Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
lujza.j Pozri príspevok
ja som toto vyriešila tak, že v každom kochly mám na spodku kameň, osvedčilo sa mi to ak stečie trochu vody tak sa potom vyparí a nič sa nedeje raz som si tak zadusila korene učíme sa aj na vlastných chybách
ja mam kvetinace na orchidei s vyvysenym dnom.problem je v tom ze su skoro rovnako siroke a dost k sebe priliehaju.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jajax Pozri príspevok
ja mam kvetinace na orchidei s vyvysenym dnom.problem je v tom ze su skoro rovnako siroke a dost k sebe priliehaju.
mám aj také keram. púzdra v tých mám tiež kamene ja si úmyselne vyberám kamene na tento účel
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ja som kúpila orchidkám také farebné kochle,predierovala som ich a vyzerá to celkom pekne.Ale aj tak sú naj len tie priesvitné,dobre sa dajú kontrolovať.A teraz v tomto teple by sa im akurát iba korene upiekli keby boli ešte v jednom kochli,takže moje sú všetky len v tých základných.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

moja mini orchidea, s pestovaním skúsenosti nemám, ale radosť mi robí
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:57
2 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

tá je čačaná , nech jej tá krása dlho vydrží !!!!!!!
1 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

uf, všetky sú nádherné , ale tá posledná , tá je nádhera , je tam ako královná , medzi princeznami !! mat ju tak vo svojom orchiškovom háreme , nič by som nepovedala !!!
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

infinityfx21 Pozri príspevok
Ja som kúpila orchidkám také farebné kochle,predierovala som ich a vyzerá to celkom pekne.Ale aj tak sú naj len tie priesvitné,dobre sa dajú kontrolovať.A teraz v tomto teple by sa im akurát iba korene upiekli keby boli ešte v jednom kochli,takže moje sú všetky len v tých základných.
Tiež mám všetky len v tých základných priesvitných,mám ich tak stále pod dohľadom.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jajax Pozri príspevok
tento tyzden som si zas urobila radost.a asi to nie je naposledy lebo v tom kvetinarstve okolo ktoreho chodim maju kvety aj orchidky vylozene vonku.a to sa ozaj neda odolat
Urobila si si peknú radosť
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Tak po dlhsej dobe som sa odvazil zaregistrovat a prispiet sem Uz z nicku je zrejme, ze niesom zena , ale orchideam som uplne podlahol. Na zaciatku som len studoval, studoval a kochal sa pohladom na foto. Po case som sa rozhodol kupit si prvu orchideu (phalu). Ked sa jej docela darilo, kvitla a aj rastla, rozhodol som sa pre druhu. Bola kupena v Hypernove. Nevyzerala nejak vabne, bola povednuta, dokonca ani extra rozkvitnuta. Ale z tych co mali v ponuke bola asi najkrajsia. S malickou dusickou som si ju dal doma na policku a zacal s "ozdravovacou" kurou. A teraz sa cely vytesujem, ako pekne sa po par dnoch prebrala a prekrasne rozkvitla. Uz len zistit, ako sem vlozit foto a pochvalim sa s nou aj tu
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

jajax Pozri príspevok
rozhodla som sa zrusit vsetky ozdobne kvetinace.zistila som ze su v tom tie obycajne dost natesno,je tam minimalne prudenie vzduchu a nepomohli ani diery na kvetinacocha to je asi dovod preco mi na niektorych odhnili koreneokrem toho ked su len v miskach lahsie sa korene kontroluju
máš pravdu, ja som to urobila, keď prestali kúriť, velmi dlho im trvalo, pokial preschli, tak som im v tescu kúpila umelé kompotove misky, a odvtedy je všetko ok.ozdobné som nechala iba chladnomilkám.
Naposledy upravil evaj63 : 05.07.10 at 18:26
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Tak po dlhsej dobe som sa odvazil zaregistrovat a prispiet sem Uz z nicku je zrejme, ze niesom zena, ale orchideam som uplne podlahol. Na zaciatku som len studoval, studoval a kochal sa pohladom na foto. Po case som sa rozhodol kupit si prvu orchideu (phalu). Ked sa jej docela darilo, kvitla a aj rastla, rozhodol som sa pre druhu. Bola kupena v Hypernove. Nevyzerala nejak vabne, bola povednuta, dokonca ani extra rozkvitnuta. Ale z tych co mali v ponuke bola asi najkrajsia. S malickou dusickou som si ju dal doma na policku a zacal s "ozdravovacou" kurou. A teraz sa cely vytesujem, ako pekne sa po par dnoch prebrala a prekrasne rozkvitla. Uz len zistit, ako sem vlozit foto a pochvalim sa s nou aj tu
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

baby, pozrite si túto stránku,ktoré máte záujem o vandy, hneď by som si dala povedať- www.easyorchids.co.uk shop , stojí to za to
3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Kto máte záujem o vandu-je to na Slovenskuhttp://prateleorchideji.xforum.cz/viewtopic.php?f=14&t=348
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence, čo mi to rastie na dendrobku nobile - stardust firebird? To sú nové rastlinky, alebo? keď to bolo menšie myslela som,že to listy idú........ale zrejme nie...

čochvíľa už odkvitne a neviem či ju dať von......
Naposledy upravil andersenka : 07.07.10 at 08:05
DSC00383.JPG  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
idem sa pochváliť - moja prvá dendrophala .............kúpená v kvetinárstve za 6,30 € /neviem v akej cene nakupujete vy/.
Bola aj čisto biela a fialová, ale táto žltá sa mi taká veselá zdala..........teraz len správne sa o ňu starať, keďže to je moja prvotinka......

Mali tam aj dendrobko nobile - biele, aj stardust - žlté, bohato zakvitlé...tie v cene 14€
Naposledy upravil andersenka : 06.07.10 at 13:25
DSC00386.JPG  
DSC00388.JPG  
DSC00389.JPG  
1/1
3 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
baby...v Baumaxe v BB majú phaly á 4,99 EUR....veľmi pekné...biele, žlté, ružové, prskané bielo/žlté, bordové ...zase som neodolala....mám žltú s bordovým pyskom ... ešte jednu a bude ich 30 !

..... cez víkend som nebola doma atak som dala z balkona z parapetu orchideu na zem ... akože do tieňa ... a tá pľuhač slniečko si ju tam našlo a komplet stredové listy mám spálené úplne do biela....aj celý stred....je mi strašne smutno, lebo to bola moja najväčšia orchidea - kráľovná .... neviem, či to ešte rozchodí .... večer pridám smutné foto
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Tak si ju idem kúpiť a máš 30 ... obdivujem Ťa, ja nemám ani jednu, lebo mám poocit, že by dlho nevydržala.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
andersenka Pozri príspevok
dievčence, čo mi to rastie na dendrobku nobile - stardust firebird? To sú nové rastlinky, alebo? keď to bolo menšie myslela som,že to listy idú........ale zrejme nie...
ak to máš po celej hľuze, či ako sa to volá, tak na 90% ti ide kvitnúť ... i keď mne to začalo odhora

... alebo je to také ako mám ja (vľavo dolu) ??? ... ja si myslím, že je to kejka na dendrobku, hm ?
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=10611
Naposledy upravil jess : 06.07.10 at 14:53
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
ak to máš po celej hľuze, či ako sa to volá, tak na 90% ti ide kvitnúť ... i keď mne to začalo odhora

... alebo je to také ako mám ja (vľavo dolu) ??? ... ja si myslím, že je to kejka na dendrobku, hm ?
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=10611
nemám to zatiaľ po celej pahľuze, len odspodu, 4 na jednej a 2 na druhej pahluze...........ja skôr či to keiky nebudú, ale nechce sa mi verit, že toľko by ich bolo...........
Zvrchu mi odkvitá už.......
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
.. tak asi to naozaj budú kejky ...kukala som dnes moju a mám na nej už 1 korienok cca 2 cm juchúúúúú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať