Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte, prosim Vas neviete niekto co je toto za druh? Tu zltu som dostala pred 2mi rokmi a od vtedy vobec nekvitla. Ma nove 3 rastlinky malicke ale viac nic. Presadila som ju vcera, budem hnojit a uvidime. Len neviem co je to za druh. Dakujem
Snímka003 3.jpg  
Snímka002 2.jpg  
Pict092.jpg  
1/1
1 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, prosim Vas neviete niekto co je toto za druh? Tu zltu som dostala pred 2mi rokmi a od vtedy vobec nekvitla. Ma nove 3 rastlinky malicke ale viac nic. Presadila som ju vcera, budem hnojit a uvidime. Len neviem co je to za druh. Dakujem
podla stonky sa mi to podoba na dendrobium...no lepsie odbornicky mozno poradia inak..
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte Baby,

mne sa osvedcilo nechavat vodu v kvetinaci. Ta co stecie z orchidee po kupeli, pokial sa nedotyka crepnika ani korenov- ponechavam ju. Ako sa vyparuje, vytvara pre rastlinky vlhkost a zda sa, ze sa im to paci
Mne sa zdaju po polievani dost preliate, aj dens by som mala polievat a este je v nich rosa, aj ta zelena machovina, ale uz by som asi mala, lebo akoby schli kvety. Vodu necham odtiect, ale dolu v misle v ozdobnom mam keramzit, tam odkvapka zvysna voda.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
dakujem, ze opravu..tazko sa mi odhaduje ci je mini, ci stredna ale mini su asi este mensie ) ta moja ma take drobucke kvietky ako aj ta tvoja, mozno je to ta ista,..aj farba sa mi zda rovnaka
Asi je to ta ista, dam sem foto vsetkych velkosti kvetinacov. Tie jogurty som kupila dnes, presadim do obalov 2 nove mini.
IMG_0788.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Asi je to ta ista, dam sem foto vsetkych velkosti kvetinacov. Tie jogurty som kupila dnes, presadim do obalov 2 nove mini.
mini ma 5 cm vysoky kvetinac, lahko to zistis, ostatne su vo vacsich a vacsinou su zasadene v machu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jajax Pozri príspevok
tu su fotky
velmi pekna farba, mam podobnu, ale nie je pelorik
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
dnes sa mi podarilo odfotiť oncídko na presadenie -
Ma-Ba - poraď Majka prosím ako ho presadiť, keď rastie kaskádovite , nových výhonkov je 3
no, ja neviem, preco ides presadzat, ja som to raz urobila a vyschla ta mlada, ja pockam, kym vykvitnu, pozri, niekde som dala obrazok a potom uvidim
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

zuzkahris Pozri príspevok
My sme boli včera v Hornbachu, musím povedať, že mali neskutočný výber orchidiek všetkých druhov, ja som si vybrala túto phalenku
Je nádherná,zvláštna,nech Ťa dlho teší.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

My sme boli dnes v Baumaxe , mini boli po 10,90e. Veľké od 5,70 - 12e. A mix bol tiež okolo 12e, ale výber nádherný. No nakúpila som muškáty a substrát. Pýtala som kokočipsy , pozerali na mna ako na prízrak, nemali.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
My sme boli dnes v Baumaxe , mini boli po 10,90e. Veľké od 5,70 - 12e. A mix bol tiež okolo 12e, ale výber nádherný. No nakúpila som muškáty a substrát. Pýtala som kokočipsy , pozerali na mna ako na prízrak, nemali.
Tiez som ho marne hladala v baumaxe, ani v chov. potrebach nemali, este je tam 1 moj oblubeny kutik, tam kupujem po 3 eura, ale momentalne mam stop, uz mam dve okna plne, na zapadnom mam tie zvlastnejsie druhy, dufam, ze o ne nepridem, je tu zaluzia.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Asi je to ta ista, dam sem foto vsetkych velkosti kvetinacov. Tie jogurty som kupila dnes, presadim do obalov 2 nove mini.
Doniesla som si z grilovacky 3 dl pohar, som skusala odstrihnut z neho, priesvitneho z um. hmoty kusok, ma napadlo, ze ked kupim 2 dl bude mozno akurat na tie mini, v mc.donalde sme neboli a deti si vraj tu zmrzlinu nekupuju
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem všetkým , inak chcem sa niečo opýtať..

Mám pár phaleniek, ktorým keď som zastrihla stonku nad tretím očkom nerobia nič už asi 3 mesiace. Mám ju odstrihnúť celú, alebo ešte počkať? Niektoré začali z dola vyháňať nové kvetné stvoly, tie staré ani nezoschli, no ani nič nerobia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Ďakujem všetkým , inak chcem sa niečo opýtať..

Mám pár phaleniek, ktorým keď som zastrihla stonku nad tretím očkom nerobia nič už asi 3 mesiace. Mám ju odstrihnúť celú, alebo ešte počkať? Niektoré začali z dola vyháňať nové kvetné stvoly, tie staré ani nezoschli, no ani nič nerobia.
zuzi ja za seba, by som ich šmykla preč ja som dokonca minulý víkend niektoré "oslobodila" od spodných listov, ktoré neboli žlté, ale ani pekné myslím že oslobodenie pomohlo, rozbehli sa korienky
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
1 . Skúsila by som von , ale je teplomilné a rosiť 2x za den nebudem

2 . ako jho presadím - tak ako je? tú pôvodnú pahluzu už má dosť hlboko skúsim ho zajtrá odfotiť
Neochopila som celkom, ako to chceš urobiť, až teraz keď som si to ešte raz prečítala.
Ja by som to nekomplikovala a presadila do väčšieho kvetináča.
S vyviazaním na kôru + časť zasadená v kvetináči s tým nemám skúsenosti.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
zuzi ja za seba, by som ich šmykla preč ja som dokonca minulý víkend niektoré "oslobodila" od spodných listov, ktoré neboli žlté, ale ani pekné myslím že oslobodenie pomohlo, rozbehli sa korienky
to je aj moj nazor, ja ked vidim, ze straca sily, odstrihnem aj kvet
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem za rady, zajtra odstrihnem.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Neochopila som celkom, ako to chceš urobiť, až teraz keď som si to ešte raz prečítala.
Ja by som to nekomplikovala a presadila do väčšieho kvetináča.
S vyviazaním na kôru + časť zasadená v kvetináči s tým nemám skúsenosti.
odfot, odmeraj kvetinac, asi ma malo miesta, ja ich mam v s.15 x v.13 cm hned od zaciatku, otazka - odkvitli, alebo su nove, ked presadzas?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, prosim Vas neviete niekto co je toto za druh? Tu zltu som dostala pred 2mi rokmi a od vtedy vobec nekvitla. Ma nove 3 rastlinky malicke ale viac nic. Presadila som ju vcera, budem hnojit a uvidime. Len neviem co je to za druh. Dakujem
Bude to asi nejaká Cattleya. Môže sa letniť. Po presadení nehnojiť kým nezačne pekne rásť a nepôjdu nové korene. Hnojiť radšej menej ako viac.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ma-Ba Pozri príspevok
Bude to asi nejaká Cattleya. Môže sa letniť. Po presadení nehnojiť kým nezačne pekne rásť a nepôjdu nové korene. Hnojiť radšej menej ako viac.
Dakujem ti krasne, vyskusam tvoje rady a necham vediet. Snad po 2rokoch bude kvitnut.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Mám dobrú skúsenosť, keď som presadenú Cattleyu zavesila do koruny stromu. Zvesila som ju iba na jeseň. Dala som ju na južné okno a krásne zakvitla, ale nemusí to byť vždy pravidlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať