Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
tie vápenaté fľaky skús utrieť s handričkou na ktorej bude trochu piva, alebo skús spray na lesk listou
Ďakujem Lujzi,musím ho kúpiť,už som ho objavila v obchode a veru zíde sa nám.Snáď to pomôže.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Rada by som otvorila temu o miniphalach, lebo moje 2 nove som zatial presadila, 1 odkvitla, ale rada by som si ich udrzala, niekde som citala, ze ich treba viac polievat, ake mate skusenosti? Mach som vymenila za jemnejsiu koru, len som povyberala mensie kusky, ale ked pozeram foto na nete, vidim, ze ich maju aj v machu.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

evaj63 Pozri príspevok
na tie listy vyskúšaj lesk na listy, malo by to pomoct
Ďakujem,skúsim.A len tak pre info,ako pre blbca,lesk a výživa je ako to isté,alebo dva rôzne prípravky.ďakujem...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
Rada by som otvorila temu o miniphalach, lebo moje 2 nove som zatial presadila, 1 odkvitla, ale rada by som si ich udrzala, niekde som citala, ze ich treba viac polievat, ake mate skusenosti? Mach som vymenila za jemnejsiu koru, len som povyberala mensie kusky, ale ked pozeram foto na nete, vidim, ze ich maju aj v machu.
ja mám iba jednu mini phal. po kúpe som ju presadila, či prežije neviem rastie jej síce nový korienok a tlačí aj druhý nový list. len ten predchádzajúci nový list ešte nedorástol a už sa tlačí ďalší, takže uvidím čo bude ďalej, pretože listy by mali narásť do veľkosti predchádzajúceho listu. to by mal byť znak, že je o orchidku dobre postarané. tiež je pravda, že som ju nedávno premiestnila z kuchyňe do obyvačky, možno je v šoku alebo
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Tak toto je moja tigrovana, ktora ma pokazde zvlastne kvety, bud jej chyba srdiecko, alebo ma zrastene okvetne listky, ale aj tak sa mi paci, okrem tejto stonky, co prave zacina rozkvitat, mi vyhana este z jedneho spiaceho ocka a dokonca este jednu novu stonku, takze bude obsypana, sice ich nebude mat 50, ale bude ich mat urcite dost
17052010865.jpg  
17052010866.jpg  
1/1
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

infinityfx21 Pozri príspevok
Ďakujem,skúsim.A len tak pre info,ako pre blbca,lesk a výživa je ako to isté,alebo dva rôzne prípravky.ďakujem...
lesk je na úpravu izbovych rastlin,nie je tohnojivo. Dlho vydržia čisté a lesklé, lebo to odpudzuje prach. ja moje občas nastriekam a potom pretrem mekkou handrou. Nieje to hnojivo
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
sayly Pozri príspevok
Tak toto je moja tigrovana, ktora ma pokazde zvlastne kvety, bud jej chyba srdiecko, alebo ma zrastene okvetne listky, ale aj tak sa mi paci, okrem tejto stonky, co prave zacina rozkvitat, mi vyhana este z jedneho spiaceho ocka a dokonca este jednu novu stonku, takze bude obsypana, sice ich nebude mat 50, ale bude ich mat urcite dost
mas prekrasnu raritku
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

henrieta3 Pozri príspevok
Rada by som otvorila temu o miniphalach, lebo moje 2 nove som zatial presadila, 1 odkvitla, ale rada by som si ich udrzala, niekde som citala, ze ich treba viac polievat, ake mate skusenosti? Mach som vymenila za jemnejsiu koru, len som povyberala mensie kusky, ale ked pozeram foto na nete, vidim, ze ich maju aj v machu.
Možno by bolo dobré založiť tému čisto na miniphaly.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Zdenka175 Pozri príspevok
Možno by bolo dobré založiť tému čisto na miniphaly.
Tak tam by som vela prispevkov nedala.Moja zenie len listy a korene,uz dva roky nekvitla,takze momentalne si ju velmi nevsimam.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Tak tam by som vela prispevkov nedala.Moja zenie len listy a korene,uz dva roky nekvitla,takze momentalne si ju velmi nevsimam.
asi by nebolo vela prispevkov, kto ma zaujem, napise aj sem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....miesto slniečka sa na mňa moje zobudené kočky
Snímka0524.jpg  
Snímka0525.jpg  
Snímka0526.jpg  
Snímka0527.jpg  
Snímka0529.jpg  

Snímka0530.jpg  
Snímka0531.jpg  
Snímka0532.jpg  
Snímka0533.jpg  
Snímka0534.jpg  

Snímka0535.jpg  
Snímka0537.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...ešte niečo.... zatiaľ potešila 11 kvetmi na stonke z ktorej už kvitla ale konček naznačuje, že by ma mohla tešiť dlhšie
Snímka0540.jpg  
Snímka0539.jpg  
1/1
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

ra.cermak Pozri príspevok
na tom čtvrtém obrázku je orch.Epidendrum
Krásna, takú este nemám.
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte vedeli by ste mi poradit kde a za kolko by som mohla kupit orchideu Vandu? som zo Ziaru a jednu som videla v BB v baumaxe, taku modru za 70 eur, chcela by som vsak nejakej inej farby ..
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

evaj63 Pozri príspevok
lesk je na úpravu izbovych rastlin,nie je tohnojivo. Dlho vydržia čisté a lesklé, lebo to odpudzuje prach. ja moje občas nastriekam a potom pretrem mekkou handrou. Nieje to hnojivo
Ja som skôr myslela či to nieje to isté ako listová výživa v spreji,teda v takom rozprašovači?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
...ešte niečo.... zatiaľ potešila 11 kvetmi na stonke z ktorej už kvitla ale konček naznačuje, že by ma mohla tešiť dlhšie
Aj ja sa pochvalim, teda, nie seba, ale cca 2-mesacnu Klaudiu, kupila som ju v zlom stave, ale sa pozbierala a pekne kvitne.
IMG_0527.jpg  
puky Claudie.jpg  
klaudia dnes.jpg  
kldnes.jpg  
1/1
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lujza.j Pozri príspevok
...ešte niečo.... zatiaľ potešila 11 kvetmi na stonke z ktorej už kvitla ale konček naznačuje, že by ma mohla tešiť dlhšie
Krásna, takúto nejakú mám aj ja a poteším Ťa, je najplodnejšia zo všetkých, i keď s väčšími oddychovými prestávkami, ale už od Silvestra je v kvete a teraz ženie tretiu stonku. Želám veľa kvietkov a zdravú rastlinku!
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

infinityfx21 Pozri príspevok
Ja som skôr myslela či to nieje to isté ako listová výživa v spreji,teda v takom rozprašovači?
je to rozprašovač
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Aj ja sa pochvalim, teda, nie seba, ale cca 2-mesacnu Klaudiu, kupila som ju v zlom stave, ale sa pozbierala a pekne kvitne.
Dievcata, len dufam, ze nemate problem so zaplavami
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

lujza.j Pozri príspevok
....miesto slniečka sa na mňa moje zobudené kočky
Rovnako je to aj u mňa. Jedna z tých, ktoré som po odkvitnutí v zime zrezala, má ešte len výhonok, ale tá druhá, ružová, už začala kvitnúť a dúfam, že rozkvitnú všetky puky. A dnes som si kúpila dve nové, maslovú s jedným výhonkom, ale má veľa kvetov, a jednu strakatú, ktorá má síce rozkvitnutý len jeden kvet, ale má tri stonky, tak dúfam, že obidve zvládnu prechod na nové miesto a pridajú sa k ostatným kvitnúcim.
Nový výhonok.jpg  
Opäť kvitnúca ružová.jpg  
Nová maslová s bordovým stredom.jpg  
Nová strakatá trojvýhonková.jpg  
1/1
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať