Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Nedá mi nepriložiť, kúpila som ju asi pred dvomi týždňami mala pár rozkvitnutých kvetov a veľa pukov a teraz vyzerá takto. Už sa teším až ju budem môcť priložiť rozkvitnutú na základe mojej starostlivosti.
P1010069.jpg  
P1010070.jpg  
1/1
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Pestovatelky, prosim vas, mate teraz orchi aj na slnku? V zime im prospelo, bolo to na nich vidiet, ale teraz sa mi zda, ze aj ranajsie slnko je dost silne. No a tie, co mam na zapadnom okne nechvam len chvilku na slnku, vadilo by im, keby som zastrela zaluziu? Lebo nie som stale doma, aby sa nespalili.Inak, videla som v 1 okne, bez zaluzii, na ostrom slnku, zaluzia vytiahnuta, tak neviem, ako to mate vy?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

divokova Pozri príspevok
Pridávam fotky mojich bielych orchideí, ktoré zakvitli po vyše roku. Potom pridám aj ďalšie, len čo začnú kvitnúť.
Krasne, bohate kvety, cim ich hnojis?
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
henrieta3 Pozri príspevok
Krasne, bohate kvety, cim ich hnojis?
dávam hnojivo ORCHIDEA od AGRO a tiež aj lignohumát
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

divokova Pozri príspevok
dávam hnojivo ORCHIDEA od AGRO a tiež aj lignohumát
je to vidiet, orchideu mam aj ja, zase ten lignohumat,
ale uz som vyskusala kravsky hnoj v granuliach, uvidim, ci pomoze, na ostatne kvety na balkone dobre posobi
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
je to vidiet, orchideu mam aj ja, zase ten lignohumat,
ale uz som vyskusala kravsky hnoj v granuliach, uvidim, ci pomoze, na ostatne kvety na balkone dobre posobi
a ta ceska pestovatelka ma tiez nejaky zazrak
http://www.orchideje.freepage.cz/
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Momentálne mi kvitnú tieto. Jednotka až pätorka kvitnú od kúpy ešte nie mojou zásluhou, ale 6 a 7 som dopestovala už ja (po prvom odkvitnutí).
Liš1.jpg  
Liš2.jpg  
Liš3.jpg  
Liš4.jpg  
Liš5.jpg  

Liš6.jpg  
Liš7.jpg  
1/1
3 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

poradite mi prosim odbornici ?
Vyskytla sa mi nejaka "neduha" na liste a neviem, co to je...odstrihnem ho radsej, nech sa to nerozsiri ?
P1010757.jpg  
P1010773.JPG  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
dievčence toto som objavila na cambrii - to je nový výhonok - hľuza, alebo čo jej to vlastne rastie???
Rastie ti asi nová pahluza,
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

baumax prievidza cambria za 3,49 eur !!!!! niektore maju sice uz harmonikove listy, no da sa stale vybrat phaly po 4,99 eur
CIMG0060.jpg  
CIMG0063.jpg  
CIMG0064.jpg  
CIMG0066.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Pestovatelky, prosim vas, mate teraz orchi aj na slnku? V zime im prospelo, bolo to na nich vidiet, ale teraz sa mi zda, ze aj ranajsie slnko je dost silne. No a tie, co mam na zapadnom okne nechvam len chvilku na slnku, vadilo by im, keby som zastrela zaluziu? Lebo nie som stale doma, aby sa nespalili.Inak, videla som v 1 okne, bez zaluzii, na ostrom slnku, zaluzia vytiahnuta, tak neviem, ako to mate vy?
Heňa , nenechávaj si ich na slnku , už aj o 9 hod je silné pohode stiahni roletu, alebo si na okno nalep samolepiacu tapetu -priesvitnú- ak ti to nebude vadiť, ale na slnko NIE!!!
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lesslie Pozri príspevok
baumax prievidza cambria za 3,49 eur !!!!! niektore maju sice uz harmonikove listy, no da sa stale vybrat phaly po 4,99 eur
lesslie- sú krásne , držala som ju tiež v ruke , ale jednu mám a uvidím ako mi pôjde /je to odontioda Stribic/





Endiex nie je z mojej hlavy , za jeho objavenie na orchid. vdačím Ma-Ba , ahoj Majka , pomohol mi
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

milka 60 Pozri príspevok
lesslie- sú krásne , držala som ju tiež v ruke , ale jednu mám a uvidím ako mi pôjde /je to odontioda Stribic/





Endiex nie je z mojej hlavy , za jeho objavenie na orchid. vdačím Ma-Ba , ahoj Majka , pomohol mi
dakujem, najskor ich zbadal muz a hned vedel, ze dnes pojdu s nami domov dve a nie jedna slubena takze mi ju vybral on a dakujem za nazov, v baumaxe akosi kaslu na druhove nazvy...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lesslie Pozri príspevok
dakujem, najskor ich zbadal muz a hned vedel, ze dnes pojdu s nami domov dve a nie jedna slubena takze mi ju vybral on a dakujem za nazov, v baumaxe akosi kaslu na druhove nazvy...
videla si tam tie papučky? nemám na ňu odvahu, ale raz ??????, boli zelené
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

milka 60 Pozri príspevok
videla si tam tie papučky? nemám na ňu odvahu, ale raz ??????, boli zelené
ano videla...len netusim ako sa o ne starat...aj tam boli asi 3 zlacnene- odkvitnute..zatial mi syacia kambrie a ak preziju tak postupim o level vyssie a pacili sa mi aj miltonie, neboli zlacnene no boli nadherneeee
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

rastino7 Pozri príspevok
poradite mi prosim odbornici ?
Vyskytla sa mi nejaka "neduha" na liste a neviem, co to je...odstrihnem ho radsej, nech sa to nerozsiri ?
ja by som ho odstrihla, možno ti dievčatá poradia, že zasypať škoricou alebo ediexom aj to stojí za pokus, ale je to veľké aké to je na dotyk mäkké - mlandravé? nie je to hnilé od niečoho
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
rastino7 Pozri príspevok
poradite mi prosim odbornici ?
Vyskytla sa mi nejaka "neduha" na liste a neviem, co to je...odstrihnem ho radsej, nech sa to nerozsiri ?
raz to ukazovali v receptári....poškrabať ten fľak ihlou a potom zasypať škoricou....to zhnité samé odpadne....ja som to tak aj raz robila .... tá škorica zastaví hnilobu.... myslím si, že je to hniloba
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
milka 60 Pozri príspevok
Heňa , nenechávaj si ich na slnku , už aj o 9 hod je silné pohode stiahni roletu, alebo si na okno nalep samolepiacu tapetu -priesvitnú- ak ti to nebude vadiť, ale na slnko NIE!!!
niečo o tienení http://forum.orchidej.net/viewtopic....&sd=a&start=10
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

na vychode je slnko od 1/2 6 asi do 9, tam mam roletu, uz ju stahujem, na zapadnej cele popoludnie, je tam zaluzia, ale nevadi im potom tma? Ako to praktizujete vy?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Lusiela, Foza, Zdenka .............. ďakujem za pochvalu mojich kvietočkov a nielen orchidiek )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať