Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zena Pozri príspevok
Moj novy prirastok velmi sa z nej tesim, len sa chcem s Vami poradit, kedze jej vyrasta stonka rovno zo srdiecka nie je to nejaka chyba? ako potom budu rast listky? Mali ste uz takuto?
mam obdobný prípad ako ty.........
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
moje zatieľ 3 kvitnúce, ostatné sú čakajúce
Pekne, aj s tym pozadim, Milka, tu 3. nam ukaz spredu.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andika5 Pozri príspevok
ahoj mam problem,kupila som si orchideu bola premocena tak som ju nepolievala asi 2 tyzne,tak som si vsimla ze okolo nej lietali musky, potom som ju poliala lebo mala makke listy,a teraz mi zozltli spodne listy kvety ma pekne ale neviem ci by som ju nemala presadit a pozriet sa na korene ci nahodou nehniju len neviem ci mozem presadzat ked kvitne,dakujem za radu
Ja ked je podozriva, presadim,urob to opatrne, vcera som dezinfikovala v mikrovlnke, nasla som aj stonozku, 2 hodiny som sa s nimi babrala.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Že akcia na phaly v Nr v Mlynoch,cena 17,99€.Skoro som okoktavela.Niektorí obchodníci už nevedia čo si majú za to pýtať.To v Baumaxe by som mala aj tri za tie peniaze.
V nasom tescu za 8,99, ale v takom biednom stave, ako dostanem v Baumaxe po 3 eura, aj som sa ich spytala, ci to niekto kupi, ze nie, mali len velke phaly, 1 bola trosku zvlastna bodkovana, ale za taku cenu a nemali uz tiez 2 stonky niektore, asi z nich robili kytice do krabiciek, sikovni su.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....jedna z mojich neúnavných na konci už nahadzuje puky asi tretí krát a ešte aj spiace očko sa aktivuje
Snímka0480.jpg  
Snímka0482.jpg  
Snímka0486.jpg  
1/1
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

neviem či si pamätáte na moju keiku rastúcu na polo-uschnutej stonke, ktorú som nakoniec odstrihla z orchidky, lebo sa nej vyhodila ešte nejaká hniloba-plieseň alebo iná gebuzina. tak ako si nažíva vo váze tak sa predsa len rozhodla, že budú aj korienky zatiaľ sa tlačia 4ks či sa dopracujem až do fáze sadenia tak to je otázne, ale som trpezlivá, to je pri týchto kvetoch dôležíté, ale to vieme všetky
Snímka0487.jpg  
Snímka0488.jpg  
1/1
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.....ešte jedna neúnavná stále nahadzuje na konci puky už je ako hroznový strapec
Snímka0475.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....toto je vlastne "mama" od tej odstrihnutej keiky čo je vo váze, druhý keik čo na nej zostal, ženie korienok, zatiaľ iba jeden ale ide kvitnút
Snímka0490.jpg  
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
Ja so si dnes kúpila orchidku a až v práci som si všimla, že tak ako "zene" aj ja mam vyrastenú stonku zo stredu- srdiečka, je dokonca hrubšia,pevnejšia ako vyrastená z boku. A tiež na nej ide už list, ale vyšie ako "zene" (asi v 2/3 stonky) - to znamená že sa keika vytvára?
Čo s ňou teda robiť po odkvitnutí?Ďakujem ti za odpoveď, foto by som pridala, avšak mam problemy s tým nechce mi to vôbec načítavať
Jej farba je - mne to teda aspoň pripomína ako keď sa do šlahačky dá šťava z čučoriedok a zmieša sa to.....
Je to takéto "čudo"?
Obrázok 841.jpg  
Obrázok 842.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza.j Pozri príspevok
....toto je vlastne "mama" od tej odstrihnutej keiky čo je vo váze, druhý keik čo na nej zostal, ženie korienok, zatiaľ iba jeden ale ide kvitnút
Pekné. Toto poteší každého.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Dnes som chcela odstrihnúť stonku a prekvapenie
Obrázok 835.jpg  
Obrázok 838.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Jedna z tých, ktoré sú v obchodoch zriedkavo, aspoň u nás.
Obrázok 829.jpg  
2 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Ma-Ba Pozri príspevok
No v sobotu bolo dosť teplo, takže toto možno situáciu vysvetľuje. Kvety sú dosť citlivé a 3 hodiny v aute je dosť, zdá sa že sa "uvarili". Teraz keď som si obr. znovu pozrela, dovolím si tvrdiť, že je to na 90 % tak.Ja by som zvädnuté kvety odstránila a dala na svetlé, nie príliš teplé miesto, hoci v týchto dňoch môže byť na okne kdekoľvek. Teda neviem či všade ale u nás prší takmer celý týždeň.

henrieta - to uvidíš sama. Ak sa púčik zväčšuje každý deň, nechala by som ju. Ak nie urobila by som tak ako píšeš.
Odstranila som kvety,ostatne puciky ako keby sa zacali zvacsovat. Poliat ju uz nepolejem,podla mna to stacilo. Mam ju na okne,sem-tam vykukne slniecko,ale nic silne.
Dakujem za radu.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Dnes som chcela odstrihnúť stonku a prekvapenie
aj ja sa chystam, mam este pockat?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
Jedna z tých, ktoré sú v obchodoch zriedkavo, aspoň u nás.
ked som kupovala pelorik tak tam mali aj tuto.ale musela som sa rozhodnut len pre jednu(trpezlivost mojho muza ma tiez hranice).a u toho pelorika rozhodlo to zvlastne sfarbenie.skoda ze na fotkach to nie je dobre vidiet.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

henrieta3 Pozri príspevok
aj ja sa chystam, mam este pockat?
Začala som ich dobre polievať, lepšie povedané namáčať, sú prvýkrát na juhozápadnom okne a začali tlačiť "ako bláznivé".
Tak neviem, skús dobre poliať, riadne namočiť a počkaj.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Začala som ich dobre polievať, lepšie povedané namáčať, sú prvýkrát na juhozápadnom okne a začali tlačiť "ako bláznivé".
Tak neviem, skús dobre poliať, riadne namočiť a počkaj.
Aj ja som zistila, ze maju rady slnko, asi zmenim okno
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Jedna z tých, ktoré sú v obchodoch zriedkavo, aspoň u nás.
Tá je krááááááásna
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Pekne, aj s tym pozadim, Milka, tu 3. nam ukaz spredu.
odfotím, keď úplne rozkvitne
0 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Pestovanie orchidei:
http://www.akosatorobi.sk/video/540/pestujeme-orchidey
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať