Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zuzkahris Pozri príspevok
Aj u nás to krásne kvitne, pripájam pár nových kvietkov
krasne, uzasne, velmi zvlastne, kde nkupujes?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...tak teda dám aj ja niečo kvitnúce aj moje aj "obchodové"
Snímka1012.jpg  
Snímka1011.jpg  
Snímka1010.jpg  
Snímka1009.jpg  
Snímka1006.jpg  

Snímka1005.jpg  
Snímka1002.jpg  
Snímka1001.jpg  
Snímka1000.jpg  
Snímka0998.jpg  

Snímka0995.jpg  
Snímka0997.jpg  
Snímka0992.jpg  
Snímka0993.jpg  
Snímka0994.jpg  

Snímka0990.jpg  
Snímka0974.jpg  
1/1
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lujza.j Pozri príspevok
...tak teda dám aj ja niečo kvitnúce aj moje aj "obchodové"
Toľká krása pohromade
To je pastva pre oči...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Toľká krása pohromade
To je pastva pre oči...
ďakujem aj tvoje kaktusy sú pastva pre oči, ja mám z nich takéto
0 0
daen daen

daen je offline (nepripojený) daen

Pôvodca textu príspevku: daen Pozri príspevok
Ahojte. Potrebujem radu. Asi pred rokom som kúpila substrát na orchideje, no po otvorení som zistila, že je to ako obyčajná hlina, tak som sa rozhodla aj tak všetky moje orchidky presadiť aj ked sa mi to nepozdávalo.Potom som zistila,že sa mi tam dosť dlho drží vlhkosť, tak zúfala som šla do kvetinárstva a tam mi poradila zmiešať to z dreveným uhlím. Tak som znova presadila orchidky a zmiešala aj s dreveným uhlím, aj s kôrou čo mi ešte ostala. Teraz som zistila ,že sa vo všetkých orchidkách po ponorení a neskoršom vybratí z vody začnú liesť po vnútornej strane kvetináča malé biele hlísty tenké ako nitka tak do 1 cm, ale našla som aj hrubšie. Tak som skúsila ponoriť všetky orchidky cca 14 kusov na hodinku do mydlovej vody- mala som pocit, že tie väčšie aj niektore menšie sa prestali hýbať. Potom na dalšiu radu som skúsila prášok na umývanie riadu- no nepomohla hlísty mám stále. Poradte čo robiť, ako to mám vyhubiť.Počula som tu o cesnakovom odvare neviem ako ho vyrobiť a či vôbec pomôže
ja osobne by som urobila asi to, všetky by som zbavila substrátu dobre im presprchovala korene skontrolovala, či sa tam už žiadna "chamraď " nenachádza. zarobila by som si nový substrát: kôra, drevené uhlie, koko krips,trochu keramzitu ja osobne by som si vyrobila takýto- vzdušný.choré korene by som odstránila, ak koreňov tým ubudlo treba voliť menší kochel, a určite by som dorobila po stranách kochla horúcim klincom dierky alebo dieriská. ak treba koreňe zasyp ediexom. ak som na niečo zabudla dievčatá ma určite doplnia alebo opraviaalebo ti poradia úplne niečo iné už bude na tebe čo si vyberieš. hlavne nech sa tej pliagy zbavíš, veľa šťastia

Takže kvietky som akurat presadila do novej kôry a osprchovala so poriadne korene. Podotýkam a hlavne dobrá rada pre všetky kôru ktorú som kúpila som v peci upiekla- v novej kôre čo som kúpila boli rovnaké hlísty, kvôli ktorým som musela všetko presádzať, takže treba vždy všetko upiecť.Len dúfam, že som upražila aj možne zárodky či vajíčka tých potvor a že už budem mať klud z háveďou.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

henrieta3 Pozri príspevok
krasne, uzasne, velmi zvlastne, kde nkupujes?
Ďakujem Henrietka, väčšinu mám z Baumaxu, ale vždy keď niekde ideme tak si kúpim nejakú na pamiatku
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zmrzka333 Pozri príspevok
mozte mi poradit? mam cattleyu a jeden list aj s hluzou mi zltne. Je to starsia hluza takze to beriem ta ze jednoducho je uz stara. Ale eviem kedy a ako ju mam odstranit. Ci vytrhnut, ci odrezat. Ako to proste osetrit? Lebo na phale zlte listy krasne cele odtrhnem a nie je tam potom moznost aby to tam zacalo hnit ale eviem ako na cattleyu
Pokiaľ len žltne nie je to nebezpečné. List sa bude dať odstrániť ako na Phale, len to možno dlhšie bude trvať. Odstráň list a pahľuzu nechaj tam.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
som si v piatok urobila radosť orchidejkou- kúpená v klasika kvetinárstve, nie v nejakom nákupnom centre, už odkvitajúca v podstate, má už iba 3 kvety a jeden puk - ten sa včera rozvil. Už asi 3-4 kvety z nej odkvitnuté boli, stonku ma vysokánsku... Stála ma 5€ ale neodolala som jej, dostala ma na prvý pohľad.... uvidím koľko mi ešte bude robiť radosť, keďže už dlhšie kvitne.......
DSC00669 - kópia.JPG  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
som si v piatok urobila radosť orchidejkou- kúpená v klasika kvetinárstve, nie v nejakom nákupnom centre, už odkvitajúca v podstate, má už iba 3 kvety a jeden puk - ten sa včera rozvil. Už asi 3-4 kvety z nej odkvitnuté boli, stonku ma vysokánsku... Stála ma 5€ ale neodolala som jej, dostala ma na prvý pohľad.... uvidím koľko mi ešte bude robiť radosť, keďže už dlhšie kvitne.......
ani ja by som neodolala veľmi pekná, ja som moju poslednú "akože odkvitnutú" vieš tá čo ešte mi chce hodiť nejaký ten kvietok /končeky aktívne/ kúpila tiež normálne k kvetinárstve. je tam o ne iná starostlivosť, vždy keď tam kupujem korene sú zdravé, pani sa stará vzorne.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
ani ja by som neodolala veľmi pekná, ja som moju poslednú "akože odkvitnutú" vieš tá čo ešte mi chce hodiť nejaký ten kvietok /končeky aktívne/ kúpila tiež normálne k kvetinárstve. je tam o ne iná starostlivosť, vždy keď tam kupujem korene sú zdravé, pani sa stará vzorne.

a koľko teba stála tá "odkvitnutá" ??? Lebo v tomto kvetinárstve čo som tú kupovala, tak odkvitajúce za polovicu........ za menej nie čo je na škodu
Pretože ja som v inom kúpila odvkitnutú dendrophalu z 15€ na 3,50 mali, a v robote som zistila okrem dvoch novýh výhonkov ktoré som si všimla v predajni už, že ešte bude aj kvitnúť - že stonka sa tlačí (pár strán do zadu mam aj foto,alebo v albume -"orchid, ako rastú...."

No proste občas sa človeku zadarí...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
a koľko teba stála tá "odkvitnutá" ??? Lebo v tomto kvetinárstve čo som tú kupovala, tak odkvitajúce za polovicu........ za menej nie čo je na škodu
Pretože ja som v inom kúpila odvkitnutú dendrophalu z 15€ na 3,50 mali, a v robote som zistila okrem dvoch novýh výhonkov ktoré som si všimla v predajni už, že ešte bude aj kvitnúť - že stonka sa tlačí (pár strán do zadu mam aj foto,alebo v albume -"orchid, ako rastú...."

No proste občas sa človeku zadarí...
ja v tomto obchodíku kupujem odkvitnuté za 3,30e, ale občas mi predá aj také čo majú ešte kvietky, ale vie že už ich nepredá a mňa doma ešte potešia a hlavne viem akú majú farbu, pretože bielych už mám kopec aj piatok som bola sondovať čie niečo také nemá, ale nič
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dávnejšie som mala dve orchidei, ale obe mi vyhynuli, asi som sa o ne nevedela dobre postarať, alebo nemali vhodné podmienky

Ale rada obdivujem tie vaše krásky v tejto rubrike, tak som sa rozhodla to ešte raz skúsiť.
Momentálne mám tri, vcelku sa im darí, lístočky majú pevné, dúfam, že vydržia naďalej krásne kvitnúť.
Iba na jednej ( posledný obrázok) mi vyschlo už asi 5 kvetov. Čím to môže byť, keď majú všetky rovnaké podmienky?
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 07:57
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

arizona Pozri príspevok
Dávnejšie som mala dve orchidei, ale obe mi vyhynuli, asi som sa o ne nevedela dobre postarať, alebo nemali vhodné podmienky

Ale rada obdivujem tie vaše krásky v tejto rubrike, tak som sa rozhodla to ešte raz skúsiť.
Momentálne mám tri, vcelku sa im darí, lístočky majú pevné, dúfam, že vydržia naďalej krásne kvitnúť.
Iba na jednej ( posledný obrázok) mi vyschlo už asi 5 kvetov. Čím to môže byť, keď majú všetky rovnaké podmienky?
mas ich pekne, najma ta zelena, taku este nemam, precitaj si stranku, je niekde o 2str. vzadu, cesku, je tam vela napadov a dobrych rad, napr. ona odstrihne kvety, ked su menejcenne, alebo kvitnu dlhsie, ako 2 mesiace, co aj ja schvalujem, nech sa rastlina nevycerpa
nemalo by nam zalezat len na kvetoch, ale na celej rastlinke
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

daen Pozri príspevok
Pôvodca textu príspevku: daen Pozri príspevok
Ahojte. Potrebujem radu. Asi pred rokom som kúpila substrát na orchideje, no po otvorení som zistila, že je to ako obyčajná hlina, tak som sa rozhodla aj tak všetky moje orchidky presadiť aj ked sa mi to nepozdávalo.Potom som zistila,že sa mi tam dosť dlho drží vlhkosť, tak zúfala som šla do kvetinárstva a tam mi poradila zmiešať to z dreveným uhlím. Tak som znova presadila orchidky a zmiešala aj s dreveným uhlím, aj s kôrou čo mi ešte ostala. Teraz som zistila ,že sa vo všetkých orchidkách po ponorení a neskoršom vybratí z vody začnú liesť po vnútornej strane kvetináča malé biele hlísty tenké ako nitka tak do 1 cm, ale našla som aj hrubšie. Tak som skúsila ponoriť všetky orchidky cca 14 kusov na hodinku do mydlovej vody- mala som pocit, že tie väčšie aj niektore menšie sa prestali hýbať. Potom na dalšiu radu som skúsila prášok na umývanie riadu- no nepomohla hlísty mám stále. Poradte čo robiť, ako to mám vyhubiť.Počula som tu o cesnakovom odvare neviem ako ho vyrobiť a či vôbec pomôže
ja osobne by som urobila asi to, všetky by som zbavila substrátu dobre im presprchovala korene skontrolovala, či sa tam už žiadna "chamraď " nenachádza. zarobila by som si nový substrát: kôra, drevené uhlie, koko krips,trochu keramzitu ja osobne by som si vyrobila takýto- vzdušný.choré korene by som odstránila, ak koreňov tým ubudlo treba voliť menší kochel, a určite by som dorobila po stranách kochla horúcim klincom dierky alebo dieriská. ak treba koreňe zasyp ediexom. ak som na niečo zabudla dievčatá ma určite doplnia alebo opraviaalebo ti poradia úplne niečo iné už bude na tebe čo si vyberieš. hlavne nech sa tej pliagy zbavíš, veľa šťastia

Takže kvietky som akurat presadila do novej kôry a osprchovala so poriadne korene. Podotýkam a hlavne dobrá rada pre všetky kôru ktorú som kúpila som v peci upiekla- v novej kôre čo som kúpila boli rovnaké hlísty, kvôli ktorým som musela všetko presádzať, takže treba vždy všetko upiecť.Len dúfam, že som upražila aj možne zárodky či vajíčka tých potvor a že už budem mať klud z háveďou.
drzim ti palce, potvory hnusne, tak isto to robim aj ja
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zuzkahris Pozri príspevok
Aj u nás to krásne kvitne, pripájam pár nových kvietkov
take krasavice, este mam co dohanat, patri to aj pre ostane, co tu maju foto, nemozem vzdy pisat, mate nadherne potesenie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Dávnejšie som mala dve orchidei, ale obe mi vyhynuli, asi som sa o ne nevedela dobre postarať, alebo nemali vhodné podmienky

Ale rada obdivujem tie vaše krásky v tejto rubrike, tak som sa rozhodla to ešte raz skúsiť.
Momentálne mám tri, vcelku sa im darí, lístočky majú pevné, dúfam, že vydržia naďalej krásne kvitnúť.
Iba na jednej ( posledný obrázok) mi vyschlo už asi 5 kvetov. Čím to môže byť, keď majú všetky rovnaké podmienky?
prečo je jedna iná v tom, že jej vyschlo 5 kvietkov? tak toto je záhada aj pre mňa aj mne sa to stáva a tiež sa o všetky starám rovnako, niekedy mám pocit že toto vie len tá konkrétna orchidka keď je všetko ok, teda zálievka, korene, miesto-svetlo, teplota, tak je to na nej a nie na tebe ale niekto môže mať aj iný názor ako ja
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba Pozri príspevok
Pokiaľ len žltne nie je to nebezpečné. List sa bude dať odstrániť ako na Phale, len to možno dlhšie bude trvať. Odstráň list a pahľuzu nechaj tam.
Jej Ma-Ba to je cattley od teba. Listok uz sam odpadol a hluzu som nechala tak. Inak od kedy je u ma tak jej vyrastli tri nove vyhonky. Ale zatial kvietok nic. Ale zatial sa jej dari
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

arizona Pozri príspevok
Dávnejšie som mala dve orchidei, ale obe mi vyhynuli, asi som sa o ne nevedela dobre postarať, alebo nemali vhodné podmienky

Ale rada obdivujem tie vaše krásky v tejto rubrike, tak som sa rozhodla to ešte raz skúsiť.
Momentálne mám tri, vcelku sa im darí, lístočky majú pevné, dúfam, že vydržia naďalej krásne kvitnúť.
Iba na jednej ( posledný obrázok) mi vyschlo už asi 5 kvetov. Čím to môže byť, keď majú všetky rovnaké podmienky?
Mne sa to teraz stalo. Na jednom okne je ich viac a len jednej uschli kvety. To nekvitla ani celý mesiac. Možno bola menej odolná na teplo alebo chlad?? Ale potešila ma, lebo jej rastú ďalšie 2 stonky a aj púčiky.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ďakujem, takže budem dúfať, že to prežije
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Tak ako som sľúbila posielam obrázok orchidei, ktorú sme našli pri smetiakoch.
Predvčerom vykvitla a má pekné svetloružové kvietky. Posielam ešte jednu, ktorá nám kvitne už tretí mesiac .
Ešte som obrázky neprikladala tak sa mi to hádam podarilo.
Kopie - orchydea 001.jpg  
Kopie - orchydea 005.jpg  
1/1
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať