Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ak sa to podarí ta jedine s pomocou mojej dcéry..
http://haki1.rajce.idnes.cz/
dakujem, idem sa pozriet
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
dakujem, idem sa pozriet
zaujimave
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

moje dendrobko v plnej paráde
P3300079.jpg  
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

A takto ma prekvapil zygo, prvý kvetný stvol čo nevidiet' rozkvitne a d'alšie tri mu rastú, poslednú je vidiet' slabo.
P3300076.jpg  
P3300077.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som bola dnes v Baumaxe v BB. Veruže som odišla naprázdno....výpredaj žiadny...teda bol, ale to už nebolo hodné ani 1 EURa, Vanda po zlacnení na 22 Eur v strašnom - usušenom stave. Inak výber tiež nič-moc. Dostali pár kúskov nových Miltonií...krásne, ale za 15 Eur a to som neni ochotná dať. Tak som dnes odišla naprázdno...len s prázdnymi keramickými kvetináčmi . Deti normálne neverili, že som NIČ nekúpila No a rozprávali sa predavači, že nejaká pani tam videla zvláštneho pavúka ....
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
evaj63 Pozri príspevok
moje dendrobko v plnej paráde
Evi je kráááásne
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
pozrite , čo sa deje s mojím cymbídkom, neviem , či bude väčšie, alebo krajšie o kvety , je tých výhonkov 6 a su za listami
cymbidium 001.jpg  
cymbidium 002.jpg  
cymbidium 004.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

teraz som sa vrátila z Ikea, čo mali všetko bolo vyschnuté a v pohode to mali v regály a predávali phaly za 4,99, cambrie a iné za 9,99e
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ahojte strasne dlho som tu nebola. Ale chcem sa podelit o radost. Vsetky moje phale bud kvitnu alebo im rastu kvetne stonky. A to je prve kvitnutie uz u mna doma. Jedna ma naramne prekvapila. Ked som ju kupovala tak mala 4 kvety a teraz ma 9 kvetov na novej stonke a 4 na novom vyhonku zo starej stonky. Kvety su vacsie a stonka dlhsia ako predtym. Je nadherna. Tiez dendrophal zakvitol z nicoho nic a ma tiez viac kvetov ako predtym. Ale ostatne co tlacia stonky idu nejak pomalsie a maju menej pukov ako predtym. Tieto su na okne vo vedlajsie izbe takze si myslim ze na tomto okne su podmienky horsie. Tak isto som si pred par dnami kupila dve nove phaly pelorik. Po obede pridam fotky.
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Ahojte mam problem. Phale, co som si kupila v pondelok, zacinaju usichat iektore puky ma ich asi 17. Tak som sa tesila ze budem mat kopec kvetov ale asi 4 su uz skoro uschnute. V baumaxe ju samozrejme riadne preliali chuda jedno. Tak neviem moze to byt tym?poradte
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

daira Pozri príspevok
Ahojte mam problem. Phale, co som si kupila v pondelok, zacinaju usichat iektore puky ma ich asi 17. Tak som sa tesila ze budem mat kopec kvetov ale asi 4 su uz skoro uschnute. V baumaxe ju samozrejme riadne preliali chuda jedno. Tak neviem moze to byt tym?poradte
ked je preliata, jedine presadit a vycistit korene, hnile odrezat, kvety odstrihnut, alebo pockat, ci nerozkvitnu
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
tento pelorik som dostala od muza.paci sa mi ze na jednej stonke je pelorik a na druhej normalne kvety.tie uplne rozkvitnute su tusim krajsie.
DSCN1345.jpg  
DSCN1353.jpg  
DSCN1355.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jajax Pozri príspevok
tento pelorik som dostala od muza.paci sa mi ze na jednej stonke je pelorik a na druhej normalne kvety.tie uplne rozkvitnute su tusim krajsie.
pekný, máš 2v1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

daira Pozri príspevok
Ahojte mam problem. Phale, co som si kupila v pondelok, zacinaju usichat iektore puky ma ich asi 17. Tak som sa tesila ze budem mat kopec kvetov ale asi 4 su uz skoro uschnute. V baumaxe ju samozrejme riadne preliali chuda jedno. Tak neviem moze to byt tym?poradte
skús to pofotiťhlavne kochel, ako vyzerajú korene. skús ju nechať dobre preschnúť, poprípade dorob do kochla opatrne horúcim klincom diery pre lepšie preschnutie, ale ak je koreňov málo alebo sú hnilé, tak treba postupovať ako píše Heňa, ale nezabudni málo koreňov=malý kochel
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

milka 60 Pozri príspevok
Evi je kráááásne
D'akujem.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Prave som v CR na navsteve. Bola som v Baumaxe a maju Lignohumat - co u nas v Baum nemaju. Stoji 159 CZK. Skoda, ze ich nemaju aj u nas...
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Skor som to nestihla ale pridavam to teraz. Takze prve dve fotky su nove orchidky od manzela - ale vybrala som si ich sama. A dalsie fotky su nove kvitnutia ale prve u ma doma. Ta posledna je ta co ma kvitnutie poslabsie akoto prve. Asi velmi svetle okno. Lebo ostatne co su tam tiez tak maju nejake spomalene vyhananie stoniek a nahadzovanie pukov je tiez poslabsie. Tak bud je to nahoda alebo su vycerpane z prveho kvitnutia.
2010_0810_071106.jpg  
2010_0810_071155.JPG  
2010_0814_135456.jpg  
2010_0814_135710.JPG  
2010_0814_140021.jpg  

2010_0814_151011.JPG  
1/1
1 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
A este som zabudla ten biely dendrophal a oranzovy pelorik vonaju.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Aj u nás to krásne kvitne, pripájam pár nových kvietkov
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

6.jpg  
7.jpg  
8.jpg  
9.jpg  
10.jpg  

11.jpg  
1/1
3 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
mozte mi poradit? mam cattleyu a jeden list aj s hluzou mi zltne. Je to starsia hluza takze to beriem ta ze jednoducho je uz stara. Ale eviem kedy a ako ju mam odstranit. Ci vytrhnut, ci odrezat. Ako to proste osetrit? Lebo na phale zlte listy krasne cele odtrhnem a nie je tam potom moznost aby to tam zacalo hnit ale eviem ako na cattleyu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať