Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..no a toto je môj nový víkendový prírastok sú dve ale miltonia je málo nakvitnutá tak ju sem dám neskôr..
orch.biela20.jpg  
orch.biela20...jpg  
orch.biela20.....jpg  
1/1
4 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
beba13 Pozri príspevok
..no a toto je môj nový víkendový prírastok sú dve ale miltonia je málo nakvitnutá tak ju sem dám neskôr..

tak takúto krásnu bielu som aj ja kúpila mame a sebe zas bielo-fialovú žilkovanú........majú niečo do seba tieto drobné........ mám ich obe aj v albume

Na dno tých kvetináčikov som dala keramzit, až maju viac vzduchu a lepšie sa im dýcha.........tak to mam pri všetkych orchidkách
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

zuzkahris Pozri príspevok
A ešte prikladám fotky Oncídia, ako krásne rozkvitlo
zuzi po akej dobe ti zakvitlo, já mám tiež a nevyzerá že by chcelo kvitnúť
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

henrieta3 Pozri príspevok
Aj tu sa daju objednat orchi, aj Vandy, poznate to?
http://bonsaizahrada.shoptet.cz/orchideje-vanda/
no tak totu stranku som este nevidela ale tiez maju zaujimave ceny. aj tie orchidee Ascocenda su moc pekne
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

henrieta3 Pozri príspevok
Ahoj, prosim ta, kolko si platila postovne? Lebo sa da objednat aj na Slov., ale treba mat obj. najmenej za 20 eur
http://www.bate.sk/index.php?page=sh...mart&Itemid=50
Ahoj Heni, vycislili mi to takto:

1 x Lignohumát 500ml (150197) = 122Kč
------------------------------------------------------
Mezisoučet: 122Kč
Doprava - dle počtu položek ( Max 30kg / položku ) (Doprava 140,- / položku
- přepravce DPD nebo Radiálka): 140Kč
DPH 20%: 20Kč
Celková cena: 262Kč

Ale z uctu xeli 14E ... prislo mi to za 2dni
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Hunter82 Pozri príspevok
Ahoj Heni, vycislili mi to takto:

1 x Lignohumát 500ml (150197) = 122Kč
------------------------------------------------------
Mezisoučet: 122Kč
Doprava - dle počtu položek ( Max 30kg / položku ) (Doprava 140,- / položku
- přepravce DPD nebo Radiálka): 140Kč
DPH 20%: 20Kč
Celková cena: 262Kč

Ale z uctu xeli 14E ... prislo mi to za 2dni
dakujem, nie je to nejake drahsie? je to sice pohodlne, ale 262 CK...
nejaky zvlastny prepocet, mozno sa mylim, mozno budem tiez musiet si to odtial objednat, ked to inde nenajdem
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

henrieta3 Pozri príspevok
dakujem, nie je to nejake drahsie? je to sice pohodlne, ale 262 CK...
nejaky zvlastny prepocet, mozno sa mylim, mozno budem tiez musiet si to odtial objednat, ked to inde nenajdem
Podla mojho prepoctu to malo byt 10E...aj to je uz vela. Ale v nepozornosti som uhradila, co xeli a az po dodani spravila prepocet... no mozem si za to sama. Ale som zitila ze ta 0,5L flaska dlho vydrzi, davkuje sa iba malicko.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Hunter82 Pozri príspevok
Podla mojho prepoctu to malo byt 10E...aj to je uz vela. Ale v nepozornosti som uhradila, co xeli a az po dodani spravila prepocet... no mozem si za to sama. Ale som zitila ze ta 0,5L flaska dlho vydrzi, davkuje sa iba malicko.
Je to asi preto, lebo v CR je iny kurz, raz som nieco objednavala od cesky a tiez chcela asi o 9 eur viac, opacne sa to prepocitava
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence, idem sa vám pochváliť - včera som si kupila Dendrobium nobile - stardust firebird - foto v albume

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=12131

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=12130

teraz som si ho dala dnu,kým kvitne, keď odkvitne dám ho ešte von do prvých mrazov.........je oň nejaká ina starostlivosť ako napr. o dendro nobile - klasika biele?
4 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
dakujem, nie je to nejake drahsie? je to sice pohodlne, ale 262 CK...
nejaky zvlastny prepocet, mozno sa mylim, mozno budem tiez musiet si to odtial objednat, ked to inde nenajdem
ja som nasla v baumaxe pripravok s rovnakym zlozenim ako lignohumat, len sa inak vola...aj som sem dala fotku flasky...1l stoji 3,49 eur...myslim, ze je zbytocne objednat nieco tak drahe ked na slovensku maju to iste, len iny nazov...
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lesslie Pozri príspevok
ja som nasla v baumaxe pripravok s rovnakym zlozenim ako lignohumat, len sa inak vola...aj som sem dala fotku flasky...1l stoji 3,49 eur...myslim, ze je zbytocne objednat nieco tak drahe ked na slovensku maju to iste, len iny nazov...

a ja som kúpila origoš lignohumát v záhradkarstve v Žiline bez problémov, stál ma necelých 6 € 500ml balenie

lesslie, a ako často polievaš ich tým polievaš?
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

dievčatá,včera som si bola kúpit širšiu parapetnú dosku aby mali orchdky viac miesta a doniesla som si aj cambriu za 10 eur, nemohla som ju v Ikei nechat, má až 5 hlúz a zaujímavá je tým, že v jednom kvetináči mám 2 rozdiene stonky, neviem či to bude na fotkách dobre vidiet, ale 1 je bordovo-biela a 2 je bordovo-žltá a má menšií kvet.no a zas som zmaturovala ,podarilo sa mi sem dat tie fotky, pre mna je to španielska dedina.
P2110026.jpg  
P2110027.jpg  
P2110028.jpg  
P2110029.jpg  
1/1
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
a ja som kúpila origoš lignohumát v záhradkarstve v Žiline bez problémov, stál ma necelých 6 € 500ml balenie

lesslie, a ako často polievaš ich tým polievaš?
vezmem si zoznam a obvolam zahradk., nebudem to preplacat
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evaj63 Pozri príspevok
dievčatá,včera som si bola kúpit širšiu parapetnú dosku aby mali orchdky viac miesta a doniesla som si aj cambriu za 10 eur, nemohla som ju v Ikei nechat, má až 5 hlúz a zaujímavá je tým, že v jednom kvetináči mám 2 rozdiene stonky, neviem či to bude na fotkách dobre vidiet, ale 1 je bordovo-biela a 2 je bordovo-žltá a má menšií kvet.no a zas som zmaturovala ,podarilo sa mi sem dat tie fotky, pre mna je to španielska dedina.
....super kúpa dve za cenu jednej, nech sa jej darí a nech ti často kvitneja vy som bola tiež taká chamtivá, keď sú dva dve rastlinky v kochly to sa ráta
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evaj63 Pozri príspevok
dievčatá,včera som si bola kúpit širšiu parapetnú dosku aby mali orchdky viac miesta a doniesla som si aj cambriu za 10 eur, nemohla som ju v Ikei nechat, má až 5 hlúz a zaujímavá je tým, že v jednom kvetináči mám 2 rozdiene stonky, neviem či to bude na fotkách dobre vidiet, ale 1 je bordovo-biela a 2 je bordovo-žltá a má menšií kvet.no a zas som zmaturovala ,podarilo sa mi sem dat tie fotky, pre mna je to španielska dedina.
prosím ta aké ešte mali orchidky
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
henrieta3 Pozri príspevok
dakujem, nie je to nejake drahsie? je to sice pohodlne, ale 262 CK...
nejaky zvlastny prepocet, mozno sa mylim, mozno budem tiez musiet si to odtial objednat, ked to inde nenajdem
Pripájam adresu internetového obchodu,kde predávajú lignohumát.Zatiaľ som odtiaľ neobjednávala,ale za pokus to stojí.Ja som naň natrafila v kvetinárstve-záhradnícke potreby,1/2 l.a stál niečo cez 7 eur http://www.humagro.sk
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

andersenka Pozri príspevok
a ja som kúpila origoš lignohumát v záhradkarstve v Žiline bez problémov, stál ma necelých 6 € 500ml balenie

lesslie, a ako často polievaš ich tým polievaš?
kupila som to tuto sobotu este len, a planujem im to pridavat kazdu sobotu do kupela a kazdy druhy den ich s tym prskat na listy...
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

mali prevažne phaly pár oncidiek a cambrie som videla tuším len 3-4
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

dievčatá ak videli ste ešte nevideli keiku na chladnomilnom dendrobku, tak tu je fotka, mojej susede vyhnalo hneď po 2 keiky na dvoch pahluzach, doteraz na ne totalne kašlala až mi ich bolo ľúto a keď sa jej zadarí, bude ich mať 5,možete mi gratulovať, konečne sa mipodarilo bez pomoci mojej 15-ročnej dcéry pridať fotkyja a počítač s niektorými operáciami sa moc nemusíme
P2120030.jpg  
P2120031.jpg  
1/1
6 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
dievčence, idem sa vám pochváliť - včera som si kupila Dendrobium nobile - stardust firebird - foto v albume

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=12131

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=12130

teraz som si ho dala dnu,kým kvitne, keď odkvitne dám ho ešte von do prvých mrazov.........je oň nejaká ina starostlivosť ako napr. o dendro nobile - klasika biele?
andersenka , kde si ho kúpila a za akú cenu?
starostlivosť ako d. nobile
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať