Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Začíname rozkvitať.
Obrázok 966.jpg  
Obrázok 969.jpg  
Obrázok 981.jpg  
Obrázok 990.jpg  
Obrázok 992.jpg  

Obrázok 983.jpg  
Obrázok 994.jpg  
Obrázok 1009.jpg  
1/1
4 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ešte jedna, ktorá nádherne prenikavo vonia. Tri kvety pre porovnanie - každý je iný.
Naposledy upravil Ma-Ba : 13.07.10 at 10:47
Obrázok 987.jpg  
Obrázok 988.jpg  
Obrázok 989.jpg  
1/1
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba, krásne ti to kvitne a hlavne nech ti dlho kvitnú
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Ma-Ba Pozri príspevok
Začíname rozkvitať.
sú nádherné a krásne farby
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ďakujem dievčence.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Baby poteste sa... moja plne rozkvitnuta phala (samozrejme kupena)
2010_7_1.jpg  
2010_7_2.jpg  
2010_7_3.jpg  
1/1
4 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Moje orchidee teraz skoro vsetky zacali tlacit korene (aj 6 novych) a nove listy. Xela som sa opytat, aj vam sa teraz takto rozrastaju (mozno v lete je to normalne) alebo je to len preto ze som sa zacala o ne inac starat (podla rad z porady)? Tesim sa velmi...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Milka 60 - tak takto nám to rastie na dendrobku nobile - stardust firebird......

Budú to tie spomínané keiky , alebo???? Poradte dievčence.......
Naposledy upravil andersenka : 13.07.10 at 09:28
DSC00447.JPG  
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Hunter82 Pozri príspevok
Moje orchidee teraz skoro vsetky zacali tlacit korene (aj 6 novych) a nove listy. Xela som sa opytat, aj vam sa teraz takto rozrastaju (mozno v lete je to normalne) alebo je to len preto ze som sa zacala o ne inac starat (podla rad z porady)? Tesim sa velmi...
ano, aj mne niektore, mini trosku stoja, asi su uz take, tiez som rada, mozno je to starostl., pocasim, ktovie
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
tu je pracovne foto, nechce sa dat, potvorka odfotit
je to velmi zaujimave, co sa s nou deje, takto rozkvita teraz, posledne foto-tak kvitla pri kupe
IMG_1131.jpg  
IMG_1134.jpg  
lesana1.jpg  
1/1
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
je to velmi zaujimave, co sa s nou deje, takto rozkvita teraz, posledne foto-tak kvitla pri kupe
skutočne fascinujúce.................. takýto druh ešte nenam a ani v kvetinárstvach som nevidela

Potrebuje to takú starostlivosť ako phala alebo viac je to náročnejšie a specifickejšie na starostlivosť ??
Naposledy upravil andersenka : 13.07.10 at 09:41
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
skutočne fascinujúce.................. takýto druh ešte nenam a ani v kvetinárstvach som nevidela

Potrebuje to takú starostlivosť ako phala??
mozno ho polievam trocha castejsie, lebo ma normalne korene a vela, aby nevyschol, inak tak isto, neodstrihla som stonku, lebo som to niekde citala
je z mojich vyhodnych nakupov v baumaxe
0 0
abanese abanese

abanese je offline (nepripojený) abanese

Dobrý deň! Ja by som prosila o radu. Mne na jednej orchidei sčasti ožltol jeden list a ako keby sa na jeho konci začala robiť plieseň. Čo s tým mám robiť?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Hunter82 Pozri príspevok
Moje orchidee teraz skoro vsetky zacali tlacit korene (aj 6 novych) a nove listy. Xela som sa opytat, aj vam sa teraz takto rozrastaju (mozno v lete je to normalne) alebo je to len preto ze som sa zacala o ne inac starat (podla rad z porady)? Tesim sa velmi...
Aj jedno aj druhé. Správna starostlivosť je dôležitá, ale teraz je to pravé obdobie na dobré zakorenenie a zosilnenie rastliny.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

abanese Pozri príspevok
Dobrý deň! Ja by som prosila o radu. Mne na jednej orchidei sčasti ožltol jeden list a ako keby sa na jeho konci začala robiť plieseň. Čo s tým mám robiť?
snad by si ho mohla odfotit a dat sem, ale ja by som ho hned odstrihla aj s tym okolo, jemne pinzetou, aby z neho nic nezostalo na stonke, ak mas viac listov
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
Milka 60 - tak takto nám to rastie na dendrobku nobile - stardust firebird......

Budú to tie spomínané keiky , alebo???? Poradte dievčence.......
Áno sú to keiky. Nechaj narásť s dostatočným počtom koreňov a budeš mať vééľa Dendrobií.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Áno sú to keiky. Nechaj narásť s dostatočným počtom koreňov a budeš mať vééľa Dendrobií.
no som rada, že si mi to "odobrila"., prave mi odkvitá, tak ho chcem dať von........... dúfam, že to nebude vadiť keď sú také horúčavy.....aj tak som v izbe mala včera 29stuňov
A koľko a aké dlhé treba aby mali korene?
Potom budem s tebou "konzultovať" ich oddelenie a radu na ich nasadenie.........
0 0
abanese abanese

abanese je offline (nepripojený) abanese

Aj by som ju odfotila, len foťák si vzal muž do práce. Ten list mám odstrihnúť celý? On je zažltnutý len sčasti z tej vonkajśej ,aj plieseň má na tej časti.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

abanese Pozri príspevok
Aj by som ju odfotila, len foťák si vzal muž do práce. Ten list mám odstrihnúť celý? On je zažltnutý len sčasti z tej vonkajśej ,aj plieseň má na tej časti.
cely a oddel ho, ako som pisala
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Ešte jedna, ktorá nádherne prenikavo vonia.
ja nádherná
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať