Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Chcem sa pochvalit vcera som si kupila v baumaxe v ZA orchideu a dam sem aj foto-je to ta bordova a tu flakovanu mam z flory ta mi pribudla asi pred tyzdnom..Asi pred troma tyzdnami som opelila orchideu.ukazem vam ako to vyzera.Dam sem foto aj mojich vsetkych orchidei.
Snímka061.jpg  
Snímka314.jpg  
Snímka315.jpg  
Snímka316.jpg  
Snímka317.jpg  

1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

AndreaN Pozri príspevok
Ahojte,
potrebovala by som radu.Kupila som si sadenicky - orchidejky vo flasi z Thajska.Posadila som si ich do transparentnych kvetinacov do kokosovej zmesi,ktoru som si taktiez doniesla z Asie.Polievam ich raz tyzdenne,mame slnecny byt, takze svetlo im od januara nechyba.
Mam pocit,akoby poniektore nerastli.Viem,ze potrebujem mat vela trpezlivosti,pretoze moje orchidejky su este vo velkosti malicka na ruke,ale mam obavy,ze vsetky postupne odumreju.Co by im take pomohlo?
Dakujem za radu!
AndreaN: Pri rozmnožovaní orchideí, niektorí odborníci radia dať viac mladých výhonkov spolu. Dôležité je, aby mladé rastlinky mali primerané kvetináče. Ak sú také malé ako píšete vyžadujú aj malé kvetináčiky. Ďalej záleží aj na tom, aký druh orchideí máte a podľa toho treba zvoliť aj substrát. Napr. rastlinky Dendrobia Nobile, vyžadujú teplo a neustále vlhký substrát, možno skoro až mokrý. Čiže raz za týždeň poliať nestačí, tak isto aj malé rastlinky Ludisie, vyžadujú jemný a vlhký substrát, aby mohli zakoreniť. Preto by bolo dobré, napísať aký druh orchideí máte, alebo preštudovať viaceré diskusie, prípadne sa kontaktovať so staršími pestovateľmi.
0 0
ivinka99 ivinka99

ivinka99 je offline (nepripojený) ivinka99

Mne sa osvedčilo pri orchideách, ktoré mám už asi 4 roky a stále nádherne kvitnú samozrejme s menšími prestávkami odstrihnúž ich potom na stonke na tri očká. V tom treťom potom púšťajú výhonky. Tak isto ich prihnojujem hnojivom na orchidei v polovičnom pomere ako je odporúčané. A polievam ich 1x týždenne tak, že ich namočím na 1 hodinu do vody, potom 1/2 hodiny nechám stiecť a hotovo. Zatiaľ sa ani jednej nič nestalo. V priemere majú po 12 kvetov a kvitnú celý rok až ako vravím na asi mesačnú prestávku.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Vynadala som asi pred dvomi týždňami svojim šiestim kúskom. Jedna, chúďatko skapala, ale dve sa zľakli a začali vyháňať. Ešte tie ostané musím spucovať.
Minule som vyhlásila, že už nekúpim žiadnu orchideu, ak mi nezačne aspoň jedna kvitnúť. Asi chceli novú kamarátku...
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

tara464 Pozri príspevok
Taketo oirchideiky maju akurat v bytci v jednom kvetinarstve
Prosím Ťa môžeš mi upresniť kde v Bytči?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

AlaNR Pozri príspevok
Vynadala som asi pred dvomi týždňami svojim šiestim kúskom. Jedna, chúďatko skapala, ale dve sa zľakli a začali vyháňať. Ešte tie ostané musím spucovať.
Minule som vyhlásila, že už nekúpim žiadnu orchideu, ak mi nezačne aspoň jedna kvitnúť. Asi chceli novú kamarátku...
ja som odstrihla orchideu asi pred viac ako mesiacom a stále nevyháňa ... mám ešte čakať alebo ju vyhodiť
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Janka ak ti to pomôže, tak tu mini-orchidejku mi kúpil manžel teraz na deň matiek v Kauflande. Neviem či u vás je Kaufland. Stála 5,99€. (Lístok nechal z nákupu v igelitke takže viem aj cenu. No na cene nezáleži, ale mne urobila radosť, lebo má 2 prútiky a je ozaj krásna a ešte aj púčiky má nerozkvitnuté. Je fakt milučká/
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
ja som odstrihla orchideu asi pred viac ako mesiacom a stále nevyháňa ... mám ešte čakať alebo ju vyhodiť
nikto nevie ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
ja som odstrihla orchideu asi pred viac ako mesiacom a stále nevyháňa ... mám ešte čakať alebo ju vyhodiť
Odstrihla, alebo ostrihala? AK to druhé, tak čakaj, vyhodiť by ju bola škoda.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Tweety Pozri príspevok
Odstrihla, alebo ostrihala? AK to druhé, tak čakaj, vyhodiť by ju bola škoda.
no keď kvety zvädli a opadali, tak som celú stonku nad 2 kol. odstrihla. Zle?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
no keď kvety zvädli a opadali, tak som celú stonku nad 2 kol. odstrihla. Zle?
Ak už bola vysušená, tak si urobila dobre, aj ja tak odstrihujem. Ja som myslela skôr, že odstrihlaa dala do vody.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
janaGT Pozri príspevok
ja som odstrihla orchideu asi pred viac ako mesiacom a stále nevyháňa ... mám ešte čakať alebo ju vyhodiť
Ja som čakala od novembra, tak neviem poradiť.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

AlaNR Pozri príspevok
Ja som čakala od novembra, tak neviem poradiť.
a dočkala si sa? Ona začne vyhánať z toho odstrihnutého miesta? Orchideu mám po prvý krát, tak nemám skúsenosť.
0 0
zuzinka777 zuzinka777

zuzinka777 je offline (nepripojený) zuzinka777

Ahojte! Ja som si tiez kupila orchydeu, pretoze sa mi neskutocne paci... Prvu som si kupila v Lidli.. mala asi 3 kvety rozdvitnute a 3 puky.. ked som ju doniesla domov dala som ju pri okno kde mam najviac svetla.. kedze to bolo teraz niekedy na jar, nebolo tu moc teplo.. no zacali jej akoby schnut a odpadavat tie puky co mala.. doteraz mi kvitne ale puky uz nema... kupila som si aj druhu, tento tyzden a ta mala iba jeden puk, no ten tiez zacina schnut a asi odpadne.. no polievam ich 1 x tyzdenne, postrekujem a tiez 1x za dva tyzdne hnojim... neviem preco odpadaju puky, moze to byt tym ze si musi zvyknut na nove prostredie???
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Ja som si svoje prve dve orchidejky kupila asi pred mesiacom v Bille. Obidve mali dost vela kvetov odkvitnutych a do dvoch dni odpadli. Na ruzovej, ktora ma dve stonky, ostali len dva - po jednom na konci stonky. Biela mala este nejake puky, ktore vsak tiez do tyzdna opadli a ostal z nej len taky pahyl. Kupem ich raz do tyzdna, 1x za 2 tyzdne hnojim a musim sa pochvalit, ze ta biela ma uz tri nove puky a na ruzovej rastie novy vyhonok. Zjavne sa uz aklimatizovali, tak dufam, ze nic nepokazim a onedlho budu zasypane kvetmi
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
janaGT Pozri príspevok
a dočkala si sa? Ona začne vyhánať z toho odstrihnutého miesta? Orchideu mám po prvý krát, tak nemám skúsenosť.
Dočkala som sa od novembra až teraz. Vyhaňa spomedzi listov, nie odtiaľ odkiaľ bola odstrihnutá. Na úplne novom miestečku
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

AlaNR Pozri príspevok
Dočkala som sa od novembra až teraz. Vyhaňa spomedzi listov, nie odtiaľ odkiaľ bola odstrihnutá. Na úplne novom miestečku
fíha, tak to sa teda načakám
Asi budem musieť byť trpezlivá.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Jana1303 Pozri príspevok
Prosím Ťa môžeš mi upresniť kde v Bytči?
No neviem či ich tam este maju oni boli take malinke a vselijake farbi .Ako je v by obchod s oblecenim-manda tak v tej ulicke len vyssie ku korune.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
AlaNR Pozri príspevok
Vynadala som asi pred dvomi týždňami svojim šiestim kúskom. Jedna, chúďatko skapala, ale dve sa zľakli a začali vyháňať. Ešte tie ostané musím spucovať.
Minule som vyhlásila, že už nekúpim žiadnu orchideu, ak mi nezačne aspoň jedna kvitnúť. Asi chceli novú kamarátku...
Ak si už vyhodila tú skapatú, tak už nič. Ale ak ju ešte máš, odstrihni jej zhnité korene, zhnité listy a zabaľ ju celú komplet bez zeminy do sáčku a nechaj ju tak, prípadne sem tam oros, ale tak, aby sa do srdiečka nedostala voda. Ja som takto vzkriesila jednu skapatú suchú hrču bez listov a teraz má 4 nové lístky.
0 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

listy niecim aj utierate? akosi sa mi zda ze ich mam zapadane prachom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať