Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

lujza.j Pozri príspevok
ja som to likvidovala, tuším minulý týždeň skús pozrieť moje príspevky na predchádzajúcich stranách je tam názov tej chémie čím som to striekala, ak nenájdeš keď prídem domov tak ti napíšem názov. striekala som to dva krát, potom som to nechala pôsobiť nejaký čas a potom som to veľkým prúdom vysprchovala. zatiaľ sa to neukázalo, špehujem to každý deň
..no pozerala som , ale actaru já používam na puklice, tak môžem vyskúšať aj na tieto potvory,
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
ak mate niektora zaujem o casopis Kouzelna orchidea ktory spominala infinity tak som si ho objednala od firmy Mediaprint Kapa.uz od nich odoberam jeden cesky casopis a som spokojna.a tu orchideu mi poslu od prveho cisla.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
ak budete chciet dam vam na nich telefon.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jajax Pozri príspevok
ak mate niektora zaujem o casopis Kouzelna orchidea ktory spominala infinity tak som si ho objednala od firmy Mediaprint Kapa.uz od nich odoberam jeden cesky casopis a som spokojna.a tu orchideu mi poslu od prveho cisla.
potom daj info, či sa oplatí a či su tam pristupné info pre nás takých čo hybridy pestujeme a nie botanické druhy.

a koľko ťa to vyšlo na rok ??
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
cenu presne neviemhned zajtra mi poslu sek tal dam vediet.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
..no pozerala som , ale actaru já používam na puklice, tak môžem vyskúšať aj na tieto potvory,
prišla som domov a biela potvora na druhej phale, zastrčená pri novo-vyliezajúcom lístočku tak som to zase postriekala a potom vysprchovala a budem čakať
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....k téme hniloba srdiečka, prvá zdochlina: tak som ju kúpila boli dve v kochly, myslela som si že jej pôjde nový list doma som zistila, že nie má vypadnuté, alebo odhnité srdiečko, ale je to bojovníčka
druhá: moja hniloba srdiečka, vystrihaná až do čista, preto nie je zasypaná, vyhnala nové rastlinu, mala dva listy a vyhnala stonku a kvitne, to som vôbec nečakala
Snímka0930.jpg  
Snímka0931.jpg  
Snímka0932.jpg  
Snímka0934.jpg  
Snímka0935.jpg  

Snímka0937.jpg  
Snímka0938.jpg  
Snímka0939.jpg  
1/1
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...tak moja keika, ktorá žila vo váze a neskôr som ju na "postrčenie" Ma-By zasadila, tak hodila predsa jeden kvet aj ked sa tomu čudujem a vedľa jej sestra kvitnúca na matke
Snímka0586.jpg  
Snímka0589.jpg  
Snímka0926.jpg  
Snímka0929.jpg  
Snímka0834.jpg  

1/1
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

druhé kvitnutie, ale vôbec nie je v takej peknej farbe ako pôvodne
Snímka0924.jpg  
2 0
Titinka37 Titinka37

Titinka37 je offline (nepripojený) Titinka37

Pestovatelia orchideí, poprosila by som Vás o radu. Na mojich orchideikách som našla vlnatky. Kúpila som Mospilan a Talstar, ktoré by ste my odporučili použiť? A mám ich aj presadiť, lebo akurát kvitnú. Ďakujem
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
nemám skúsenosť, Chvála Bohu, ale skús toto možno pomôže
http://www.orchideje.freepage.cz/chorobyaskudci/
1 0
lleennka lleennka

lleennka je offline (nepripojený) lleennka

jamám orchidee asi 2 roky všetky kvitnúce,potrebujú priehľadný kvetináč, a v sobotu ich zalejem v nedeľu vodu vylejem, neznášajú priame slnko,majú radi východné slniečko
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34


milka60, zdenka 175 ďakujem krásne za blahoželania
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
uži si to dnes so všetkým čo k tomu patrí
Naposledy upravil milka 60 : 30.07.10 at 07:25 Dôvod: oprava
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

lujza.j Pozri príspevok
....k téme hniloba srdiečka, prvá zdochlina: tak som ju kúpila boli dve v kochly, myslela som si že jej pôjde nový list doma som zistila, že nie má vypadnuté, alebo odhnité srdiečko, ale je to bojovníčka
druhá: moja hniloba srdiečka, vystrihaná až do čista, preto nie je zasypaná, vyhnala nové rastlinu, mala dva listy a vyhnala stonku a kvitne, to som vôbec nečakala
šikovná si, aj tvoje orchidejky....
dúfam, že aj mne sa tú moju malú potvorku podarí zachrániť. Kúpila som ju spolu s tromu vo výpredaji-už boli odkvitnuté a odstrihnuté, takže ešte neviem, ako ktorá kvitne, je to také malé prekvapenie a teším sa. Ostatné mi krásne púšťajú nové listy:-))
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
druhé kvitnutie, ale vôbec nie je v takej peknej farbe ako pôvodne
Čo by som ja dala za druhé kvitnutie,keby len jeden kvet,starám sa o tie moje potvory,kúpem,utieram im prach z listov,dohováram,nadávam a nič.Tak som im tam napichala na špajdli umelé kvety.Ale zato rastú listy,korene,kvety síce umelé,ale snáď ich to vyprovokuje aj k ich vlastným.Dve nejako chradnú,ale snáď sa mi spamatajú.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

skoro mi pred chvílou vypadli oči z jamiek,moje chladné dendro kúpené niekedy v marci ,kvitlo len týždeň, mi už začína robit' radost', rozkvitá mu prvyý puk,ráno ešte nič a až teraz večer, pritom ich okukujem aj 10krát za deň
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

zajtra pridám fotku, dúfam, že sa mi to podarí.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Čo by som ja dala za druhé kvitnutie,keby len jeden kvet,starám sa o tie moje potvory,kúpem,utieram im prach z listov,dohováram,nadávam a nič.Tak som im tam napichala na špajdli umelé kvety.Ale zato rastú listy,korene,kvety síce umelé,ale snáď ich to vyprovokuje aj k ich vlastným.Dve nejako chradnú,ale snáď sa mi spamatajú.
mňa keď nase.. tak im aj vulgárne vynadám inak robím presne to čo ty
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

pridávaam slúbenú fotku dendrobka,urobila mi vel'kú radost'
P3160044.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať