Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no vyberiem foto, dám stiahnuť a stále mi to načítava, načítava........a nič
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte.Dneska sme sa kúpali,rastú nám lístky,korienky.A na Xene,ktorá má minimum koreňov,chcela dokonca kvitnúť,tak miesto koreňov sa rozhodla tlačiť lístok.Snáď sme na dobrej ceste,lebo jej ostali dva listy,ostatné zožltli a stále má len tri korene.Ona aj pustila ale sa stopli,neviem prečo..A mini sa asi zaklimatizovala,tlačí korienok,tak sa z nich všetkých teším.A tá svokrina na keramzite,tlačí nové a nové korienky.Jupí.Pekný deň všetkým.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
alebo si daj foto do albumu, aj ja som zvedava, lebo mi pekne vyhana, ale nemozem sa tu tolkokrat prihlasovat, po chvilke ma to vyhodi
viem ako sa pridávajú prílohy, už som to robila............ale akosi mi to nechce brať,ani do albumu,ani do tohto pokecu.....a navyše mam problem sa prihlásiť, podarí sa mi to tak možno až na 5-7x, pritom sa v hesle nepomýlim........neviem čim to je....
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

finis Pozri príspevok
tesim sa.orchidky ktore som presadzala, lebo boli na pokraji vyhynutia: jedna makke a vraskave listy a obidve prichadzali stale o dalsi a dalsi list, su asi za vodou .listy spevneli a pustaju sa nove. dokonca vyrasil novy vzdusny koren.
a zobrala som si z vas priklad a kupila som si dve chuderky vo vypredaji, ktore by isto skoncili v kosi. presadila som ich (mali minimum korenov.tam v tom obchode ich priserne prelievali) a myslim si, ze to preziju. joj som velmi rada!
este aby sa ta mini chytila.ale ta zatial odolava mojmu dohovaraniu a stale je vraskava
Moja mini phala sa mi spamatavala 4 mesiace. Teraz mi uz konecne vyhana novy listok a nove korene. Takze len trpezlivost
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá posielam niečo z môjho mičurínstva?
keiky1.jpg  
keky2.jpg  
mlade dendr.2.jpg  
mladédendr.1.jpg  
1/1
4 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Prosim poradte mi,ktore z tychto orchidey mozem dat von na balkon:brassia,bealara,dendrobium nobile,phal. Balkon mam na vychod a na miesto kam ich chcem dat do 10.00 svieti slnko.
Vandu asi nie,lebo potrebuje viac slnka?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dnes som sa stala hrdou majiteľkou tohto pelorika
DSCN0836-1.jpg  
DSCN0840-1.jpg  
DSCN0837-1.jpg  
1/1
4 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
jajax Pozri príspevok
dnes som sa stala hrdou majiteľkou tohto pelorika
Je prekrásna ! Nech ti robí radosť čo najdlhšie a ozaj, keď rozkvitne celá nezabudni pridať foto
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá posielam niečo z môjho mičurínstva?
Zaujímavé alr čo si to vlastne robila? Dá sa popísať?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá posielam niečo z môjho mičurínstva?
ty si odkvitnuté stonky ake aké dala do tej vody?
Ja som tiež pred dvoma dňami dala odstrihnutú stonku do vody, len tak z recesie...........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jajax Pozri príspevok
dnes som sa stala hrdou majiteľkou tohto pelorika
a aky je rozdiel medzi phalou a pelorikom?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

andersenka Pozri príspevok
a aky je rozdiel medzi phalou a pelorikom?
Tvarom kvetu.Pelorik je do trojuholnika,ja este nemam,ale niektore sa mi pacia.
4 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Tvarom kvetu.Pelorik je do trojuholnika,ja este nemam,ale niektore sa mi pacia.
no ja mam takú obdobnú /aj v albume je/ ale nevedela som že je to pelorik, ale možno ani nie je........

Ja dnes v tescu kúpila dve orchidky, odfotím..........foto dodám, lenže v poslednej dobe mam problémy sa sem vôbec prihlásiť a pridať foto - akosi nemožné to ma hnevá.
Pretože okrem iného som chcela prekonzultovať či mi ide oncidium kvitnút, alebo nie.......
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Tak po 3 mesiacoch ma tesi moja bielo ruzova aj ked si este chvilku pockam na kvietky a fialkova takto pekne rozkvita
P5051127.JPG  
P5051125.JPG  
P5051129.jpg  
P5051130.JPG  
P5051131.jpg  

P5051132.JPG  
1/1
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

S touto orchideou som sa Vam raz uz chvalila ako krasne bez prestavky kvitne a nielenze pustila novu kvetnu stonku, este tlaci aj na povodnych stonkach nove kvietky velmi ma tesi
P5051135.jpg  
P5051142.jpg  
P5051138.JPG  
P5051137.JPG  
PN1.JPG  

PN.JPG  
1/1
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zena Pozri príspevok
Tak po 3 mesiacoch ma tesi moja bielo ruzova aj ked si este chvilku pockam na kvietky a fialkova takto pekne rozkvita
a tá spomínaná biela, to ti začala stonku vyháňať 3 mesiace po prvom kvinutí? Tak teda super, blahoželám........... To mne sa nepodarilo ani pri orchidkach ktore v lete - jeseň odkvitli. Zatial mi LEN nový list vyháju
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Tak tu je ukazka aky je rozdiel medzi klasickou phalou (1.obr.) a pelorikom
P5051132.JPG  
PA071012.jpg  
PA071013.jpg  
PA071009.jpg  
1/1
4 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

kristinagabi Pozri príspevok
Moja mini phala sa mi spamatavala 4 mesiace. Teraz mi uz konecne vyhana novy listok a nove korene. Takze len trpezlivost
Dnes som bola v kvetinarstve, kde niekedy kupujem orchi, mala pekne mini, opytala som sa, preco sa tak tazko pestuju-mini treba polievat 2x tyzdenne. Je to logicke, aj ja som si to vzdy myslela, v malom kvetinaci poda rychlo vyschne. Ale nekupila som si u nej, az neskor v Baumaxe, pridam foto, lebo vobec neviem, co som kupila.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Takto vyzerala v plnej parade a posledne kvietky opadli koncom januara, takze si 3 mesiace oddychla...no vyhnala vela korienkov a jeden listok a teraz aj stonku a neboj aj Ty sa dockas
PB231123.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá posielam niečo z môjho mičurínstva?
Milka, vyzera to na dobre delenie, ale skoda, ze sa ti ruka triasla, nevidiet to dobre. Ked nechces mat rozmazane, podrz trosku spust, kym cvaknes.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať