Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja som kúpila jednu orchidku (cca 2 týždne dozadu) a už pri kúpe som si všimla, že sa jej z očka bude zrejme tvoriť keika. Pretože z očka akoby rástol malilinký lístok.......
Tak budem trpezlivo čakať čo sa bude diať s ňou dalej, či vôbec bude ďalej vyvíjať sa ako keika, či podrastie...
Ale 1,5 roka - obdivujem Ťa JESS, tak dlho vydržať.......
3 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
.. ak si všimnete na tej tretej fotke ľavú odstrihnutú stonku....tam mi začal rásť nový výhonok, ale akonáhle sa z pravej stonky vykľula kejka, tak ten výhonok zastal v raste a je stále taký istý. Som zvedavá, keď teraz odstrihnem tú kejku, čo sa bude diať, pretože toto mám najväčšiu phalu s obrovskými kvetmi a druhý krát mi nekvitla. Potom dám vedieť.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
.. ak si všimnete na tej tretej fotke ľavú odstrihnutú stonku....tam mi začal rásť nový výhonok, ale akonáhle sa z pravej stonky vykľula kejka, tak ten výhonok zastal v raste a je stále taký istý. Som zvedavá, keď teraz odstrihnem tú kejku, čo sa bude diať, pretože toto mám najväčšiu phalu s obrovskými kvetmi a druhý krát mi nekvitla. Potom dám vedieť.
no zrejme svoje "sily" dáva na rast keiky a už jej neostávajú na kvitnutie...........
Keiku oddelíš, "odľahčíš ju" ....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...tak pridám aj ja moje už tu spomínané keiky jedna rastie na "matke" ide kvitnút a zatiaľ sa rysuje 8 kvietkov, druhá odstrihnutá od "matky" rastie vo váze aspoň zatiaľ, korienky rastú pomaly tiež ide kvitnú-teda zatiaľ. ako som ju od matky oddelila tak prvej keike to dalo silu. sú na matke od 08/2009, teda teraz už len jedna
Snímka0582.jpg  
Snímka0583.jpg  
Snímka0584.jpg  
Snímka0585.jpg  
Snímka0586.jpg  

1/1
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
...tak pridám aj ja moje už tu spomínané keiky jedna rastie na "matke" ide kvitnút a zatiaľ sa rysuje 8 kvietkov, druhá odstrihnutá od "matky" rastie vo váze aspoň zatiaľ, korienky rastú pomaly tiež ide kvitnú-teda zatiaľ. ako som ju od matky oddelila tak prvej keike to dalo silu. sú na matke od 08/2009, teda teraz už len jedna
tak keď ti zakvitne nezabudni dať foto........
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

Ahojte, mam doma tiez par orchidejok a robia mi velku radost. Teraz mi zrovna zacinaju tri znova kvitnut. Minule som si kupila ale dendrobium a dnes mi odpadol posledny kvietok. Mate s nim nejake skusenosti? Mam dufat, ze aj on mi este niekedy zakvitne?
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

ahojte, tiez mam doma par orchidejok a robia mi radost. Teraz mi idu nanovo kvitnut. Minule som si ale kupila dendrobium a dnes mi odpadol posledny kvietok. Mate aj s nim nejake skusenosti? Mozem dufat, ze aj on mi po nejakom case znova zakvitne?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza.j Pozri príspevok
...tak pridám aj ja moje už tu spomínané keiky jedna rastie na "matke" ide kvitnút a zatiaľ sa rysuje 8 kvietkov, druhá odstrihnutá od "matky" rastie vo váze aspoň zatiaľ, korienky rastú pomaly tiež ide kvitnú-teda zatiaľ. ako som ju od matky oddelila tak prvej keike to dalo silu. sú na matke od 08/2009, teda teraz už len jedna
Neviem, teda nemám skúsenosti s podobným prípadom, ale zdá sa mi, že spodné listy začínajú vráskavieť, či by si ju nemala dať do substrátu, aby sa tam pekne zakoreňovala.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Neviem, teda nemám skúsenosti s podobným prípadom, ale zdá sa mi, že spodné listy začínajú vráskavieť, či by si ju nemala dať do substrátu, aby sa tam pekne zakoreňovala.
máš pravdu! okrem toho, že listy vráskavejú, je chorá na listoch má hnedé fľaky asi nejaká plieseň korene nemala žiadne, tie jej narástli vo váze. už som nad zasadením uvažovala, len neviem či korienky budú postačovať. keiky čo som sadila pred tým, mali učebnicové aj korienky aj listy. je ravda, že asi nič nestratím "bude to buď, alebo"
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

VieraPopluharova Pozri príspevok
Nuz na toto, len ticho pozeram, zaujimalo by ma ci je to Tvoje, ale asi nie ak zavidis, kto je ten stastlivec? Mohol by aj nam poslat navod na pestovanie takto volne,pridavam aj ja moje nove prirastky, ale neviem ci popri tomto si ich vobec niekto vsimne
su krasne, mam podobnu, ako ta druha...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ano je moja, nezvyknem sa chvalit cudzim perím, mam ich asi okolo 50, ale len tato jedna jedina takto zakvitla tento rok, mam ju 3 roky, minuly rok nekvitla a ked som ju dostala tak mala tiez krasne kvety, ale nemala ich tolko, mozno je to v tom, ze sme sa z panelaku prestahovali do rodinneho domu a ma lepsie prostredie.Ja so ticho závidela tie Vandy, ktore volne visia, to sa mi este nepodarilo, takto ich pestovat, ale uz sa na to chystam.
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
ahoj mas nadherne orchidey hlavne ta jedna mi virazila dych.
Naposledy upravil jaja82 : 02.06.10 at 08:32
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
moja kvitnúca /čakala som rok , kým zakvitne,
túto som kúpila vo vypredaji
a moje cymbidium vonku a tiež iné letnenie
Naposledy upravil milka 60 : 02.06.10 at 15:19
cymbidium vonku 002.jpg  
dida 003.jpg  
orchidky vonku 002.jpg  
olinka 001.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.... tak keika z vázy je už zasadená, čo bude ďalej ukáže čas
Snímka0587.jpg  
Snímka0588.jpg  
Snímka0589.jpg  
1/1
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
moja kvitnúca /čakala som rok , kým zakvitne,
túto som kúpila vo vypredaji
a moje cymbidium vonku a tiež iné letnenie
Mily, tiež mám takú phalu, tiež mi ide kvitnúť, ale ja som nemusela čakať rok ako ty moja má teraz "kvitnúcu šnúru" dokvitla a hneď hnala novú stonku, som zvedavá dokedy ju to bude baviť
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
.... tak keika z vázy je už zasadená, čo bude ďalej ukáže čas
tak nech sa darí, rastie ako z vody a vykvitne.....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
moja kvitnúca /čakala som rok , kým zakvitne,
túto som kúpila vo vypredaji
a moje cymbidium vonku a tiež iné letnenie
si šikulka milka )
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza.j Pozri príspevok
.... tak keika z vázy je už zasadená, čo bude ďalej ukáže čas
Pekne si to urobila, škvrny by som posypala Endiex-om.
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
orchidky čo som dala vonku - jedna cambria - žltnú jej listy a aj na dendrobku jeden list žlte...... to zrejme aj to upršané počasie malo na ne nepriaznivý vplyv.........
Cabria - beallara - žltnu jej listy, ma dve hluzy, žiadne nové výhonky, korienok podrastol čo som jeden cez črepník videla..., stagnuje......... vôbec nevyzera dobre......... nerada by som o ňu prišla
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

jaja82 Pozri príspevok
ahoj mas nadherne orchidey hlavne ta jedna mi virazila dych.
Dakujem pekne, ale uprimne, ani neviem ako sa to stalo , rok stagnovala, nechcelo sa jej vobec kvitnut.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať