Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

lujza.j Pozri príspevok
ja mám vlastne rozbehnuté všetky všetko rastie len na kvitnutie nič nové stonky skrátené mám len na 2ks a tie aj tlačia listy, tiež zvažujem či ich fiknem až dolu tiež zvažujem že by som nejaké popárila do jedného kochla na úsporu miesta aby som si mohla ešte nejaký kúsok kúpiť pri poslednej odkvitnutej phale /asi kus 50+ už to radšej nerátam/ bol zrovna môj chlap doma, jak to videl tak skonštatoval, že "ty už fakt nie si normálna" a čo? tak nie som!!!!
Jeeej, to musí byť pekná záhradka orchidejok, hoď sem foto:-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

KittyS Pozri príspevok
Jeeej, to musí byť pekná záhradka orchidejok, hoď sem foto:-)
všetky mám v albume vlastne všetky nie, pretože nemám ešte vykvitnuté všetky čo som kupovala ako odkvitnuté
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No mne všetky tri orchideiky odkvitli, medzitým napriek ošetreniu škoricou odpadli na všetkých postupne zožltnuté listy a ostali len korene v črepníku (zelené) a vzdušné korene. Ešte nikdy mi žiadne kvety počas pestovania v byte "neodišli". Mojím kvetinkám sa vždy darilo, či už v byte alebo na balkóne. Mám čakať, či sa orchideiky preberú a začnú im rásť nové listy alebo to s nimi mám vzdať? Neprenášala som ich, neboli v prievane, v zemine som nič nenašla, tak kde by mohla byť chyba? Trochu vody dostávali tak raz za týždeň.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kvaka Pozri príspevok
No mne všetky tri orchideiky odkvitli, medzitým napriek ošetreniu škoricou odpadli na všetkých postupne zožltnuté listy a ostali len korene v črepníku (zelené) a vzdušné korene. Ešte nikdy mi žiadne kvety počas pestovania v byte "neodišli". Mojím kvetinkám sa vždy darilo, či už v byte alebo na balkóne. Mám čakať, či sa orchideiky preberú a začnú im rásť nové listy alebo to s nimi mám vzdať? Neprenášala som ich, neboli v prievane, v zemine som nič nenašla, tak kde by mohla byť chyba? Trochu vody dostávali tak raz za týždeň.
nepochybujem o tvojich pestovateľských skúsenostiach a zručnostiach, ale niekde si určite musela spraviť chybu aspoň u mňa je to tak, že ak sa mi niečo udeje tam väčšinou viem čo je za tým tvoj stav je na dlho ale nemusí to byť " na zahodenie"
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lujza.j Pozri príspevok
nepochybujem o tvojich pestovateľských skúsenostiach a zručnostiach, ale niekde si určite musela spraviť chybu aspoň u mňa je to tak, že ak sa mi niečo udeje tam väčšinou viem čo je za tým tvoj stav je na dlho ale nemusí to byť " na zahodenie"
Veľké ďakujem za radu, nevyhodím ich. Ja si myslím, že chyba bola v prinesení dvoch nových orchideí, z ktorých jedna musela mať nejakú chorobu. Predtým mi jedna orchidea zdravo fungovala tri roky, ale na jednej novej sa objavilo žltnutie listov a postupne odišli všetky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kvaka Pozri príspevok
Veľké ďakujem za radu, nevyhodím ich. Ja si myslím, že chyba bola v prinesení dvoch nových orchideí, z ktorých jedna musela mať nejakú chorobu. Predtým mi jedna orchidea zdravo fungovala tri roky, ale na jednej novej sa objavilo žltnutie listov a postupne odišli všetky.
skús si kúpiť nejaké nové, aby si si spríjemnila čas kedy sa preberú
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

od zajtra budú mat' v kauflande minifaly za 5.49 a vel'ké za 6.99
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
dievčence, oncidko sharry baby po odkvite stonku ufiknút, všakže?

A aj pri cambrii drobnokvetej?
1.ano
2.neviem, nemam ju, aspon si myslim, lebo 1 som este neidentifikovala a tej stonku nestriham
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lujza.j Pozri príspevok
skús si kúpiť nejaké nové, aby si si spríjemnila čas kedy sa preberú
Jednu novú mám, ale na chalupe, nie tu v byte. Takže infekcia jej nehrozí. Mám však otázku, aká je šanca, že tie staré sa preberú?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kvaka Pozri príspevok
Jednu novú mám, ale na chalupe, nie tu v byte. Takže infekcia jej nehrozí. Mám však otázku, aká je šanca, že tie staré sa preberú?
to ti tu asi nikto nenapíše, je to individuálne. dievčatá tu sú veľmi šikovné vedia vypiplať a prebudiť k životu strašné "zdochliny" ale je to vždy o trpezlivosti a dlhom čase skús dať foto možno budeme múdrejšie
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
1.ano
2.neviem, nemam ju, aspon si myslim, lebo 1 som este neidentifikovala a tej stonku nestriham
cambrie zo starého tiež nekvitnú- odstrihnúť
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Babenky, ktoré máte zájujem, pošlem krásny mail o orchideách, len neviem, ako sa dosť k Vaším mail adresám, ak chcete pošlite mi v správe svoje maily, fakt to stojí za tu nádheru!!!
0 0
cicimoto cicimoto

cicimoto je offline (nepripojený) cicimoto

žltnutie je väčšinou premokrenie
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Prave som sa vratila z Baumaxu v TN. Maju tam cerstvo dovezene orchidky.. neskutocna nadhera...asi 5 tych regalov na kolieskach plnych kvetov. Nadherne aj netradicke farby, flakate, bodkovane a kopec tmavo ruzovych. Utekajte si urobit radost, kym je z coho vyberat

PS: ja som odolala.
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Hunter82 Pozri príspevok
Prave som sa vratila z Baumaxu v TN. Maju tam cerstvo dovezene orchidky.. neskutocna nadhera...asi 5 tych regalov na kolieskach plnych kvetov. Nadherne aj netradicke farby, flakate, bodkovane a kopec tmavo ruzovych. Utekajte si urobit radost, kym je z coho vyberat

PS: ja som odolala.
ja tiež, ale naštastie som bola iba v ikei a dnes tam bol slabý výber len samé faly a ešte k tomu bola so mnou dcéra, mala príkaz, že nesmiem nič kúpit', odháňala ma preč len čo som sa chcela trošku pokochat',
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....tak som sa zase neovládla akože odkvitnutá za 3.30e, nemá síce takú dobrú cenu za ktorú zvyknete holky vy kupovať ale nie je preliata má pekné listy a zdravé koreňe
Snímka0966.jpg  
Snímka0965.jpg  
1/1
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

lujza.j Pozri príspevok
....tak som sa zase neovládla akože odkvitnutá za 3.30e, nemá síce takú dobrú cenu za ktorú zvyknete holky vy kupovať ale nie je preliata má pekné listy a zdravé koreňe
vyzerá naozaj zdravo a silne. Pekná je, peknučká!!!
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
....tak som sa zase neovládla akože odkvitnutá za 3.30e, nemá síce takú dobrú cenu za ktorú zvyknete holky vy kupovať ale nie je preliata má pekné listy a zdravé koreňe
dobre si kupila, je krasna
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ďakujem dievčatá
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Ahojte baby som tu dnes prvykrat a som absolutne fascinovana.Citam tu vase prispevky cely den. Ja mam len jednu phaleu. Kupil mi ju frajer v januari, kvitla do konca februara a odvtedy nic. vyrastli mi dva nove listy aj kopu vzdusnych korenov ale priste nekvitne. A este s pod jedneho listu rastie neviem ci to je koren alebo cosi ine. Zajtra sem skusim dat nejake fotos. Tak dufam, ze mi niektora z Vas poradi )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať