Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lesslie Pozri príspevok
strasne zle sa toto cita ja som zacal mokje orchidky pomenuvat podla futbalovych muzstiev a hned mi na to moj muz povedal, ze nemame este braziliu sice mi zatial ziadnu nedoniesol sam od seba, no ked ideme do baumaxu tak mi sam povie, ze si mozem vybrat napriklad 4 zatial to tak tragicky neberie, ale zistuje, ze sa mina miesto na ne...a ked som prec tak ich aj rosi sam od seba to treba len k laske k orchidkam ho viest za kazdym, ked najdem nieco nove narastene, drapnem ho za ruku a pekne ho dovediem k orchidke a s nadsenim mu zacnem ukazovat smeje sa na mne, ale asi to funguje
aj môj chlap bol kedysi taký milučký čo sa týka orchidiek, ale pri terajšom počte 50ks, je maximálne mrský, lebo v panelákovom byte ich mám úplne všade
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
aj môj chlap bol kedysi taký milučký čo sa týka orchidiek, ale pri terajšom počte 50ks, je maximálne mrský, lebo v panelákovom byte ich mám úplne všade
tak to sa mam na co tesit..tiez sme v panelaku...juuuj ale myslim, ze zatial to zvlada dobre, kedze je ich este len 13
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Minulý týždeň som si v Lídli kúpila phalu.Je taká ako má Beba ale na každej stopke má iné kvety.Kúpila som ju až v stredu a nikto ju nechcel asi preto lebo mala na koncoch opadané puky.
DSCN1209.jpg  
DSCN1210.jpg  
DSCN1212.jpg  
1/1
3 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
co sa tyka manzelov-teraz ked som marodovala bol muz na nakupe v kauflande a volal mi sam od seba odtial ze maju orchidei a popisoval mi ake(nema na mobile fotak) a chcel aby som si vybrala ktoru ma kupit
nechcela som ziadnu lebo jeho popisy boli dost nejasne a naco by mi boli rovnake ked mam malo miestaale nie je zlaty?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte včera som návšetvu lekárky spojila s návštevou Baumaxu a hádajte čo som zase objavila
P6280008.jpg  
P6280010.jpg  
1/1
5 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

infinityfx21 Pozri príspevok
A máš nejakú tajnú fintu na prevýchovu manželov aby aj nám nosili také pekné darčeky sami od seba?Lebo ja už keď spomeniem orchidku (a to ich mám bohužial už len 8)alebo si idem len oči pokochať,tak už mi nadáva a začne sa vééélmi ponáhlať preč.
no niekedy žundre že ich nemáme kam dávať, ale dobre vie že ma poteší viac ako kytica, tak sa musel zmieriť už ich mám 22, ale objavila som miesto kde ich dám všetky, takže ešte smelo môžem nakupovať
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

jajax Pozri príspevok
Minulý týždeň som si v Lídli kúpila phalu.Je taká ako má Beba ale na každej stopke má iné kvety.Kúpila som ju až v stredu a nikto ju nechcel asi preto lebo mala na koncoch opadané puky.
aj já ju mám z lidla z PN
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

jess Pozri príspevok
.. ináč , tiež neviem aký je rozdiel medzi cambriou a miltoniou
miltonia má užšie listy ako cambia,aspoň u mňa je to tak, moj miltoniopsis má listy široké asi3.5 cm a cambria asi 7cm
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dnes som bola v kvetinarstve kam chodim malo a objavila som tam tri pekne phaly za prijatelne ceny.jedna mala dokonca tri stonky.mali ich v keramickych kvetinacoch tak som jednu vybrala aby som si pozrela korene.ta orchidea priam plavala vo vode a nemala uz ani jeden korenvtedy som si spomenula preco som tam prestala chodittam sa na mna ocapila predavacka ked som chcela substrat na orchidee a este raz ked som kupovala postrek
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
evaj63 Pozri príspevok
miltonia má užšie listy ako cambia,aspoň u mňa je to tak, moj miltoniopsis má listy široké asi3.5 cm a cambria asi 7cm
Evka, ako sa o to staráš. Mne už jedna miltonia odišla a odkvitnutá cambria má bledučké listy a aj zvädnuté, no substrát je mokrý. Bojím sa , že o ňu tiež prídem. Phaly sú jednoduchšie na starostlivosť.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jess Pozri príspevok
Evka, ako sa o to staráš. Mne už jedna miltonia odišla a odkvitnutá cambria má bledučké listy a aj zvädnuté, no substrát je mokrý. Bojím sa , že o ňu tiež prídem. Phaly sú jednoduchšie na starostlivosť.
Miltonia odisla aj mne, som ju rozsadila a nevydrzala. Ja ked mam mokry substrat, tak presadzam, skus, uvidis, ci ma korene v poriadku.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jajax Pozri príspevok
Minulý týždeň som si v Lídli kúpila phalu.Je taká ako má Beba ale na každej stopke má iné kvety.Kúpila som ju až v stredu a nikto ju nechcel asi preto lebo mala na koncoch opadané puky.
Je velmi zvlastna, pekna
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

beba13 Pozri príspevok
zuzi po akej dobe ti zakvitlo, já mám tiež a nevyzerá že by chcelo kvitnúť
Beba Oncidko si urobilo prestávku cca 3/4 roka, neboj aj tebe zakvitne , držím, place, aby to bolo čím skôr
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

[QUOTE=jess;1442273]Evka, ako sa o to staráš. Mne už jedna miltonia odišla a odkvitnutá cambria má bledučké listy a aj zvädnuté, no substrát je mokrý. Bojím sa , že o ňu tiež prídem. Phaly sú jednoduchšie na starostlivosť.[/Qmiltonky sú háklivé na polievanie, takže ich polievam častejšie ako faly, hlavne teraz, ked je teplo,ale len ju prelejem a vodu vylievam asi po5 minútach, momentálne ju letním,mám ju na severnom okne a v paneláku, t.z. 4 okná severné a 1 južné,a zatial mi robí radost, vyháňa mi 3 nové výhonky.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

henrieta3 Pozri príspevok
Miltonia odisla aj mne, som ju rozsadila a nevydrzala. Ja ked mam mokry substrat, tak presadzam, skus, uvidis, ci ma korene v poriadku.
zatiaľ som presádzala iba 1 orchidu,bola to miltonka a prvý krát som ju preliala, takže odvtedy menej je niekedy viac, a to ich mám 14
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
kúpila som ho v kvetinárstve v Žiline.
Vraj mali aj žlté okrem oranžových, dostali ich vo štvrtok okolo 20 ks a ja keď som tam bola v nedeľu mali už posledné dve oranžové.
Stálo 13€, neviem či to je veľa, či málo, či primerane.......
Ale keď tam mali d.nobile - bielu klasiku, to stálo 26€, odkvitnuté som si ho za 10€ kúpila vtedy........
Vďaka
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

jess Pozri príspevok
Evka, ako sa o to staráš. Mne už jedna miltonia odišla a odkvitnutá cambria má bledučké listy a aj zvädnuté, no substrát je mokrý. Bojím sa , že o ňu tiež prídem. Phaly sú jednoduchšie na starostlivosť.
cambriu mám zatial len týžden,nemala som ešte čas poriadne sito naštudovať, ale čo som zatiaľ čítala, tak niektoré sa tiež letnia, možno by jej to prospelo, pri vednutí listov je večšinou problém s koreňmi, pokial sa listy zrolujú, je prepolievaná alebo má malo vody, čo v tvojom prípade nie je, ked máš mokrý substrát.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Hunter82 Pozri príspevok
Prosim Vas neviete co su toto za druhy? som si myslela, ze miltonidium ale mohla by to byt aj cambria...neviete poradit?
myslím , že prvá je nejaký hybrid colmanary a druhá je asi bealara
Henrieta ty máš tiež asi colmanaru
Naposledy upravil milka 60 : 29.06.10 at 21:55 Dôvod: doplnenie
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
mám požičaný foťák a tak pridám moje Burageara- Nelly ister a Colmanara Massai red
Nelly Ister 001.jpg  
Nelly Ister 002.jpg  
colmanara Massai red 002.jpg  
colmanara Massai red 005.jpg  
1/1
7 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
myslím , že prvá je nejaký hybrid colmanary a druhá je asi bealara
Henrieta ty máš tiež asi colmanaru
Dakujem, idem sa na nu pozriet niekde na net.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať