Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ma-Ba Pozri príspevok
Pre upresnenie je to - Kouzelná orchidea- a možno ho dostať v novinových stánkoch, treba sa spýtať. Ja ho mám objednaný cez poštu stojí 3,29 EUR.
Myslím si, že Miltoniopsis nie je náročná na pestovanie a mala by sa vraj presádzať každý rok po odkvitnutí.
Môžeš napísať názov knihy?
Prepáčte,Ano Kouzelná orchidej,vďaka Majka za opravu.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Po týždni som sa vrátila do práce a moja orchidka sa rozhodla pre druhu keiku za sebou. Pred asi 3T som jednu oddelila a o kolienko nizsie pustila ďalšiu. Pripajam foto
Pict002.jpg  
2 0
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

ahojte tak som to odfotila
P7260103.JPG  
P7260100.JPG  
Fotografia0346.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Jej,tak to Vas bude viac....
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Moja dalmatinka sa tiez cini.Velmi sa tesim ze o nu nepridem,to je ta s odhnitym srdieckom.
kvety.jpg  
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
supééééééééééér gratulujééém
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kejku čo som mala na keramzite, som dala do kôry, lebo jej začali odchádzať listy. Nemá už žiaden list, ale korene má pekné a zdravé, a vyzerá , že bude kvitnúť. Srdiečko ma zoschnuté. Myslíte, že by mi mohla prežiť??
1 0
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

a to akoze mozem oddelit tu kejku?ci mam este pockat kym podrastie ten listok?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andika5 Pozri príspevok
a to akoze mozem oddelit tu kejku?ci mam este pockat kym podrastie ten listok?
novú rastlinku môžeš oddeliť ak bude dostatočne veľká, čiže dostatok listov a korienkov a odrezať ostrým nožom alebo skalpelom, tiež ma to čaká
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
pestovatelia hovoria ,že tie čo rastú z dola sa ťažko oddedelia, lepšie ju nechať
Naposledy upravil milka 60 : 26.07.10 at 18:54 Dôvod: oprava
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
pestovatelia hovoria ,že tie čo rastú z dola sa ťažko delia, lepšie ju nechať
verím tomu, pretože si sama neviem predstaviť ako to urobím, aby mi "matka" neodišla, ak tak fakt iba skalpelom
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Ahojte, potrebujem o radu. Kúpila som si orchidku odkvitnutú vo výpredaji, dôkladne som ju pozrela , bola v celku zdravá, akurát mala odsštiknutú stonku, ale tisol sa jej zo srdiečka nový výhonok, tak som ju vzala. PO asi 3 týždňoch som si všimla, že začal ten lístočk mlaďunký hnednúť a teraz som si všimla, že začala odhnívať od srdiečka., BOjím sa, že jej nepomôžem, mám pozireť na korene? či tam nemá nejakého škodca, alebo tú nejakúsáčkovu metódu-ak viete poraďte ako to spraviť. síce nebola drahá, ale chcela by som ju zachrániť, veď je to nádhera, keď zakvitnú.....moc moc ďakujem!!!! ešte som zabdula, že na listoch nič nebadať, sú krásne zelené, ale to nahnívajúce srdiečko ma začalo trápiť....bojím sa že je neskoro:-(((((((
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

KittyS Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem o radu. Kúpila som si orchidku odkvitnutú vo výpredaji, dôkladne som ju pozrela , bola v celku zdravá, akurát mala odsštiknutú stonku, ale tisol sa jej zo srdiečka nový výhonok, tak som ju vzala. PO asi 3 týždňoch som si všimla, že začal ten lístočk mlaďunký hnednúť a teraz som si všimla, že začala odhnívať od srdiečka., BOjím sa, že jej nepomôžem, mám pozireť na korene? či tam nemá nejakého škodca, alebo tú nejakúsáčkovu metódu-ak viete poraďte ako to spraviť. síce nebola drahá, ale chcela by som ju zachrániť, veď je to nádhera, keď zakvitnú.....moc moc ďakujem!!!! ešte som zabdula, že na listoch nič nebadať, sú krásne zelené, ale to nahnívajúce srdiečko ma začalo trápiť....bojím sa že je neskoro:-(((((((
asi zasypať škoricou alebo endiexom pre dezinfenciu a potom čakať možno dievčatá ešte niečo poradia
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Kejku čo som mala na keramzite, som dala do kôry, lebo jej začali odchádzať listy. Nemá už žiaden list, ale korene má pekné a zdravé, a vyzerá , že bude kvitnúť. Srdiečko ma zoschnuté. Myslíte, že by mi mohla prežiť??
ukaz ju, namacala si keramzit?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
verím tomu, pretože si sama neviem predstaviť ako to urobím, aby mi "matka" neodišla, ak tak fakt iba skalpelom
este mas asi dost casu, ked bude velka, popresadzas a uvidis, co je vnutri, ked bude mat koren, snad sa ujme
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
asi zasypať škoricou alebo endiexom pre dezinfenciu a potom čakať možno dievčatá ešte niečo poradia
skoda, ze si ju po kupe nepresadila, ked nekvitla, treba sa pozriet, co tam ma, dnes som presadzala nove calimero, ten malicky kalisok bol plny hnileho machu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

tu je kalimerka, uz je presadena, snad neodide, lebo to bude darcek, tak sa mi paci, ze asi si idem aj ja kupit, hoci som uz mini nechcela, ale tato je velmi pekna
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
tu je kalimerka, uz je presadena, snad neodide, lebo to bude darcek, tak sa mi paci, ze asi si idem aj ja kupit, hoci som uz mini nechcela, ale tato je velmi pekna
nova
IMG_1156.jpg  
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

lujza.j Pozri príspevok
asi zasypať škoricou alebo endiexom pre dezinfenciu a potom čakať možno dievčatá ešte niečo poradia
no tak som ju vybrala zo zeminy, spodok srdiečka je ešte zdravý a má tam posledné dva listy, tie najmenšie-čo vychádzajú prvé, akoby neporušené. Korene sú v celku dobré, pár vysušených, čo treba odstrániť. Prosím Vás ako presne ju má dať do toho sačku?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Kitty - neviem či je vhodná sáčková metóda, keď jej odhníva srdiečko. Potrebuje zasypať ako písala lujza, ja mám dobrú skúsenosť s Endiexom. Teraz potrebuje vzduch a menej polievať. Zasadiť do kvetináča primeraného množstvu koreňov.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať