Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zuzkahris Pozri príspevok
lessie, stále sa učíme, ja som na tej mojej nechtiac zlomila jeden výhonok, ktorý vyháňal asi z tretieho očka, najradšej by som sa ..., ale aj tak sa odvďačila..
to je skoda, ale aspon ju mozes v pripade potreby presadit, mozno je zasadena v zlom substrate
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

betrix Pozri príspevok
Ahoj, no ja mám všetky orchidky na západnom okne a žalúzie nesťahujem nikdy. Myslím, že im to nevadí, darí sa im.
viem, ze potrebuju aj slnko, ale zda sa mi, ze neiktore na tej zap. strane maju par zltych listov, neviem, ci to je zo slnka, su tam oncidie a im podobne druhy
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

henrieta3 Pozri príspevok
viem, ze potrebuju aj slnko, ale zda sa mi, ze neiktore na tej zap. strane maju par zltych listov, neviem, ci to je zo slnka, su tam oncidie a im podobne druhy
No je pravda, že ja tam mám len phaly, iné sa možno správajú ináč.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
lessie, stále sa učíme, ja som na tej mojej nechtiac zlomila jeden výhonok, ktorý vyháňal asi z tretieho očka, najradšej by som sa ..., ale aj tak sa odvďačila..
toto poznám, ale mne sa to podarilo 2x prvý krát ma skoro potom z toho zlomeného miesta po čase rast pokračoval a ja debilná som si zlomila aj to, pretože to rástlo krivo tak, aby mi to niekto nezlomil takže si to jemne prichytím a pritom jemnom prichytávaní som si to odlomila
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Dnes mi rozkvitol len jeden púčiky, niektoré opadali a ostatné len rastú.
P6290073.jpg  
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...moja už celkom rozkvitnutá keika a jej sestra-bojovníčka, ktorá možno už tiež rozkvitne bude to teda "mega" kvet
Snímka0842.jpg  
Snímka0844.jpg  
1/1
2 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Moja dalmatínková už rozkvitla celá, tak sa potešte aj vy....
P1010001.jpg  
P1010003 - kópia.jpg  
P1010004.jpg  
1/1
2 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
a ešte dve fešandy, ktoré mi momentálne kvitnú - biela už kvitne 3x a červená 2x tentoraz má ale viac kvietkov ako posledne...
P1010017.JPG  
P1010018.JPG  
P1010008.jpg  
P1010013.JPG  
P1010015.JPG  

P1010011.jpg  
1/1
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Boli sme minulý víkend preč, poprosila som susedku, aby mi poliala kvety na balkóne. Ona iniciatívne poliala aj v byte, samozrejme riadne uštedrila aj orchidejkám, voda sa dostala aj do "srdiečka", jedna vyzerá, že ju to zložilo úplne (listy od vlhka zhnili) a druhá bojuje z posledných síl.

Tretia to našťastie neschytala, ale tá práve odkvitla, kde mám zrezať byľku, aby mi v budúcnosti kvitla?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

foza Pozri príspevok
a ešte dve fešandy, ktoré mi momentálne kvitnú - biela už kvitne 3x a červená 2x tentoraz má ale viac kvietkov ako posledne...
červenú ti úprimne závidím, je prekrásna nech ti dlho kvitne
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Rozalka Pozri príspevok
Boli sme minulý víkend preč, poprosila som susedku, aby mi poliala kvety na balkóne. Ona iniciatívne poliala aj v byte, samozrejme riadne uštedrila aj orchidejkám, voda sa dostala aj do "srdiečka", jedna vyzerá, že ju to zložilo úplne (listy od vlhka zhnili) a druhá bojuje z posledných síl.

Tretia to našťastie neschytala, ale tá práve odkvitla, kde mám zrezať byľku, aby mi v budúcnosti kvitla?
Presne toto sa podarilo predvlani aj mojej susede...2 som už nerozchodila

byľku zrež nad tretím očkom odspodu....je dosť možné, ž z toho najvrchnejšieho ti vyženie novú stonku ako mne
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
Boli sme minulý víkend preč, poprosila som susedku, aby mi poliala kvety na balkóne. Ona iniciatívne poliala aj v byte, samozrejme riadne uštedrila aj orchidejkám, voda sa dostala aj do "srdiečka", jedna vyzerá, že ju to zložilo úplne (listy od vlhka zhnili) a druhá bojuje z posledných síl.

Tretia to našťastie neschytala, ale tá práve odkvitla, kde mám zrezať byľku, aby mi v budúcnosti kvitla?
bože mňa by asi roztrhalo od jedu toto je pre mňa najhoršie obdobie zveriť niekomu kvety, ja keď som minulý rok išla na 2týždne mimo tak mi polievala moja mama, milujem ju, ale čo sa týka kvetov antitalent všetko jej vykape dostala presné inštruktáže, dokonca som štipcami na tie ktoré nemala poliať pripla "NEPOLIEVAŤ" to boli tie vo veľkých kochloch, ale prežili všetky tento rok som doma takže čo sa tých orchidiek som spokojná
skús to srdiečko nejak zasypať škoricou, alebo endiexom ak sú preliate nechať poriadne preschnúť, ak nemáš na kochly po stranách dierky dorob lepšie preschnú, čas ukáže držím palce aj na nohách
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
Boli sme minulý víkend preč, poprosila som susedku, aby mi poliala kvety na balkóne. Ona iniciatívne poliala aj v byte, samozrejme riadne uštedrila aj orchidejkám, voda sa dostala aj do "srdiečka", jedna vyzerá, že ju to zložilo úplne (listy od vlhka zhnili) a druhá bojuje z posledných síl.

Tretia to našťastie neschytala, ale tá práve odkvitla, kde mám zrezať byľku, aby mi v budúcnosti kvitla?
ja zrezávam pod miestom kde bol prvý kvet na stonke, ale každá to tu robíme inak pre mňa je tretie očko nízko, pretože mi kvitnú aj piateho tak si musíš vybrať
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
toto poznám, ale mne sa to podarilo 2x prvý krát ma skoro potom z toho zlomeného miesta po čase rast pokračoval a ja debilná som si zlomila aj to, pretože to rástlo krivo tak, aby mi to niekto nezlomil takže si to jemne prichytím a pritom jemnom prichytávaní som si to odlomila
pozrite, co sa da urobit, ked sa neodlomi celko, nalomeny kv. stvol
http://www.orchideje.freepage.cz/tipyatriky/
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....prekvapenie, kúpená odkvitnutá, celkom milá
Snímka0837.jpg  
Snímka0838.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....a začína mi kvitnúť, aj moja voňavá a pre mňa asi najkrajšia zo všetkých
Snímka0827.jpg  
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
jess Pozri príspevok
Presne toto sa podarilo predvlani aj mojej susede...2 som už nerozchodila

byľku zrež nad tretím očkom odspodu....je dosť možné, ž z toho najvrchnejšieho ti vyženie novú stonku ako mne
A mám čakať do zaschnutia byľky alebo zrezať ešte zelené?
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

:-))
Bola som v Baumaxe v žiline - majú phaly za 4,99 eura
ale mali tam len biele, fialové, žlté takej farby už mám
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
A mám čakať do zaschnutia byľky alebo zrezať ešte zelené?
mne keď sa zdá, že konček už nebude aktívny tak ho zrežem, ale vždy chvílu počkám keď je konček suchý tak zrežem hneď, inak by sa malo počkať kým neuschne stonka sama, lebo sa hovorí, čo je na orchidke zelené sa nereže
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
foza Pozri príspevok
a ešte dve fešandy, ktoré mi momentálne kvitnú - biela už kvitne 3x a červená 2x tentoraz má ale viac kvietkov ako posledne...
Foza gratulujem, krásne ti kvitnú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať