Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

jajax Pozri príspevok
tak fotak uz je nabity a toto je moja nova orchidka.a zistila som ze aj vonia
je nádherná, nech ti dlho robí radosť,prijala by som tiež takú, ale čakám kedy budú mat' CYMBIDIUM a to bude asi až na jeseň,to sa ešte načakám
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

andersenka Pozri príspevok
moje v tescu kúpené dendrophaly

prvé dve mam doma a tretiu, tú ružovejšiu som si v praci nechala až mi robí radosť
vsetky su kraaasne..no ta silnejsie fialovaaaaa nadhernaaaaaa farba....tisko zavidim
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Ma-Ba Pozri príspevok
Miltónie z Tesca a to som už nechcela žiadnu. Ale nekúpte to za 4,99.
Tieto Miltonie treba letniť? Sú chladnomilné?
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

tieto phaly a miltonka mi prave kvitnu:
P7120299.jpg  
P7120300.jpg  
P7120301.jpg  
P7120302.jpg  
P7120303.jpg  

P7120304.jpg  
1/1
6 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

alenad Pozri príspevok
Tieto Miltonie treba letniť? Sú chladnomilné?
Môžu sa letniť. Niekto hovorí, že sú chladnomilné ale ja som ju mala v kuchyni na okne a zakvitla mi 3x.Nebola v zime s chladnomilnými. Zo skúsenosti by som povedala, že sú aj - aj. Teda chladnomilné tak mierne - to je len môj postreh. Ale že vraj by sa mali presádzať každý rok. Tak to musím vyskúšať.
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lesslie Pozri príspevok
Ma-Ba ja som odhranala, odhrnala, aj potiahnut jemne som skusila, no drzi to tam pevne a nevidno odkial to ide...asi zajtra skusim vybrat a nanovo zasadit a uvidim...lebo ak je to burina, tak ju tam necheeeeem
lesslie - urob ako myslíš, ale ja by som to nechala tak. Ak je to nový výhon môžeš ho poškodiť, ak burina to sa ukáže. A rastline neuškodí. Viacerí pestujú orchidky s doprovodnými rastlinami, hoci nehovorím, že burina je to najideálnejšie, ale nasilu by som do toho nerýpala.
1 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Mne dnes manžel kúpil darček
P7140050.jpg  
P7140052.jpg  
1/1
2 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Ma-Ba Pozri príspevok
lesslie - urob ako myslíš, ale ja by som to nechala tak. Ak je to nový výhon môžeš ho poškodiť, ak burina to sa ukáže. A rastline neuškodí. Viacerí pestujú orchidky s doprovodnými rastlinami, hoci nehovorím, že burina je to najideálnejšie, ale nasilu by som do toho nerýpala.
Ma-Ba, akosi som nevydrzala...a vybrala som to z kvetinaca a zasadila zvlast...pridavam foto...bolo to zapletene medzi korenmi a vyrasta to z kuska povodneho korena...tak uvidime co z toho bude...a pridavam este foto korienkov toho vybrateho dendrobka ako mu prospieva presadenie, tak snad sa na mna nenahneva za vyrusenie a bude rast dalej
CIMG0085.jpg  
CIMG0086.jpg  
CIMG0089.jpg  
1/1
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Ma-Ba Pozri príspevok
Môžu sa letniť. Niekto hovorí, že sú chladnomilné ale ja som ju mala v kuchyni na okne a zakvitla mi 3x.Nebola v zime s chladnomilnými. Zo skúsenosti by som povedala, že sú aj - aj. Teda chladnomilné tak mierne - to je len môj postreh. Ale že vraj by sa mali presádzať každý rok. Tak to musím vyskúšať.
ďakujem za odpoveď. Môžem ju presadiť aj teraz a do akej zeminy? Mne odkvitla v apríli. Mám ju v tieni na balkóne a vyhnala 2 výhony.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lesslie - čas ukáže či si dobre urobila. Ešte by ma zaujímalo ako si ich obidve zasadila. Môžeš dať foto zhora?
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

alenad- Môžeš ju presadiť. Ja presádzam do substrátu - na dno veľké kusy zeolitu alebo dreveného uhlia, potom trochu hrubšiu kôru s kúskami drev. uhlia, coco chips, trošku bukového lístia z min. roka trošku riečneho štrku a do vrchu jemný substrát. Keď Ti vyhnala nové výhony tak sa jej darí.
Substrát nevyberám nasilu spomedzi koreňov, okrem premokreného machu, ktorý sa snažím čo najviac odstrániť.
3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lesslie Pozri príspevok
ja som ich nestrihala, take som ich kupila, takze si aj ja pockam na odpoved, ak tu uz aj nie je
Staré pahluzy režú pre potreby množenia, alebo predaj kvetov, ony dávajú výživu pre nové , takže ich rezať netreba
jajax a zuzkahris- máte pekné oncidka
1 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
milka 60 Pozri príspevok
Staré pahluzy režú pre potreby množenia, alebo predaj kvetov, ony dávajú výživu pre nové , takže ich rezať netreba
jajax a zuzkahris- máte pekné oncidka
dakujem.na obrazkoch to nie je vidiet ale ma drobunke kvietky-velke asi 1,5 cm.takze to je ozaj oncidko?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jajax Pozri príspevok
dakujem.na obrazkoch to nie je vidiet ale ma drobunke kvietky-velke asi 1,5 cm.takze to je ozaj oncidko?
urcite ano, tu si pozri, aj pestovanie, tato pani ma snad vsetko
http://www.orchideje.freepage.cz/oncidiumfoto/
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Ma-Ba Pozri príspevok
lesslie - čas ukáže či si dobre urobila. Ešte by ma zaujímalo ako si ich obidve zasadila. Môžeš dať foto zhora?
oni su mama s dietatkom, su spolu zrastene, takze nebolo tazke ich spolu zasadit...ked som ich presadzala, tak som sa bala dat mladu rastlinku od maminky prec, tak som si posadila 3 pariky,kazdu maminku a dietatkom zvlast a zvlast tie neaktivnr hluzy foto je tu
CIMG0099.jpg  
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mne po hnojeni kravskymy granulami tiez vsetko zacalo rast, dokonca aj 1 male oddelene oncidko, hoci pred tym mi vzdy zahynulo, aj miniphalam idu korienky
tiez mam akysi vyhonok v encyclii, akoby isli von korienky, ale ona ma obycajne korene, nie ako phala, ani vzdusne, nechavam to tak, uvidim
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
mne po hnojeni kravskymy granulami tiez vsetko zacalo rast, dokonca aj 1 male oddelene oncidko, hoci pred tym mi vzdy zahynulo, aj miniphalam idu korienky
tiez mam akysi vyhonok v encyclii, akoby isli von korienky, ale ona ma obycajne korene, nie ako phala, ani vzdusne, nechavam to tak, uvidim
kravskymi, opravujem, hrubku
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Robila som trošku poriadok medzi orchidkami a tak trochu som fotila.
Obrázok 1025.jpg  
Obrázok 1027.jpg  
Obrázok 1028.jpg  
Obrázok 1029.jpg  
Obrázok 1032.jpg  

Obrázok 1034.jpg  
Obrázok 1033.jpg  
Obrázok 1036.jpg  
1/1
8 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Ma-Ba Pozri príspevok
Robila som trošku poriadok medzi orchidkami a tak trochu som fotila.
Majka máš ich nádherné nech sa im darí a nech im tie horúčavy neuškodia.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ma-Ba, nečudujem sa , že sú také krásne, keď majú taký pekný výhľad z okna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať