Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

sayly Pozri príspevok
ale veď nikdy nie je neskoro...môžeš vybehnúť aj dnes
To je pravda, len skoda, ze nie som priamo z PP a nemam k dispozicii auto Ale mozno este nieco vyspekulujem, lebo som uz nenormalne navnadena na dalsiu
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Jara Pozri príspevok
Ja by som aj vybehla, ale už tiež nemám kam dávať...
ja som to vyriešila pri výmene okien, dala som si urobiť parapety cca 25 cm, takže sa mi tam toho zmestí dosť a mám šťastie aj v tom, že dve okná mám na východ a tie dve ďalšie na juh, ale mám aj tam dendrobium a tej sa tam darí výborne lepšie ako na východnom, mám ich 10 a mám ich všetky pekne na jednom okne (2m), takže môžem kupovať o sto šesť...neviem prečo som tak strašne začala byť zaťažená na orchideiky, úplne som sa do nich zbláznila
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

sayly Pozri príspevok
veľmi dobrá cena...a v ktorom Tescu?
Ja som bola v Pezinku, ale hádam to bude vo všetkých.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
odstrihni len to kde si si istá, že už nič neporastie, väčšinou to býva časť, na ktorej boli kvety, tam nie sú očká...ak máš na pocit, že na konci by mohol ísť ešte puk, tak počkaj, no ak dlho nebude žiadna zmena, kľudne to odstrihni, veď zo spiacich očiek Ti vyženie nové halúzky, ktoré Ti zakvitnú, posielam Ti fotky, na ktorých je vidieť ako ju mám odstrihnutú a na poslednej Ti ukazujem v ktorom mieste ju odstrihnem, keď mi úplne odkvitne a prestane vytvárať puky, nad miestom ustrihnutia nie sú žiadne očká...tá na prvých dvoch fotkách onedlho zakvitne, ako som ju odstrihla vyhnala mi aj z očka novú stonku, ktorá sa začína rozvetvovať a zároveň mi vyhnala aj úplne novú, ktorá sa tiež rozvetvuje, tak sa teším, že bude samí kvet
Posielam obrazok tej mojej kvetinky. V kruzku je nemeniaci sa vyrastok. Kvetinku mam doma uz skoro 2 mesiace. Tyzden dozadu odkvitla. Neviem ci mam tie stonky strihat. Na rozdiel od tvojich su stale cele zelene, nie su to vobec take suchsie stonky ako vidim u tvojej kraske. Dostala som uz aj take rady aj take. Je tam vidno aj novy listok, ktory vyrasta zo srdiecka. Tak som prihnojila. Neviem ci som urobila dobre. A prikladam aj fotku mojho noveho prirastku Myslis, ze ju mam strihat aj ked je cela taka zelena? nemala by som az ked uschne?
DSC02586.jpg  
DSC02587.jpg  
1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
Posielam obrazok tej mojej kvetinky. V kruzku je nemeniaci sa vyrastok. Kvetinku mam doma uz skoro 2 mesiace. Tyzden dozadu odkvitla. Neviem ci mam tie stonky strihat. Na rozdiel od tvojich su stale cele zelene, nie su to vobec take suchsie stonky ako vidim u tvojej kraske. Dostala som uz aj take rady aj take. Je tam vidno aj novy listok, ktory vyrasta zo srdiecka. Tak som prihnojila. Neviem ci som urobila dobre. A prikladam aj fotku mojho noveho prirastku Myslis, ze ju mam strihat aj ked je cela taka zelena? nemala by som az ked uschne?
no ja by som to odstrihla, nevidím dobre kde sú prvé očká, ale ak sú tam ako som to naznačila, odstrihni to tesne nad nimi, nech sa nadarmo nevysiluje a začne vyháňať, treba byť trpezlivý, niektoré druhy sú také, že nevyženú ani z očiek a stonka zoschne, vtedy treba čakať na novú, ale dúfam, že to nie je tvoj prípad
Naposledy upravil sayly : 29.05.09 at 06:01 Dôvod: zabudla som na prílohu
DSC02586.jpg  
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
no ja by som to odstrihla, nevidím dobre kde sú prvé očká, ale ak sú tam ako som to naznačila, odstrihni to tesne nad nimi, nech sa nadarmo nevysiluje a začne vyháňať, treba byť trpezlivý, niektoré druhy sú také, že nevyženú ani z očiek a stonka zoschne, vtedy treba čakať na novú, ale dúfam, že to nie je tvoj prípad
Mno ktore su akoze prve ocka? myslis, ze to mam strihat, ked tam nemam nic suche? Tam kde som to naznacila na obrazku, kde by sa teda strihalo, tak nad tym rastli uz kvietky. Ocka su tie uzavrete vypuklinky? a tie otvorene vypuklinky, tam boli kvety. hej?
DSC02588.jpg  
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Tak som vám nacvakala tie moje úlovky z Tesca , kedže ja už ich nemam kam dávať tak jednu (tú bielu) som nanútila mame , možno sa aj ona do nich zamiluje a druhý som darovala bratovi, ten už zamilovaný je .
P5270007.jpg  
P5270012.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Sú nádherné. Ja mám tiež moje nacvakané, ale nemá mi ich kto stiahnuť do PC, na mojom mi to nejde, potrebujem mužov PC a aj tak to sama neviem...ale hneď ako to bude možné, tak sa s nimi konenče pochválim, len škoda, že už skoro všetky odkvitajú.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Vikinka majú krásne kvety, ale tá biela má niečo na listoch. Je to len fotka?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Jara Pozri príspevok
Vikinka majú krásne kvety, ale tá biela má niečo na listoch. Je to len fotka?
Áno niečo tam je, ale mama ju chcela, bola najkrajšia. Dúfam že to není nič zvláštne. No o tú sa nebojím, moja mama je taký divný tvor čo sa týka pestovanie kvetov. O nič sa nejak mimoriadne nestará a všetko jej tak kvitne že to až možné není. Já tu okolo svojich pobehujem po špičkách.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
Mno ktore su akoze prve ocka? myslis, ze to mam strihat, ked tam nemam nic suche? Tam kde som to naznacila na obrazku, kde by sa teda strihalo, tak nad tym rastli uz kvietky. Ocka su tie uzavrete vypuklinky? a tie otvorene vypuklinky, tam boli kvety. hej?
presne tak, odstrihni to nad tými uzavretými vypuklinkami, tam kde si mala kvietky Ti už aj tak nič neporastie, orchideika buď vyženie novú stonku, alebo vyženie stonku alebo keik (nová rastlinka) z toho spiaceho očka (uzavretej vypuklinky)....keby si ešte stále nevedela, čo je čo, tak Ti to odfotím
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Prave som odstrihla orchidejke tie stonky, ako sme sa rozpravali. Jaj, ani neviete ako mi je to luto. To je vzdy prvy raz take tazke?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ivus44 Pozri príspevok
Prave som odstrihla orchidejke tie stonky, ako sme sa rozpravali. Jaj, ani neviete ako mi je to luto. To je vzdy prvy raz take tazke?
Prepáč, ale neprežívaš to trošku moc?
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

No priznám sa, že aj mne by to bolo ľúto. Ja som dnes odstriha tiež z 2 stoniek, ale len také 2 cm dlhé konáriky, pretože ostatné ešte kvitnú, tak mi to ľúto nebolo, ale ak mi jedna odkvitne, tak ma čaká tiež také poriadne strihanie, aj keď som to nikdy nerobila, ale skúsim na rady ostatných skúsenejších...
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
Prave som odstrihla orchidejke tie stonky, ako sme sa rozpravali. Jaj, ani neviete ako mi je to luto. To je vzdy prvy raz take tazke?
ale počkaj akú budeš mať radosť, keď Ti znovu zakvitne
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
ale počkaj akú budeš mať radosť, keď Ti znovu zakvitne
Hned sa mi bude lahsie nabuduce strihat, ked budem vidiet, ze to funguje dakujem za vsetko.
0 0
katty22 katty22

katty22 je offline (nepripojený) katty22

asi pred týždňom som sem písala o mojom probléme so zmäknutými listami a sayly mi odpovedala, aby som napísala, ako sa o ne starám- no polievam tak, že raz za týždeň dám do odstátej vody celý kvetináč asi na hodinu, ale raz sa mi stalo ,že som ju zabudla z tej vody vybrať, bola tam dlhšie. no práveže sa mi nezdá ,že by bola premokrená. ona má dosť veľa koreňov v kvetináči, je v takom plastovom, v ktorom som ju kúpila, dokonca tie korene už z neho vyliezajú von. a má aj dosť suchých. Ale má aj zelené korene. Mne sa skôr zdala , že je stále suchá. Tak , čo by som s ňou mala urobiť?
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ja polievam iba tak, ze ich prelejem destilovanou (niektorí ludia maju voci destilovanej vyhrady, ze nedava ziadne ziviny do rastlinky, no nevedia, ze je zbavena iba necistot ale ionov nie)vodou, ked treba, prihnojim. Nenechavam ju nijako odstat vo vode na hodinku a pod. Substrat prelejem vodou, necham odkvapkat a polievam az vtedy, ked vidim, ze je substrat uplne suchy. Vychadza mi to tak raz za 8 -9 dni.
0 0
daen daen

daen je offline (nepripojený) daen

mam orchideje phalenopsis a na niektorých sa mi začali scvrkávať listy a mäknúť. Hnojim každý tyždeň a rosím každý deň. Polievam z vrchu. Doteraz nebol žiaden problém a všetky kvitnú ale jedna, ktorej listy sú najviac scvrknuté, kvitne, ale aj stonka začína postupne scvrkávať. čo robím zle?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Dobré ráno,

potrebujem súrne poradiť. Pri jednej mojej orchidke som si už dávnejšie všimla že jej začínajú odhnívať korene. Najprv som ju nechávala preschnúť, ako mi radili na iných fórach. No dneska som si všimla že mala list ako keby podliaty vodou. Tak som to nevydržala a vyklopila som kvetináč. Minimálne 50% koreňov zhnitých. Potrebujem vedieť ako sa robí tá sáčková metóda. Já som zle korene aj ten list odstránila, celú orch. som pichla do sáčika a navlhčila. Je to dobre? A čo dalej s ňou? Ako často ju vlhčiť? Treba ju aj vetrať? Mám ju mať na svetle? Prosím pomožte mi nerada by som o ňu došla.
P5280001.jpg  
P5280003.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať