Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
katka121 katka121

katka121 je offline (nepripojený) katka121

ahojte poraďáci, ja mám doma 4 orchidey, 3 sú phalaenopsis a 1 je dendrobium. jedna orchidea mi vykapala, lebo listy jej začali žltnúť a vyzerali ako nejaká stará uhorka. boli také mäkké a porobili sa na nej nejaké pásiky (ako keby boli zošuverené). teraz som spozorovala, že sa to začína robiť aj na ďalšej. polievam raz za týždeň, postavím do vody a potom vyberiem a nechám stiesť vodu. nemám ich na priamom slnku ale mám ich na okne. kvety má krásne, bohaté a ešte aj pučí. raz za mesiac aj hnojím. prosím poraďte mi, kde robím chybu? ďakujem veľmi za poradenie.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ľubomír Pozri príspevok
Ivus44, to je dobre ked nie je suchá stopka. Počkaj, kým opadne posledný kvet a potom si na stopke narátaj dva kolienka, dúfam, že nieš čo to je a nad tým druhým tak centimeter odrež, alebo tak 20 cm od zeme. O týždeň, dva ti začne rašiť to druhé kolienko, bude nová stopka a nové kvety. Mne sa podarilo minulý tždeň odstrinúť a už mi raší nové kolineko, Opakujem to vždy po odvitnutí a funguje. Dokonca mi pustila 3 kvetnú stopku, teším sa až bude zakvitnutá celá. Na každej stopke je minimálne 9 kvetov. Teším sa.
Prosim ta a ked ja mam uplne hore na stonke, kde odpadol posledny kvietok take ,, ocko,, malinky vyhonok, ktory sa nijako nezmenil pocas celej doby, co ju mam. Mam to odstrihnut aj napriek tomu?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
Prosim ta a ked ja mam uplne hore na stonke, kde odpadol posledny kvietok take ,, ocko,, malinky vyhonok, ktory sa nijako nezmenil pocas celej doby, co ju mam. Mam to odstrihnut aj napriek tomu?
ja strihám nad posledným očkom a môže byť aj piate, teraz mi tak vyšiel keik na jednej a na druhá mi bude z očka už kvitnúť, doporučuje sa strihať nad 3 očkom, aby sa nevysilovala a opäť, čo najskôr zakvitla, ale nie je to pravidlo
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

katka121 Pozri príspevok
ahojte poraďáci, ja mám doma 4 orchidey, 3 sú phalaenopsis a 1 je dendrobium. jedna orchidea mi vykapala, lebo listy jej začali žltnúť a vyzerali ako nejaká stará uhorka. boli také mäkké a porobili sa na nej nejaké pásiky (ako keby boli zošuverené). teraz som spozorovala, že sa to začína robiť aj na ďalšej. polievam raz za týždeň, postavím do vody a potom vyberiem a nechám stiesť vodu. nemám ich na priamom slnku ale mám ich na okne. kvety má krásne, bohaté a ešte aj pučí. raz za mesiac aj hnojím. prosím poraďte mi, kde robím chybu? ďakujem veľmi za poradenie.
...posúvam ( kvôli zlúčeniu tém)
0 0
monitta1 monitta1

monitta1 je offline (nepripojený) monitta1

ahojte som tu nová chcela by som poradiť. mám orchideu phalaenopsis a spravila sa mi na vrchu dcérska rastlina s vzdušnými korenmi (1 cm dlhé) a neviem ako ju mam presadiť. kde ju mám odrezať? a tie korene idu do zeme? dakujem za odpoved.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

monitta1 Pozri príspevok
ahojte som tu nová chcela by som poradiť. mám orchideu phalaenopsis a spravila sa mi na vrchu dcérska rastlina s vzdušnými korenmi (1 cm dlhé) a neviem ako ju mam presadiť. kde ju mám odrezať? a tie korene idu do zeme? dakujem za odpoved.
Ešte trošku počkaj. Čím dlhšie vzdušné korienky tým lepšie, aspom zo 5 cm, potom normálne zasadiť do substrátu, ale počítaj s tým, že bude trvať dosť dlho dokedy začne riadne rásť.

Pekný deň
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, viete mi niekto poradiť, aký je rozdiel medzi dendrobiou phalaenopsis a dendrobiou nobile. Čítala som, že je rozdiel ako ktorú pestovať a vlastne neviem kam moju Dendrobiu Berry Odu zaradiť, nejak nechápem....som z tých Dendrobiíí paf a čím viac o nich čítam, tým som sprostejšia ...
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
TAK MAM TU MOJU ODSTRIHNUT ALEBO NIE??? inde mi zas radia aby som ju vobec neodrezala. vculeky neviem.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ivus44 Pozri príspevok
TAK MAM TU MOJU ODSTRIHNUT ALEBO NIE??? inde mi zas radia aby som ju vobec neodrezala. vculeky neviem.
ja som moje nikdy nestrihala a krásne kvitnú stále a tiež mám vždy na stonke na konci taký malulinký akoby výhonok z ktorého mi potom začnú vyrastať púčiky, čiže tá 1 stonka mi kvitne aj viackrát a potom keď uschne ju odstrihnem celú. Alebo mi z tej stonky čo kvitla vyrastie druhá stonka a tá zakvitne, no jednoducho som to nikdy nestrihala, je to asi na tebe, keďže každý to robí ináč...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Už som našla, čo je tá moja zač , je to dendrobium kingianum. Rada by som pridala foto, ale ešte stále mi to nejde .
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dominica Pozri príspevok
Už som našla, čo je tá moja zač , je to dendrobium kingianum. Rada by som pridala foto, ale ešte stále mi to nejde .
http://www.iabc.cz/scripts/detail.php?id=6082
http://www.garten.cz/a/cz/2936-dendrobium/

Tu je písané o pestovaní, ale ako som to čítala, pestuje sa tak isto ako nobile
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

No je to chladnomilná rastlina a neviem, či jej tie podmienky budem vedieť zabezpečiť, nakoľko by mala byť vonku a ja bývam v byte a nemám ani balkón. Znáša veľmi dobre letnenie vonku niekde v chládku dokonca znesie až teploty okolo 5 st. a na zimu je ju dobré dať do miestnosti, kde je teplota 10 - 17 st. aby sa zabezpečil rast kvetov. Musí mať zimu chladnú, aby vyhnala kvety a v lete okolo 20 - 25 st. No čo v byte...
Skúsim to tak, že zatiaľ bude na okne v obývačke a potom ju presuniem do spálne, kde je o niečo chladnejšie a v zime v spálni nekúrime, ale ani zďaleka neviem dodržať tie rozdiely chladu a tepla...
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dominica Pozri príspevok
No je to chladnomilná rastlina a neviem, či jej tie podmienky budem vedieť zabezpečiť, nakoľko by mala byť vonku a ja bývam v byte a nemám ani balkón. Znáša veľmi dobre letnenie vonku niekde v chládku dokonca znesie až teploty okolo 5 st. a na zimu je ju dobré dať do miestnosti, kde je teplota 10 - 17 st. aby sa zabezpečil rast kvetov. Musí mať zimu chladnú, aby vyhnala kvety a v lete okolo 20 - 25 st. No čo v byte...
Skúsim to tak, že zatiaľ bude na okne v obývačke a potom ju presuniem do spálne, kde je o niečo chladnejšie a v zime v spálni nekúrime, ale ani zďaleka neviem dodržať tie rozdiely chladu a tepla...
no ak v zime v spálni nekúrite, tak podmienky jej zabezpečíš, veď potrebuje teplotný rozdiel medzi letom a zimou a to myslím v Tvojom prípade bude možné. cez zimu potom nehnoj a polievaj menej ako v lete, aj to je pre ňu dôležité, treba jej urobiť obdobie vegetačného kľudu, aj keď nebude úplne podľa normy, ale podarí sa to
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
TAK MAM TU MOJU ODSTRIHNUT ALEBO NIE??? inde mi zas radia aby som ju vobec neodrezala. vculeky neviem.
odstrihni len to kde si si istá, že už nič neporastie, väčšinou to býva časť, na ktorej boli kvety, tam nie sú očká...ak máš na pocit, že na konci by mohol ísť ešte puk, tak počkaj, no ak dlho nebude žiadna zmena, kľudne to odstrihni, veď zo spiacich očiek Ti vyženie nové halúzky, ktoré Ti zakvitnú, posielam Ti fotky, na ktorých je vidieť ako ju mám odstrihnutú a na poslednej Ti ukazujem v ktorom mieste ju odstrihnem, keď mi úplne odkvitne a prestane vytvárať puky, nad miestom ustrihnutia nie sú žiadne očká...tá na prvých dvoch fotkách onedlho zakvitne, ako som ju odstrihla vyhnala mi aj z očka novú stonku, ktorá sa začína rozvetvovať a zároveň mi vyhnala aj úplne novú, ktorá sa tiež rozvetvuje, tak sa teším, že bude samí kvet
28052009344.jpg  
28052009345.jpg  
28052009346.jpg  
1/1
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ahojte,

viete o tom že v Tescu majú orch. vo výpredaji po 4,99 EUR .
Boli ozaj krásne , ja som vybrala dve .
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

No ja by som ich už nemala kam dávať, mám len 2 okná a darí sa im len na 1... a ak si ešte nejakú zaobstarám, tak to bude asi nobilka, jedine, že by ma nejaká oslovila a ja neodolám . Dnes by som chcela ísť do Tesca na nákup, neviem, či ich majú aj u nás, ale pôjdem tade radšej oblúkom
Už tu mám spinku, tak keď manžel vyprázdni konenče kartu na foťáku, tak sem dám moje kvietky, snáď dovtedy všetky neodkvitnú, lebo už majú posledné kvety...
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
Ahojte,

viete o tom že v Tescu majú orch. vo výpredaji po 4,99 EUR .
Boli ozaj krásne , ja som vybrala dve .
veľmi dobrá cena...a v ktorom Tescu?
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

vikinka.n Pozri príspevok
Ahojte,

viete o tom že v Tescu majú orch. vo výpredaji po 4,99 EUR .
Boli ozaj krásne , ja som vybrala dve .
Akurat minuly stvrtok som bola v Baumaxe aj v Tescu v PP len preto, aby som si kupila dalsiu orchideu, lebo tym dvom sa celkom dari, biela mi uz aj kvitne a na ruzovej rastie list. Ale domov som prisla s prazdnymi rukami. Skoda, ze som to neodlozila o tyzden a nesla az dnes
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

lenus Pozri príspevok
Akurat minuly stvrtok som bola v Baumaxe aj v Tescu v PP len preto, aby som si kupila dalsiu orchideu, lebo tym dvom sa celkom dari, biela mi uz aj kvitne a na ruzovej rastie list. Ale domov som prisla s prazdnymi rukami. Skoda, ze som to neodlozila o tyzden a nesla az dnes
ale veď nikdy nie je neskoro...môžeš vybehnúť aj dnes
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja by som aj vybehla, ale už tiež nemám kam dávať...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať