Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
segre vykvitla orchidka po roku znova, síce "iba" 5 kvetov, velikánske sú, ale tiež 2 sú tmavšie. A čo je na tom všetkom zaujímavé - pôvodne kvitla keď ju dostala - tak fialovo, taká klasická, obyčajná fialová phala.......a teraz keď zakvitla, tak ma je bledšia a lupene ma bodečkové...........úplne iná akú dostala......zaujímavé, tiež neviem čím to je......
Minulý rok keď ju mala, tak jej pri nej tiež taká žlta s červenymi bodečkami kvitla /na tej ide tento rok keika - ale z boku rastliny/, že by sa nejak vzájomne opelili???
tiez som to videla u kamaratky, vsetky su ruzove, aj tie biele a mne sa z oranzovohnedej stala ruzova, ale este pocas 1.kvitnutia z obchodu a nie je pri ziadnej inej kvitnucej, su prosto plne prekvapeni
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mne zase, konecne po dlhej dobe kvitnu, a tiez vidim zmeny, prva je v tom, ze všetky nové kvietky zacali voňať, druha je v zmene velkosti kvetov a tretia, ze tie ktore boli svetlejsie su teraz tmavsie a opacne. tiez ich mam na severozapadnom okne (vychodne nemam ) a na tomto okne sa im paci, vypustaju kvety, nove stonky, listy aj korienky sucasne...

na jar som presadila a rozdelila miltoniu ( z 1 mam teraz 3) ale dari sa len jednej, uz ma aj stonku s pucikmi... ostatne akosi odchadzaju...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Takouto zmenou farby ma prekvapila 2-stonková orchidea kúpená pred 2 mesiacmi . Nasadila nové 2 puky a rozkvitla na tmavožlto. Má ešte jeden nerozkvitnutý púčik, tak som zvedavá, či aj ten bude tmavožltý.

No a teraz pozerám do môjho albumu a ona mala ozaj také tmavožlté kvety. To tak vybledli ???????????????????????????????????? Mám ju na severnom okne
ja si osobne myslím, že to vyblednuté aj keď nie od priameho slnka tak od svetla
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
andersenka Pozri príspevok
segre vykvitla orchidka po roku znova, síce "iba" 5 kvetov, velikánske sú, ale tiež 2 sú tmavšie. A čo je na tom všetkom zaujímavé - pôvodne kvitla keď ju dostala - tak fialovo, taká klasická, obyčajná fialová phala.......a teraz keď zakvitla, tak ma je bledšia a lupene ma bodečkové...........úplne iná akú dostala......zaujímavé, tiež neviem čím to je......
Minulý rok keď ju mala, tak jej pri nej tiež taká žlta s červenymi bodečkami kvitla /na tej ide tento rok keika - ale z boku rastliny/, že by sa nejak vzájomne opelili???

Tak takto v súčastnosti kvitne ..........a pri kúpe fialková, celo-fialové lupene, rovnaké.........taká tá stará obyčajná klasika, bez bodiek, bez ničoho............ a teraz táto nádhera
DSC00572.JPG  
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

zmeny farieb by mohli byt sposobene aj hnojivami, nemyslite?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Tak takto v súčastnosti kvitne ..........a pri kúpe fialková, celo-fialové lupene, rovnaké.........taká tá stará obyčajná klasika, bez bodiek, bez ničoho............ a teraz táto nádhera
ake mas vedla nej? je krasna
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

viem, že sú zmeny farby určite spôsobené vytiahnutím od svetla mám to vykukané na mojich doma, ale tiež má záhadu na ktorú nemám odpoveď a to na tomto peloriku úplne čerstvé kvitnutie pôvodná farba pri kúpe tá tmavá
Snímka0924.jpg  
Snímka0958.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
ake mas vedla nej? je krasna
minulý rok v lete keď segre kvitla, tak jej kvitla aj taká biela s červen.bodečkami.............
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
prikladam foto mojej novej orchidejky, dnes kúpenej.
To mam dodatočne k narodeninám od mojej polovičky ešte, pretože v deň "D" som si nevybrala žiadnu, kedže bol výber zúžený, väčšinu z predávaných som už mala a tá kt. sa mi páčila už odkvitala.......a takú si vybrať ako darček - to sa proste nehodí... to musíte dievčence uznať. Dnes som myslela,že za nejaku symbolicku cenu by som si ju kúpila - už ju zas nemali

Takúto som si dnes vybrala.......... myslím, že v celku zaujímavá a sympatická
Naposledy upravil andersenka : 11.08.10 at 16:09
DSC00625 - kópia.JPG  
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

andersenka Pozri príspevok
Tak takto v súčastnosti kvitne ..........a pri kúpe fialková, celo-fialové lupene, rovnaké.........taká tá stará obyčajná klasika, bez bodiek, bez ničoho............ a teraz táto nádhera
ja som dostala takúto od synovca, presne takto bola zfarbená, len bez tých bodiek. Druhý krát, ke´d znova kvitla, tak už bola biela a teraz an tretí raz, tiež znova biela. Nevadí, aj tak je krásna, ale asi si tie farby požičiavajú navzájom:-)
Uvidíš, akou farbou Tebe potom po odkvitnutí znovu zakvitne, možno rovnakou:-))
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
prikladam foto mojej novej orchidejky, dnes kúpenej.
To mam dodatočne k narodeninám od mojej polovičky ešte, pretože v deň "D" som si nevybrala žiadnu, kedže bol výber zúžený, väčšinu z predávaných som už mala a tá kt. sa mi páčila už odkvitala.......a takú si vybrať ako darček - to sa proste nehodí... to musíte dievčence uznať. Dnes som myslela,že za nejaku symbolicku cenu by som si ju kúpila - už ju zas nemali

Takúto som si dnes vybrala.......... myslím, že v celku zaujímavá a sympatická
bodečkové sú proste bodečkové krásna
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

včera som omylom zablúdila do OC Palacce v BA, tak som tam vbehla do chovateľských potrieb, tak som kúpila coco-krips 4l za 4,66e a kôru z douglasky veľké balenie 8l za 7,27e, pretože v polovičnom balení bola kôra na sekaná na dosť malé kúsky. mne sa táto kôra osvedčila zdochlina /zadarmo/ minimum koreňov zasadená iba v "douglaske" vyháňa už druhý nový list a aj korienky jej pekne idú
Snímka0973.jpg  
Snímka0972.jpg  
1/1
3 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Ahojte, poraďte prosím. Mám orchidejku,na nej dva odštiknuté staršie výhonky, prvý (s červenou šípkou) je odfiknutý už vyše roka a stále sa s ním nič nedeje, druhý (s fialovou šípkou) odfiknutý asi 4 mesiace a tiež nič. Teraz nedávno vyhnala novú kvetnú stonku, už aj kvitne krásne a tie dva kýptiky nič, napriek tomu sú stále zelené. Mám ich ufiknúť, alebo ich držať ďalej??? Ďakujem
P1030245.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

KittyS Pozri príspevok
Ahojte, poraďte prosím. Mám orchidejku,na nej dva odštiknuté staršie výhonky, prvý (s červenou šípkou) je odfiknutý už vyše roka a stále sa s ním nič nedeje, druhý (s fialovou šípkou) odfiknutý asi 4 mesiace a tiež nič. Teraz nedávno vyhnala novú kvetnú stonku, už aj kvitne krásne a tie dva kýptiky nič, napriek tomu sú stále zelené. Mám ich ufiknúť, alebo ich držať ďalej??? Ďakujem
ja by som odstrihla, uz ked vyhanal novy, kvoli sile, ale uvidis nazory ostatnych
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
ja by som odstrihla, uz ked vyhanal novy, kvoli sile, ale uvidis nazory ostatnych
nechcela som odpovedať skôr ako niekto fundovanejší ako ja, pretože mne zatiaľ ešte nanovo žiadna nezakvitla len listami a koreňmi ma tešia........ ale tiež by som už odstrihla, keďže po takej dlhej dobe nejavia známky života
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mne na dvojstonkovej vyhnala tretiu a ta kvitne, tie stare dve su v povodnej dlzke, su zelene, tak ich nechavam...

pri jednej som si az doma po kupe vsimla, ze mala jednu stonku odlomenu... a teraz si z nej uz vyhana novu...

ja striham len to co je uz uschnute...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mate niektora nejaky tip na pestovanie vandy? co to som si uz nasla na nete, ale predsa, nejaky overeny tip...

mam ju vo vaze, na spodok som dala kamienky, vcera som jej pozrela korene a vacsina z nich uz nebola ziva, tak som ostrihala, mam ju vo vaze, len neviem ci ju mam rosit, alebo nie... lebo v pondelok som ju kupila ( v obchode bola vo vaze plnej vody, ktovie ako dlho, tak som ju vyliala a doma som len rano trosku orosila a vcera som si uz vsimla, ze na korenoch sa zacala robit pliesen, ci hniloba, ci co...

velmi ma tesi, tak by som o nu nerada prisla...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence včera som si odkvitnutú dendrophalu - takú sýtofialovú kúpila za 3,50€ - hriech nekúpiť.......
Mali dve v predajni, jednu chytím zo spodu a niečo slizké - brrrr a pozriem sa a tam si lebedil slimák, tak tú som tak hned vrátila aj keď mala viac pahlúz.
Táto moja síce vyzerá chudobne ale všimla som si že jej dva nové výhonky idú a keď som sa lepšie v robote na ňu pozrela - zdá sa mi, že bude kvitnúť , však posúdte sami. Ak je moja mienka správna, tak som vcelku super kúpila
Naposledy upravil andersenka : 12.08.10 at 09:45
DSC00630.JPG  
DSC00631.JPG  
1/1
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

no dobre si kupila
ja som z vypredaja za cca 2 eura "zachranila" taku zltu s fialovym stredom... vypusta si uz 3 novu pahluzu, ale kvitnut sa jej zatial nechce...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
dievčence včera som si odkvitnutú dendrophalu - takú sýtofialovú kúpila za 3,50€ - hriech nekúpiť.......
Mali dve v predajni, jednu chytím zo spodu a niečo slizké - brrrr a pozriem sa a tam si lebedil slimák, tak tú som tak hned vrátila aj keď mala viac pahlúz.
Táto moja síce vyzerá chudobne ale všimla som si že jej dva nové výhonky idú a keď som sa lepšie v robote na ňu pozrela - zdá sa mi, že bude kvitnúť , však posúdte sami. Ak je moja mienka správna, tak som vcelku super kúpila
Vypadá , že ozaj bude kvitnúť, polievaj opatrne , skôr ros , pokial ten nový výhonok nebude mať korienky
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať