Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Aby tu bolo aj nieco negativne, takto mi vysla oncidia, ale naraz sa zastavila, zozltla a zhnila, myslim ten vyhonok. Takze dlho nebude kvitnut, premocena nebola.
Oprava, tato este rastie, vyhonok zije, odisla fialova, teda tato:
onci1.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Aby tu bolo aj nieco negativne, takto mi vysla oncidia, ale naraz sa zastavila, zozltla a zhnila, myslim ten vyhonok. Takze dlho nebude kvitnut, premocena nebola.
uz som chybu opravila, tato este zije, snad aj vyrastie
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Tak fialova uz krasne rozkvitla cela a ostatne sa tiez pekne snazia
P6221180.JPG  
P6221182.JPG  
P6221183.JPG  
P6221185.jpg  
P6221186.jpg  

P6221187.JPG  
P6221192.JPG  
1/1
2 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Baby, kedysi som tu mala moznost "suhlasim" ale po nejakom case sa mi stratila a teraz nemozem suhlasit s prispevkami. Neviete mi niekto poradit?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Hunter82 Pozri príspevok
Baby, kedysi som tu mala moznost "suhlasim" ale po nejakom case sa mi stratila a teraz nemozem suhlasit s prispevkami. Neviete mi niekto poradit?
Súhlasiť by si mala ale pridávať body je asi obmedzené. Najprv by si mala určitý počet PB/ale neviem počet /10-20/ ty a podom môžeš dávať druhým.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som dnes bola u kámošky na návšteve a keď som uvidela jej orchidky tak som kukala na tú krásu. Samé kvety pekne otvorené, listy pevné. Ani neviem či mala žalúzie. Mala ich ešte aj v tých umelých farebných kvetináčoch. Zabudla im vodu vyliať, vraj v nej stoja už 2 dni. Kvetináče nepredierované, od kúpy s ními nič nerobila. A mojím tienim žalúziami, keď je silné slnko. Listy majú také pomäkšie. Ja som z nich zúfala, musela som ich v máji popresádzať odchádzali im korene -použila som hnojivé tyčinky. Od vtedy ich obzerám len z diaľky, mám ich skoro všetky v malých predierovaných kvetináčoch . Rozmýšľam či nechradnú kvôli vode. Polievam ich 1 - 2 dcl vody čo týždeň. Nemajú to málo??S vodou som opatrná -/mali už aj smútničky/Substrát miešam, /kôra,keramzit,uhlie,/nepremiestňujem ich, neviem čo robím nesprávne Kôru dávam na 5 minút do mikrovnlnky a potom až vychladnutú používam.
Naposledy upravil Zdenka175 : 23.06.10 at 14:06
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja som dnes bola u kámošky na návšteve a keď som uvidela jej orchidky tak som kukala na tú krásu. Samé kvety pekne otvorené, listy pevné. Ani neviem či mala žalúzie. Mala ich ešte aj v tých umelých farebných kvetináčoch. Zabudla im vodu vyliať, vraj v nej stoja už 2 dni. Kvetináče nepredierované, od kúpy s ními nič nerobila. A mojím tienim žalúziami, keď je silné slnko. Listy majú také pomäkšie. Ja som z nich zúfala, musela som ich v máji popresádzať odchádzali im korene -použila som hnojivé tyčinky. Od vtedy ich obzerám len z diaľky, mám ich skoro všetky v malých predierovaných kvetináčoch . Rozmýšľam či nechradnú kvôli vode. Polievam ich 1 - 2 dcl vody čo týždeň. Nemajú to málo??S vodou som opatrná -/mali už aj smútničky/Substrát miešam, /kôra,keramzit,uhlie,/nepremiestňujem ich, neviem čo robím nesprávne
tiež mám podobnú známu má síce len 3ks Phalov a jednu cambriu, a jej pesnovanie alebo starostlivosť ja volám "že má to na háku", tak tá cambria ma zaujímala ako jej porastie má ju asi od februára 2010 pekne kvitla, ked odkvitla, stonku tam nechla uschnúť.bola som tam po nejakej dobe tak ma napadlo, že pozriem ako sa jej darí, bolo to asi začiatok júna čumela som ako puk nová stonka na kvitnutie obsypaná pukmi. chcela so pozreť či nemá stečenú vodu v keramickom kochly a kochel plný vody, čiže orchidka z "mokrými nohami" a tak to má aj aj tými phalami. toto je pre mňa nepochopiteľné
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja som dnes bola u kámošky na návšteve a keď som uvidela jej orchidky tak som kukala na tú krásu. Samé kvety pekne otvorené, listy pevné. Ani neviem či mala žalúzie. Mala ich ešte aj v tých umelých farebných kvetináčoch. Zabudla im vodu vyliať, vraj v nej stoja už 2 dni. Kvetináče nepredierované, od kúpy s ními nič nerobila. A mojím tienim žalúziami, keď je silné slnko. Listy majú také pomäkšie. Ja som z nich zúfala, musela som ich v máji popresádzať odchádzali im korene -použila som hnojivé tyčinky. Od vtedy ich obzerám len z diaľky, mám ich skoro všetky v malých predierovaných kvetináčoch . Rozmýšľam či nechradnú kvôli vode. Polievam ich 1 - 2 dcl vody čo týždeň. Nemajú to málo??S vodou som opatrná -/mali už aj smútničky/Substrát miešam, /kôra,keramzit,uhlie,/nepremiestňujem ich, neviem čo robím nesprávne
Zdenka,
neviem ci tie tycinky bol najstastnejsi napad, ja osobne s tym nemam dobre skusenosti, takto mi odisli 4 ks, a polievanie? Nuz ja to robim tak, ze 1 x do tyzdna ich na hodinku namocim do odstatej dazdovej vody, obcas pridam hnojivo na orchidejky a normalne vlozim do keramickeho obalu,posadene ich mam v mixe kôra s choco chipsami z chovatelskych potrieb /pouzivam tie pre hady/ a zatial som nemala problem.Ale v orchideach je odborníkom ma-ba a milka, tie Ti poradia viac.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ešte by som skúsila tie kokočipsy, len v okrese Čadca to nepoznajú . A v chovateľských potrebách tak na mňa kukali.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Najnovšie som sadila tak, že na spodok trocha keramzitu a potom len kôru.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

VieraPopluharova Pozri príspevok
Zdenka,
neviem ci tie tycinky bol najstastnejsi napad, ja osobne s tym nemam dobre skusenosti, takto mi odisli 4 ks, a polievanie? Nuz ja to robim tak, ze 1 x do tyzdna ich na hodinku namocim do odstatej dazdovej vody, obcas pridam hnojivo na orchidejky a normalne vlozim do keramickeho obalu,posadene ich mam v mixe kôra s choco chipsami z chovatelskych potrieb /pouzivam tie pre hady/ a zatial som nemala problem.Ale v orchideach je odborníkom ma-ba a milka, tie Ti poradia viac.
Nic nove tu nikto nevymysli, tiez ju mala kamaratka udajne mesiac na balkone, nepoliatu, na zahodenie a ked ju isla vyhodit, kvitla. Asi su to take vznesene netykavky a nemaju rady, ked sa s nimi velmi manipuluje. Tie silnejsie odrody vydrzia aj premocenie, ale nevieme, kolko tym damam, ktore sa o ne nestaraju aj odislo. Ony to chytia a hodia do kosa, ziadne ozivovanie, kupia si novu.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Zdenka175 Pozri príspevok
Ja som dnes bola u kámošky na návšteve a keď som uvidela jej orchidky tak som kukala na tú krásu. Samé kvety pekne otvorené, listy pevné. Ani neviem či mala žalúzie. Mala ich ešte aj v tých umelých farebných kvetináčoch. Zabudla im vodu vyliať, vraj v nej stoja už 2 dni. Kvetináče nepredierované, od kúpy s ními nič nerobila. A mojím tienim žalúziami, keď je silné slnko. Listy majú také pomäkšie. Ja som z nich zúfala, musela som ich v máji popresádzať odchádzali im korene -použila som hnojivé tyčinky. Od vtedy ich obzerám len z diaľky, mám ich skoro všetky v malých predierovaných kvetináčoch . Rozmýšľam či nechradnú kvôli vode. Polievam ich 1 - 2 dcl vody čo týždeň. Nemajú to málo??S vodou som opatrná -/mali už aj smútničky/Substrát miešam, /kôra,keramzit,uhlie,/nepremiestňujem ich, neviem čo robím nesprávne Kôru dávam na 5 minút do mikrovnlnky a potom až vychladnutú používam.
Zdenka mne dnes predavačka v kvetinárstve povedala, že orchidea keď sa kúpi tak 2-3 roky sa nemá presádzať. Keď som sa tak doma nad tým zamyslela tak môže na tom byť niečo pravdy. Čo som presádzala tak nie sú také pekne aj keď znovu zakvitnú ako tie čo nie sú presadené. Tie čo nie sú presadené majú krásne pevne listy a kvitnú stále a tie presadené listy majú zvráskavené aj kvetov majú menej.
3 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

A ešte tá moja spolužiačka vôbec nehnojí
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Hunter82 Pozri príspevok
Nemam ju v skle ( to sa mi podarilo rozbit ) Mam ju zavesenu na pradelnej snure a pekne ju ofukuje.



Ahoj. Registrovala som, že mi píšeš iba .. Včera bola mama operovaná tak som sa moc nevedela sústrediť. Neviem Ti poradiť Vandy mám iba krátko. Ja som ich samozrejme stiahla z balkóna keď začalo škaredé počasie a vrátila som ich tam až dnes. Nesvieti na ne slnko vôbec a som na 6 poschodí. Pofukuje tam vetrík. Neožltli mi naopak žltá pekne zakvitla novým kvetom. Robím všetko preto aby nemuseli do skla alebo do kôry. Mne sa páčia tie korene vonku.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Zdenka mne dnes predavačka v kvetinárstve povedala, že orchidea keď sa kúpi tak 2-3 roky sa nemá presádzať. Keď som sa tak doma nad tým zamyslela tak môže na tom byť niečo pravdy. Čo som presádzala tak nie sú také pekne aj keď znovu zakvitnú ako tie čo nie sú presadené. Tie čo nie sú presadené majú krásne pevne listy a kvitnú stále a tie presadené listy majú zvráskavené aj kvetov majú menej.
ja osobne s týmto nesúhlasím, teraz mám phale, ktoré som naposledy kupovala a kochle sú plné koreňov, hneď ako odkvitnú ich presadím, neviem si predstaviť, že by som mala čakať 2-3 roky, veď keď im dodám priestor na korene im len umožním lepšie rásť vždy sa mi to osvedčilo napr. čo si teraz spomínam dostala som v 11/2010 jednu phalu, kochel plný korenov ako odkvitla tak som ju presadila, teraz mi opäť kvitne síce zo spiaceho očka ale kvitne a pred tým ešte vyhnala list, takže ja ich nenechám trápiť sa v malom kochly
1 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

janka51 Pozri príspevok
Zdenka mne dnes predavačka v kvetinárstve povedala, že orchidea keď sa kúpi tak 2-3 roky sa nemá presádzať. Keď som sa tak doma nad tým zamyslela tak môže na tom byť niečo pravdy. Čo som presádzala tak nie sú také pekne aj keď znovu zakvitnú ako tie čo nie sú presadené. Tie čo nie sú presadené majú krásne pevne listy a kvitnú stále a tie presadené listy majú zvráskavené aj kvetov majú menej.
Niečo na tom môže byť! Orchidky potrebujú pre život spolužitie s hubami. Tie žijú pri ich koreňoch a my ich pri presádzaní odstraňujeme. Na koreňoch ich zostáva málo a ešte k tomu ich opláchneme a posypeme škoricou a zasadíme do vysterilizovaného substrátu. Možno by stálo za pokus do nového substrátu pridať trochu od nejakej zdravej a tak naočkovať žiadúcu mikroflóru. Potom by sa rastlinka mala rýchlejšie spamätať a ďalej nás tešiť.
2 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

janka51 Pozri príspevok
Zdenka mne dnes predavačka v kvetinárstve povedala, že orchidea keď sa kúpi tak 2-3 roky sa nemá presádzať. Keď som sa tak doma nad tým zamyslela tak môže na tom byť niečo pravdy. Čo som presádzala tak nie sú také pekne aj keď znovu zakvitnú ako tie čo nie sú presadené. Tie čo nie sú presadené majú krásne pevne listy a kvitnú stále a tie presadené listy majú zvráskavené aj kvetov majú menej.
Možno je na tom niečo pravdy,ale mám iný názor.Čo som dostala v decembri 1.orchidku,mala kochel plný koreňov,presadila som ju,už má plný aj druhý,čo sa samozrejme teším,narástli jej už dva listy a korene,tie nestíham rátať.Ale keď som kúpila druhé,mali aj škodcov a nebudem riskovať že mi to prelezie aj na ostatné,tak ich presadzam.A nebudem ani riskovať že mi odhniju v tej ,,hnusnej kôre"všetky korene.Ak by nebol dôvod presadiť,tak to nerobím.
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

VieraPopluharova Pozri príspevok

Kliknes na tu ikonku pri pochvaľ a rozbalia sa Ti tie znacky, kliknes na ktoru chces a pridas pripadne spravu do maleho okienka pod znackami a robis pri tom mene pri, ktorom chces dat pochvalu.
Ďakujem za info
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Silvernola Pozri príspevok
Niečo na tom môže byť! Orchidky potrebujú pre život spolužitie s hubami. Tie žijú pri ich koreňoch a my ich pri presádzaní odstraňujeme. Na koreňoch ich zostáva málo a ešte k tomu ich opláchneme a posypeme škoricou a zasadíme do vysterilizovaného substrátu. Možno by stálo za pokus do nového substrátu pridať trochu od nejakej zdravej a tak naočkovať žiadúcu mikroflóru. Potom by sa rastlinka mala rýchlejšie spamätať a ďalej nás tešiť.
...viem, že to tu dievčatá robia, ale ja som ešte nikdy nesterilizovala substrát a moje kočky sú v pohode
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
...viem, že to tu dievčatá robia, ale ja som ešte nikdy nesterilizovala substrát a moje kočky sú v pohode
Ja som aj piekla v mikrovlnke asi 3 minútky a svokra ma skoro zastrelila.Smrad bol z toho že až.Tak radšej si kôru prelejem vriacou vodou,nechám chvílu v nej a zlejem.Ale aj tak som mala smútnice.S lepším pocitom sa mi potom sadia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať