Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
Pekne si ju vyšpajdlovala myslím, že dobre, vrch môžeš zavrieť, nech má vlhko
milka ďakujem za skontrolovanie idem to ešte "zaštupľovať"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...tak to je odstrihnutá stonka s keikami z orchidky od kolegyni, keiky boli zvädnuté, ale vo váze pekne "naťahuje" vodu a už nie su také mäkké
Snímka0581.jpg  
Snímka0580.jpg  
1/1
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lusielaL Pozri príspevok
Na policky predsa.A podla mna ta zavislost zacina pri ovela mensom pocte,to si pani doktorka urcila pocet schvalne-aby zapadala do normalu,ze ju pozdravujeme.
Obávam sa že by nemali dostatok svetla,sme totiž v podkroví a na južnej strane.Ale ja si to nejak vymyslím,už mám nejaké plány,už len zreaizovať.Ale ešte to má čas,zatial ich mám pomenej.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
tu je foto / je normalne takto ich sledovat ?/
Dobre ranko, rastie mi to, udajne koren, aj na 2.strane, mate to niektora aj vacsie? Lebo ak je to urcite koren, zakryjem ho, je to odokryte, preto som si myslela, ze stonka, aby som ju nahodou nezasypala.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

henrieta3 Pozri príspevok
Dobre ranko, rastie mi to, udajne koren, aj na 2.strane, mate to niektora aj vacsie? Lebo ak je to urcite koren, zakryjem ho, je to odokryte, preto som si myslela, ze stonka, aby som ju nahodou nezasypala.
Je to urcite koren,nezasypaj kazdy koren,korene rastu postupne do hora,to by si zasypala postupne celu rastlinu a to moze spôsobit hnilobu od tej vlhkosti zo substratu.
3 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lesslie Pozri príspevok
ahojte dievcence...taaaak mam jednu otazocku: dendrobko mi odkvitlo a teraz neviem co s nim. Vyhana dalsie 3 nove stonky s listami tak neviem co mam robit..Dakujem za radu
Dendrobko aké? Ak hybrid nobile - môžeš ho dať von, polievať, hnojiť, kým pahľuza nedozreje.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

henrieta3 Pozri príspevok
ok, odfotim ju v momentalnom stave, asi bude aj v albume, mozno este najdem aj starsie foto
v com ju mas zasadenu? ja v kore, ale asi by mala byt v jemnejsom substrate
Miltoniopsis potrebuje jemnejší substrát, pridávala som aj riečny štrk - piesok.
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Miltoniopsis potrebuje jemnejší substrát, pridávala som aj riečny štrk - piesok.
Dakujem, ale kde ho mam vziat, myslis obycajny piesok pomiesat s korou? Myslela som, ci by som im nemala kupit ten jemny substrat, co predavaju v baumaxe, je v takom istom obale, ako kora.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Je to urcite koren,nezasypaj kazdy koren,korene rastu postupne do hora,to by si zasypala postupne celu rastlinu a to moze spôsobit hnilobu od tej vlhkosti zo substratu.
Pod vyhonkom su normalne korene, ja som to trosku odhrnula, lebo som sa bala, ze je to stonka, tie akoby uschynaju, keby som to jemne zakryla korou, nezdvihne sa to cele, len by sa to vyrovnalo, hore to nie je mokre
nema byt koren v tme? este mi takto nerastli na boku
IMG_0813.jpg  
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahoj Heni,na ukazku Ti posielam ako mne rastu na mnohych korene,a urcite aj ostatnym pestovatelkam-nie je to rarita.A na jednom obrazku je stonka a na tej vidis uz od mala spiace ocka-clanky.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
1/1
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Ahoj Heni,na ukazku Ti posielam ako mne rastu na mnohych korene,a urcite aj ostatnym pestovatelkam-nie je to rarita.A na jednom obrazku je stonka a na tej vidis uz od mala spiace ocka-clanky.
ahoj, priroda to zatial vyriesila, niesu to vzdusne, ked svietilo slnko na ne, schovali sa, idu same dolu
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Ma-Ba Pozri príspevok
Dendrobko aké? Ak hybrid nobile - môžeš ho dať von, polievať, hnojiť, kým pahľuza nedozreje.
ano je to nobile, jediny problemik je ze ho mam v byte, takze von ho nemam kam dat, nemame balkon....prezije aj vnutri? a zo zvysnymi hluzamico treba? ci nic?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Milka,

ked zachranujes orchidku, pozrela som si Tvoj cely postup, len mi uniklo jedno, ak ich aj vyspajdlujem, ako tuto Lujza , dobre som pochopila nadoba s vodou, nad to orchidka vyspajdlovana a prikrytá flasou, hej?
Správne - prepáč neskorú odpoved, ale nebola som doma
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jaja82 Pozri príspevok
Ahojte.Poradte prosim.Ked rosim cymbidium tak co z listou stecie voda dole medzi listy na tu cibulku ci to nevadi.Nezacne mi hnit? Lebo phalam nemoze ist do srdiecka voda ale pri cymbidiume neviem.Dakujem vam.
Cymbidium mám už zavesené v korune stromu a tiež naňho prší ,asi to nevadí
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Dakujem.Inak zviknes ho aj polievat aj substratom?Mohla by si mi tak zbezne napisat ako sa on staras?Ja som ho dostala teraz je to moj prvi cymbidium lebo ostatne mam phaly nieco som o nom si aj precitala ale takto je to lepsie prakticku radu od skusenejsiej.Dala som ho von na balkon kedze zahradu nemam tak ho len rosim a polievam sem tam aj prihnojim.
Naposledy upravil jaja82 : 29.05.10 at 13:43
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

henrieta3 Pozri príspevok
Dakujem, ale kde ho mam vziat, myslis obycajny piesok pomiesat s korou? Myslela som, ci by som im nemala kupit ten jemny substrat, co predavaju v baumaxe, je v takom istom obale, ako kora.
Nie obyčajný piesok, ale jemný štrk z potoka. Ak nemáš možnosť nič sa nedeje.
Jemný substrát by som veľmi nedávala - ten z Baumaxu, alebo ak veľmi jemne ho zamiešať ku kôre. Ale určite ešte niečo čo ho prevzdušní.
Dala som na dno drevené uhlie, dávam aj kusy zeolitu do každej orchidky, potom sa odporúča dať hrubšiu kôru a jemnejší substrát až k vrchu.Miešala som aj bukové lístie. Čo sa okrem iného odporúča miešať aj Cymbídiám a aj iným orchidkám. Niekedy po preschnutí som ju poliala až tak, že bola mokrá, ale bola umiestnená na okne v kuchyni takže jej to nevadilo.
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lesslie Pozri príspevok
ano je to nobile, jediny problemik je ze ho mam v byte, takze von ho nemam kam dat, nemame balkon....prezije aj vnutri? a zo zvysnymi hluzamico treba? ci nic?
Pri správnej starostlivosti určite prežije aj vo vnútri, ale či bude kvitnúť to by vedeli povedať tie pestovateľky, ktoré ho pestujú v byte a možno sa ozvú.
Staré pahľuzy neodstraňujem, iba v tom prípade ak vyženú novú rastlinku.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Nie obyčajný piesok, ale jemný štrk z potoka. Ak nemáš možnosť nič sa nedeje.
Jemný substrát by som veľmi nedávala - ten z Baumaxu, alebo ak veľmi jemne ho zamiešať ku kôre. Ale určite ešte niečo čo ho prevzdušní.
Dala som na dno drevené uhlie, dávam aj kusy zeolitu do každej orchidky, potom sa odporúča dať hrubšiu kôru a jemnejší substrát až k vrchu.Miešala som aj bukové lístie. Čo sa okrem iného odporúča miešať aj Cymbídiám a aj iným orchidkám. Niekedy po preschnutí som ju poliala až tak, že bola mokrá, ale bola umiestnená na okne v kuchyni takže jej to nevadilo.
V zahrade mam vselico, ale uz mi sem priletelo par musiek z balkona, 2 roky boli prec a zase sa sem nastahovali, tak von nedam nic a bojim sa veci z vonka, mam aj sisky, som rozmyslala, ci by sa nevyuzili, niekto s nimi mulcuje aj zahradu. Drev. uhlie davam tiez.No. ked pojdem k potoku, tak nieco donesiem, mozem dat aj jemny keramzit. Takze ziadnu zeminu do tej hrubej kory?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jaja82 Pozri príspevok
Dakujem.Inak zviknes ho aj polievat aj substratom?Mohla by si mi tak zbezne napisat ako sa on staras?Ja som ho dostala teraz je to moj prvi cymbidium lebo ostatne mam phaly nieco som o nom si aj precitala ale takto je to lepsie prakticku radu od skusenejsiej.Dala som ho von na balkon kedze zahradu nemam tak ho len rosim a polievam sem tam aj prihnojim.
nie som ja velmi skúsená , mám ho od zimi čo viem takz fora vela od Ma-Ba a tiež http://prateleorchideji.xforum.cz/vi...c.php?f=5&t=33, polievam ked je suché a ja kúpam, a potom nechám odtiecť a je to
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

henrieta3 Pozri príspevok
V zahrade mam vselico, ale uz mi sem priletelo par musiek z balkona, 2 roky boli prec a zase sa sem nastahovali, tak von nedam nic a bojim sa veci z vonka, mam aj sisky, som rozmyslala, ci by sa nevyuzili, niekto s nimi mulcuje aj zahradu. Drev. uhlie davam tiez.No. ked pojdem k potoku, tak nieco donesiem, mozem dat aj jemny keramzit. Takze ziadnu zeminu do tej hrubej kory?
Niečo jemné zamiešaj.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať