Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
andersenka , kde si ho kúpila a za akú cenu?
starostlivosť ako d. nobile
kúpila som ho v kvetinárstve v Žiline.
Vraj mali aj žlté okrem oranžových, dostali ich vo štvrtok okolo 20 ks a ja keď som tam bola v nedeľu mali už posledné dve oranžové.
Stálo 13€, neviem či to je veľa, či málo, či primerane.......
Ale keď tam mali d.nobile - bielu klasiku, to stálo 26€, odkvitnuté som si ho za 10€ kúpila vtedy........
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

môj včerajší prírastok od manžela
cambria.22.jpg  
cambria..22.jpg  
cambria...22.jpg  
1/1
5 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..a takto začína kvitnút miltonia zo soboty, je ešte síce málo rozvitá ale už som nedočkavá, neskôr pridám
miltonia bielo ružová.jpg  
miltonia bielo ružová1.jpg  
1/1
4 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Prosim Vas neviete co su toto za druhy? som si myslela, ze miltonidium ale mohla by to byt aj cambria...neviete poradit?
2010_6_4.jpg  
2010_6_1.jpg  
2010_6_2.jpg  
2010_6_7.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
beba13 Pozri príspevok
môj včerajší prírastok od manžela
.. aj ja scem takúúúú farbu
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

beba13 Pozri príspevok
môj včerajší prírastok od manžela
Krásne... To si ho navigovala, alebo je taký samostatný a vie, čo ťa poteší?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

beba13 Pozri príspevok
môj včerajší prírastok od manžela
jess Pozri príspevok
.. aj ja scem takúúúú farbu

takú farbu mám scem takéééého manžela
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Hunter82 Pozri príspevok
Prosim Vas neviete co su toto za druhy? som si myslela, ze miltonidium ale mohla by to byt aj cambria...neviete poradit?
tie prvé dva obrázky je cambria druhé neviem posúdiť
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
.. ináč , tiež neviem aký je rozdiel medzi cambriou a miltoniou
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
beba13 Pozri príspevok
..a takto začína kvitnút miltonia zo soboty, je ešte síce málo rozvitá ale už som nedočkavá, neskôr pridám
beba sú naozaj krásne nech sa im tak darí aj naďalej a s tou nedočkavosťou sme všetci taký ešte sa len zjaví púčik a už sa nevieme dočkať kvetu
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

jess Pozri príspevok
.. ináč , tiež neviem aký je rozdiel medzi cambriou a miltoniou
ja mám aj miltoniu a tam je iný kvet
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Maruška54 Pozri príspevok
ja mám aj miltoniu a tam je iný kvet
a starostlivost o miltoniu je rovnaka ako o cambriu?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

lesslie Pozri príspevok
a starostlivost o miltoniu je rovnaka ako o cambriu?
já ti Karle nevím, mám ju od apríla vtedy kvitla a teraz ju namáčam a hnijím ako phaly mala by som naštudovať niekde
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

hnojím samozrejme
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

a ja neviem, co som to kupila, odkvita, neviem, ci odstrihnut stonku, je taka ako na onci, ale hrubsia, aj listy podobne, ale hrubsie, lebo napr. encyclia sa nestriha, onci ano, tak som zmatena
inak sa mi dnes vsetky oncioidne zdali suche, musela som poliat, je dusno, 1 mi mozno aj uschla
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
a ja neviem, co som to kupila, odkvita, neviem, ci odstrihnut stonku, je taka ako na onci, ale hrubsia, aj listy podobne, ale hrubsie, lebo napr. encyclia sa nestriha, onci ano, tak som zmatena
inak sa mi dnes vsetky oncioidne zdali suche, musela som poliat, je dusno, 1 mi mozno aj uschla
myslim tuto, co som s ana nu minule pytala odbornicok
IMG_1014.jpg  
IMG_1010.jpg  
1/1
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
myslim tuto, co som s ana nu minule pytala odbornicok
ja si myslim, ze sa nic nestane, ak pockas na Ma-Bu...prezije ak nechas stonku este kym ti neporadi
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

beba13 Pozri príspevok
môj včerajší prírastok od manžela
A máš nejakú tajnú fintu na prevýchovu manželov aby aj nám nosili také pekné darčeky sami od seba?Lebo ja už keď spomeniem orchidku (a to ich mám bohužial už len 8)alebo si idem len oči pokochať,tak už mi nadáva a začne sa vééélmi ponáhlať preč.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

infinityfx21 Pozri príspevok
A máš nejakú tajnú fintu na prevýchovu manželov aby aj nám nosili také pekné darčeky sami od seba?Lebo ja už keď spomeniem orchidku (a to ich mám bohužial už len 8)alebo si idem len oči pokochať,tak už mi nadáva a začne sa vééélmi ponáhlať preč.
strasne zle sa toto cita ja som zacal mokje orchidky pomenuvat podla futbalovych muzstiev a hned mi na to moj muz povedal, ze nemame este braziliu sice mi zatial ziadnu nedoniesol sam od seba, no ked ideme do baumaxu tak mi sam povie, ze si mozem vybrat napriklad 4 zatial to tak tragicky neberie, ale zistuje, ze sa mina miesto na ne...a ked som prec tak ich aj rosi sam od seba to treba len k laske k orchidkam ho viest za kazdym, ked najdem nieco nove narastene, drapnem ho za ruku a pekne ho dovediem k orchidke a s nadsenim mu zacnem ukazovat smeje sa na mne, ale asi to funguje
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lesslie Pozri príspevok
ja si myslim, ze sa nic nestane, ak pockas na Ma-Bu...prezije ak nechas stonku este kym ti neporadi
Ahojte dievčence dlho som tu nebola, takže už som ako tak v obraze. Máte veľa krásnych prírastkov + vlastné kvitnutia.
Neviem či viem poradiť, ale myslím si, že stonka sa môže odstrániť nemyslím si, že by z nej zakvitla.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať