Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ja mam aj zlu spravu, zvnutra mi odhnil krasny 5cm vysoky vyhonok na oncidii, mam ich vsetky na zap. okne, regulujem slnko zaluziou, nemali by byt preliate, musela som cele vnutro vybrat. Mohla by ste niektora napisat, ktorej onci vykvitlo doma, co asi robim zle, dakujem. Lebo tam mam aj velmi vzacne kusky.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Este by som vas chcela poprosit, kto poziadal o priatelstvo, sa mi to stratilo, rada prijmem kazdu priatelku, asi som to nezvladla, dakujem.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

evaj63 Pozri príspevok
mám velikánsku radost,: dalšia sa chystá kvitnútostatné rozkvitnuté už mam v albume
jeeej ako ti zavidim...moje este len zenu stonky, tak snad sa nechaju inspirovat a tato tvoja je nejaka velikanska, listyma krasne velike
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
jeeej ako ti zavidim...moje este len zenu stonky, tak snad sa nechaju inspirovat a tato tvoja je nejaka velikanska, listyma krasne velike
pekne, skoro taku istu, ako mas internatnu, som si ju teraz kupila a filadelfia je tiez taka ista, ako moja
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
jeeej ako ti zavidim...moje este len zenu stonky, tak snad sa nechaju inspirovat a tato tvoja je nejaka velikanska, listyma krasne velike
a aj tu 6. v poradi, fialovu mam asi taku istu, ak je to mensia, skor mini, stredna, mam ju v albume-Klaudia
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

lesslie Pozri príspevok
jeeej ako ti zavidim...moje este len zenu stonky, tak snad sa nechaju inspirovat a tato tvoja je nejaka velikanska, listyma krasne velike
dakujem všetkým za pochvalu,a tebe tiež určite krásne zakvitnú.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

evaj63 Pozri príspevok
dakujem všetkým za pochvalu,a tebe tiež určite krásne zakvitnú.
zatial mi kvitnu 3 ale nie mojou zasluhou, kvitnu od kuenia doteraz...no tie co uz odkvitli tak zenu stonky tak snad sa aj kvietkov dockam
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
a aj tu 6. v poradi, fialovu mam asi taku istu, ak je to mensia, skor mini, stredna, mam ju v albume-Klaudia
6 ta v poradi, je normalna velka, a ma iny pystek ako Klaudia, takze nie su podla mna rovnake i ked veeeelmi podobne
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
pekne, skoro taku istu, ako mas internatnu, som si ju teraz kupila a filadelfia je tiez taka ista, ako moja
dnes som bola na skok v tescu a konecne som objavila miestecko kde ich u nas v tescu maju a moje srdiecko pistalooooo ale nemohla som kupit ziadnu, isla som za manzelom do nemocnice odtial a on by ma odhalil hned, ze som kupila dalsiu
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Baby mám novú orchidku z tesca,takú fialkovú,zvláštnu.Len sa ospravedlňujem,nemám ešte foto v pc,tak asi až zajtra večer.A zase sa tešákujem ,i keď má ešte pre istotu karanténu.Pekný víkend. A ešte jedna vec,máme v izbe 32 stupňov,ventilátor ide,ale nič moc,dúfam že mi to prežijú.Máte s takou teplotou skúsenosti?Ďakujem za každú radu.
1 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Ahojte je to normalne ze na mojom dendrobiu takto zltnu lmiestami az cernu listy a postupne aj opadavaju...tu je foto
dendrobium.JPG  
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

infinityfx21 Pozri príspevok
Baby mám novú orchidku z tesca,takú fialkovú,zvláštnu.Len sa ospravedlňujem,nemám ešte foto v pc,tak asi až zajtra večer.A zase sa tešákujem ,i keď má ešte pre istotu karanténu.Pekný víkend. A ešte jedna vec,máme v izbe 32 stupňov,ventilátor ide,ale nič moc,dúfam že mi to prežijú.Máte s takou teplotou skúsenosti?Ďakujem za každú radu.
To je dost stupnov,mozno udrziavat vlhkost pomoze,niekto dava kamienky vo vode ku orchideam,v tom teple sa to moze dost dobre odparovat.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Baby mám novú orchidku z tesca,takú fialkovú,zvláštnu.Len sa ospravedlňujem,nemám ešte foto v pc,tak asi až zajtra večer.A zase sa tešákujem ,i keď má ešte pre istotu karanténu.Pekný víkend. A ešte jedna vec,máme v izbe 32 stupňov,ventilátor ide,ale nič moc,dúfam že mi to prežijú.Máte s takou teplotou skúsenosti?Ďakujem za každú radu.
neviem koľko stupňov máme v panelákovom byte my, ale tiež asi dosť ja osobne som ešte v lete nijako nezvlhčovala pre phale vzduch, polievam ich častejšie hneď ako preschne substrát tak niektoré sú poliate aj 2x za týždeň
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

tara464 Pozri príspevok
Ahojte je to normalne ze na mojom dendrobiu takto zltnu lmiestami az cernu listy a postupne aj opadavaju...tu je foto
Dendrobium Phalaenopsis - občas nejaký list zožltne, ale toto nie je asi veľmi dobré. Myslím si, že to nie je obyčajné zožltnutie listu, skôr mi to pripadá na chorobu, virózu. Dala by som ju preč od ostatných rastlín. Sleduj či to bude pokračovať. Ak máš možnosť postriekaj koloidným striebrom.
2 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Kočky, sláva vo štvrtok 17.6. Lidl bude mať orchidky dvoj stonkové po 7.99 € tak verím že keď som sa toľko načakala tak, že si aj dačo vyberiem.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

janka51 Pozri príspevok
Kočky, sláva vo štvrtok 17.6. Lidl bude mať orchidky dvoj stonkové po 7.99 € tak verím že keď som sa toľko načakala tak, že si aj dačo vyberiem.
inak, aky je rozdiel medzi jednostonkovymi a dvojstonkovymi?? ja som si kupila v zime jednostonkovu a teraz mi zenie stonky 2...
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

hi ja som dostala minulý rok
3 stonkovú a nakoniec mi kvitla so 4
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lesslie Pozri príspevok
inak, aky je rozdiel medzi jednostonkovymi a dvojstonkovymi?? ja som si kupila v zime jednostonkovu a teraz mi zenie stonky 2...
asi žiadny ja som si naposledy kupovala phale v Ikea 1-stonkové, 2-stonkové mali za cca. 12.90e a 1-stonkové za 4,90e, ked som prišla domov tak stom zistila že na každej bola tá druhá stonka odstrihnutá samozrejme v takej výške, aby už náhodou nezakvitla zo žiadneho spiaceho očka
0 0
1805m 1805m

1805m je offline (nepripojený) 1805m

ja som spravila presne to iste, skrátiť za očkom podľa návodu o rok začala kvitnúť znovu , treba len raz do mesiaca zalievať riedením hnojivom na orch.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
janka51 Pozri príspevok
Kočky, sláva vo štvrtok 17.6. Lidl bude mať orchidky dvoj stonkové po 7.99 € tak verím že keď som sa toľko načakala tak, že si aj dačo vyberiem.
no pôjdem aj ja pozrieť, či mi nejaká do oka nepadne, aj keď som sa zapovedala po tej poslednej v tescu kúpenéj, že až na narodeniny si "dovolím" nejakú kúpiť, čo je v júli...........ale nejaký dôvod si nájdem kvôli ktorému kupovať.....
Dúfam, že bude lepší výber ako v tescu...........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať