Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

A takto mne kvitli a este niektore aj kvitnu
SDC11695.JPG  
SDC11698.JPG  
SDC11690.JPG  
SDC11701.jpg  
SDC11702.jpg  

SDC10849.jpg  
SDC10854.JPG  
1/1
3 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

tara464 Pozri príspevok
A takto mne kvitli a este niektore aj kvitnu
Nádhera!!!!!!
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

mimi3 Pozri príspevok
Tak ako som sľúbila posielam obrázok orchidei, ktorú sme našli pri smetiakoch.
Predvčerom vykvitla a má pekné svetloružové kvietky. Posielam ešte jednu, ktorá nám kvitne už tretí mesiac .
Ešte som obrázky neprikladala tak sa mi to hádam podarilo.
Tak si ju krásne vypiplala, vidno, aké má krásne listy, tá smetiaková lady :-) super!!!
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Dievčence a chlapčence, je tu cez 900 strán.

Mne "najlepšiemu kvetináčovi" na svete sa podarilo nejakým spôsobom vypestovať unikát orchidei.

Mám jednu fešandu, klasickú orchideu, ako v príspevku od Tary, a predstavte si, že mi rastú 3 listy asi 40 cm nad koreňom, kt. sú veľké asi už zo 7 cm, teda v 4.tom- tom niečom, čo sa má rozkonáriť.

Je to unikát??? Je to normálne??
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Mala by si dať foto, ale asi je to kejka.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

betka Pozri príspevok
Nerozumiem, Aj Kejka niečo také dopestovala?
Nedá sa mi nainštalovať z mobilu n 97. Som PC debilko.
Keika v preklade znamená niečo ako dietatko, skrátka rastie ti nová rastlinka, dcera, nechaj ju rást' pokial' jej nenarastú aspoň 2-3 korene dlhé aspoň 5-7 cm, potom ju možeš oddelit' a zasadit' do maličkého kvetináču.J a mám takto posadené 2 od jednej matky.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keika, je nová rastlinka, ktorá vyrastie zo spiaceho očka na kvetnej stonke. z toho očka z ktorého obvykle tlačí na kvitnutie. ak má dostatok listov /3/ a dostatok koreňov aspoň 3, dlhé aspoň 5cm dá sa oddeliť a zasadiť napr. toto je momentálne moja-kvitnúca 11 kvetov
Snímka1014.jpg  
Snímka1015.jpg  
1/1
3 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Dievčence poklady, vďaka.

,

čudovala som sa o čom to točíte. (prečítala som si kejka ), lebo v odborných poznám Kejku, našu Kejku. A nechápala som, či našej Kejke rastie tiež toto čudo

Ej, bisťu, ale ste ma umúdrili. Vďaka

PS: Mám týchto kočiek zo 12, 13? Ale sa na mňa hnevajú, nechce sa im kvitnúť, ale listy mám bohaté , aspoň tie dokážem pestovať

Čaute a dík
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

lujza.j Pozri príspevok
keika, je nová rastlinka, ktorá vyrastie zo spiaceho očka na kvetnej stonke. z toho očka z ktorého obvykle tlačí na kvitnutie. ak má dostatok listov /3/ a dostatok koreňov aspoň 3, dlhé aspoň 5cm dá sa oddeliť a zasadiť napr. toto je momentálne moja-kvitnúca 11 kvetov
Tak toto je totálna nádhera? ako sa dá k takej dopracovať? a ako dlho rástla do takejto krásy?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
mojej "pavlíne" som cez víkend odstrihla vrch stoniek a vyzera, že bočné sa prebrali k životu a vyzeraju životaschopne, že možno i povyrastu a ešte ma nejakým tým kvetom potešia
DSC00696.JPG  
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Orchidey pestujem už asi rok a pol, doteraz mi kvitli a kvitnú tak, ako som ich kúpila. Teraz mi po prvýkrát rozkvitli konečne "vlastné" stonky. Teším sa.
aug2010.jpg  
aug 2010.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
betrix Pozri príspevok
Orchidey pestujem už asi rok a pol, doteraz mi kvitli a kvitnú tak, ako som ich kúpila. Teraz mi po prvýkrát rozkvitli konečne "vlastné" stonky. Teším sa.
super, blahoželám Ti ja som takéto šťastie ešte nemala , ja tak cca rok čo si orchidky kupujem......

Aj kejka ti rastie, no paradička......
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zaujímalo by ma, prečo sa tie nové listy tak skrúcajú. Tiež mám orchidey s takýmito dokrútenými novými listami. A ešte mám aj také orchidey, ktoré majú vínové listy, resp. buď len okraje alebo aj vínové bodky po listoch. Nikde som sa o tom nedočítala. Chýba im niečo ??? Pestujem ich v panelákovom byte, kde mám tvrdú vodu, ale polievam zásadne len prevarenou.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

KittyS Pozri príspevok
Tak toto je totálna nádhera? ako sa dá k takej dopracovať? a ako dlho rástla do takejto krásy?
ďakujem ako sa k tomu dopracovať? netuším rastie na "mamine" presne rok, jednu som už z nej oddelila
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, prečo sa tie nové listy tak skrúcajú. Tiež mám orchidey s takýmito dokrútenými novými listami. A ešte mám aj také orchidey, ktoré majú vínové listy, resp. buď len okraje alebo aj vínové bodky po listoch. Nikde som sa o tom nedočítala. Chýba im niečo ??? Pestujem ich v panelákovom byte, kde mám tvrdú vodu, ale polievam zásadne len prevarenou.
ja mám tiež niektoré nové listy trošku pokrútené, ale to len dovtedy dokedy nedorastú do konca, potom ked sú "dospelé" tak sú už ok ale to je iba u tých phal sú s týmito listami, tie ktoré majú tuhé - hrubé "sukulentné" listy to nerobia. vínové listy tiež mám , ja osobne to neriešim, už tu dievčatá písali, ž im niečo chýba, ale ja neviem čo ja mojich nebadám, že iné sfarbenie listov im ubližuje hnojím raz za mesiac.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
mojej "pavlíne" som cez víkend odstrihla vrch stoniek a vyzera, že bočné sa prebrali k životu a vyzeraju životaschopne, že možno i povyrastu a ešte ma nejakým tým kvetom potešia
vyzerá to sľubne držím palce
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
A tu je moja pred mesiacom spálená "kráľovna" . Odhnil jej potom celý stred, zasypala som ho škoricou, ostal najspodnejší list. Dala som ju na medziposchodie paneláka, nezalievala, reku buď/alebo.... včera som ju išla kuknúť....skoro som odpadla ! Vyhnala 3 keiky, jednu na stonke a 2 dolu od spodku. Neviem, či to vidno na foto. Teším sa

Netušíte prečo má fialové okraje listov ? Mám to aj na ďalších orchideách (nie všetkých).
spálená kráľovná.jpg  
hu 001.jpg  
hu 002.jpg  
1/1
4 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
A takto mi kvitnú dnes ostatné
hv.jpg  
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
A tu je moja pred mesiacom spálená "kráľovna" . Odhnil jej potom celý stred, zasypala som ho škoricou, ostal najspodnejší list. Dala som ju na medziposchodie paneláka, nezalievala, reku buď/alebo.... včera som ju išla kuknúť....skoro som odpadla ! Vyhnala 3 keiky, jednu na stonke a 2 dolu od spodku. Neviem, či to vidno na foto. Teším sa

Netušíte prečo má fialové okraje listov ? Mám to aj na ďalších orchideách (nie všetkých).
mne tiež odhnil stred na jednem, ale aj korene mala pobiednejšie......zatial žiadna zmena, túžobne čakam, kedy kde nejaky novy koreň či nebodaj list by začal rást.

Tebe ako dlho trvalo, kým sa takto "spamätala"???
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
.... cca mesiac...tento obrázok je z 15.7.2010 ...tie listy tiež odpadli, ostal len jeden najspodnejší. Voľaktorá kočka tu na porade mi doporučila, že s orchideou nemám radšej hýbať....tak som ju poslúchla a nekukala dnu na korene. Cez obal som videla, že tie korene aj tak nie sú až také ok, ale HOP/TROP, nechala som ju tak, napospas osudu .... a asik sa naľakala .... dokopy pustila táto orchidea 4 keiky, tak dúfam, že dožijú deťúrence
Naposledy upravil jess : 17.08.10 at 10:45
al 031.jpg  
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať