Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

evaj63 Pozri príspevok
D'akujem, apod flašou sú staré pahluzy, na jednom fore som videla, ako im potoz z nich rástli nové, tak to skúšam
aké pahľuzy? odrezané stonky z odkvitnutých výhonkov? a ako to aplikuješ, prosím...ďakujem
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte,

prave som sa vratila z Baumaxu BB. Maju vypredaj orchidiek, po 4,45E. Ale su v hroznom stave, preliate, znicene phaly. Co ma zaujali boli obrovske cambrie a dendrobka- v dobrom stave len odkvitnute. Ak mate niekto zaujem, tiez stoja 4,45 A tie cambrie maju v obrovskych crepnikoch, predtym stali okolo 40E. Inac vyber celkovo otrasny, maju asi 5 normalnych phal a ostatok je vsetko znicene. Ak sa xystate darovat orchidku, baumax bb je skoda cesty. Iba klasicke dendrobka a oncidka mali plne rozkvitnute a za normalnu cenu. Predavacka povedala, ze im v PIA dosiel tovar...ale skor to vypadalo na tornado
Ja som ukoristila jednu phalu, zaujala ma kvetom. Foto prilozim vecer.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Zdenka175 Pozri príspevok
Stačí kliknúť moje nastavenia -sú úplne hore, potom upraviť profil, a na ľavo bude ovladací panel - upraviť avatar.
Zdenka si poklad, dakujem
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Dominika,myslim ze to mas obycajnu plesen.Ja to mam tiez v niektorych,ale kvitnu,tak nepresadzam,ale neskôr presadim.Tie koko ja zvyknem preplachnut väcsim mnozstvom vriacej vody,to je spôsob mne vyhovujuci-tiez nie som na dlhe upravy.
na plesseň - odvar z praslicky
Proti zaplísnění substrátu
Obyčejná přeslička z lékárny - nasypte ji do poloviny hrnku a zalijte plný hrnek vroucí vody. Nechte aspoň 10 minut louhovat. Potom naředit výluh do 10 litrů vody a postavte do tohoto roztoku květináč. Nectet okapat, uložte na místo. Lze používat opakovaně.
autor: Roman Kvač (Kutná Hora)

Nalomené květní stvoly
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

KittyS Pozri príspevok
aké pahľuzy? odrezané stonky z odkvitnutých výhonkov? a ako to aplikuješ, prosím...ďakujem
na jednom fore som videla, ako mali zakryté odkvitnuté stonky chladného dendra pet flašou a mali na nich nové výhonky, tak to skúšam,idem sa popozerat', či to nájdem.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Ak máš coco chipsy nepremývané musíš ich premyť, pretože obsahujú veľké množstvo soli takže pečenie nepomôže. Prepečenie alebo premytie hrúcou vodou pomáha proti škodcom.
Ja kupujem už premyté takže s tým nemám starosti.
tiež som kúpila už premyté a nevedela som, že sú premyté a možno sa budete smiať, ale normálne som tú vodu olizla, aby som zistila ,či sú premyté
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Moj novy prirastok...Baumax BB
DSC00110_small.jpg  
DSC00108_small.jpg  
DSC00120_small.jpg  
1/1
1 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Tiež by som sa pridala k tejto téme. Mám 5 orchideí z toho 3 boli najdené vyhodené, dolámané pri kontajneroch. Bolo mi ich ľúto. Teraz sa pozbierali a jedna už bude kvitnúť ani neviem akou farmou, som veľmi zvedavá. Ale čo ma najviac zaujíma je to že na jednej mi listy začali rásť na stopke, kde boli kvety, celkom hore. Tak teraz neviem či to nechať tak alebo to treba nejako riešiť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
mimi3 Pozri príspevok
Tiež by som sa pridala k tejto téme. Mám 5 orchideí z toho 3 boli najdené vyhodené, dolámané pri kontajneroch. Bolo mi ich ľúto. Teraz sa pozbierali a jedna už bude kvitnúť ani neviem akou farmou, som veľmi zvedavá. Ale čo ma najviac zaujíma je to že na jednej mi listy začali rásť na stopke, kde boli kvety, celkom hore. Tak teraz neviem či to nechať tak alebo to treba nejako riešiť.
Je to keika (nová rastlinka). Nechaj ju tam rásť kým nebude mať zopár korienkov cca 5 cm dlhých. Potom ju oddelíš a zasadíš
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Ďakujem za odpoveď. Som veľmi zvedavá čo z toho bude. Pri tých "najdúchoch" sa teším, že sa mi tak odvďačujú a všetky začínajú pekne rásť a kvitnúť. A ešte je to oto zaujímavejšie že vôbec neviem ako budú sfarbné.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja tiež teraz netrpezlivo čakám akou farbou mi rozkvitne jedna phala. Ide kvitnúť druhý krát a je krásne rozkonárená, tak sa teším jak malé decko na vianoce
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

mimi3 Pozri príspevok
Tiež by som sa pridala k tejto téme. Mám 5 orchideí z toho 3 boli najdené vyhodené, dolámané pri kontajneroch. Bolo mi ich ľúto. Teraz sa pozbierali a jedna už bude kvitnúť ani neviem akou farmou, som veľmi zvedavá. Ale čo ma najviac zaujíma je to že na jednej mi listy začali rásť na stopke, kde boli kvety, celkom hore. Tak teraz neviem či to nechať tak alebo to treba nejako riešiť.
Mimi, mam radost, ze si zachanila orchidky pri kosi...drzim ti palceky aby ti kvitli a odvdacili sa za tvoju starostlivost. Potom pripoj foto, aby sme videli a tesili sa s tebou.

Tie listocky co ti rastu na stopke, to bude asi keika (mala orchidka). Vypada to asi takto?
Ak xes mat dalsiu orchidku, nechaj ju rast. Musi mat aspon 4 5cm dlho korene a min.3 listky. Potom sa da oddelit a zasadit. Drzim palceky.
Pict002.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja odstrihujem hneď, načo ju vysilovať. No niekedy nechám ,ak sa na konci stonky predĺžia a začnú rasť púčiky. Len potom narastú na každej stonke po jednom kvete a zbytočne sú stonky také dlhé. Väčšinou hneď strihám.
mne takto postupne na jednej narástlo asi 12 kvetov,ešte stále mi kvitne niekde 4, neviem čim je to spôsobené ale inak strihám tak ako ty Zdeni, za prvým kvetom čo bol na stonke a niekedy odstrihnem až dole
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.... a toto sú moje hríbiky akosik ich neriešim, orchidka kvitne už od zimy, korene zdravé-rastú nové, zálienka ok, ak by došlo k zmene tak potom
Snímka0943.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keiky môžu vyzerať aj takto: prvá ešte na mamine, kvitne- jeden korienok dva listy, tlačí sa konečne aj tretí rastie takto už rok, druhá už zasedená ale neviem ako dlho, tretia "sestra" prvej, kvitne, či z nej niečo bude ukáže časpotom mi ešte rastie od spodku rastlinky nová orchidka, čo s ňou bude neviem
Snímka0944.jpg  
Snímka0947.jpg  
Snímka0946.jpg  
Snímka0948.jpg  
Snímka0949.jpg  

Snímka0950.jpg  
Snímka0951.jpg  
Snímka0952.jpg  
Snímka0953.jpg  
1/1
4 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Tak keď vykvitnú tak ich určite nafotím a pošlem. Boli to naozaj také úbožiatka v popraskaných kvetináčoch. Ja sa teším ešte aj korienku keď na nich začne rásť. Ale je to naozaj zaujímavá rastlina a ešte pred nedávnom sme o nich takmer nič nevedeli.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba Pozri príspevok
Ak máš coco chipsy nepremývané musíš ich premyť, pretože obsahujú veľké množstvo soli takže pečenie nepomôže. Prepečenie alebo premytie hrúcou vodou pomáha proti škodcom.
Ja kupujem už premyté takže s tým nemám starosti.
ďakujem za odpovede
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

teraz som si na tých koko chipsoch prečítala, že sú vhodné aj na pestovanie pre orchidky, že 100% prírodný materiál, takže ich asi netreba premývať, že?
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Hunter82 Pozri príspevok
Moj novy prirastok...Baumax BB
Ja mám presne túto orchidejku-myslím sfarbenie, ale aj phalky sa trošku líšia- a je strašne chutnučká, jedna stonka dokvitá a druhá už beží a vyháňa puky, stále kvitne, odkedy ju mám. je najmenšia a najkrajšia a robí mi naj radosť!!!
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

ešte pripájam foto, je najkrajšia anajviac nahadzuje pukov, keby mi hodila kejku, bola by som prešťastná . toto je staršia fotka, teraz má omnoho iac kvetov a stále nahadzuje puky
orchidejka moja.jpg  
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať