Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
no som rada, že si mi to "odobrila"., prave mi odkvitá, tak ho chcem dať von........... dúfam, že to nebude vadiť keď sú také horúčavy.....aj tak som v izbe mala včera 29stuňov
A koľko a aké dlhé treba aby mali korene?
Potom budem s tebou "konzultovať" ich oddelenie a radu na ich nasadenie.........
Takéto by mohli stačiť. Ďakujem Milka.
Obrázok 869.jpg  
5 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Takéto by mohli stačiť. Ďakujem Milka.
ďakujem Ma-Ba
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jess Pozri príspevok
sayly, čo mám robiť s takýmto dendrobkom po odkvitnutí ???.....odkvitlo pred týždňom a vrchný list akosi žltne ... neviem od čoho...je na balkone, v tieni
skus viacej polievat, hlavne teraz v letnom obdobi, mne na jednej pahluze opadol list a ked som zacala viac polievat pozviechala sa, to bolo este na jesen, v zime som ju dala do komory do tmy a chladu a nepolievala som, nechala som ju tam cca 2 mesiace, potom som ju vytiahla a zacala ju polievat a takto sa mi odvdacila, mozno vdaka tomu, aj s nobile som to tak urobila, akonahle ma malo vody, zacnu zltnut listy a opadavat
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

ahojky, tak pridavam zopar fotiek mojho dendrobka z vyrastkov co som nevedela, ze co z nich bude, tak su to kvietky

a este mam jednu otazocku ...popri jednom mi rastie nieco...vyzera to ako burinka, ale je to asi dendrobko, nova rastlinka, len je to nejake velmi tenucke a rastie do zo zeme... este mi takto od malicka doma nerastlo ziadne, tak si to chcem len potvrdit dakujeeeem
CIMG0004.jpg  
CIMG0077.jpg  
CIMG0075.jpg  
1/1
3 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

a este sa chcem pochvalit...podla rad odtialto som zvysne pahluzy dendrobka - neaktivne, dala pod flasu a zacali vyhanat tesiiim sa z toho velmi
CIMG0078.jpg  
CIMG0079.jpg  
1/1
4 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Takéto by mohli stačiť. Ďakujem Milka.
Majka, chcem ťa poprosiť o radu- takéto keiky sa sadia do čoho?/kôra,?mach? ......??????/a malý črepník, dakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
lesslie Pozri príspevok
a este sa chcem pochvalit...podla rad odtialto som zvysne pahluzy dendrobka - neaktivne, dala pod flasu a zacali vyhanat tesiiim sa z toho velmi
... vidno,že nestíham všetko čítať...o tomto som nevedela...už aj idem dávať pod fľašu......staré pahľuzy striháte ???? ....nejako sa mi scvrkávajú, ale suché nie sú
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

lesslie Pozri príspevok
ahojky, tak pridavam zopar fotiek mojho dendrobka z vyrastkov co som nevedela, ze co z nich bude, tak su to kvietky

a este mam jednu otazocku ...popri jednom mi rastie nieco...vyzera to ako burinka, ale je to asi dendrobko, nova rastlinka, len je to nejake velmi tenucke a rastie do zo zeme... este mi takto od malicka doma nerastlo ziadne, tak si to chcem len potvrdit dakujeeeem
mne sa to nezda ako nova pahluza, skor je to nejaky burinovy votrelec, no pockaj, co na to ma-ba
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

milka 60 Pozri príspevok
Majka, chcem ťa poprosiť o radu- takéto keiky sa sadia do čoho?/kôra,?mach? ......??????/a malý črepník, dakujem
tak ako ostatne orchideiky aj tieto keiky sa sadia do kory a crepnik doporucujem, co najmensi, ved casom budes aj tak presadzat do vacsieho, ked sa rozrastie
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jess Pozri príspevok
... vidno,že nestíham všetko čítať...o tomto som nevedela...už aj idem dávať pod fľašu......staré pahľuzy striháte ???? ....nejako sa mi scvrkávajú, ale suché nie sú
maju malo vody, ked sa scvrkavaju, ale je to normalny jav, aj stare pahluzy mozu vyhnat kvety, ci nove keiky, preto nedoporucujem strihat, ak ich mas v kvetinaci velmi vela, potom je moznost ich rozsadit
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Dievcata, ktore tuzite po novej orchi, maju pekne v tescu, phaly, oncidie, cambrie, aj dendrobie. Ja som si nekupila, momentalne som uspokojena.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
Dievcata, ktore tuzite po novej orchi, maju pekne v tescu, phaly, oncidie, cambrie, aj dendrobie. Ja som si nekupila, momentalne som uspokojena.
áno Heni, viem............som tam už včera bola. práve som v štádiu pridávania foto tak sa pochválim potom aj o radu budem prosiť.........
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
áno Heni, viem............som tam už včera bola. práve som v štádiu pridávania foto tak sa pochválim potom aj o radu budem prosiť.........
kupila si nieco? a kde su foto?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem pekny den,
ako vidim pribudlo velmi vela krasnych orchidiek a hlevne radosti z nich, uprimne sa s kazdou majitelkou radujem a prikladam par i mojich rozkvitnutych, ktorym som musela dohovarat, ze uz sa hanbim, lebo nemam co sem ukazat,trosku su pootacane tak prepacte:
P7130097.jpg  
P7130098.jpg  
P7130099.jpg  
P7130100.jpg  
1/1
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem pekny den,
ako vidim pribudlo velmi vela krasnych orchidiek a hlevne radosti z nich, uprimne sa s kazdou majitelkou radujem a prikladam par i mojich rozkvitnutych, ktorym som musela dohovarat, ze uz sa hanbim, lebo nemam co sem ukazat,trosku su pootacane tak prepacte:
su krasne, skus ich otocit, ked kopirujes z fotaku, zostane to uz otocene
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
kupila si nieco? a kde su foto?
pracujem na tom, mam problemy s pridavanim, jednu foto mi minimalne polhodiny načítava tak to mam tak na cely deň keďže som si ich 5 kúpila......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence - dávate oncidium (žlté - sugar baby) alebo aj iné druhy oncídií v lete von?
Pretože v jednem mojej múdrej knižke je odporučené letnenie.......
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
dievčence - dávate oncidium (žlté - sugar baby) alebo aj iné druhy oncídií v lete von?
Pretože v jednem mojej múdrej knižke je odporučené letnenie.......
ja mam 2, vlastne uz 3, lebo 1 som rozsadila, von nedavam nic, lebo tam mam plno musiek
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
pracujem na tom, mam problemy s pridavanim, jednu foto mi minimalne polhodiny načítava tak to mam tak na cely deň keďže som si ich 5 kúpila......
tak to bol nakup
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
tak to bol nakup
u nas mali aj s menovkami, chcela som si par ,,pozicat,, ale som sa bala
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať