Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
andersenka Pozri príspevok
mne tiež odhnil stred na jednem, ale aj korene mala pobiednejšie......zatial žiadna zmena, túžobne čakam, kedy kde nejaky novy koreň či nebodaj list by začal rást.

Tebe ako dlho trvalo, kým sa takto "spamätala"???
Posypala si stred škoricou ???? To zastaví postup hniloby. Prajem Ti , aby sa čím skôr spamätala . Ono to trvá niekedy dosť dlho.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
myslíte, že z tejto catley niečo bude? ide jej 5 výhonkov, len takú nezdravú farbu má nie je na priatom slnku vonku, je tienená...
Naposledy upravil andersenka : 17.08.10 at 12:52
DSC00637.JPG  
DSC00635.JPG  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Takúto orchidei dostala moja mama od možno "nádejnej " nevesty
P8170126.jpg  
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

prosím vás odchádzam na 11 dní na dovolenku a neviem či prežijú orchidee keď ich dobre ponamáčam, nebude sa tu ani vetrať aj žalúzie budú stiahnuté...a jednu mám na keramzite zatiaľ sa nič nedeje tú ako mám zabezpečiť?
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Zdenka175 Pozri príspevok
Takúto orchidei dostala moja mama od možno "nádejnej " nevesty
Tak to bude asi isté, keď dostala takú nádhernú orchidejku:-))
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zmrzka333 Pozri príspevok
Jej Ma-Ba to je cattley od teba. Listok uz sam odpadol a hluzu som nechala tak. Inak od kedy je u ma tak jej vyrastli tri nove vyhonky. Ale zatial kvietok nic. Ale zatial sa jej dari
Teším sa, že sa jej darí, veď ona zakvitne. Nové výhony musia dozrieť a mala by zakvitnúť. Ja ich mám teraz vonku a nové výhony už idú kvitnúť.
Obrázok 1042.jpg  
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
myslíte, že z tejto catley niečo bude? ide jej 5 výhonkov, len takú nezdravú farbu má nie je na priatom slnku vonku, je tienená...
Kde ju pestuješ? Neviem či to nie je suchým vzduchom.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Kde ju pestuješ? Neviem či to nie je suchým vzduchom.
mam ju vonku na zatienenom mieste,ale aj keď som ju v zime mala vo vnútri mala taku "nezdravu farbu"
Rada by som z nej niečo mala, keď jej už 5 výhonkov novych ide, ale neviem čo robiť s ňou. Ostatným orchidkam-cambrie,dendra,oncidka sa vonku darí, rastu utešene, len tato catlejka nie
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
v jednom kvetinárstve som videla orchidku - kvety biele a veľké skutočne ako dlaň, ak nie väčšie a listy akoby miniphale patrili..........zaujímavý zjav. mali ich len v bielej farbe ....
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Babenky, mám phalu, odkvitli posledné kvety, tak som odfikla vršky, len sa chcem spýtať na jednú stonku, tá mala ešte dva bočné výhonky, sú na nich aj slepé očka, tak aj na nich som odfikla len vršky očká som nechala, má to význam? alebo nechať len tú jednu materskú stonku s nádejnými očkami...?
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Pise sa o Vandach: "Iba na konci leta sa musí rastlina zatieniť." - neviete niektora co treba urobit? Tienite ich vobec?
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Tak už zygo rozkvitá,zatial' iba prvý kvet na 1 stvole,ale bude ich viac,však mu postupne rastú dalšie tri, len čo mi bude kvitnút' v zime, ked' sa všetky chladnomilky zbláznili a kvitnú už teraz. fotku pridám neskor.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Maruška54 Pozri príspevok
prosím vás odchádzam na 11 dní na dovolenku a neviem či prežijú orchidee keď ich dobre ponamáčam, nebude sa tu ani vetrať aj žalúzie budú stiahnuté...a jednu mám na keramzite zatiaľ sa nič nedeje tú ako mám zabezpečiť?
Maruška, ja tiež idem v septembri cca na 11 dní preč. Orchidey normálne, s mierou polejem , tak ako vždy. Oni určite neskapú za 11 dní. Moc by som nenamáčala, aby ti nepohnili korene. A na tú na keramzite by som dala plastovú fľašku, keď už s otvoreným vrchnákom, aby zase nesplesnivela. Na susedu sa nespoliehaj. Mne takto odišli 2 orchidey, napriek tomu, že som jej povedala, že nesmie naliať do srdiečka .... stalo sa
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

jess Pozri príspevok
Maruška, ja tiež idem v septembri cca na 11 dní preč. Orchidey normálne, s mierou polejem , tak ako vždy. Oni určite neskapú za 11 dní. Moc by som nenamáčala, aby ti nepohnili korene. A na tú na keramzite by som dala plastovú fľašku, keď už s otvoreným vrchnákom, aby zase nesplesnivela. Na susedu sa nespoliehaj. Mne takto odišli 2 orchidey, napriek tomu, že som jej povedala, že nesmie naliať do srdiečka .... stalo sa
jess ďakujem...nie s polievaním nikoho nechcem obťažovať stačí ak mi budú vartovať byt
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Maruška54 Pozri príspevok
prosím vás odchádzam na 11 dní na dovolenku a neviem či prežijú orchidee keď ich dobre ponamáčam, nebude sa tu ani vetrať aj žalúzie budú stiahnuté...a jednu mám na keramzite zatiaľ sa nič nedeje tú ako mám zabezpečiť?
ja som dva roky do zadu išla na 2týždne preč, vtedy mi ich nepolievala ani mama a prežili. ja si myslím, že lepšie prežijú sucho ako keď ti ich niekto poleje tak, že ich potom budeš zachraňovať. 11 dní je v pohode v deň odchodu ich poriadne polej a vydržia.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

KittyS Pozri príspevok
Babenky, mám phalu, odkvitli posledné kvety, tak som odfikla vršky, len sa chcem spýtať na jednú stonku, tá mala ešte dva bočné výhonky, sú na nich aj slepé očka, tak aj na nich som odfikla len vršky očká som nechala, má to význam? alebo nechať len tú jednu materskú stonku s nádejnými očkami...?
tiež nikdy neviem ako zostrihať takúto stonku tiež som strihala tak ako píšeš ty, ale či to k niečomu bolo tak to si nepamätám, tak asi nič
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, dnes mám hlavu v smútku, na mojom Oncídiu, ktoré sa chystá druhýkrát kvitnúť som objavila štítničky ... Doteraz som ich hodinu a pol dávala dole vatou namočenou v liehu . Máte s nimi niekto skúsenosti na orchidejkách?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte, dnes mám hlavu v smútku, na mojom Oncídiu, ktoré sa chystá druhýkrát kvitnúť som objavila štítničky ... Doteraz som ich hodinu a pol dávala dole vatou namočenou v liehu . Máte s nimi niekto skúsenosti na orchidejkách?
jedna moja kniha píše: na menšie napadnutie na každý štítek kvapka oleja, silné napadnutie postrek na báze parafínového oleja, ja by som to možno postriekala si nejakou chémiou, mne sa teraz občas objavujú také biele gebuziny striekam to Actara 25 WG.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

lujza.j Pozri príspevok
jedna moja kniha píše: na menšie napadnutie na každý štítek kvapka oleja, silné napadnutie postrek na báze parafínového oleja, ja by som to možno postriekala si nejakou chémiou, mne sa teraz občas objavujú také biele gebuziny striekam to Actara 25 WG.
Samé škodce v tomto období, nechápem . parafínovým prípravkom som striekla štítničky na citrusoch / nepomohlo /, len bojím sa tie chemické, chúďatko akurát ide kvitnúť, zajtra idem popozerať ostatné orchidky s ktorými bola na parapete, no dúfam, že tam, nebudú . Pozriem ešte tú Actaru, ďakujem.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
včera som od kamošky dostala ešte dodatočne darček k narodeninám, keďže doteraz nebolo času stretnúť sa............. a vzhľadom na to, že nevedela čo mi kúpiť, tak som ju o orchideu poprosila
Takúto som si vybrala, pretože nik nema odvahu mi nejaku len tak na "blink" kúpiť, keďže pri tom množstve nevedia aké ešte nemám..... volám ju moja "midi", pretože nie je vzrastom, ani veľká, ani to nie je mini orchidka, ale niečo medzi tým..
Musím ju presadiť, pretože akoby bola v nejakej zemine nasadena a cez kochlík vidno, akoby tam aj niečo z machu bolo ale nie je premočena, skôr suchšia vyzera. Ale aj tak ju do kôry presadim, aby som zahnívaniu koreňov predišla ........
Naposledy upravil andersenka : 18.08.10 at 10:32
DSC00724.JPG  
DSC00717.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať