Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Ma-Ba Pozri príspevok
Dnes som chcela odstrihnúť stonku a prekvapenie
tak ako je na tej prvej fotke,mojmu kamaratovi prave tek vyrasta keika
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Tak to by bolo super. Uvidíme.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Rozkvitaju dalsie dve a ta hneda ma len dva kvietky,je este slabucka,ale zdrava.
Lucka a Dominika 005.jpg  
Lucka a Dominika 006.jpg  
Lucka a Dominika 007.jpg  
Lucka a Dominika 008.jpg  
Lucka a Dominika 009.jpg  

Lucka a Dominika 001.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

na moje prekvapenie, phal po hnilobe srdiečka okrem toho, že vyhnal novú rastlinku a má len "dva dospelé listy" ide ešte aj kvitnút, teda zatiaľ. hnulobu som vystrihala tak, že mi vlastne zostali dva listy a "zdravé" srdiečko teda bez hniloby, tam som v očakávaní či sa niečo neudeje,či nevyrastú nové rastlinky. videla som to na inej stránke, ale pri delení phalov.
Snímka0496.jpg  
Snímka0497.jpg  
Snímka0498.jpg  
Snímka0499.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...a ešte moja jediná mini sa konečne po mesiaci prebrala nový lístok a korienčok. samozrejme že je po zakúpení presadená z tej "katastrofy" v ktorej bola zasadená
Snímka0494.jpg  
Snímka0495.jpg  
1/1
4 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

lujza.j Pozri príspevok
...a ešte moja jediná mini sa konečne po mesiaci prebrala nový lístok a korienčok. samozrejme že je po zakúpení presadená z tej "katastrofy" v ktorej bola zasadená
Tiež som od dcéry teraz dostala mini orchideu a bola tak preliata,že z nej doslova tiekla voda,tak som ju presadila a budem čakať,ako zareaguje.
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

lusielaL Pozri príspevok
Rozkvitaju dalsie dve a ta hneda ma len dva kvietky,je este slabucka,ale zdrava.
Sú nádherné,nech Ťa dlho tešia.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

rozborova Pozri príspevok
Sú nádherné,nech Ťa dlho tešia.
Dakujem pekne.Obzeram denne kazdy puk.
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

lusielaL Pozri príspevok
Dakujem pekne.Obzeram denne kazdy puk.
Ja tiež svoje šmírujem skoro každý deň,kde sa čo zväčšilo atď..
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte,

dlhsie som nic neukazala, takze oznamujem, ze i mne rozkvitla plejonka, posadila som ju vonku na zahhrade a uz sa jej tlaci i dalsi puk,a este jedna kraska i ked len vo vaze, tu som dostala od manzela k x-temu vyrociu svadby.No a dnes som sa trosku i potrapila s mojimi ostatnymi orchidejkami, nakolko som pri mnozsrve prace ich trosku zanedbala a skro som si zlikvidovala jedno oncidium, dufam, ze sa mi ho podari zachrániť, skratka nevsimla som si a preliala som ho , takze drzte mi palce.
P4290725.jpg  
P5050742.jpg  
1/1
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte,

dlhsie som nic neukazala, takze oznamujem, ze i mne rozkvitla plejonka, posadila som ju vonku na zahhrade a uz sa jej tlaci i dalsi puk,a este jedna kraska i ked len vo vaze, tu som dostala od manzela k x-temu vyrociu svadby.No a dnes som sa trosku i potrapila s mojimi ostatnymi orchidejkami, nakolko som pri mnozsrve prace ich trosku zanedbala a skro som si zlikvidovala jedno oncidium, dufam, ze sa mi ho podari zachrániť, skratka nevsimla som si a preliala som ho , takze drzte mi palce.
Su velmi pekne, onci davam po poliati na slnko, zda sa mi, ze maju dlho mokru koru, mozno porozmyslam nad inym substratom.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Všetkým maminám krásny deň Matiek prajem.
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Dakujem pekne.Obzeram denne kazdy puk.
Gratulujem máš ich krásne

tiež pozerám každú objavenú novotu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Gratulujem máš ich krásne

tiež pozerám každú objavenú novotu
Ja si uz prikazujem nechat ich aspon tyzden bez 1 pohladu, ale stale ich tiez otravyjem. Dnes som sa docitala, ze v Amerike ich nejaka pani polieva tak, ze vlozi na vrch, do kory kocku ladu, poculi ste o tom? Mohlo by sa to celkom dobre uvolnovat, lebo mam pocit, ze to kazdotyzdenne ponaranie mi ich velmi premoci.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
Ja si uz prikazujem nechat ich aspon tyzden bez 1 pohladu, ale stale ich tiez otravyjem. Dnes som sa docitala, ze v Amerike ich nejaka pani polieva tak, ze vlozi na vrch, do kory kocku ladu, poculi ste o tom? Mohlo by sa to celkom dobre uvolnovat, lebo mam pocit, ze to kazdotyzdenne ponaranie mi ich velmi premoci.
ja osobne som o tom nepočula. orchidky bez podľadu? to sa nám uchyláčkam asi nepodarí. ja polievam klasicky zalejem nechám nasiaknuť a zlejem, meniť nebudem, síce by som privítala niečo rýchlejšie s tým ľadom sa to zdá byť pohodlné ale asi by sme museli prikúpiť mrazáky navyše Inak super sa mi osvedčili tie dierky horúcim klincom na orchidkách kde je hutnejší substrát, pekne rýchlejšie preschnú a korienkom sa to tiež páči, špičky pekne zelenajú
2 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Ženičky,idem sa vám pochváliť. Neviem ci sa pamatate na moje dendrobko ( 1.obrazok),jej kvety som mala celkom zvadnute. Tak sa mi spamatala a rozkvitli mi ostatne puciky,ktore boli na nej (2.obrazok). Takze tak vyzera,ze to bolo od tepla v aute.
Na 3. a 4. obrazku mam darcek,co som dostala k narodeninam. Tiez dendrobium nobile. Ma strasne vela kvetov,velmi sa jej tesim.
DSC01293.jpg  
DSC01299.jpg  
DSC01301.jpg  
DSC01302.jpg  
1/1
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kristinagabi Pozri príspevok
Ženičky,idem sa vám pochváliť. Neviem ci sa pamatate na moje dendrobko ( 1.obrazok),jej kvety som mala celkom zvadnute. Tak sa mi spamatala a rozkvitli mi ostatne puciky,ktore boli na nej (2.obrazok). Takze tak vyzera,ze to bolo od tepla v aute.
Na 3. a 4. obrazku mam darcek,co som dostala k narodeninam. Tiez dendrobium nobile. Ma strasne vela kvetov,velmi sa jej tesim.
takže "zdochlinka z auta" sa prerala k životu, tak to je super je zachránená aj s kvietkami a tá k narodeninám ták tá teda je nech ti dlho kvitnú
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
gratulujem ze sa prebrala a ta zlta je uplne fantasticka
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Taktiez gratulujem k prebratiu bielej, ale ta druha mi vyrazila dych nic ine mi neostava dodat, iba co kolegyna predomnou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať