Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
ja nemozem kupovat orchidky ako darcek, nevzdala by som sa ani jednej a takejto uz vobec nie
To bola mozno len zamienka, aby som ju kupila, tiez si ju mozno necham.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
ano aj ta, a asi to aj pravdepodobne bude ona..neviem akosu dostupne tie druhy co som ja nasla...myslim ze encycliu tu uz niektora kupila, len neviem kedy, ale prispevok aj z fotkou je tu niekde ale nie vcera...pohladaj inak, je velmi krasna, u nas v Baumaxe som taku nevidela

za to mali nadherne za 12 eur phaly, no za tu cenu mozem mat obycajnejsie dve...zatial mi stacia obycajnejsie, ked tie budem mat, tak zacnem aj nezvycajne kupovat
12 je vela, mne sa zdali drahe aj tie naposledy v tescu, ale boli pekne, take jemne, biele, tie stredne, encycliu mam mozno ja, pozri v albume, ak som ju dobre urcila. Tiez je za par eur, odkvitla a velmi dobre sa udomacnila, nic nemusim zachranovat, aj nieco z nej vyhana, uvidim, co to bude, hore zo stonky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
To bola mozno len zamienka, aby som ju kupila, tiez si ju mozno necham.
...no holky, ja som minulý týždeň tiež kupila v lidl, orchidku pre dcérinu triednu,ale mala som ju v tom celofáne, pre lepšiu prepravu, potom som ho dala dole, lebo sa jej to nepáčilo/opadalo zopár pukov/ teraz uvažujem že si ju nechám a že zajtra pôjdem do Ikea a kupim druhú, lebo sa mi zdá dajaká "vypelichaná". moj chlap zapotil, že čo budeš kupovať, že daj jej nejakú svoju ved ich máš dosť skoro som skolabovala
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Aj tu sa daju objednat orchi, aj Vandy, poznate to?
http://bonsaizahrada.shoptet.cz/orchideje-vanda/
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Hunter82 Pozri príspevok
Ahoj Vierka, posielam ti link na lignohumat. Mas tam aj fotocku.

http://eshop.bobr.cz/lignohumat-500ml-p-116999.html
Vdaka, ospravedlnujem sa, skor som nemala cas sa podakovat.Pekny nedelny vecer.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

lujza.j Pozri príspevok
...ešte som vám nafotila akú divočinu mi ide urobiť opäť po roku, jedna z mojich prvých teda najstarších /4-5 rokov, dajako si neviem spomenúť kedy ma tieto kočky chytili za srdce/ kvetná stonka sa mi nedala pripnúť o paličku, pretože sa nevedela vytiahnuť z medzilístia a ked sa jej sto podatili tak bola taká silná, že by som ju zlomila tak som ju nechala na divoko "natur", len neviem ako to bude má veľké kvety, budem ju nakoniec musieť prichytiť
To budes mat asi este zaujimave som zvedava ako si poradis s kvetmi to vyzerá , ze bude mat velké kvietky,dufam, ze potom pridas foto
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ja by som, dala jeho radsej ako svoju orchidku
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
To bola mozno len zamienka, aby som ju kupila, tiez si ju mozno necham.
veru, asi zacnem takuto zamienku pouzivat aj ja
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
...no holky, ja som minulý týždeň tiež kupila v lidl, orchidku pre dcérinu triednu,ale mala som ju v tom celofáne, pre lepšiu prepravu, potom som ho dala dole, lebo sa jej to nepáčilo/opadalo zopár pukov/ teraz uvažujem že si ju nechám a že zajtra pôjdem do Ikea a kupim druhú, lebo sa mi zdá dajaká "vypelichaná". moj chlap zapotil, že čo budeš kupovať, že daj jej nejakú svoju ved ich máš dosť skoro som skolabovala
nooooo moj muz sa po precitani smejr este teraz a uvazuje, komu dasrujeme moje !!!!moje!!!! orchidky
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

vcera ma skoro vykotilo!!! minuly rok sme csetci vo velkom kupovali svokre orchidky k sviatkom a tak...mala ich asi 12 v priebehu dvoch mesiacov, boli nadherne...a teraz som si ich doniesla domov uplneee zdochlinky bez listov bez jedineho lista ci naznaku niecoho ziveho na nich....s mini dusickou som ich ocistila od vzetkeho sucheho a dsala na keramzit...myslite, ze maju nejaku sancu? je ich 8..skoro mi srdce puklo, ked som ich zbadala!!!
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
12 je vela, mne sa zdali drahe aj tie naposledy v tescu, ale boli pekne, take jemne, biele, tie stredne, encycliu mam mozno ja, pozri v albume, ak som ju dobre urcila. Tiez je za par eur, odkvitla a velmi dobre sa udomacnila, nic nemusim zachranovat, aj nieco z nej vyhana, uvidim, co to bude, hore zo stonky.
Odbornicky, prosim, nemozem to mat cambriu? Nie zeby mi tak velmi zalezalo na urceni druhu, ale je odkvitnuta a napr. encyclii sa nestriha stonka, neviem, ci jej ju mam nechat.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Hunter82 Pozri príspevok
Je prekrasne!!! Uplna nadhera. Aj ho nejako letnis?
Ďakujem všetkým , nie Oncidium neletním je celoročne vnútri
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
vcera ma skoro vykotilo!!! minuly rok sme csetci vo velkom kupovali svokre orchidky k sviatkom a tak...mala ich asi 12 v priebehu dvoch mesiacov, boli nadherne...a teraz som si ich doniesla domov uplneee zdochlinky bez listov bez jedineho lista ci naznaku niecoho ziveho na nich....s mini dusickou som ich ocistila od vzetkeho sucheho a dsala na keramzit...myslite, ze maju nejaku sancu? je ich 8..skoro mi srdce puklo, ked som ich zbadala!!!
treba vyskusat, snad ten pripravok, ktory sa tu spomina, keby si mala
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Odbornicky, prosim, nemozem to mat cambriu? Nie zeby mi tak velmi zalezalo na urceni druhu, ale je odkvitnuta a napr. sa nestriha stonka, neviem, ci jej ju mam nechat.
tuto potvorkuencyclii
IMG_0914.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
tuto potvorkuencyclii
pomylila som sa, tuto myslim, uz som ospala
IMG_1014.jpg  
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
treba vyskusat, snad ten pripravok, ktory sa tu spomina, keby si mala
ano, su postriekane aj lignohumato, teda tym podobnym co som nasla v baumaxe, ale sancuim nedavam, jednu som rozlomila v srdiecku a cela zdrevnatena, dalsim 6 teda su na keramzite v sacku...tak uvidime, ved to jest nepyta a obcas to kuknut ma tiez boliet nebude
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
ano, su postriekane aj lignohumato, teda tym podobnym co som nasla v baumaxe, ale sancuim nedavam, jednu som rozlomila v srdiecku a cela zdrevnatena, dalsim 6 teda su na keramzite v sacku...tak uvidime, ved to jest nepyta a obcas to kuknut ma tiez boliet nebude
drzim ti palce, ale je to dlhy proces, nie vzdy sa podari. treba dufat
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
drzim ti palce, ale je to dlhy proces, nie vzdy sa podari. treba dufat
oni uz teraz vyzeraju strasne zle, ale sak skusim a uvidime, mozno motyka vystreli ale uz som zmierena s neuspechom
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

VieraPopluharova Pozri príspevok
Vdaka, ospravedlnujem sa, skor som nemala cas sa podakovat.Pekny nedelny vecer.
Ahoj, prosim ta, kolko si platila postovne? Lebo sa da objednat aj na Slov., ale treba mat obj. najmenej za 20 eur
http://www.bate.sk/index.php?page=sh...mart&Itemid=50
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..konečne po dlhšej dobe sa mi ju podarilo odfotiť ten nový prírastok a manžel si stále nevšimol že pribudli dve.
orchidea19.jpg  
orchidea19...jpg  
orchidea19......jpg  
1/1
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať