Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

dominica Pozri príspevok
Ahoj Jara, ja mám presne takú istú Dendrobiu, bolo tam aj napísané, že sa volá Dendrobia Berry Oda, našla som aj diskusiu, ale ešte som ju nečítala. Len nemôžem pridať link vzhladom na môj počet príspevkov...
Tá ďalšia Dendrobia vyzerá ale trošku ináč, tak som zvedavá, čo sa z toho vykľuje, ale aspoň z tvojho príspevku viem, že stonka kvitne len 1x a potom ju treba odrezať. Ak sa mi podarí, pridám aj ja fotky mojich kvetiniek, len nejako sa tu ešte nevyznám a žiadnu "spinku" som tu nenašla, dokonca neviem ani ako pridať smajla.
Dole, kde máš formátovať odpoveď, t.j. na konci strany, tak si na to klikni a dostaneš sa k smajlíkom aj nájdeš sponku...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Tak smaila už viem pridať, ale spinku dokelu nevidím, ja som asi slepá...
A tie ikony, čo sú dole sa ako pridávajú, veď ani to mi nejde
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

dominica Pozri príspevok
Tak smaila už viem pridať, ale spinku dokelu nevidím, ja som asi slepá...
A tie ikony, čo sú dole sa ako pridávajú, veď ani to mi nejde
Spinku máš hore, tu používaš, keď chceš dať prílohu . Ikony čo máš dole tak tam máš krúžok bez ikon, na tie klikneš keď pridávaš tému a chceš pridať dôležitosť novej zadanej témy. Ale veď si to prečítaj, je to tam napísané
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Jara Pozri príspevok
Prikladám fotky z tej mojej Dendrobium nobile na ukážku, ako som sľúbila. V pohári bude tá, čo mi odkvitla, či mi nepustí korienky a tiež, aby si videla, či je to taký druh ako tvoj.Sú tu fotky tých mladých výhonkov čo mi začali rásť po odrezaní tých starých. Tak som to odfotila, aby si videla aj tie odrezky. Na ďalších záberoch sú tie, ktoré mi práve kvitnú. Včera som si pozerala aj stránku www.abecedazahrady.cz a tam som sa dozvedela, že ako ich pestovať aj to, že tento druh je nobile. Odporúčam pozrieť si túto stránku.
ta zlta je mini??
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

dominica Pozri príspevok
Ahojte, už pár dní čítam túto tému a nie a nie prísť na koniec, jednoducho to pri deťúrencoch nestíham.
Som tiež zbláznená do orchideí, už ich mám niekoľko rokov, ale za posledné 2 týždne mi pribudli 3 nové kúsky. No a dnes som si kúpila ďalšie 2 v Baumaxe, mali zľavy na tie, čo už nekvitli. Sú to Dendrobie, ktoré ešte nemám a neviem, či sa im bude dariť.
Doma som si ich pekne vybalila, poprezerala a zistila, že jedna mala stred úplne odhnitý. Snažila som sa to odstrániť, len neviem, či som to spravila dobre, no napriek tomu má stále veľa koreňov. Zajtra si musím dokúpiť kvetináče a zasadiť ich, kúpila som si aj substrát z hrubej kôry.
Chcem sa spýtať, čo sa stane, ak som dobre neodstránila ten odhnitý stred? Lebo bojím sa to nejako hrubo ošklbať. A ako sa vlastne starať o tento druh? Okná mám na východ a tu sa kvetinkám dobre darí.
Ak mi môžete poradiť, budem veľmi rada. Kľudne mi všetko popíšte ako "debilovi" .
pokolko ich maju v baumaxe v zlave??
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dominica Pozri príspevok
Tak smaila už viem pridať, ale spinku dokelu nevidím, ja som asi slepá...
A tie ikony, čo sú dole sa ako pridávajú, veď ani to mi nejde
po niekoľkých príspevkoch Ti aktivujú účet a až potom tam budeš mať spinku
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

katty22 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som radu, som začiatočník , čo sa orchideí týka, mám dve phalaenopsis, krásne kvitnú, no jednej začali žltnúť listy, dva už odpadli a ostatné teraz zmäkli a tiež vyzerajú, že zožltnú a odpadnú. Čo som spravila zle? Je tu veľa popísané o starostlivosti, len nemám čas toľko čítať, tak prosím o radu, aby som ju stihla zachrániť. Ďakujem.
žltnutie listov môže byť zapríčinené viacerými faktormi, buď tam máš škodcu, alebo je orchidea premokrená, alebo moc suchá...no ak Ti začali mäknúť listy, znamená to, že niečo nie je v poriadku s koreňmi...treba ich skontrolovať, pri nesprávnom zalievaní môžu odhnívať, čo má za následok mäknutie listov....tak mi napíš ako sa o ne staráš, ako polievaš a ako prihnojuješ....a skontroluj v akom stave máš korienky, ak cez črepník neuvidíš zelené korene, tak ju vytiahni a pozri sa, či ešte má nejaké korienky živé a nemaj strach, aj keby nemala ani jeden dobrý, stále sa dá zachrániť
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Jara Pozri príspevok
Prikladám fotky z tej mojej Dendrobium nobile na ukážku, ako som sľúbila. V pohári bude tá, čo mi odkvitla, či mi nepustí korienky a tiež, aby si videla, či je to taký druh ako tvoj.Sú tu fotky tých mladých výhonkov čo mi začali rásť po odrezaní tých starých. Tak som to odfotila, aby si videla aj tie odrezky. Na ďalších záberoch sú tie, ktoré mi práve kvitnú. Včera som si pozerala aj stránku www.abecedazahrady.cz a tam som sa dozvedela, že ako ich pestovať aj to, že tento druh je nobile. Odporúčam pozrieť si túto stránku.
Ďakujem Jari za návod na pestovanie. Zasa som múdrejšia.Len podľa prílohy sa mi zdá, že si veľa odrezala.
Ja som našla tento návod na pestovanie Dendrobie aj fotky, tak to prikladám. Možno niekomu pomôže.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ďakujem Katka, aj ja som zase o niečo múdrejšia. Keby som nechala, tak asi by mi vyrástli mladníčky tak ako je to na tvojom obrázku. Už to tak budem robiť.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Ale nebyť Teba-tak by som to nezistila. Ty si ma naviedla, aby som pohladala na internete.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

prosím radu k príspevku 693
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Pekný deň, želám všetkým. Tiež som sa po prelúskaní tejto celej témy odhodlala kúpiť orchideu. /No pôvodne som si ju chcela kúpiť ako odmenu za DP, no k tomu som sa nedostala/ tak mi ju deti kúpili k meninám. Chcem Vás poprosiť namočiť do vody na 1 hodinu znamená, že celý téglik vložím do vody aby sa nabrala voda aj z hora, alebo len tak do polovičky, koľko vody si vytiahne?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

invest Pozri príspevok
Pekný deň, želám všetkým. Tiež som sa po prelúskaní tejto celej témy odhodlala kúpiť orchideu. /No pôvodne som si ju chcela kúpiť ako odmenu za DP, no k tomu som sa nedostala/ tak mi ju deti kúpili k meninám. Chcem Vás poprosiť namočiť do vody na 1 hodinu znamená, že celý téglik vložím do vody aby sa nabrala voda aj z hora, alebo len tak do polovičky, koľko vody si vytiahne?
...iba koľko vytiahne koreňami.Ponor črepník max. do 2/3.(stačí aj oveľa menej) . Nie je dobré aby sa dostala voda zhora do "srdiečka" kvetinky.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Spinku tu veru zatiaľ nemám...
Boli v zľave od 4,75€a viac, videla som aj po 6€, aj po 8€. V Baumaxe v TT.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Po prečítaní tejto témy som si tiež kúpila tento zázračný kvet. Sama som zvedavá ako využijem všetky tieto rady, ktoré som si prečítala.
Ale nechápem,čo je tá "spinka" a načo to je?
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

je na pridanie fotiek do fóra
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

arizona Pozri príspevok
...iba koľko vytiahne koreňami.Ponor črepník max. do 2/3.(stačí aj oveľa menej) . Nie je dobré aby sa dostala voda zhora do "srdiečka" kvetinky.
Ďakujem, ak sa naučím možno pridám aj foto. Má veľa pukov, ak všetky vykvitnú bude prekrásna.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
dobry den som nova uživatelka tohto fora som milo dojata čo všetko sa da dozvedieť o tychto nadhernych kvetinach
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, tak ja som včera presadila 3 orchidei, ostatné sa nezmestia do nádob, ktoré som si kúpila . Som to neodhadla.
Chcela som sa spýtať, ak má orchidea strašne veľa koreňov v kvetináči, až nejde vybrať a korene sú okolo poprepletané/myslím vnútorné korene/ čo s ňou, ak ju chcem presadiť. Potrebuje toľko koreňov, nemôžu sa nejaké zrezať? Teda nechcem jej ublížiť, preto sa pýtam, lebo tých koreňov je neúrekom, viac ako zeminy.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ja by som sa chcela spýtať, či môžem lišajovec presadiť v dobe kvitnutia..?? Včera som mu kúpila sklenený obal na kvetináč, lebo sa mi už v tom plastovom neudržal a všimla som si, že korienky vychádzajú von.. no krásne kvitne a vyháňa ďalšiu stonku, na ktorej budú kvety, tak sa bojím a neviem čo spraviť..
Ďakujem za radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať