Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Pridávam foto mojich nových prírastkov a tiež plne rozkvitnutú,ktorú som kúpila pred mesiacom na výstave v BB
DSC01471.jpg  
DSC01474.jpg  
DSC01444.jpg  
DSC01468.jpg  
1/1
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Presne toto som nedavno urobila s mojou,zatial zije tak cakam co bude dalej,poliala som ju raz velmi opatrne.Pri tejto prilezitosti prikladam dalsie rozkvitnute.
takže mi radíš zasypať škoricou a následne zasadiť a polievať nie tak často?
a ako vieš, že "žije" ? moja nemá u ž ale ani jeden list
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Chcela som sa spýtať Vás ktoré experimentujete ,zapustila Vám niekedy odstrihnutá kvetná stonka z klasickej phaly?? Niekto tú písal príspevok ,ale to bolo dendrobko myslím.Mne sa stala menšia nehoda.Prišla som o púčikyMalý mi vytiahol jednu phalu z kvetináča ,lebo sa mu zachytili púčiky do žalúzii. A teraz začali púčiky schnúť. Stonky rástli od listoch odklonené asi 80° ,tak som ich dnes odstrihla až nad 2 očkom zo spodu. Poradíte mi niečo ,alebo ich mám vyhodiť sú dlhšie
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Chcela som sa spýtať Vás ktoré experimentujete ,zapustila Vám niekedy odstrihnutá kvetná stonka z klasickej phaly?? Niekto tú písal príspevok ,ale to bolo dendrobko myslím.Mne sa stala menšia nehoda.Prišla som o púčikyMalý mi vytiahol jednu phalu z kvetináča ,lebo sa mu zachytili púčiky do žalúzii. A teraz začali púčiky schnúť. Stonky rástli od listoch odklonené asi 80° ,tak som ich dnes odstrihla až nad 2 očkom zo spodu. Poradíte mi niečo ,alebo ich mám vyhodiť sú dlhšie
daj ich do vazy, vydrzia a budes ich vidiet, ako keby kvitli v kvetinaci
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
takže mi radíš zasypať škoricou a následne zasadiť a polievať nie tak často?
a ako vieš, že "žije" ? moja nemá u ž ale ani jeden list
posledny pokus s Florou a Viktoriou /nie je dobre vidiet dnu, ale tam uz skoro nic nie je/
IMG_0789.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

henrieta3 Pozri príspevok
daj ich do vazy, vydrzia a budes ich vidiet, ako keby kvitli v kvetinaci
Púčiky sa ešte ani neotvorili
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
posledny pokus s Florou a Viktoriou /nie je dobre vidiet dnu, ale tam uz skoro nic nie je/
takže ju ešte prekryť napr. pet flašou?
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
posledny pokus s Florou a Viktoriou /nie je dobre vidiet dnu, ale tam uz skoro nic nie je/
Heni a ten zakoreňovač si neskúsila?Mne už vyháňa druhý korienok,ale ten prvý som ja sprostá poškodila,tak neviem či pôjde dalej.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Heni a ten zakoreňovač si neskúsila?Mne už vyháňa druhý korienok,ale ten prvý som ja sprostá poškodila,tak neviem či pôjde dalej.
Zial, som ho nedostala, gelovom ani nesnivali a nechcem ist do baumaxu, lebo zase nieco domov donesiem
su v tych truhlickach, ale nejavia znamky zivota, je vonku aj koren, aj list, ale sa urazili asi, uz im len predlzujem agoniu
najviac ma mrzi ta biela, je od mamy z flory, este v zime kvitla, aj ked bola plesniva, asi som ju mala nechat vtedy tak, no, co uz urobim
viktoria ma koren aj list, su tam obidve
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

andersenka Pozri príspevok
takže mi radíš zasypať škoricou a následne zasadiť a polievať nie tak často?
a ako vieš, že "žije" ? moja nemá u ž ale ani jeden list
No aj moja nic moc,ale vyzera takto:myslim ze ma nadej,aj konce korenov su zive.
Lucka a Dominika.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
No aj moja nic moc,ale vyzera takto:myslim ze ma nadej,aj konce korenov su zive.
musíme si len držať palce...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
musíme si len držať palce...
Je to najma o trpezlivosti, ja im tiez nepridam pokoja, ked sa stale pozeram, co sa deje. Ked boli na keramzite, narastol aj koren, aj list, potom som ju rychlo musela zasadit a tak dalej.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Baby ja vám budem a aj sebe držať palce.Veď keď sa tak o ne staráme,musia sa prebrať.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte,

akurat mi odkvitla Phala. Odrezala som stopku po odkvitnuti nad 4tym ockom, ale zda sa mi, ze stopka napriek tomu zosycha. Mam ju odrezat radsej nad 2hym ockom, alebo mam to 4te nechat tak? Druhe ocko mam tak cca 6cm od rastlinky. Dakujem za radu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Púčiky sa ešte ani neotvorili
Zdeni ja by som dala do vázy "buď alebo", ja mám vo váze odstrihnutú stonku a na nej tú moju šibnutú keiku. rastú jej korene a ide aj kvitnút či z toho nakoniec niečo bude netuším, ale čakám je to o skúsenosť viac
Snímka0572.jpg  
Snímka0573.jpg  
Snímka0575.jpg  
1/1
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lujza.j Pozri príspevok
Zdeni ja by som dala do vázy "buď alebo", ja mám vo váze odstrihnutú stonku a na nej tú moju šibnutú keiku. rastú jej korene a ide aj kvitnút či z toho nakoniec niečo bude netuším, ale čakám je to o skúsenosť viac
V tej váze máš aj vodu, stonka zospodu neodhníva?
Naposledy upravil Zdenka175 : 25.05.10 at 16:23
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte,

akurat mi odkvitla Phala. Odrezala som stopku po odkvitnuti nad 4tym ockom, ale zda sa mi, ze stopka napriek tomu zosycha. Mam ju odrezat radsej nad 2hym ockom, alebo mam to 4te nechat tak? Druhe ocko mam tak cca 6cm od rastlinky. Dakujem za radu
Napríklad ja som dnes odstrihla nad 2 očkom zo spodu. Stonky boli veľké a vykrútené. Už som odstrihla raz tesne nad kôrou a potom narástla nová a pevná stonka. Odstrihla by som pokiaľ je suchá alebo aj úplne naspodku, to je jedno.
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Napríklad ja som dnes odstrihla nad 2 očkom zo spodu. Stonky boli veľké a vykrútené. Už som odstrihla raz tesne nad kôrou a potom narástla nová a pevná stonka. Odstrihla by som pokiaľ je suchá alebo aj úplne naspodku, to je jedno.
ja by som ju tiez odstrihla celu, oddychne si, naberie sily, ked je sucha
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte Baby, neda mi aby som Vam neposlala foto. Prave som prisla k mamine domov. O orchidkach nevie vobec nic, raz za tyzden preleje vodou, hnoji raz za rok a toto jej vykvitlo !!!! No nie su nadherne?!?!
Pict098.jpg  
Pict099.jpg  
Pict100.jpg  
1/1
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte Baby, neda mi aby som Vam neposlala foto. Prave som prisla k mamine domov. O orchidkach nevie vobec nic, raz za tyzden preleje vodou, hnoji raz za rok a toto jej vykvitlo !!!! No nie su nadherne?!?!
krasne, tiez si myslim, ze ich netreba tolko obskakovat, ale tazko to je dodrzat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať