialovej?? dakujem :-)
Tú priesvitnú paličku mám z Baumaxu z TT....cca 2 eurá, mali rôzne farby, kúpil mi ju môj drahý
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa pochváliť s novou orchideou, ktorá je mini, preto som ju odfotila spolu s hrnčekom aby bolo vidno rozdiel aká je drobučká a krásna. Je to už piaty prírastok do mojej rodinky orideii.
Naposledy upravil Jara : 11.05.09 at 11:42 Dôvod: vynechanie slovka
Snímka0056.jpg  
Snímka0057.jpg  
Snímka0053.jpg  
Snímka0055.jpg  
1/1
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

zuzika34 Pozri príspevok
Ahojte,
viete mi niekto povedat ci bude moja orchidea este kvitnut? vsetci vravia ze sa ma po odkvitnuti strihat len co je suche, tak som odstrihla, ale na stonke mam jedno suche kolienko, ale stonka je zelena, tak neviem ci to tam nechat, alebo odstrihnut. nic sa s nou nedialo asi 4 mesiace, za posledny mesiac jej narastol novy list a dole pri listoch sa jej nieco tlaci, ale myslim si ze to budu vzdusne korene. skusim pridat fotku. dakujem za rady.
Zuzika, tú odkvitnutú stonku môžeš zatiaľ nechať, keď je zelená. A to čo sa ti tlačí pri listoch dole, to sú najskôr nové stonky na kvitnutie. Nám takto isto vyzerá orchidea - odkvitnutá stará zelená stonka - tú sme zatiaľ nechali a dole začala tlačiť novú stonku a už sú asi po 3 týždňoch na nej puky - zatiaľ maličké, ale čakáme..... Takže uvidíš.....
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Moja nová krásavica, veľkosťou listu mi pripomína phalu hybrid, ale veľkosťou kvetu zas calimero, tak neviem aký je to druh, dostala som ju od drahého k nášmu sviatku matiek a nenechal mi tam žiaden papierik...a potrebujem poradiť, môžem presadiť calimero do väčšieho črepníka? V tom maličkom nemá žiadny substrát a začína mi na ňom žltnúť lístok, tak nechcem o ňho prísť
11052009318.jpg  
11052009319.jpg  
1/1
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Jara Pozri príspevok
Chcem sa pochváliť s novou orchideou, ktorá je mini, preto som ju odfotila spolu s hrnčekom aby bolo vidno rozdiel aká je drobučká a krásna. Je to už piaty prírastok do mojej rodinky orideii.
Taketo oirchideiky maju akurat v bytci v jednom kvetinarstve
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať