Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ďalšia mi skromne zakvitla
P8090125.jpg  
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

rada by som sa opytala, k mate nahodou miniphalu, nemate niektora v albume vyhonok? Zda sa mi, ze 1 koren by mohol byt kv. stvol, ale nemozem ho dobre odfotit, zakryvam ich a nechcela by som omylom zahrabat aj stvol, dakujem
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
rada by som sa opytala, k mate nahodou miniphalu, nemate niektora v albume vyhonok? Zda sa mi, ze 1 koren by mohol byt kv. stvol, ale nemozem ho dobre odfotit, zakryvam ich a nechcela by som omylom zahrabat aj stvol, dakujem
tu je velmi zle foto, uz som odfotila asi 20x, neda sa mi to dnes, mozno je trosku vidiet
IMG_1202.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Ďalšia mi skromne zakvitla
Zdenka aj skromné sa ráta ty máš stále niečo nové vykvitnuté a u mňa nového nič
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
tu je velmi zle foto, uz som odfotila asi 20x, neda sa mi to dnes, mozno je trosku vidiet
Heni, myslím že to je koreň
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
Heni, myslím že to je koreň
je to zle odfotene, strajkoval dnes fotak, korienky su od tohto betara bledsie, je to viac zelene, velmi by som sa tesila, keby to bol vyhonok, necham to par dni odkryte, uvidim
korene zakryvam, aby isli do zeme, toto narastlo po polievani
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
Zdenka aj skromné sa ráta ty máš stále niečo nové vykvitnuté a u mňa nového nič

nič si z toho nerob, ja som na tom tak isto..........iba sem-tam nejaký nový koreň či list...........stonka ani za toho pana
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Cez vikend som natierala listy orchidkam pivom. Vyzera, ze sa im to pacilo, su naadherne zelene. Aj Vandu som natrela. Niekde som to tu citala, ze je to hnojivo na listy.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
nič si z toho nerob, ja som na tom tak isto..........iba sem-tam nejaký nový koreň či list...........stonka ani za toho pana
ja mám síce všetky aktívne na každej nový list, nové korene akože ja som spokojná dokonca aj tie čo mám v kvete tak ženú listy aj korene, nie že by som bola nevďačná, ale keby nejaké nové kvitnutie bolo tak by som bola dosť
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Hunter82 Pozri príspevok
Cez vikend som natierala listy orchidkam pivom. Vyzera, ze sa im to pacilo, su naadherne zelene. Aj Vandu som natrela. Niekde som to tu citala, ze je to hnojivo na listy.
To fakt funguje?
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

alenad Pozri príspevok
To fakt funguje?
No nestazovali sa a su krasne zelene
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hunter82 Pozri príspevok
Cez vikend som natierala listy orchidkam pivom. Vyzera, ze sa im to pacilo, su naadherne zelene. Aj Vandu som natrela. Niekde som to tu citala, ze je to hnojivo na listy.
ja som to tu už raz písala v súvislosti z vápenatými bielymi škvrnami na listoch, že idú pekne dolu keď sa pretrú listy pivkom
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o radu.Na asi ročnej orchidei,ktorá je krásne zakvitnutá,mi začal schnúť jeden spodný list.Je spomedzi ostatných najmenší.Môže to byť zlou starostlivosťou,alebo je to normálne.Polievam,resp.namáčam ich do vody raz za 8 dní tak na 20-25 min.
Ďakujem!
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Skôr než založíš novú tému, použi vyhľadávač. Skús položiť otázku v tejto téme: http://www.porada.sk/t71605-pestovanie-orchidei.html, prípadne keď celú preštuduješ, určite nájdeš odpoveď na Tvoju otázku.
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

mysimis Pozri príspevok
Skôr než založíš novú tému, použi vyhľadávač. Skús položiť otázku v tejto téme: http://www.porada.sk/t71605-pestovanie-orchidei.html, prípadne keď celú preštuduješ, určite nájdeš odpoveď na Tvoju otázku.
Ja som sa nepýtal na to čo mám robiť pred založením novej témy.Pokiaľ nemáš záujem odpovedať na danú otázku tak si ju nevšímaj a nebuď vševed ako rádio "twist".
To len tak pre budúcnosť!
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kozlíček Pozri príspevok
Ja som sa nepýtal na to čo mám robiť pred založením novej témy.Pokiaľ nemáš záujem odpovedať na danú otázku tak si ju nevšímaj a nebuď vševed ako rádio "twist".
To len tak pre budúcnosť!
Skús nájsť svoju odpoveď tu, v už založenej téme:
http://www.porada.sk/t71605-p910-pes...-orchidei.html
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Ahojte dievcata, dnes som zapocala svoje orchideove sialenstvo, kupila som si dve. Ale je mi az do placu, ze mini orchidku som cestou domov v aute zlomila ostal mi tam len jeden kvet. Ide ma rozhodit od jedu. Tak sa pozrite na moje chudatko som z toho smutna
IMAG0134.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

daira Pozri príspevok
Ahojte dievcata, dnes som zapocala svoje orchideove sialenstvo, kupila som si dve. Ale je mi az do placu, ze mini orchidku som cestou domov v aute zlomila ostal mi tam len jeden kvet. Ide ma rozhodit od jedu. Tak sa pozrite na moje chudatko som z toho smutna
neplac, je pekna a zakvitne znova, len sa pozri, ci nie je v hnilom machu, tiez mam taku, musela som ju presadit
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
je to zle odfotene, strajkoval dnes fotak, korienky su od tohto betara bledsie, je to viac zelene, velmi by som sa tesila, keby to bol vyhonok, necham to par dni odkryte, uvidim
korene zakryvam, aby isli do zeme, toto narastlo po polievani
preniesla som ju popoludni na slnko, 1 ide viac do zeme, ten zeleny skor hore, ale je taky tenucky, tak uvidime, este mi mini nezakvitli, nemam ich dlho
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Maruška54 Pozri príspevok
moja skapacina...kúpila som odkvitnuté dendrobko ani neviem akej farby ani neviem či nobile ale phal, opadali listy zostali mi len také kukuričniská potom ich napadla nejaká háveď, posledné čo sa mi podarilo zachrániť som nakrájala na kúsky ale nezostalo z toho nič akurát jeden kúsok aj s koreňom to nevzdal a po dlhom prehováraní z mojej strany vyhnal nový výhonok
jemne ras substrát, nepolievaj, až ked pustí kokienky/ja som si jednu preliala/, vela úspechov
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať